Отзиви за кухни Диалог - София.

  • 61 583
  • 111
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 4 397
Вече ми идва малко в повече с тези фирми, за изработка на мебели. Тъкмо се спрях на Диалог и едни момичета от една друга тема леко ме разколебаха заради условията им на плащане за който не се бях замисляла, понеже досега всичко което съм поръчвала съм плащала по тази схема.
Знам, че има момичета правили кухните си там ако може да споделите дали всичко е било коректно от проекта до монтажа.

# 1
  • sofia
  • Мнения: 2 257
И аз се присъединявам към питанката на kimbolina, защото и аз май тях съм си харесала. Simple Smile
Иначе това с плащането ми се струва нормално, дори не съм се замисляла над въпроса - фирмата ми вдъхва доверие. Peace

# 2
  • Мнения: 165
Това, което мога да кажа за Диалог е, че се справиха страхотно. Правиха моята кухня преди 2,5г. и нямам никакви оплаквания до сега. След мен при тях поръчаха кухните си сестра ми и моя близка - и двете са много доволни. Момчетата, които я монтираха си разбираха от работата и са обучени много добре (дори почистваха след като свършат работа). Не мисля, че ще сбъркате, ако поръчате при тях, но все пак си преценете.

# 3
  • София
  • Мнения: 341
Това, което мога да кажа за Диалог е, че се справиха страхотно. Правиха моята кухня преди 2,5г. и нямам никакви оплаквания до сега. След мен при тях поръчаха кухните си сестра ми и моя близка - и двете са много доволни. Момчетата, които я монтираха си разбираха от работата и са обучени много добре (дори почистваха след като свършат работа). Не мисля, че ще сбъркате, ако поръчате при тях, но все пак си преценете.

Подкрепям! Кимболина, отговорих ти и на лични.

# 4
  • София
  • Мнения: 1 390
Това, което мога да кажа за Диалог е, че се справиха страхотно. Правиха моята кухня преди 2,5г. и нямам никакви оплаквания до сега. След мен при тях поръчаха кухните си сестра ми и моя близка - и двете са много доволни. Момчетата, които я монтираха си разбираха от работата и са обучени много добре (дори почистваха след като свършат работа). Не мисля, че ще сбъркате, ако поръчате при тях, но все пак си преценете.

Подкрепям! Кимболина, отговорих ти и на лични.

Здравей, би ли споделила и тук мнението си? Аз лично не виждам нищо обезпокояващо и необичайно в цитираните от фирмата начини на пращане...

# 5
  • София
  • Мнения: 341
Kimbolina имаше някои въпроси и ми беше пратила ЛС. ето за какво става въпрос:
да си призная и аз бях малко озадачена от схемата на плащане, но понеже ми направиха добро впечатление, реших да го преглътна.
За мен Диалог определено са добри, като започнеш от първоначалното обслужване, проект, до изработка и монтаж. Според мен не е без значение фактът, че се занимават само с кухни, което им дава възможност да изпипват добре нещата. Спазиха си срока, а при монтажа бяха много внимателни и всичко стана така, както го искахме. Електроуреди и плот поръчахме също през тях и ни дадоха добра цена.
А и да не забравя - при изработването на проект се плаща 150лв, които после се приспадат от крайната сума.

