Контарецептиви и бременност?

  • 1 287
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4
  Здравейте!
 Възможно ли е докато приемаш противозачатъчни (с години) да забременееш? И ако това се е случило на някого , какво следва да се направи.Имам много въпроси, на които няма отговор. Самият гинеколог е страшно изненадан и казва, че не е чул за такъв случай.
 Ако някой знае нещо по въпроса, моля ви споделете.

# 1
  • Мнения: 2 011
Защо да няма такива случаи  ?  В  листовката на противозачатъчните  пише , че предпазват от бременност  99% ... Винаги има 1-2%  допустима грешка.  Peace
 

# 2
  • Мнения: 4
  Да , наистина е така.Дано само бебето да е читаво ... защото до преди 1 седмица се виждаше само празен плоден сак, без да има зародиш в него.И от тук идват всички притеснения.

# 3
  • Мнения: 2 011
в коя г.с. си сега ? Правила ли си  кръвен тест ?

# 4
  • Мнения: 4
 В 5-та седмица и за сега само преглед на видеозон

# 5
  • Sofia
  • Мнения: 4 504
В 5 г. с. е рано за ембрион.

# 6
  • Мнения: 2 011
В 5 г. с. е рано за ембрион.
Да , рано е !   Изчакай още 1-2 седмици  Peace

# 7
  • Мнения: 4
Много ви благодаря за отговорите!

# 8
  • Мнения: 6 164
Здравейте, моля за съвет и яснота по един много мъгляв за мен случай.

Да не пускам тема, изтупах от праха първата ми попаднала подобна.

Четох, че има голям риск за плода, ако забременяването е настъпило докато се приемат контрацептиви, но не ми стана ясно защо. Пречело на закрепването, какво ли не четох, но не мога да си го обясня. През бременността се повишава нивата на прогестерон, ПЗ са прогестерон. При проблемна бременност се изписва Дуфастон, което е прогестерон. Какво точно пречи в такъв случай, на мен ми се струва, че да помага?

Защо ме зачовърка това накратко: 5 месеца пих Диане35 за някакви недоказани кисти уж, но 6-тата опаковка вече реших да смена с Ясмин, защото ми писна от страничните ефекти на Диането и реших, че вече достатъчно съм пила. Имам втори ден нетърпими болки в гърдите, естествено допускам възможността да е от смяната и новия препарат, но той е значително по-слаб от Диането. От друга страна като е по-слаб, може ли да съм си забременяла като едното нищо и оттук: какво да правя? Имам 10 дни до М, много е рано за симптоми ПМС, ама и за другите е рано... Ако хипотетично все пак някак си съм забременяла, да спирам ли ПЗ да не доувреждам бебето, или е късно и да си ги пия?  Rolling Eyes

# 9
  • Paris, France
  • Мнения: 14 171
През бременността се повишава нивата на прогестерон, ПЗ са прогестерон. При проблемна бременност се изписва Дуфастон, което е прогестерон. Какво точно пречи в такъв случай, на мен ми се струва, че да помага?

Защо ме зачовърка това накратко: 5 месеца пих Диане35 за някакви недоказани кисти уж, но 6-тата опаковка вече реших да смена с Ясмин, защото ми писна от страничните ефекти на Диането и реших, че вече достатъчно съм пила. Имам втори ден нетърпими болки в гърдите, естествено допускам възможността да е от смяната и новия препарат, но той е значително по-слаб от Диането. От друга страна като е по-слаб, може ли да съм си забременяла като едното нищо и оттук: какво да правя? Имам 10 дни до М, много е рано за симптоми ПМС, ама и за другите е рано... Ако хипотетично все пак някак си съм забременяла, да спирам ли ПЗ да не доувреждам бебето, или е късно и да си ги пия?  Rolling Eyes

И на мене ми се е случвало да изпитвам симптомите, които описваш при прием на противозачатъчни. Точно като бременна се чувствувах без да съм и това цяла година. Не спирай в никакъв случай противозачатъчните без да се консултираш с гинеколог. Вероятността да си бременна е нищожна. Но я има  Sad!!!!! Болките и подуването на гърдите се дължат най-често на недостиг на прогестерон. В противозачатъчните няма прогестерон а прогестини - прогестероно- подобни синтетичнои молекули, които наподобяват действието на прогестерона, но не са съвсем същото, не са съвсем безвредни а някои са даже опасни за плода (те вече не се дават на бременни).

Дуфастон на бременни не се изписва по принцип. В много държави (включая тук) е абсолютно забранено изписването на Дуфастон и други прогестини за бременни жени. Ако се налага им изписват естествен прогестерон. На мене ми го изписаха (Дуфастон) за предизвикване на менструация веднъж, но ме предупредиха, че трябва да ползувам бариерни методи за препазване междувременно.

Най-добре звънни на гинеколога и питай!

Не съм чула да има големи рискове за увреждания на плода ако се забременее при прием на противозачатъчни, но нищо чудно да има. Ако плодът не може да залепне правилно просто бременността не се развива и до там. Хапчетата се ползуват от десетилетия и има много проучвания, които показват, че не са асоцирани с повишен риск от увреждания на плод, заченат по време на употребата им. Важно е веднага да се отиде на гинеколог при съмнение за бременност, защото употребата на такива препарати е свързана с повишен риск от извънматочна бременност, която, ако не се хване рано е много опасна.

Каквото и да решите ви пожелавам успех  Hug

# 10
  • София, Бургас
  • Мнения: 1 727

Дуфастон на бременни не се изписва по принцип. В много държави (включая тук) е абсолютно забранено изписването на Дуфастон и други прогестини за бременни жени. Ако се налага им изписват естествен прогестерон. На мене ми го изписаха (Дуфастон) за предизвикване на менструация веднъж, но ме предупредиха, че трябва да ползувам бариерни методи за препазване междувременно.


Не мога да се включа в темата за противозачатъчните, но знам, че при инвитро се пият 3 месеца препарати съдържащи прогестерон - Естрофем и Дуфастон. Аз пих и двете лекарства до 13та седмица. Дуфастона го приемах през устата 2х1, а Естрофема вагинално 3х2. Знам, че има жени, които приемат даже и по-високи дози. Дуфастон или Естрофем, се изписват и за задържане, когато има кървене или отлепяне на плодния сак в началните месеци.

# 11
  • Мнения: 2 052
Благодарение на Дуфастон ми се размина спонтанния аборт. В 5-6г.с. получих кървене и плодното сакче се беше отлепило. Изписаха ми дуфастон 3х1, изпих 3 кутийки и всичко се оправи. Познавам и други момичета, които са го пили за задържане.  Peace

# 12
  • София, Бургас
  • Мнения: 1 727

Дуфастон на бременни не се изписва по принцип. В много държави (включая тук) е абсолютно забранено изписването на Дуфастон и други прогестини за бременни жени. Ако се налага им изписват естествен прогестерон. На мене ми го изписаха (Дуфастон) за предизвикване на менструация веднъж, но ме предупредиха, че трябва да ползувам бариерни методи за препазване междувременно.


Не мога да се включа в темата за противозачатъчните, но знам, че при инвитро се пият 3 месеца препарати съдържащи прогестерон - Естрофем и Дуфастон. Аз пих и двете лекарства до 13та седмица. Дуфастона го приемах през устата 2х1, а Естрофема вагинално 3х2. Знам, че има жени, които приемат даже и по-високи дози. Дуфастон или Естрофем, се изписват и за задържане, когато има кървене или отлепяне на плодния сак в началните месеци.

Упс, аз май вече забравих какво съм пила Laughing ..да не объркам някой имах предвид Утрогестан, не Естрофем..Утрогестана беше 3*2 вагинално..

# 13
  • Paris, France
  • Мнения: 14 171
Упс, аз май вече забравих какво съм пила Laughing ..да не объркам някой имах предвид Утрогестан, не Естрофем..Утрогестана беше 3*2 вагинално..

Е, утрогестана си е прогестерон и е разрешен за употреба по време на бременност.

# 14
  • София, Бургас
  • Мнения: 1 727
E, аз и естрофем си пих, но той не беше вагинално, а на хапчета, но той е друг хормон и не ставаше дума за него..абе, общо взето и трите ги пих и дуфастон, и утрогестан и естрофем..

Общи условия

Активация на акаунт