"Системата минус 60" - тема №18

  • 28 893
  • 737
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: X
_belladonna_ , плюсът от днес не ти от рибата снощи, според мен. Освен ако не е била пържена. За вечеря - само на скара, или варена, или фурна трябва да е рибката, не може да се пържи и панира.
По-скоро плюсът ти е от това, че вчера денят ти е бил доста въглехидратен - ето менюто ти:

Днес обаче вечерята ще ми е около 18.15, защото имам риба и не върви да я ям в офиса.
Закуска 1/2 кисело мляко с ленено семе, 2 парчета руло с мармалад, 2-3 топки милинки.
обяд сухари с кашкавал и мляко.
Вечеря риба.

Опитвай се да ядеш по-разнообразно, за обяд поне да има салата от пресни зеленчуци, плод също трябва да има в дневното меню.
Също така, необясними плюсове има и около овулацията и преди менстр. цикъл. Аз преди всек МЦ задължително качвам по килце, но това са задържани течности, не е натрупана сланина.  Laughing
И като отминат първите дни на МЦ и се маха и този плюс, защото течностите се оттичат.
А има и трето, тази сутрин как беше с WC-то? Ако имаш констипация - ето ти го плюса. Тук се мерим на празен стомах, сещаш се какво имам предвид. Малко неудобна тема  Embarassed , но аз винаги сутрин пия кафе, докато приготвям децата за училище и детска, изпращам ги, после минавам през тоалетната и тогава се тегля. След това закусвам. По принцип чревното съдържимо доста варира - затова не мисли, че този плюс е натрупана мазнина в тялото ти, няма как да стане за ден. Така че, не се ядосвай на дневен плюс, ще видиш, че утре ще си на минус. А може и да си задържала течности, ако си яла много солено, те пак ще се махнат. Така че, помисли си каква може да е причината и ще видиш, че няма място за ядове.  Grinning
--------------------


bob4enka, притеснявам се за вас!!  Sad
 Защо не потърсиш съвет от Ла Лече? Тук, във форум Кърмене, има консултантки - Бу, Айла, много са разбрани и страшно начетени. Аз ги познавам лично, защото съм ходила на кърмачески срещи (моя син го кърмих докато стана на 3 години, та имам някакъв опит  Mr. Green ).
Ето тук питай: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=205725.0

# 31
  • Мнения: 4
ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН НА ЖАНИ,ДЖИДЖИ И ПУФИ .newsm38.Бъдете много обичани и нека се збъднат всичките Ви желания.Хубав празник.
Аз не пиша често но искрено се радвам на успехите Ви в борбата с излишните килограми.Успех на всички.

# 32
  • Варна
  • Мнения: 89
Жаси, благодаря за съветите, права си че менюто ми е доста въглехидратно. Но са все позволени неща. Рибата беше на фурна без мазнина. Понякога нямам възможност да обядвам навън естеството на работа ми е такова. Ето и днес съм така. Имам мляко сухари мандарини за обяд. Ще се огранича до 2 сухара, даже ако мога и без тях. А запека при мен си е редовен. Днес не бях ходила в тоалетната като се теглих. Не се ядосвам толкова на вчерашния плюс отколкото на резултата като цяло. От 1.12 съм тук и нищо.

# 33
  • Stavanger,Norway/ Varna
  • Мнения: 1 934
Жасмин,  Peace още преди седмица говорих с консултант от Ла Лече, но освен да ми дадат съвет за повишаване на лактацията, друго немогат да направят. Засега върви добре, успях да си докарам малко повече мляко. След седмица пак ще видим какво е положението с теглото на човечето. Като крайна мярка, тук предписват таблетки за повишаване на лактацията, но засега не искам да опирам до тях. За АМ не искам и да помислям  Confused

Беладона то вярно е позволено, но мисля че Жасмин искаше да каже, че трябва варират протеини, въглехидрати и мазнини в един ден, за да има баланс. Аз за себе си например, така правя. АКо съм имала много въглехидратна закуска като днес например- пица, ще хапна протеинов обяд (въпреки, че за днес е пак въглехидрати това което съм замислила, но е изключение, че не ми се готви) и вечеря. Суровите зеленчуци пък, във вид на салата или само така са си направо задължителни за мен. За тях, организма много пъти изразходва много повече калории, да ги усвои и смели, отколкото те съдържат. Да не говорим, че са богати на фибри и изкарват натрупаната вода от организма и не на последно място пълни с витамини.  Peace