# 6
  • Мнения: 4
Здравейте,
Да напиша и моето мнение за тази фирма, като техен клиент, пък дано да помогне на някой.
За по-нетърпеливите, в началото ще кажа, че ми направиха кухня и мисля, че се справиха сносно. Проблемите с тях /и за съжаление с 98-99 % от останалите им колеги/ идват от начините им на плащане, договорите, които предлагат и монтажа най-вече.
Диалог и още 1-2 фирми ни бяха препоръчани като сериозни от техен основен доставчик/изпълнител. Става въпрос за две кухни с готови проекти. Обърнахме се първо към Диалог. Вниманието и ценовото им предложение, най-вече ни допаднаха. Имахме оферти от другите фирми на 2-3 месеца със значително завишение /над 25%/. Ориентирахме се към тях. Позагубихме си взаимно около месец в промени, уточнения на уреди, плотове и други подробности. Първият "сблъсък" с тях беше при вземане на размерите. Беше обяснено, че нещо може да се направи само по един определен начин и не по друг, който нас ни устройва повече. След това се оказа, че те работят само с определени размери. Ако сте забелязали, изборът на материали при тях не е особено богат. Също така и размерите им са стандартни.
В крайна сметка се оказва, че те не правят кухни по поръчка, а в същност модулни. За това не можем да им се сърдим, просто го имайте в предвид. Дори мисля, че при стандартна кухня, това е преимущество.
Та преглътнахме тези дребни подробности и стигнахме до подписването на договор. Щях да падна от стола, като прочетох техните неустойки - по спомен около 15-18 % годишно се събира. Приблизително колкото лихвата по кредит и то без гаранция или залог. Последва един около 40 мин. разговор с баш шефа в Пловдив, от който не последва нищо, а само обяснения, как договорът е правен от юристи и са защитени ПОРАВНО и двете страни. За схемата на плащания само ще кажа, че съм готов с голямо удоволствие да науча имената на поне 3 /три/ фирми, които не са прибрали от клиента поне 90% от сумата, преди да са доставили стоката /било то доставка или изработка - без значение/.
Това с договора ми беше достатъчно, за да не го подпиша и да потърся оферти от другите фирми. В крайна сметка Диалог се простиха с изработката на по-голямата кухня, а можеше и с двете.
Не мога да не подчертая: не е имало проблеми със срокове, замени на детайли и монтажа, въпреки явното негативно отношение от софийския им офис.
 

# 7
  • Мнения: 737
Да се включа и тук въпреки, че вече писах в две други теми.
Изненада ме коментара на dkl, че Диалог правят едва ли не модулни кухни.
Това не е така, защото моята кухня е по мой проект с неточни размери и те ми я направиха!?!
Много съм доволна от качеството на материала и монтажа. Най-добре лъсват на фона на мебели, направени от други фирми. В същата стая имам мебели по поръчка от Платан - пак с вратички гланц - да по-евтино ми взеха от Платан, но и разликата в качеството е от небето до земята.
Е 100% щастие няма. На кухнята отдолу ми сложиха един сив цокъл, който изрично коментирахме, че не искам. Като им се обадих, бяха готови да се поправят, но на мен вече не ми се занимаваше, а и не ме дразнеше чак толкова.
От всички мебели вкъщи (имам от най-различни фими) - от качеството на кухнята съм най-доволна.

# 8
  • Мнения: 19
Чета повече хубави отзиви за тази фирма, но се страхувам половината да не са от служители и приятели и това да изкривява истината.

# 9
  • Мнения: 0
Не работя в мебелния бизнес и нямам преки контакти с хора от бранша. Взимал съм отношение и по други теми във форума, т.е. не съм си направил регистрация специално за да напиша това. И аз си направих кухня в Диалог, подписах договор през Юни, монтираха я миналата седмица. Нямам забележки. Доколкото има професионализъм в България, тяхната услуга отговоря на моята представа за професионално свършена работа - консултация, проект, монтаж. Наистина са в диалог с клиента, консултират с теб всички въпроси, които смятат за важни [а ти не си се сетил да попиташ, защото не си в тоя бизнес, нали]. Разбира се, говорим за нормална кухня, а не за разни дизайнерски из***ици. За подобни си има фирми, които работят с италиански доставчици - там и цените са доста по-различни, може да погледнете сайта на Селаморе за начало...

Колкото за схемата на плащане - ами за мен няма нищо по-нормално от това, което предлагат [50% при подписване на договор за кухнята, 100% за уредите(в крайна сметка защо да те финасират?!), 45% преди монтаж и 5% след него] - в крайна сметка, при одобрен от клиента проект, те започват да работят по кухнята, т.е. влагат труд и материали, което означава, че поемат риск. Представете си, че направят кухнята по проект на клиента, монтират му я и той им дължи не 5%, а 45% - абе нали си знаем племето, сигурно 1/3 [и тук сигурно подхождам оптимистично] от клиентите ще започнат да протакат, да измислят всякакви кусури само и само да не платят [или пък да изкрънкат някоя отстъпчица].

