Родителите или мъжа,който обичам!?

  • 3 604
  • 27
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 4 035
На мен пък ми сана странно как заплата от 1500лв се класифицира като ниска newsm78 Аз с двете си висши образования и двата си чужди езика взимам по-малко и досега живеех с мисълта, че взимам добра заплата. Заедно с мъжа ми изкарваме малко над горепосочената сума. пък и жилищен кредит теглихме, и ремонт прави и от глезотийки не се лишаваме, ама явно грешката е в моя приемник Thinking
Тапията от университета не винаги е определяща за манталитета и умственото ниво на даден човек. Във всички университети има огромни недоразумения сред студентите кой знае как попаднали там. Има и изключително свестни и умни хора, които по една или друга причина не са стигнали до заветния ВУЗ. За мен това не би стояло като проблем.
Но за съжаление ми струва, че въпросите за "простия кранист". "дали щастието се измерва с пари" и "колко хора преживяват с такава заплата" са въпроси, на които ти самата нямаш отговор и ти самата не си убедена, че можеш да преживееш. Ако ти вярваше във връзката си и в бъдещето си с този човек, такива терзания надали биха изпълвали ежедневието ти.
Не си готова да се лишиш от глезотийките, лукса и удоволствията, с които си свикнала и търсиш оправдание в отпора на родителите си, за да сложиш край на връзката си под претекст, че не можеш да обърнеш гръб на родителите си.
Поне на мен цялата история ми звучи точно така...

# 16
  • Мнения: 65
Moят съвет е да останеш при родителите си, докато узрееш за самостоятелен живот, връзка и семейство. Не мога да си представя как на тази възраст (освен, ако не е 18-20), се тича при тати, когато нещо не ти отърва. Това са детинщини...дай си ми куклите, на си ти парцалките. Ама и твоят човек, и той на същия акъл изглежда.
Относно интелектуалните различия - рядко съм виждала двама човека, които са далеч един от друг, да стигнат до нещо наистина постоянно и сериозно. Сигурно има изключения, разбира се, но ми е трудно да си го представя как ще стане.

# 17
  • Мнения: 6 164
На мен пък ми сана странно как заплата от 1500лв се класифицира като ниска newsm78

По-скоро авторката има предвид, че според критериите на родителите й е ниска, но според нейните собствени, това е твърде силно изказване.

# 18
  • Мнения: 3 611
И аз съм емоционална, и аз съм събирала багажи ( като се замисля, само веднъж, но аз се изнесох с детето на квартира, не съм се прибирала при нашите*), но това тук ми идва малко в повече. Емоцията много - мисленето малко. Не ти ли е време да пораснеш?

С това "иди си - ела си", каквато и любов да имате, няма да просъществува дълго - гаранция. И не е толкова важно дали е кранист и дали има заплата от 1500 лева (Нищо, че е кранист -- и с неговата мижава заплатка може да се живее). Освен това има и умни и начетени "кранисти"  - макар да не твърдя, че този е такъв.

Прави са родителите ти с ултиматума, който са ти поставили - ми то всяко нещо си има граници. С цялото си уважение към хората, които толкова много са ти помагали и най- вероятно ще продължават да го правят, смятам че не са те научили на нещо много важно - на самостоятелност и вяра в себе си.

Проблемът ти според мен е твоята несигурност (и нежелание) да останеш сама и да се бориш сама с живота. Не каза какво си учила, какво си работила и въобще работила ли си? Звучиш ми като глезената адвокатска дъщеря дето ако не се държи у полата на мама, ще търси някой, па било то и "прост кранист" с мижава заплатка да се улови за него, като снизходително махне с ръка относно обувките от 300 лева - те не са най-важното.


* Мен лично би ме било срам след някакъв неуспех да се прибера при нашите, все едно да се призная за некадърна да се справя с проблемите във връзките си и въобще проблемите, които аз лично съм си надробила.
 


Tired

# 19
  • Мнения: 141
Според мен парите не са всичко на този свят,има хора,които преживяват и с заплата от 500-700 лв и се оправят някак си,1500 лв не е ниска заплата според мен,за твоите родители може и да е ниска,но за някои хора е доста добра заплата.
Според мен си много нерешителна,вземи решение,ако останеш с родителите си,да ще имаш всичко,ше се глезиш,но дали ще си щастлива,като не си с човека,когото обичаш? А ако останеш с него,няма да може да те глези много много,но може би ще си щастлива,парите не са всичко.

