Супа със сок от кисело зеле

  • 24 141
  • 40
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 726
Пробвах варианта с ориз и чубрица... другият - с картофи и джоджен е по-вкусен. Опитайте  Peace

# 31
  • София
  • Мнения: 18 679
А моят с фидето си е най-добре  Joy

Радвам се, 4е се оказа, 4е тази непозната за мен допреди няколко годиники, супа, се оказа толкова популярна и любима Hug

# 32
  • Мнения: 1 951
И аз да кажа, че ни е любима зимна супа  Grinning
Правя е едно към едно както Белинда е описала в първият си пост - без ориз, без картофи, само с фиде.
На 1-ви януари беше спасение за почти всички от компанията. Много добре ни се отрази на махмурлука  Laughing

# 33
  • София
  • Мнения: 18 679
Правя е едно към едно както Белинда е описала в първият си пост -
Нужно ли е да казвам, 4е и аз съм от Плевен Grinning

# 34
  • Мнения: 61
Здравейте,

Аз също задължително приготвям през зимата супата със свинско
месо и зелев сок. Слагам фиде, защото домашните повече го харесват.
Иначе всяка година си правя кисело зеле. Не запържвам предварително
късчетата месо.

# 35
  • Мнения: 1 951
Правя е едно към едно както Белинда е описала в първият си пост -
Нужно ли е да казвам, 4е и аз съм от Плевен Grinning
Хаха  Joy
Ще призная обаче, че супата я научих от свекърва ми, която е 100%-ва рускиня, но живее в Плевен от далеч преди аз да се родя  Laughing

# 36
  • Мнения: 243
Любима моя супа  Mr. Green Правя я по рецептата, която Белинда е дала в първия си пост! МмМммМмМм много вкусно  Crazy

# 37
  • София
  • Мнения: 1 341



И аз да кажа, че ни е любима зимна супа  Grinning
Правя е едно към едно както Белинда е описала в първият си пост - без ориз, без картофи, само с фиде.
На 1-ви януари беше спасение за почти всички от компанията. Много добре ни се отрази на махмурлука  Laughing

Ха-ха-ха, и аз я правих на 1-ви януари! Мъжът ми я нарича  "бульон  трезве" !

# 38
  • София
  • Мнения: 18 679
Бульон трезве се казва на самия зелев сок. Също и армеева 4орба. Супата е друго Wink

# 39
  • Мнения: 245
Страхотно звучи ще я пробвам.Но да споделя и аз една такава манджичка на баба ми тука от шоплука по Бистришки се казва Джевръц а аз го преименувах на борш със зелев сок
Около 300гр.кисело зеле нарязано се залива със около 0,300мл зелев сок и се долива още толкова вода и се слага да се вари като поумекне зелето слагам една шепа ориз и 2-3 картофа във зависимост  от големината нарязани на едро,слагам чубрица и черен пипер.Като всичко уври си правя запръжка и оставям още няколко минутки да поври.Става страхотно вкусна постна манджичка и много си я обичаме зимата.Даже днес точно нея хапвахме.Ето я:


Страхотна вкусотийка !!!Само ,че    задуших половин стрък праз с 3-4 ситно нарязани гъби-останалото по рецептата.Благодаря за споделената рецепта!Много вкусна манджа стана!

# 40
  • Мнения: 3
Здравейте,
И аз съм от плевенско. Супата при нас я правим 1/1 като тук само фидето е заменено с ориз. Супата по нашенски се казва "КОРКУДЕНА" а на зелевия сок викат "Армяна чорба" Simple Smile Задължително се прави на 31.12 Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт