Отговори
# 135
  • Мнения: 3 117
sv_harmony, благодаря за темичката и труда!!!  Hug

# 136
  • Мнения: 620
krem-karamel , благодаря за линковете Peace

sv_harmony, чудесно си се справила   bouquet

# 137
  • Мнения: 287
Момичета като визуализирате имате ли си определен ритуал, например затваряш очи, отпускаше се и т.н.
Защото аз вечер се опитвам, ама докато благодаря на вселената и съм заспала, просто много съм натоварена напоследък, сутрин скачам акто пружина и хуквам.
Единственото място, което е само мое и съм сама е в колата. Там винаги си открадвам минутки, между точка А и точка Б и си визуализирам, ама съсм отворени очи, просто се чувствам така сякаш съм сбъднала мечтата си, без да говоря, без да медитирам. Дали така става  newsm78
Иначе смея да твърдя че всяко нещо което съм си пожелала ми се е случило. Дано да продължава така и за напред.  Praynig

Няма ритуали.Можеш да визуализираш когато си поискаш и където си поискаш.Все пак като шофираш внимавай Simple Smile На мен любимата ми медитация с визуализация е когато ходя.Точно така като теб, от точка А до точка Б, когато отивам до магазина или се разхождам в парка.И естествено с отворени очи.Тогава и изпитвам най-силните емоции.Естествено визуализирам и сутрин при събуждане,възползвам се от алфа-тета нивото , но сякаш тогава по-често ми се промъкват паразитни мисли и визуализацията приключва по-бързо.

# 138
  • Мнения: 1 422
На принципа "думам ти, дъще, сещай се, снахо"... - човек да се разкаже "Аз в този и този случай съм направил това и това и съм постигнал еди кое си" и да спре дотук е едно, но да отиде неканен да предлага техники на някого лично е съвсем друго и на това аз му викам неканено натрапване....

# 139
  • София
  • Мнения: 6 810
Ама сте и вие...вкарахте ми в главата този Верещагин. Зачетох се в дира даже. Намират ли се по книжарниците неговите книги? От чисто любопитство. Тази първата, на която сте дали линк показателна ли е за "системата"?

# 140
  • Мнения: 90
И аз не спазвам конкретна последователност, когато визуализирам. Наистина в движение някак по ми се отдава. Ибаче внимавайте да не се разсеяте много. Преди винаги релаксирах преди визуализиране - обаче редовно заспивах и някак се губеше идеята  Simple Smile

Рози, можеш ли да дадеш подробно техниката с възела, а това за цветето с възли, което споменаваш.

Klemy, почти съм убедена че всички книги ги има в интернет.

Beloved, да ти пожелая и аз успех.  Peace

# 141
  • Мнения: 1 521
Все се питам как успявате да си живеете живота мислейки постоянно за карми,наказания и изкупвания на грешки Wink То и ходенето при врачки е с кармични последствия,така че който толкова се е загрижил за кармата си да го има предвид.

Абсолютно. Никой гадател няма достъп до единното информационно поле на Вселената (Аз поне не го вярвам, за мен е опашата лъжа, а пък пази Боже и да имат...) Naughty То ако всеки имаше...
Всички знайни и незнайни ясновидци, "специалисти" по кармата и пр. теглят информация точно от подсъзнанието (или определена област от енергийното поле) на човека, отишъл при тях.
По-страшно обаче е друго - че влизайки в чуждо подсъзнание, не се знае какво ще забъркат там, затова човек не бива да се забърква с тях Sign Exclamation

Klemy, не знам дали ги има по книжарниците. Аз, както казах, ги изтеглих от Спиралата...
Изпечатвам само единични страници, които ми трябват за момента.

Последна редакция: пн, 10 яну 2011, 18:48 от krem-karamel

# 142
  • Мнения: 1
Eто и нещичко за годината на Металния Заек 2011!  Peace

Годината на металния Заек започва на 3 февруари 2011. Според китайската астрология и Фън Шуй през новата година на преден план ще излезе изкуството, културата и научните открития. Ще бъдат успешни начинанията,  подготвени на стабилна основа, с много ум и упорита работа.
Заекът може да не е сред най-силните и властни животни от цикъла на китайския календар, но в замяна на това се смята за голям късметлия. Смята се, че заекът ще сложи край на катаклизмите и кризите от последните години и ще донесе на света  мир, хармония и любов.
  През 2011 г. ще успяват тези, които са честни и открити, полагат  усилия в работата си, имат ясно определени цели и силна амбиция. 
  Твърди се, че металният Заек ще разобличи всяка лъжа, всичко ще излезе наяве. Тайните и задкулисни игри, нечестните сделки няма да успеят. Ще бъдат подпомогнати с много късмет и щастие онези, които са практични и изобретателни, упорити и трудолюбиви.
  Според Фън Шуй, за да имате успех през 2011, трябва винаги да сте красиво облечени и с перфектен външен вид.
  Металният Заек ще донесе много флиртове и красива романтика, мирна и спокойна, щастлива година на подем в бизнеса и стабилизиране на честните отношения.
  Във Фън Шуй Заекът е символ на правилната преценка и изтънчената творческа сила. Той е фино настроен и усеща пулса на живота. Тази изключителна проницателност му дава уникален творчески подход към всичко, до което се е докоснал. Той предпочита сам да си е съветник, следва интуицията си и рядко обръща внимание на чуждо мнение.
  Заекът е предпазлив и консервативен, дистанциран, но и очарователен.
Добре е да имате в дома си изображение или фигура на заек, така той ще покровителства вашите начинания през годината.
  Тъй като годината е под знака на метала бижутата от злато и сребро ще носят добри енергии и късмет. Ако искате да повелителя на годината да ви даде от своя късмет трябва да се съобразите с няколко прости правила.
  Заекът обича качествените неща, той е артистична натура. Обличайте се елегантно и стилно, използвайте силата на свежите тонове - тебеширено, кремаво, светло синьо, розово, бледо жълто. Като резервен вариант може да използвате  кафявото, бежовото и черното. Избягвайте кожените дрехи и тигровите шарки.
  Добавете към тоалета си  символите на метала - блестящи платове с метални оттенъци. Носете бижута от злато, сребро и платина. Не забравяйте за аквамарина, който е зодиакалният камък на годината. Другите подходящи камъни за 2011 са цирконий, топаз и кехлибар.
  Фън Шуй е тясно свързано с астрономическите знания на китайците. Смята се , че всяка година година има свое неблагоприятно направление. За  2011 г. това ще бъде посоката Изток, тя ще бъде подвластна на влиянието на така наречената Пета жълта вредоносна звезда. През годината източният сектор на дома не бива да бъде активиран, там не бива да се правят ремонти, премествания, да се вдига шум. Махнете от там всички предмети с червен цвят, аквариуми, фонтани. Така ще избегнете негативното влияние от тази посока.
секи човек и всеки дом притежават собствено енергийно поле.

# 143
  • Мнения: 126
sv_harmony, благодаря за труда ти!  bouquet Heart Eyes

# 144
  • Мнения: 812
Преди време попрочетох за НЛП техниката-не е" моята" не се задълбочих.Нищо опасно не видях в нея малко Дейл Карнеги поизтупан от прах, малко психология ,няколко нови идей и това е доколкото си спомням.Със сигурност знам че се водят семинари в някой големи търговски фирми в България и по света където запознават участниците със начини на социално общуване и по добри и успешни контакти с клиентите с помоща на техники от НЛП.Не намирам нищо опасно в техниката(Верещагин не съм чела,четох НЛП за 21 дена на Алдер и Хедър)чиста психология и социални умения- е да, с идеята да прокараш мнението си, но в крайна сметка не го ли правим всички с или без техники.Спомням си,че ми хареса създаването на" вдъхновяваща котва" и" смяната на рамките"-това са техники предназначени за самият човек .Котвата е полезна когато примерно се чувстваш неуверен и несигурен,а да кажем,че ти предстои интервю за работа.Тогава с нейна помощ задействаш механизъм в собствената си памет който те прави сигурен и уверен.Малко е дълго за обяснение,но в нета има достатъчно информация и видео по въпроса.

# 145
  • Мнения: 1 422
....Рози, можеш ли да дадеш подробно техниката с възела, а това за цветето с възли, което споменаваш...

sv_harmony, аз линка към водената техника го давах още онзи ден - ето го тук. Аз си я правя първо на тялото, защото перфектно ме отпуска и ме концентрира върху това, с което ще работя, вместо да ми се рее главицата насам натам през цялото време. После си представям отношенията ми със съответния човек като предмет. При мен работят символите много успешно. При друг човек може да не е точно така. Затова не казвам "как се прави", няма правилно и грешно - има лично усещане как тръгва и то в конкретния момент. При мен също не е еднакво всеки път. Този път (както описвах сутринта) тръгна с цвете на нивото на сърдечния център, но най-вероятно тъй като е свързано с лични емоции.

Когато съм го правила с проект например, където два екипа имат да делят ресурс, ми идва на нивото на слънчевия сплит, където се заражда волята. Ефектът тогава беше, че някакси и двете страни изведнъж проявихме желание да работим заедно вместо да си делим ресурса на две и се получи перфектно, защото вместо подозрителност и враждебност си помагахме и ползвахме общите знания. Бях супер доволна тогава!! Сега пак ефектът е на сближаване, олекотяване, доверие. Знам ли, аз определено много лесно се сугестирам, но пък резултатът е положителен за всички, така е има ли значение как става, щом всички сме усмихнати и вървим успешно напред.

# 146
  • Мнения: 287
Все се питам как успявате да си живеете живота мислейки постоянно за карми,наказания и изкупвания на грешки Wink То и ходенето при врачки е с кармични последствия,така че който толкова се е загрижил за кармата си да го има предвид.

Абсолютно. Никой гадател няма достъп до единното информационно поле на Вселената (Аз поне не го вярвам, за мен е опашата лъжа, а пък пази Боже и да имат...) Naughty То ако всеки имаше...
Всички знайни и незнайни ясновидци, "специалисти" по кармата и пр. теглят информация точно от подсъзнанието (или определена област от енергийното поле) на човека, отишъл при тях.
По-страшно обаче е друго - че влизайки в чуждо подсъзнание, не се знае какво ще забъркат там, затова човек не бива да се забърква с тях Sign Exclamation

Klemy, не знам дали ги има по книжарниците. Аз, както казах, ги изтеглих от Спиралата...
Изпечатвам само единични страници, които ми трябват за момента.

Понеже сега чета точно това- за Акаши архивите(единното информационно поле на Вселената),ще ти кажа че по принцип всеки от нас може да има достъп до тях(информация за себе си) и евентуално за информация за някой друг ,но с негово съгласие.Но трябва да е безвъзмездно.В тоя род на мисли, знам че има добри "врачки",т.е такива които могат да "познават",аз даже съм попадала на такава когато бях млада зелена и глупава и бърках ходенето на врачка с някаква игра. Това преди 15-20 години. Баба ми беше билкарка и баячка и като я питах веднъж,що не ме научи на баенето, нали съм и именница,така де, това си е умение и тя ми отговори "За да не те обременявам". Та така.Да се ходи на врачка и да си плащаш под каквато и да е форма за да се черпи информация от единното информационно поле на Вселената е обременяване, т.е или намери начин да го правиш сам или по-добре не се захващай с тъмните води.Особено ако си много загрижен за кармата си Simple Smile

# 147
  • София
  • Мнения: 6 810
Аз днес между всичко друго доста неща изчетох...
Акашовите хроники са за миналото, какво ни касаят, особено за нас самите?  Crazy Ами аз много добре си знам какво и защо е било в миналото, нямам нужда някой да ми го повтаря. Признавам си, че съм ходила на "врачки", който да ми кажат точно това, да в 80% са "познавали". Е, и? Все неща, които вече знам.  ooooh!
Освен това от доста места съм чувала, че бъдеще не трябва да се казва, независимо дали го виждаш. Стига ми това, че мога да разчитам на интуиция или както и да го наречеш там - връзка със духа учител, Вселената, кораба майка.  Joy Обаче аз имам вродено любопитство и чат-пат нещо ме ръчка да ходя на такива места, просто ми е забавно. Ноооо, винаги пак през интуицията - ако нещо ме сръчка да отида ходя, ако ме спре, не ходя.

# 148
  • Мнения: 440
Благодаря за новата тема,страхотна е Peace
Starlight',изпращам ти много положителна енергия и ще се радвам да споделиш че нещата около теб са добре.

Последна редакция: пн, 10 яну 2011, 22:49 от svetli333

# 149
  • Мнения: 1 422
Клеми, интересно ми е това, което си написала. На мен 3 пъти ми се е случвало да знам с цялата си същност, че не трябва да отивам при определен човек, който е свързан с "четене" на бъдещето. Единият път бях там на място, постоях и си тръгнах. Друг път се разболях и така не отидох. Тогава взех твърдо решение, че това повече не е за мене. (Това са двама различни хора, отдалечени пространствено и времево доста много един от друг и нямат нищо общо.)

Общи условия

Активация на акаунт