Бременност; Бременни - Бързи въпроси и отговори - 11

  • 33 988
  • 756
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 070
С такава машинка не съм преглеждана.
ами съветвам те да отидеш , мога да ти кажа за такъв лекар

# 16
  • Мнения: 2 447
Имам приятелка бременна в 9г.с. Преди малко разбра,че майка й е болна от Хепатит А,тя разбира се отиде веднага да си пусне изследвания,но аз искам да питам- някои знае ли има ли опасност за бебето,ако и тя се окаже болна??Ще се наложи ли да го махне?
Ще се консултираме и с лекаря й,като излезнат резултатите,но междувременно,тя е много притеснена и ще се радваме на малко инфо

# 17
  • Мнения: 90
"Вирусът на хепатит А не преминава през плацентата и затова не съществува риск за плода при развитие на хепатит А по време на бременност. "

http://www.puls.bg/illnes/issue_267/part_6.html

Явно няма място за паника Simple Smile Лека бременност на твоята приятелка   bouquet

# 18
  • Мнения: 158
Не с две дати съм и си направих две лентички. С едно съм.Нещо все не мога да се засека.

# 19
  • Berlin
  • Мнения: 11 263
Възможно ли е стомахът ми да преработва по-бързо сега храната? В началото (2-3 месец), когато ми беше лошо, много бързо огладнявах и си чувствах стомаха абсолютно празен на около 3-4 часа. Ако не хапнех, пребледнявах, нямах никакъв апетит, лягах и не можех да стана, за да хапна. Когато хапнех, се оправях. Напоследък се чувствам пак така (дори и сега, едва гледам). Освен това, откакто съм бременна, си ходя до тоалетна съвсем редовно, всеки ден, а иначе цял живот си имам забавен метаболизъм.

# 20
  • Мнения: 722
Възможно ли е стомахът ми да преработва по-бързо сега храната? В началото (2-3 месец), когато ми беше лошо, много бързо огладнявах и си чувствах стомаха абсолютно празен на около 3-4 часа. Ако не хапнех, пребледнявах, нямах никакъв апетит, лягах и не можех да стана, за да хапна. Когато хапнех, се оправях. Напоследък се чувствам пак така (дори и сега, едва гледам). Освен това, откакто съм бременна, си ходя до тоалетна съвсем редовно, всеки ден, а иначе цял живот си имам забавен метаболизъм.

При мен също беше така. С разликата, че аз се скъсвах да  Sick Ако не се нахраних в момента, в който изпитвам глад- на момента бягах до тоалетната. А за тоалетната- при мен не забелязвам промяна.

# 21
  • Мнения: 565
Момичета, според вас вреди ли друсането с автобуса? Пътувам до работа всеки ден по 20 мин на отиване и още толкова на връщане. Понякога карат много бързо и тази вечер много ме раздруса. Сега ме боли леко корема, ниско долу и съм малко притеснена. Вие ползвате ли автобуси?   bouquet

# 22
  • Мнения: 19
Момичета помагаuте.Имам проблем с венците,кървят и сърбят много гадно.Знам ,че е от бременноста,но кажете някоя бабина рецепта за временно облекчение поне.Иначе след десетина днu сам на зъболекар,какво се прави при такъв проблем.Някой имал ли е тези оплаквания и как протече лечението на венците

# 23
  • Мнения: 158
Здравейте!

Отностно пътуването с автобус няма проблем стига да сядате на седалката точно зад шофьора,защото там друса по-малко.Аз откакто съм забременяла пътувам по 10 пъти на седмица и няма проблем.
А това с венците и кръвта много е неприятно.Аз ходих на стоматолог и тя ми каза,че е съвсем нормално.Ако веме много кръв да излиза с тампонче за уши напоено с кислородна вода трябва малко да се намаже мястото,за да не стават инфекции и после да се изплакне устата само с вода,за да не гултаме кислородната вода.Каза ми,че и тя била много зле с това,но може би веднага след раждането като по часовник всичко се оправило.Нямало точно обяснение какво и защо е,но така се става мама. Simple Smile
Лек и ползотворен ден на всички!  Hug

# 24
  • Мнения: 12
Здравейте и аз имам малък проблем за който искам да попитам  Simple Smile От едно известно време имам отвратителни киселини и не знам как да се преборя с тях и изобщо мога ли. Адски е неприятно особено докато съм на работа. Моля Ви дайте ми съвет как да се справя или поне някакво обяснение за случващото ми се, защото аз не мога  Confused

Последна редакция: пт, 14 яну 2011, 10:42 от AnMary

# 25
  • София
  • Мнения: 39 772
Bibito, има доста теми за киселини. Можете да използвате търсачката на форума.

За отърваване от киселини... може и да не успеете. Но можете да намерите средство, което да облекчава поне малко това състояние.

# 26
  • Мнения: 12
Bibito, има доста теми за киселини. Можете да използвате търсачката на форума.

За отърваване от киселини... може и да не успеете. Но можете да намерите средство, което да облекчава поне малко това състояние.

Благодаря, ще потърся  Simple Smile Нова съм тук и още не съм се ориентирала

# 27
  • Мнения: 158
Всички сме били така Бибе! Simple Smile

# 28
  • Мнения: 115
Здравейте и аз имам малък проблем за който искам да попитам  Simple Smile От едно известно време имам отвратителни киселини и не знам как да се преборя с тях и изобщо мога ли. Адски е неприятно особено докато съм на работа. Моля Ви дайте ми съвет как да се справя или поне някакво обяснение за случващото ми се, защото аз не мога  Confused
  Бибе, дано си остане ,, малък,, прблема както си писала Praynig. Аз имам още няколко дни до термин и така и не минаха киселините Sad, смуча лукчета и ям ябълки, на мен това малко ми облекчава. Успех и лека бременност Hug

# 29
  • Мнения: 565
TinaT, благодаря!  Hug

Bibito, аз пийвам малко студена вода или студено прясно мляко. От време на време смуча едни таблетки, които са разрешени за бременни и са специално за киселини. Казват се Гавискон - не съм сигурна дали ги има в Б-я, но ако няма тях трябва има други подобни. Смуча ги само като стане много зле и то по половинка, за да не прекалявам с хапчета все пак.  Гледам че състава им е основно мента и някаква сода т.е. не са силни, но много ми помагат. 

Общи условия

Активация на акаунт