# 10
  • Мнения: 19
Не работя в мебелния бизнес и нямам преки контакти с хора от бранша. Взимал съм отношение и по други теми във форума, т.е. не съм си направил регистрация специално за да напиша това. И аз си направих кухня в Диалог, подписах договор през Юни, монтираха я миналата седмица. Нямам забележки. Доколкото има професионализъм в България, тяхната услуга отговоря на моята представа за професионално свършена работа - консултация, проект, монтаж. Наистина са в диалог с клиента, консултират с теб всички въпроси, които смятат за важни [а ти не си се сетил да попиташ, защото не си в тоя бизнес, нали]. Разбира се, говорим за нормална кухня, а не за разни дизайнерски из***ици. За подобни си има фирми, които работят с италиански доставчици - там и цените са доста по-различни, може да погледнете сайта на Селаморе за начало...

Колкото за схемата на плащане - ами за мен няма нищо по-нормално от това, което предлагат [50% при подписване на договор за кухнята, 100% за уредите(в крайна сметка защо да те финасират?!), 45% преди монтаж и 5% след него] - в крайна сметка, при одобрен от клиента проект, те започват да работят по кухнята, т.е. влагат труд и материали, което означава, че поемат риск. Представете си, че направят кухнята по проект на клиента, монтират му я и той им дължи не 5%, а 45% - абе нали си знаем племето, сигурно 1/3 [и тук сигурно подхождам оптимистично] от клиентите ще започнат да протакат, да измислят всякакви кусури само и само да не платят [или пък да изкрънкат някоя отстъпчица].

Може ли няколко снимки да качиш, за да видим кухнята моля.

# 11
  • Мнения: X
Нямам идея какво е качеството им, но е факт, че за един и същи проект в Диалог ми искат с 2000лв повече от колкото във всички други фирми, където съм ходила.

# 12
  • Мнения: 0
В момента нямам снимки, защото живея на друго място [апартаментът, където е кухнята, съвсем доскоро нямаше Акт 16], а когато ходя до там е за да мъкна плочки нагоре-надолу по етажите, а не да правя фотосесии.  Simple Smile

Често казано, малко се чудя на хората, които непременно искат да се похвалят с всяка своя нова вещ. Не че има нещо лошо, хората са различни, просто на мен ми е леко показно. 

Това, което искам да кажа с предишния пост е, че в моя частен случай реалноста не се различава почти изобщо от това, което показаха като проект. Дори материалът изглежда по-добре - в магазина мострата беше по-лъскава [вероятно от много пипане], а при мен рисунъкът [ала дърво, защото не е масив] е по-отчетлив и като цяло материалът изглежда по-добре.

Не са най-евтиния вариант, да. Но ако сравняваме с разни дизайвнерски неща, разликата е от небето до земята.

# 13
  • София
  • Мнения: 341
Нямам идея какво е качеството им, но е факт, че за един и същи проект в Диалог ми искат с 2000лв повече от колкото във всички други фирми, където съм ходила.
Ами в такъв случай не работиш с тях.
/изненадвам се от тази разлика в цената. когато аз си правих кухнята при тях нямаше такъв момент./ успех!

# 14
  • Мнения: 19
Поръчахме кухнята ни в Диалог и сме доволни, също така ни направиха и холна секция. Работят прецизно и качествено според мен. Като цена може да се каже, че и по-евтино има, но всеки си преценява. За 3 дни ния я сглобиха, а чакахме 35 дни. Дизайнерка беше Ради и се справи отлично, като ни предложи 4-5 варианта разбира се съобразявайки се с нашето желание.
В началото се съмнявахме малко, тъй като плащаш 95% от сумата преди да видиш какво са направили, но след като я сглобиха съмненията отпаднаха. Мантажистите всеки ден пътуваха от Пловдив до София и бяха точни като часовник - в 9 сме тук и в 9 знъят на вратата. Кухнята ни е Izabella и си стана както е на снимките в сайта. Така че ако сте се насочили към Диалог, но имате съмнения не се притеснявайте коректни са.

Последна редакция: чт, 12 яну 2012, 23:46 от Tatti

Общи условия

Активация на акаунт