Новата година е дошла, мама за Септемврийска Точица разбра!

  • 24 076
  • 711
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 21
Добро утро Simple SmileАз ще пийна едно кафенце,докато още не ми се гади сутрин LaughingНо на последък ме притесняват коремните спазми.Засилват се когато емоциите станат повече.Пия но-шпа,но се чудя дали това е нормално или е повод за притеснение newsm78

# 61
  • Мнения: 1 916
Здравейте мами,аз съм от Радомир и също съм бъдеща септемврийска мама и бих искала да се присъединя към вас.Още не знам с точност термина, но по тукашния калкулатор е 16.09., тази седмица ми предстои посещение при лекаря и по този повод ми се искаше да ви попитам тези които вече сте посетили генеколога си какви първоначални изследвания ви назначи
espri84 Аз също имах и с първата бременост, както и сега с втората спазми с първата ми каза генеколожката да пия но шпа и го пих, а засега с тази бременост мисля да не пия.

# 62
  • Мнения: 852
madlenka,
при мен е грешката,ама не съм ти писала,да не те притеснявам.
Поздрави!

# 63
  • Мнения: 852
Здравей,Елица–2007 и честито!!!
Нали питаш за изследванията-поне при мен на първото посещение Др прави ехографски преглед,взе влагалищен секрет и кръв за изследвания(за кръвна картина,а и за  австралийски антиген).Доколкото разбрах ще  има и изследвания за полово предавани  болести-сифилис,СПИН и др.Засега толкова,надявам се ,че на по-късен етап ще има и други-3Д,4Д и знам ли още какво newsm78
Не знам дали не трябва вземат и цитонамазка,аз се разминах с това,но нея я правих  в началото на декември мин. год,когато ходих на профилактичен.
 newsm10

# 64
  • Мнения: 1 056
Здравейте мили майчета  HugЧета Ви още от първия ден и с цялото си сърце се молих да мога да напиша следващите редове. Да, видях двете чертички,едната бледа,но е там Praynig
Знам,че  Господ ще бъде с нас и ще ни закриля!И с цялото си сърце се моля всички да бъдем безкрайно щастливи и най чаровните мами на есен.
За протокола Laughing Диана-омъжена  на зз год(след 4дни  на 21.01 ставам на 34)Това ще бъде второто ми детенце- моето слънце! Момченцето ми -Иван е ангелче,което винаги ще обичам! Sad
На всички пожелавам само позитивни емоции и безкрайно глезене Laughing
А когато му дойде времето ще си късаме косите и ще си изтрещяваме на воля Mr. GreenВсичко се прощава но,хормона ,не Mr. Green

# 65
  • Мнения: 21
Здравей Диана.И аз се моля на Господ всичко да мине нормално и ти и всички ние да бъдем щастливи майки след време. HugИ знай,че не си сама и имаш нашата подкрепа Hug

# 66
  • Мнения: 18
Добро утро, момичета! Успешна седмица!

espri84, боли ли те още коремчето? По колко но шпа пиеш? Според мен не е за притеснение щом не е постоянна болка. Вероятно е от разстягането на матката.

# 67
  • Мнения: 21
Добро утро Тара.Ами боли си ме,пия 3*1 на ден.Днес ще ходя на изследвания и ще попитам докторката пак за това.И аз си мисля че е нормално,говорих и с други мами и те също казаха че е нормално.Гледам да съм по-спокойна,че когато не съм май тогава се усилват болките  Rolling EyesХормонии.... Crazy

# 68
  • Мнения: 18
espri84, моят доктор ми е казал, че ако ме заболи много мога да пия и 3х2. Ако искаш питай днес твойта докторка да ти потвърди дали това не е висока доза и дали е разумно да биеш по 2 хапчета, за да намалиш болката  Hug

# 69
  • Мнения: 0
Здравейте, мамчета.
Първата ми бременност през 2004г се оказа кухо яйце.  След аборт в 3-я месец, доки  каза да не се пазим и дефакто месец и  половина след аборта пак бях бременна със сина ми. Та  всиките  предразположения за качване на килограмите вече си ги имах и резултатът накрая беше 30кг. След раждането - все едно си бях още с близнаци в корема, а за задника ми - да не говорим. Свалях килограмите 2 години, но те изчезнаха до грам от самосебе си и то без диети. Аз не мога да пазя диети.

Нещо тази бременност много ми бягат симптомите - гаденето и неразположенията. Малко ми е притеснено. Бях на преглед - размерите на плодния сак си отговарят на времето на бременността. Дано всичко да е наред. Докато му се чуе сърчицето на точицата, ще съм на тръни.
Това е клипче на сина ми на 3 дена в болницата:
http://www.facebook.com/?ref=home#!/video/video.php?v=168725396474667

Поздрави на всички и леко бременеене  Hug

# 70
# 71
  • Sydney
  • Мнения: 5 921
Добро Утро и от мен Simple Smile!
аз в къщи нямам Internet (и по-добре де, 4е само се заглеждам в адската машина  Laughing ), та затова не съм писала. иначе по-малко ме боли и се надявам днес всичко да е ок, след прегледа... добре, че ме поуспокоихте, че е нормално...
лек ден, седмица и само хубави новини Simple Smile)))!

# 72
  • Мнения: 21
Ехе... колко много нови мами  Hug
На мен ми е много зле, непрекъснато ми се гади и много повръщам. Утре ще питам доктора какво да правя, защото наистина е тежко положение. По принцип не съм от мрънкащите, но почвам да се притеснявам да не се обезводня. Нямам вече никакъв апетит, пък и като знам какво ще последва не ми се и яде. И така се въртя в порочен кръг - хем знам, че трябва да се храня, за да се развива бебо, хем после всичко връщам...

И както се оплакаха и други от вас - гърдите ми са вече в критична фаза - все едно са ми закачили още едни освен моите си  Laughing Будя се нощно време от болки и по един час не мога да се наместя: ни наляво, ни надясно, ни по гръб, а по корем да не говорим...

Но както и да е - да не се оплаквам, че много стана, пък не искам да звуча като някаква мрънла. Стискам палци на всички да са добре Simple Smile

# 73
  • София/Кюстендил
  • Мнения: 184
Добро утро на всички и от мен  Hug и добре дошли на новите мами.
Стискам палци на Бенитабени и на всичи, които са днес на преглед. Чакам да се похвалите с хубави новини.

# 74
  • Мнения: 6
 Simple Smile

Последна редакция: пт, 27 сеп 2019, 16:13 от tanea

Общи условия

Активация на акаунт