# 20
  • Мнения: 1 809
Цитат
Разведена съм с 2 годишно дете,преживях тежко развода,но се съвзех и ето,че се влюбих...Заживяхме с детето ми при него,карахме се,сдобрявахме се,обичаме се...веднъж ме удари,но много плака след това и аз не си тръгнах...Знам,че ме обича със сигурност
И още колко пъти си казала,че сте се карали,разделяли и събирали..просто няма да цитирам.
Подкрепям това,което са ти казали вече момичетата!Родителите ти са абсолютно прави!
И не заплатата е проблемът,а това че може всичко друго да има в тази ваша връзка,но не и обич!
Това,че бил плакал и отслабнал изобщо не ме трогва.Имах нещастието да живея с един такъв,който и той уж много ме обичаше..Пълни глупости!Когато хората се обичат не общуват с грандиозни скандали,колкото и трудни характери да са.И вземи се замисли за детето си!Предполагам,че си се развела заради лоши отношения и вече един път си спалила детето си от това да става свидетел на тях.Сега пак в какво си го въвлекла?!
Освен това,ако сега не си даваш сметка за това,че се разминавате интелектуално,то в един момент това ще е по-голям проблем,от колкото липсата на пари/ако има такава/.
Също така,завъртят ли те битовизмите тази влюбеност набързо ще излети и повярвай ми много ще ти залипсва стандарта ,на който си свикнала.Сега си мислиш,че можеш и хляб и сол да ядеш,ама да си с него.Няма такованещо,напълно измамно чувство!
Та в този ред на мисли,тъй като ти си влюбена и не можеш да видиш истината,то родителите ти като странични наблюдатели,като по-зрели хора и като хора които наистина те обичат,са много прави.И моят съвет е да ги послушаш!

# 21
  • Мнения: 28
Здравей,
на този въпрос никой зрял човек няма да ти даде отговор.
Съжалявам, че си направила аборт, който не си желала Мен, ако питаш се запитай защо след като веднъж си имала тежък развод се подлагаш на следващо изпитание с човек, който извиняваш със сълзите, които е излял след като ти е ударил шамар.
Това, което мисля, че е необходимо, е да намериш себе си и да станеш възрастен.
Поеми живота си и вземай решения сама, имаш дете, което се нуждае от здравомислеща майка.

# 22
  • Мнения: 2 510
Според мен родителите ти са прави, независимо по какъв начин са го казали и да ли са имали точно това впредвид.
Първо, въобще не е трябвало да се обвързваш с даден човек в такова емоционално състояние и преди да влезеш в равновесие със себе си.
Думата просто "обичам те", много често е лишена от реален смисъл.
Аз не бих останала причовек, който ми е ударил плесница, дори и да съм виновна.
Второ, би следвало да се замислиш и за разликата в характерите ви, възгледите ви и образованието. Просто на пръв поглед това изглежда няма голямо значение, но след време може да се превърне в голяма пропаст между вас.
За парите няма да говоря. Те се печелят и губят, но сигурна ли си, че не си се хванала за този човек "като удавник за сламка" и след като навлезете в сивото ежедневие пропастта между вас да се отвори повече.
Абортът няма да коментирам. Въпреки всичко, той е бил и твое решение. Тогава? Ако могат да те накарат насила да направиш аборт, тогава какво очакваш утре. Да живееш само с компромиси?
Един брак несполучлив, втори с още едно дете, пак несполучлив и след това.
Мой съвет е да се успокоиш, да си дадеш време, да се огледаш наоколо и тогава да решиш ще живееш ли с този човек или някой друг.

# 23
  • Мнения: 897
Не става въпрос, че заплатата му е малка. А безработни кранисти, които са съгласни и на 1000 лв са много. За това става въпрос. Няма незаменим  работник. Това имат предвид хората.
Цитат
Разведена съм с 2 годишно дете,преживях тежко развода,но се съвзех и ето,че се влюбих...Заживяхме с детето ми при него,карахме се,сдобрявахме се,обичаме се...веднъж ме удари,но много плака след това и аз не си тръгнах...Знам,че ме обича със сигурност
И още колко пъти си казала,че сте се карали,разделяли и събирали..просто няма да цитирам.

А на детето какво му е? То тепърва расте и почва да разбира. Един мъж си е заминал от живота му. сега ту при другия, ту при баба и дядо... Не му завиждам. Не казвам, че една жена с дете трябва на 100 % да се съобразява само с детето/примерно да се откъсне от всичко друго/, но и трябва то да е на първо място. Неговото добро трябва да ти е цел. Предполагам преди разводас биологичния баща скандали, сега с този мъж пак скандали. Като гледах моето дете колко се травматизира от приперните ми с баща му, не мога да си представя да го изживява още веднъж. А не беше на по-различна възраст от твоето дете.

# 24
  • Мнения: 2 011
Тя авторката спря да пише - след като не видя  подкрепа от никой !  newsm78
 

# 25
  • Мнения: 258
Аз смятам ,че ти е време да пораснеш,имала си един развод,сега подлагаш детето си на скандали и то чести както си описала.Не подкрепям мнението на родители ,че еди кой си е тъпак,щото бил кранист.Смятам ,обаче ,че ти си дала повод на родителите ти да се ежат допълнително срещу момчето , след като след скандал си им се обаждала винаги.Мисли ,че за това ти поведение и характер ,никой освен тях самите няма вина.По отношение на глезотийките ти,смятам ,че ако останеш при него или ако се върнеш,щото то много иди ми дойде ми при вас ,та чак се обърква човек,е твърде възможно да дойде момент в който той да не успевя да задоволява капризите ти и да тръгнеш с обиди към него ,че е тъп ,кранист,не от потекло каквато си ти ,и се чудя ,защото с още едно дете ,все ще дойде време до лишения от някоя глезотия.Проблемът си е в теб ,застани на място ,подреди си живота ,тези въпроси които си ги задала накрая ,си ги задай на себе си ,относно парите най вече,защото аз това поне което разбрах е че ти при първа липса на пари ,пак ще дигнеш гълъбите ,ако обувките ти не са от 300 лв ,пак ще се изнесеш.Изобщо клалификацията като лигла по горе си е точно на място.И накрая ,то всъщност с това трябваше да започна-имаш дете ,мислиш ли на какво го подлагаш като ви гледа скандалите ,изнасяне ,връщане?Абсолютно безотговорно поведение от твоя страна като майка.

# 26
  • Мнения: 91
Моето мнение е, че наистина се държиш като лигла (използвам тази дума, защото сама се определяш така) и като не ти изнася тичаш при родителите си; скарвате се - веднага се обаждаш да се оплакваш и баща ти е в пълното право да ти говори така. Докато не започнеш да приемаш последствията от действията си, никой няма да погледне сериозно на теб и тези приказки ще продължават. Имаш една раздяла, а сега имаш и втора връзка, която е също толкова неуравновесена. Карате се, сдобрявате се, събирате се, разделяте се... несериозна работа. Не го знам това момче на колко е, но нито един от двама ви не е зрял.

Подкрепям това мнение.  Peace

Съветвам те да поработиш върху себе си.

Друго, което мога да те посъветвам е, да се върнете няколко крачки назад с този мъж и да започнете всичко отначало - като гаджета, да те ухажва, без да живеете заедно. Така ще имате шанс да се опознаете по-добре и да поработите върху толерантност и прошка. Друго не мога да кажа.

Съчувствам ти с цялото си сърце, защото съм го преживяла - луда любов с луди скандали, само че в моя случай аз го гонех, понеже аз бях в по-силната позиция. И постоянно звънях на майка му и баща му да се оплаквам...
  ooooh!

Естествено, не проработи....  Cry

# 27
  • София
  • Мнения: 1 178
Не знам, но щом те удрял и искаш да се изнесеш направи го.
Ако те притеснява заплатата му- 1500 лв са си добре, ако имате желание да се справите заедно.
Може и родителите ти пък да са прави- днес е ударил тебе, утре първото ти дете и после....
Вземи решението си с разума, а не със сърцето си....

Общи условия

Активация на акаунт