Юлски деца-Тема 41

  • 34 002
  • 735
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 223
И аз ходих при Марков, само на втората, той ми каза, че няма нужда от трета, освен ако гинеколога ми не прецени, че има нужда.

# 31
  • София
  • Мнения: 423
Аз тържествено обещавам, че в следващите дни няма да се появявам, че днес прекалих  Crazy
Само още нещо се сетих. Утре сме при Драганов и ще водим и каката, но аз забравих за колко ми записаха двата часа. Вчера баща им звъня да пита, че мен ме беше и срам  Laughing Оказа се, че понеже били сестри се заплащала само една такса. Който има някакви притеснения или нужда от преглед и на другото дете, използвайте промоцията  Wink Не че 30 лв. са много, но щом от самия кабинет са го измислили.

# 32
  • София
  • Мнения: 3 581
И от мен запис в новата тема Peace
Отивам малко да "покопам", че после нямам време Mr. Green

# 33
  • София
  • Мнения: 4 022
Миме, мерси,че сподели за таксата  при Драганов, че и ние трябва да ходим в комплект с каката.В училищата вече няма профилактични прегледи като навремето - очен, ортопед, зъболекар, въобще всеки трябва сам да си се спасява.И се  губи време,освен пари. Да не говорим,че  доста от родителите въобще не се сещат в това напрегнато ежедневие.

И аз се присъединявам към пожеланията за още бебчета Hug

Джиджи , при вас това е наистина чудо, може само да се каже, че явно любовта ви е по-силна от всичко, колкото и клиширано да звучи!Леко бременеене и сладко бебче на финала, аз залагам за момиченце Grinning При Драга за момченце, а при Буболечето - пак за момиченце. Wink

още щях да пиша, после...

# 34
  • Canada
  • Мнения: 649
Запис!
Абе за БХС и аз съм на мнение, че май е малко безмислено - по-добре да се направи амниоцентеза направо... Ама то и за феталната е вярно това, че един те гледа - вижда нещо, друг - не... Луда работа си е в БГ с нашите доктори... ooooh!
Във всеки случай, ако имам следващ път, пак ще си направя всички възможни изследвания - за мое спокойствие, доколкото може...
А относно пожеланието за новата тема -  Peace Радинке, не се ослушвай! Naughty Mr. Green

# 35
  • Мнения: 5 250
Във всеки случай, ако имам следващ път, пак ще си направя всички възможни изследвания - за мое спокойствие, доколкото може...

И аз така мисля  Peace Направих си БХС и съответно заради лоши резултати амниоцентеза. Въпреки уверенията на доктора ми, че всичко е наред  Rolling Eyes

А относно пожеланието за новата тема -  Peace Радинке, не се ослушвай! Naughty Mr. Green

Ааа моля, моля, няма да се пререждаме сега  Mr. Green Освен това, не съм фен на малките разлики между децата Wink

# 36
  • Мнения: 395
Здравейте мами - днес много сте изписали.
Гледам, че си говорим за минали работи- ранен скрининг, ФМ...
Аз доколкото си кспомням ранен скрининг и БХС 11-14 г.с. се прави главно защото на ранен етап може да се установят до 90% от 4 генетични малформации - Даун, Патау и още 2, не ги помня вече  Embarassed.  А на следващия път 18-21 седмица вече се открват само до 70% и тогава е повече , за да се видят органите на бебчето. На една позната не й бяха казали изобщо за ранния скрининг, ходи на втория - резултатите бяха нормалния, а на края бебчето се роди с Даун  Sad
Шора Мишора - и Ива се държи така доста често. Хич не обича да й взимат играчката, точно когато тя иска да си играе и да й показват как да се прави. Хвърля и нарочно не иска да си играе повече, ако сме я изнервили нещо.
Досега ме е удряла няколко пъти. Последният път не я пуснах да ходи в една стая, за да не си види подаръка. Тя се затръшка по земята, от яд нарочно си удари главата много силно и се разрева. Аз я гушнах и я вдигнах и за награда получих плесница.  Rolling Eyes

# 37
  • Мнения: X
Запис!
Абе за БХС и аз съм на мнение, че май е малко безмислено - по-добре да се направи амниоцентеза направо... Ама то и за феталната е вярно това, че един те гледа - вижда нещо, друг - не... Луда работа си е в БГ с нашите доктори... ooooh!
Във всеки случай, ако имам следващ път, пак ще си направя всички възможни изследвания - за мое спокойствие, доколкото може...
А относно пожеланието за новата тема -  Peace Радинке, не се ослушвай! Naughty Mr. Green

Амниото се води изследване с много висок риск за аборт и по правило се прави само при изрични показания на БХЦ и фетална морфология. Вземането на кръв е единствената манипулация свързана с БХЦ. Мисля, че всички ще я изтърпим без проблем. Не бих се подложила на амнио ей така, без преди това да съм направила всички предхождащи изследвания и те изрично не са показали съмнение за вродена малформация.

# 38
  • Мнения: 76
Хей Hug

Аз току що се прибирам от преглед Mr. Green Моят си доктор Сигридов от инвитро клиниката, който ми следеше бременността предния път, ми потвърди едно ембрионче с тупкащо сърчице Party Потърси второ и за моя радост не откри Laughing Много ми се израдваха всички там и ме причислиха към поредното чудо на природата Simple Smile Интересно ми беше, че доктора поиска да нося, ако пазя снимки на Стелла от бременния ми период и аз като прилежна ученичка занесох цяла папка Laughing, с всички изследвания, рецептии и снимки - всичко пазя. Има една снимка от края на осмия месец, където Стелла абсолютно си прилича на детенцето, което е сега. Ако се сетя при следваща среща бих я донесла Wink По повод срещата се присетих тия дни, как на предната среща забравих да платя и вътрешно си се оправдах с това, че вече съм била бременна и разсеяна Joy

 Подкрепям казаното от Мимето - никакви изследвания не пропускам NaughtyДрага, благодаря за линка Hug И аз съм във вихъра на имената Wink Засега съм се спряла на - Дара (Божи дар), Христа (от Христо - добър, честен, миросан), Анна (божа благодат), Мари (от Мария - силна, постоянна), Ая (света), Ава (живот), Аделина (благородна)....все ей такива женски ми ти варианти Laughing
Ели, мерси Hug
Радина и аз не съм привърженик на малката разлика, но пита ли ме някой... Laughing

Последна редакция: вт, 11 яну 2011, 22:52 от djidjito

# 39
  • Варна
  • Мнения: 211
Привет,
тя новата нема да не вземе да свърши докато успея да се запиша  Laughing много ми е весело вече ама след като минаха дните с високите температури от шарката че си беше голямо стоене на тръни и проследяване на температури... Embarassed
пожеланието с което започва темата си е много хубаво ама честно казано си пожелавам да е на чужд гръб, засега съм се спряла на варианта с по- голяма разлика между дечицата...
щях да пиша за голямата в разлика с риска между БХС и амниоцентезата ама карелия вече го е казала, а по повод казаното от Мише- за приятелката и- БХС показва само някаква вероятност - да е или да не е - не е точност.

# 40
  • Мнения: 7 263
Ха ха Джиджи и ти май не се виждаш като мъжка майка  Mr. Green Laughing повечето имена са страхотниии, както и Стела между другото  Hug
Като наближи термина ще кажа кое ми харесва най-много искам да ми отлежи ( не че мнението ми е важно де, ама ... ей така за разкош).
В интерес на истината и за тримата съм имала някаква бегла идея за имената, но чак когато ги родих ми се "избистриха" и дори едното се промени съвсем като видях детето  Crazy Flutter.

# 41
  • Мнения: 83
Гледам за иследвания говорите ама аз знам 4е са ми правени но пове4ето и не разбрах за какво са за6тото тогава не разбирах много езика,а за епидуралната упойка незнам много но са ми казвали 4е има оплаквания и много зависи как 6те бъде поставена и да не се мърда при поставянето.
Днес малкия си разби малко главата и те4е малко кръв и е доста мъни4ко и си мисля 4е няма как да остане белег ама мъжо се е запънал 4е можело 4е било малко дълбоко дали е възможно  newsm78 и да ви питам имали де4ица който да хапят и не е от злоба от радост или и аз незнам от какво е но се смее като хапе и мислех 4е 6те е само нас но ето 4е захапа и едно мом4енце и то няколко пъти  Embarassed

# 42
  • Мнения: 1 091
Здравейте и от нас в новата тема, то май рядко се включвам  Hug.

Мими е от по-големите дечица в темата, а е все от изоставащите. Думичка не продумва на разбираем език, но за това ще започна да се притеснявам по нататък, засега (не)прохождането ми е достатъчно  ooooh!.

За хиперактивни деца нищо не знам, както и за крещящи, биещи или търчащи  Tired. Моето е кротко, чак мързеливо и много добричко. Играе си седнала, разглежда играчките внимателно, слуша ни и се гушка, засега  Grinning (нали изостава, очаквам бебешкия пубертет по-късно  Crazy).

Приспиването е голям проблем, заспива на гърда и то доста трудно и винаги след полунощ. Буди се на всеки час-два, а сутрин не можем да я събудим до 11 - 11:30 (аз обаче не мога да поспивам, защото ставам 8:30 за работа), абе хахава работа.

Джиджи, на мен Ава ми хареса, не съм чувала това име преди. Не знам дали съм писала, но Стелла ми е най-любимото име и много исках да кръстя така дъщеря си един ден (бях си го решила преди години). Обаче таткото не го хареса  Naughty и той избра Мария. Радвам се, че всичко е наред. Все пак помислете и за мъжко име, че не се знае  Grinning.

На ЮБ пожелавам момченце, ама да е оправно като нея и като порастне да й помага в "мъжката" работа  Heart Eyes.

Аз раждах също с епидурална и нямам проблеми с гърба.

Ще пиша пак после, че малкото си иска вниманието. благодаря ви за пожеланията за бебе, ние наистина искаме, но при нас може и години да минат (все пак вярвам, че по един или друг начин ще стане), така че хайде вие да ни радвате сега   bouquet.

Да се допълня... Виктория Бекъм била бременна с четвърто. Засега правилото "един мъж прави на една жена един пол деца" важи за тях  Sunglasses, да видим следващото отроче дали няма да опровергае правилото  Wink.

Маймунче, съжалявам за стипендията, вярвам, че ще се справите и без нея, образованието тук е наистина важно  Peace. Честито на приятелката ти   bouquet. Мария има 12 зъба и има периоди от по 3 месеца, в които нямаше нови зъбки.

Емили, дано тази година ви донесе спокойствие и благоденствие  Hug.

Роси, явно прощъпулника ви е бил много изморителен, страхотна снимка  hahaha.

Оня ден купих на Мими възглавница Memory Foam, засега не я ползва много.

Бременните ни мами са поне 5, даже са 6 - имаше една мама Bufy (май), която каза, че е бременна и питаше за колички (по времето на Драга някъде). А Валерия вече роди, тя разби класациите по бързина  Grinning Hug.

Последна редакция: ср, 12 яну 2011, 07:12 от Грация*

# 43
  • Мнения: 250
Добро утро!

djidjito-Дара, Ая и Ава най-много ми харесват

# 44
  • София
  • Мнения: 15
Здравейте мамита!
Чочи мерси за темичката!
Влизам в новата темичка и почти си помислих, че нещо съм се объркала, текат едни разговори за биохимичен скрининг, фетални морфологии и т.н. бременни неща, ама много приятно, припомних си трепетите и треперенето около прегледите и изследванията ще бъде ли всичко наред, как се развива бебчо, какъв е пола...... Да кажа и аз като бременна си правих всички видове изследвания и ако забременея отново пак всички ще направя, просто не мога да седя и спокойно да чакам искам да знам какво се случва, спомням си, че преди даже ми беше трудно да изчакам някой път от единия до другия преглед (ФМ), а те не бяха през кой знае колко дълги периоди.

Общи условия

Активация на акаунт