Депресиите !

  • 2 238
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 452
Desi_2 аз учих психология и всъщност знам какво е депресията.Тя може да бъде различно проявена и изявена в различна степен.Съжалявам за приятелката ти, но май са я ползвали за опитно зайче!Затова казвам психотерапевта да се избира много внимателно и след добро проучване!Прочети статията,която препоръчва Ieppe(чудесна е ).

И аз да се намеся и да кажа, че също отлично зная какво представлява депресията и да добавя, че има различни видове депресия. Това, което казва Деси 2 вероятно касае заболяването, което може би сте чували като циклофрения или манийно-депресивен синдром. Това е органично заболяване, при което се редуват фази на мания с фази на депресия и за съжаление, Нуша, при това заболяване психотерапията не се явява най-удачния вариант на лечение! При това заболяване се налага медикаментозно лечение с антидепресанти (които биват много и принадлежат към различни фармакологични групи), както и литиеви препарати. Така че едва ли са я ползвали за опитно зайче; просто състоянието и е било тежко! Пак за съжаление, това състояние се овладява трудно; налага се лечение с години и не винаги е възможно постигане на ремисия (за излекуване не можем да говорим).

# 16
  • Габрово
  • Мнения: 336
Лаура, аз не мога да гадая за какво става дума в казаното от Деси2, тя споменава само депресия.Исках само да й кажа, че има и леки форми на депресивни състояния,за каквато става дума в казаното от Джейн22.И нека не я стряскаме с описанието на тежки състояния - това не е темата на този форум! Peace

# 17
  • Мнения: 2 381
Преди години преживях загуба на най-близката си приятелка.Потърсих помощта на специалист.Съветвам те и ти да го направиш.Предписа ми хомеопатични.След 2 или 3 опаковки(не помня вече), се почувствах по-добре.Важно е да вярваш в доброто, срещай се с приятни за теб хора и се усмихвай!Животът може наистина да бъде прекрасен!Всичко е в твои ръце Hug
Пожелавам ти много положителни емоции  bouquet

# 18
  • Мнения: 4 176
АЗ от време на време пия ESBERICUM. Не е синтетичен антидепресант, а натурален продукт. Екстракт от жълт кантарион и не води до престрастяване. По-ефикасен е от мента-глог-варелиана. Май е немско производство.
Ето ти някой линк да прочетеш сама:
http://www.bzk.bg/nozolog3.php?vector=n_showq&qid=15539&p=2%7C
http://www.canaiden.com/bglekar/library/0299/0299sevexpharma/0299sevexpharma.html

# 19
  • София
  • Мнения: 4 423
коксмо_дикс , дали може да се пие от бременни? Rolling Eyes

# 20
  • Мнения: 4 176
коксмо_дикс , дали може да се пие от бременни? Rolling Eyes
нензам мила. Питай гинеколога си. Също влез в някоя аптека и искай да видиш листоката. Аз имам само блистер тук. Изхвърлила съм всичко.
Страшно съм доволна. Аз защото вдигам кръвно на нервна основа и като ми стане нервно си пия и нямам оплаквания.
Също добро нещо на разстителна основа е " Dormiplant" - za смъщения в съня.
Ето линк:
http://www.naturprodukt.bg/index.php?TPL=2&MID=27&SID=27 … 022898592e31a72cd

# 21
  • Мнения: 312
Антидепресантите имат доста странични ефекти, особено притеснителен е фактът, че водят до зависимост. Само лекар може да реши даването на такива лекарства.

Но определено не ти ги препоръчвам. Не се трови.

съжалявам, че ще ти противореча, но антидепресантите НЕ водят до зависимост (освен това не са отрова) и за тях не е необходима специална рецепта.
освен това, почти всички антидепресанти се поемат в различна степен от здравна каса, някои от тях са безплатни.
основно правило - НИКОГА не си самоназначавай лечение. задължително е да се консултираш с психиатър преди това, който по-нататък да те проследява.
успех!

# 22
  • София
  • Мнения: 4 423
коксмо_дикс , дали може да се пие от бременни? Rolling Eyes
нензам мила. Питай гинеколога си. Също влез в някоя аптека и искай да видиш листоката. Аз имам само блистер тук. Изхвърлила съм всичко.
Страшно съм доволна. Аз защото вдигам кръвно на нервна основа и като ми стане нервно си пия и нямам оплаквания.
Също добро нещо на разстителна основа е " Dormiplant" - za смъщения в съня.
Ето линк:
http://www.naturprodukt.bg/index.php?TPL=2&MID=27&SID=27 … 022898592e31a72cd
Много ти благодаря Hug, наистина имам нужда от нещо успокойтелно, защото от бременността ли, от какво, пак ми се връща депресията, усещам същите симптоми както преди две години..... Sad

# 23
  • Мнения: 596
Буболина от бременоста ще да е мила,дано отзвучават симптомите,за които казваш,че уж са връщали.Тези табл.,които препоръчва космо_диск май са хубави.Дано не ми се налага де,но бих си взела.А иначе още веднъж искам да кажа,че лично на мен много ми помогнаха разговорите с психоложката и ако имам нужда пак ще отида да разговарям с нея,не изпитвам нужда да пия хапове,а да говоря и да открия къде е проблема,какъв е,как да го разреша и тя точно натам ме насочва-как да подходя,какво да опитам да направя,да кажа и т.н.

# 24
  • София
  • Мнения: 4 423
mama_emi , нищо не ми помогна мила, никакви разговори,никакви антидепресанти........, ще се опитам този път с тези хапчета, защото вече не се издържа Sad

Общи условия

Активация на акаунт