# 34
  • София
  • Мнения: 6 010
_belladonna_, опитвала ли си да пиеш по 1 чаша топла вода сутрин на гладно? Майка ми го практикува заради проблеми със запека и нещата значително са се подобрили. Прясно изцеден сок от грейпфрут или направо плода също помага  Peace

# 35
  • Мнения: 3 089
ха! сега ми хрумна и на мен, че моите необясними плюсове и задържания са точно от вц-то. не съм много редовна по принцип. ама че съм отвеяна. как не ми е хрумнало до сега;

да забия въпрос: ръжени спагети с мъничко сирене - например до 50 гр., как ви се струва за вечеря? щом сухари с котидж бива, значи и това бива, нали така? направих сега за обяд и разбира се останаха, та симисля довечера дали мога да ги забода. сега ги ям с 3 сирена, включително и синьо + доматено пюре, но довечера само със саламурено си мисля, ако е системно.

# 36
  • Варна
  • Мнения: 89
_belladonna_, опитвала ли си да пиеш по 1 чаша топла вода сутрин на гладно? Майка ми го практикува заради проблеми със запека и нещата значително са се подобрили. Прясно изцеден сок от грейпфрут или направо плода също помага  Peace
Всичко което знам по въпроса съм опитвала- трици- овесени пшеничени, овесени ядки, киви на гладно, топла вода, вода с мед и какво ли още не. Нищо няма задоволителен резултат. Отвреме навреме се налага да прибягвам до слабителни. Абе аз съм тежък случай. И това си го докарах от диети.
Ще пробвам и грейпфрут Hug

# 37
  • Мнения: X
_belladonna_ , констипацията е голям проблем, аз самата се убедих в това. Нали бях 2 месеца на легло след операцията... Мямаш ли движение и веднага те удря.  Confused

Четох много по въпроса, ето тук има доста полезна информация: http://www.doctorbg.com/page.php?id=5621

Според мен, трябва да изключиш сухарите, те са една от най-запичащите храни, както бялото брашно и белия ориз. Неслучайно при чревно разстройство на децата им дават диета сухари, солети, бели бисквити, ориз и картофи. Наблегни сутрин на пълнозърнест хляб, сурови плодове и зеленчуци, овесени трици (много са полезни), айрян, прясно мляко...

На обяд не яж сухари, ако можеш, няма ли как да хапнеш нещо по-човешко за 5 минутки? 100 пъти по-добре някаква салатка, супа, манджа, с тези сухоежбини ще си разбиеш стомаха! То вярно, че са разрешени, ама доколко са полезни всеки ден да ги ядеш?  Confused  Ако си занесеш, примерно, миш-маш в някаква кутийка, няма ли как да го хапнеш набързо? Или боб, леща, грах - те също са много богати на фибри. И плод за десерт и си готова. Даже бобена салата, снежанка, кьополу, нещо от този вид готови храни е в пъти по-полезно в твоя случай, от сухари с кашкавал.
И отделно, трябва да пиеш много вода - стреми се да е 2 литра дневно.  

Ето тук още 2 полезни линка, особено този за фибрите:

http://www.bb-team.org/articles/3238_konstipatsiya-zapek#axzz1Aois5lV3

http://www.bb-team.org/articles/1546_fibrite-i-kakvo-e-vazhno-da … yah#axzz1Aois5lV3

Аз много често започнах да ям леща, фасул и грах, гледам всяка седмица да ям и от трите; отделно си купих овесени трици и мюсли с фибри и сутрин ги ям на закуска с кисело мляко. Опитвам се всеки ден да ям пресни салати и плодове и проблемът отшумя много бързо.
Дано и при теб стане така! И да видиш как кантарът ще те зарадва веднага!  Simple Smile Hug

Последна редакция: ср, 12 яну 2011, 13:34 от Анонимен

# 38
  • Мнения: 46
_belladonna_ а пушила ли си? Аз този проблем си го докарах като спрях цигарите. Тогава лепнах и ммногото кила де. На последък забелязах че помелото много ми помага, но то нали се води сладък грейпфрут..тип Simple Smile Макар че от както съм системна една седмиц апочти го нямам този проблем

# 39
  • Мнения: 99
Здравейте момичета и много ви благодаря за милите думи и пожелания-много ме трогнахте, много сте мили. И на всички вас пожелавам добри срещи с кантара Hug Hug Hug
Джижи, Пужи-да сте живи, здрави, щастливи, обичани и нека се сбъднат безброй много ваши мечти Hug  bouquet

Почерпка сега и отивам към работа, а довечера ще ви пиша повече Peace



Бебок благодаря за новата темичка и да я напълним с много минуси   bouquet Hug

# 40
  • Мнения: X
да забия въпрос: ръжени спагети с мъничко сирене - например до 50 гр., как ви се струва за вечеря? щом сухари с котидж бива, значи и това бива, нали така? направих сега за обяд и разбира се останаха, та симисля довечера дали мога да ги забода. сега ги ям с 3 сирена, включително и синьо + доматено пюре, но довечера само със саламурено си мисля, ако е системно.

Абе то може по принцип, но нали знаеш, че ръжените криспи в този вариант са до 4 броя - смятай както мижаво количество е това като грамаж.  Laughing  Дали има и 50-60 грама, не знам...
Но ако искаш, пробвай, но пий и айрян, за да се заситиш, поне 2 чаши.  Peace

Аз да почна да се отчитам за днес:
Закуска: 2 бъркани яйца със шунка и масълце, фреш от 2 грейпфрута и 1 портокал (стана 1 голяма водна чаша), 2-3 лъжици кисело мляко с 1 с.л. овесени трици, няколко хапки ементал

Обяд: чорбичка - постна леща (ама си я направих както аз я обичам, гъста, с лук, домат, морков, чушка, чесън и чубрица) и зелева салата с моркови + малко зехтин и балсамико; хапнах и 2 дробчета, но те не трябва да се съчетават про принцип с бобови и са ми в нарушение

Последна редакция: ср, 12 яну 2011, 13:37 от Анонимен

# 41
  • Мнения: 35
Снежанке, все се каня да те питам на кое казваш "корички"?

 Joy ето на тези
Това са точно като филийка само от коричка и за това така ги кръстих на български... Wink

_belladonna_  а опитвала ли си с ленено семе?
1с.л. натрошено ленено семе се залива с кафена чашка вода, оставя се 10-тина мин. докато стане едно такова слизесто и лигаво и се пие сутрин на гладно. Действа много добре на стомаха, а и вкуса му е много ядков (за разлика от вида Wink)
Ако пък не можеш да го ядеш така - опитай да го смесиш овесени трици (или ядки, каквото предпочиташ), кисело мляко и малко канела - получава се хем вкусно, хем прочистващо. Peace

Бобченка, стискам палци да се оправи кърмата и бебчо да наддава повече!  Hug

# 42
  • Мнения: 19
минавам набързо да кажа че съм с -700 гр. за 4 дни  Blush
снощи изядох едно тирамису но явно имам късмет че не ми се е залепило  Laughing 
лунуването нали не съвпада със системата newsm78

# 43
  • Мнения: 4 585
Бебо, благодаря за новата темичка  Heart Eyes да станеш като мацата от кафенцето задето си толкова добричка  Hug
Жани, Пуфи, честит рожден ден и на вас   bouquet сутринта пак съм недогледала да ви поздравя навреме...
_belladonna_ снощи моята приятелка приготви гречка по руска рецепта и ми обясни за елдата, че помага много при такива проблеми, облекчава и при менструално подуване и доскомфорт. Посъветва ме да я хапвам, щом е позволена в системата и смятам да опитам в най - скоро време. Ако не си опитала и ти можеш да пробваш. На мен снощи ми ухаеше добре нейното ястие, изглеждаше добре и каза че може да се яде и сладка, и солена и в салата.

# 44
  • Мнения: X
Жани и Снежанке, какви са тези страхотни торти и хлебчета по никое време?  Mr. Green Hug Heart Eyes
Добре, че ядох вече, че иначе... newsm64 eat

Снежане, завиждам ти за кулинарните умения!!!  Heart Eyes
 Вече окончателно реших -  в най-скоро време ще си купя машината за хляб, която от толкова време гледам в амазон и само й се точа.  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт