Отзиви за кухни Диалог - София.

  • 61 773
  • 111
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 4 397
Вече ми идва малко в повече с тези фирми, за изработка на мебели. Тъкмо се спрях на Диалог и едни момичета от една друга тема леко ме разколебаха заради условията им на плащане за който не се бях замисляла, понеже досега всичко което съм поръчвала съм плащала по тази схема.
Знам, че има момичета правили кухните си там ако може да споделите дали всичко е било коректно от проекта до монтажа.

# 1
  • sofia
  • Мнения: 2 260
И аз се присъединявам към питанката на kimbolina, защото и аз май тях съм си харесала. Simple Smile
Иначе това с плащането ми се струва нормално, дори не съм се замисляла над въпроса - фирмата ми вдъхва доверие. Peace

# 2
  • Мнения: 165
Това, което мога да кажа за Диалог е, че се справиха страхотно. Правиха моята кухня преди 2,5г. и нямам никакви оплаквания до сега. След мен при тях поръчаха кухните си сестра ми и моя близка - и двете са много доволни. Момчетата, които я монтираха си разбираха от работата и са обучени много добре (дори почистваха след като свършат работа). Не мисля, че ще сбъркате, ако поръчате при тях, но все пак си преценете.

# 3
  • София
  • Мнения: 341
Това, което мога да кажа за Диалог е, че се справиха страхотно. Правиха моята кухня преди 2,5г. и нямам никакви оплаквания до сега. След мен при тях поръчаха кухните си сестра ми и моя близка - и двете са много доволни. Момчетата, които я монтираха си разбираха от работата и са обучени много добре (дори почистваха след като свършат работа). Не мисля, че ще сбъркате, ако поръчате при тях, но все пак си преценете.

Подкрепям! Кимболина, отговорих ти и на лични.

# 4
  • София
  • Мнения: 1 390
Това, което мога да кажа за Диалог е, че се справиха страхотно. Правиха моята кухня преди 2,5г. и нямам никакви оплаквания до сега. След мен при тях поръчаха кухните си сестра ми и моя близка - и двете са много доволни. Момчетата, които я монтираха си разбираха от работата и са обучени много добре (дори почистваха след като свършат работа). Не мисля, че ще сбъркате, ако поръчате при тях, но все пак си преценете.

Подкрепям! Кимболина, отговорих ти и на лични.

Здравей, би ли споделила и тук мнението си? Аз лично не виждам нищо обезпокояващо и необичайно в цитираните от фирмата начини на пращане...

# 5
  • София
  • Мнения: 341
Kimbolina имаше някои въпроси и ми беше пратила ЛС. ето за какво става въпрос:
да си призная и аз бях малко озадачена от схемата на плащане, но понеже ми направиха добро впечатление, реших да го преглътна.
За мен Диалог определено са добри, като започнеш от първоначалното обслужване, проект, до изработка и монтаж. Според мен не е без значение фактът, че се занимават само с кухни, което им дава възможност да изпипват добре нещата. Спазиха си срока, а при монтажа бяха много внимателни и всичко стана така, както го искахме. Електроуреди и плот поръчахме също през тях и ни дадоха добра цена.
А и да не забравя - при изработването на проект се плаща 150лв, които после се приспадат от крайната сума.

# 6
  • Мнения: 4
Здравейте,
Да напиша и моето мнение за тази фирма, като техен клиент, пък дано да помогне на някой.
За по-нетърпеливите, в началото ще кажа, че ми направиха кухня и мисля, че се справиха сносно. Проблемите с тях /и за съжаление с 98-99 % от останалите им колеги/ идват от начините им на плащане, договорите, които предлагат и монтажа най-вече.
Диалог и още 1-2 фирми ни бяха препоръчани като сериозни от техен основен доставчик/изпълнител. Става въпрос за две кухни с готови проекти. Обърнахме се първо към Диалог. Вниманието и ценовото им предложение, най-вече ни допаднаха. Имахме оферти от другите фирми на 2-3 месеца със значително завишение /над 25%/. Ориентирахме се към тях. Позагубихме си взаимно около месец в промени, уточнения на уреди, плотове и други подробности. Първият "сблъсък" с тях беше при вземане на размерите. Беше обяснено, че нещо може да се направи само по един определен начин и не по друг, който нас ни устройва повече. След това се оказа, че те работят само с определени размери. Ако сте забелязали, изборът на материали при тях не е особено богат. Също така и размерите им са стандартни.
В крайна сметка се оказва, че те не правят кухни по поръчка, а в същност модулни. За това не можем да им се сърдим, просто го имайте в предвид. Дори мисля, че при стандартна кухня, това е преимущество.
Та преглътнахме тези дребни подробности и стигнахме до подписването на договор. Щях да падна от стола, като прочетох техните неустойки - по спомен около 15-18 % годишно се събира. Приблизително колкото лихвата по кредит и то без гаранция или залог. Последва един около 40 мин. разговор с баш шефа в Пловдив, от който не последва нищо, а само обяснения, как договорът е правен от юристи и са защитени ПОРАВНО и двете страни. За схемата на плащания само ще кажа, че съм готов с голямо удоволствие да науча имената на поне 3 /три/ фирми, които не са прибрали от клиента поне 90% от сумата, преди да са доставили стоката /било то доставка или изработка - без значение/.
Това с договора ми беше достатъчно, за да не го подпиша и да потърся оферти от другите фирми. В крайна сметка Диалог се простиха с изработката на по-голямата кухня, а можеше и с двете.
Не мога да не подчертая: не е имало проблеми със срокове, замени на детайли и монтажа, въпреки явното негативно отношение от софийския им офис.
 

# 7
  • Мнения: 737
Да се включа и тук въпреки, че вече писах в две други теми.
Изненада ме коментара на dkl, че Диалог правят едва ли не модулни кухни.
Това не е така, защото моята кухня е по мой проект с неточни размери и те ми я направиха!?!
Много съм доволна от качеството на материала и монтажа. Най-добре лъсват на фона на мебели, направени от други фирми. В същата стая имам мебели по поръчка от Платан - пак с вратички гланц - да по-евтино ми взеха от Платан, но и разликата в качеството е от небето до земята.
Е 100% щастие няма. На кухнята отдолу ми сложиха един сив цокъл, който изрично коментирахме, че не искам. Като им се обадих, бяха готови да се поправят, но на мен вече не ми се занимаваше, а и не ме дразнеше чак толкова.
От всички мебели вкъщи (имам от най-различни фими) - от качеството на кухнята съм най-доволна.

# 8
  • Мнения: 19
Чета повече хубави отзиви за тази фирма, но се страхувам половината да не са от служители и приятели и това да изкривява истината.

# 9
  • Мнения: 0
Не работя в мебелния бизнес и нямам преки контакти с хора от бранша. Взимал съм отношение и по други теми във форума, т.е. не съм си направил регистрация специално за да напиша това. И аз си направих кухня в Диалог, подписах договор през Юни, монтираха я миналата седмица. Нямам забележки. Доколкото има професионализъм в България, тяхната услуга отговоря на моята представа за професионално свършена работа - консултация, проект, монтаж. Наистина са в диалог с клиента, консултират с теб всички въпроси, които смятат за важни [а ти не си се сетил да попиташ, защото не си в тоя бизнес, нали]. Разбира се, говорим за нормална кухня, а не за разни дизайнерски из***ици. За подобни си има фирми, които работят с италиански доставчици - там и цените са доста по-различни, може да погледнете сайта на Селаморе за начало...

Колкото за схемата на плащане - ами за мен няма нищо по-нормално от това, което предлагат [50% при подписване на договор за кухнята, 100% за уредите(в крайна сметка защо да те финасират?!), 45% преди монтаж и 5% след него] - в крайна сметка, при одобрен от клиента проект, те започват да работят по кухнята, т.е. влагат труд и материали, което означава, че поемат риск. Представете си, че направят кухнята по проект на клиента, монтират му я и той им дължи не 5%, а 45% - абе нали си знаем племето, сигурно 1/3 [и тук сигурно подхождам оптимистично] от клиентите ще започнат да протакат, да измислят всякакви кусури само и само да не платят [или пък да изкрънкат някоя отстъпчица].

# 10
  • Мнения: 19
Не работя в мебелния бизнес и нямам преки контакти с хора от бранша. Взимал съм отношение и по други теми във форума, т.е. не съм си направил регистрация специално за да напиша това. И аз си направих кухня в Диалог, подписах договор през Юни, монтираха я миналата седмица. Нямам забележки. Доколкото има професионализъм в България, тяхната услуга отговоря на моята представа за професионално свършена работа - консултация, проект, монтаж. Наистина са в диалог с клиента, консултират с теб всички въпроси, които смятат за важни [а ти не си се сетил да попиташ, защото не си в тоя бизнес, нали]. Разбира се, говорим за нормална кухня, а не за разни дизайнерски из***ици. За подобни си има фирми, които работят с италиански доставчици - там и цените са доста по-различни, може да погледнете сайта на Селаморе за начало...

Колкото за схемата на плащане - ами за мен няма нищо по-нормално от това, което предлагат [50% при подписване на договор за кухнята, 100% за уредите(в крайна сметка защо да те финасират?!), 45% преди монтаж и 5% след него] - в крайна сметка, при одобрен от клиента проект, те започват да работят по кухнята, т.е. влагат труд и материали, което означава, че поемат риск. Представете си, че направят кухнята по проект на клиента, монтират му я и той им дължи не 5%, а 45% - абе нали си знаем племето, сигурно 1/3 [и тук сигурно подхождам оптимистично] от клиентите ще започнат да протакат, да измислят всякакви кусури само и само да не платят [или пък да изкрънкат някоя отстъпчица].

Може ли няколко снимки да качиш, за да видим кухнята моля.

# 11
  • Мнения: X
Нямам идея какво е качеството им, но е факт, че за един и същи проект в Диалог ми искат с 2000лв повече от колкото във всички други фирми, където съм ходила.

# 12
  • Мнения: 0
В момента нямам снимки, защото живея на друго място [апартаментът, където е кухнята, съвсем доскоро нямаше Акт 16], а когато ходя до там е за да мъкна плочки нагоре-надолу по етажите, а не да правя фотосесии.  Simple Smile

Често казано, малко се чудя на хората, които непременно искат да се похвалят с всяка своя нова вещ. Не че има нещо лошо, хората са различни, просто на мен ми е леко показно. 

Това, което искам да кажа с предишния пост е, че в моя частен случай реалноста не се различава почти изобщо от това, което показаха като проект. Дори материалът изглежда по-добре - в магазина мострата беше по-лъскава [вероятно от много пипане], а при мен рисунъкът [ала дърво, защото не е масив] е по-отчетлив и като цяло материалът изглежда по-добре.

Не са най-евтиния вариант, да. Но ако сравняваме с разни дизайвнерски неща, разликата е от небето до земята.

# 13
  • София
  • Мнения: 341
Нямам идея какво е качеството им, но е факт, че за един и същи проект в Диалог ми искат с 2000лв повече от колкото във всички други фирми, където съм ходила.
Ами в такъв случай не работиш с тях.
/изненадвам се от тази разлика в цената. когато аз си правих кухнята при тях нямаше такъв момент./ успех!

# 14
  • Мнения: 19
Поръчахме кухнята ни в Диалог и сме доволни, също така ни направиха и холна секция. Работят прецизно и качествено според мен. Като цена може да се каже, че и по-евтино има, но всеки си преценява. За 3 дни ния я сглобиха, а чакахме 35 дни. Дизайнерка беше Ради и се справи отлично, като ни предложи 4-5 варианта разбира се съобразявайки се с нашето желание.
В началото се съмнявахме малко, тъй като плащаш 95% от сумата преди да видиш какво са направили, но след като я сглобиха съмненията отпаднаха. Мантажистите всеки ден пътуваха от Пловдив до София и бяха точни като часовник - в 9 сме тук и в 9 знъят на вратата. Кухнята ни е Izabella и си стана както е на снимките в сайта. Така че ако сте се насочили към Диалог, но имате съмнения не се притеснявайте коректни са.

Последна редакция: чт, 12 яну 2012, 23:46 от Tatti

# 15
  • София
  • Мнения: 4 397
Само ми е интересно, защо са пътували всеки ден Пловдив - София  newsm78

# 16
  • Мнения: 19
Защото фабриката им е в Пловдив, а и монтажистите са от там. И аз се зачудих защо не си направят фябриката тук, но явно собствениците искат да имат контрол над нещата.

# 17
  • Мнения: 309
Здравейте, и моята кухня е от Диалог, препоръча ми ги приятелка. Правила си кухнята при тях преди много години, нищо не е мръднало. Монтираха ми я тази пролет. Нямам забележки, много съм доволна . Кухнята не е стандартна, а по мои размери. За плащането смятам, че е нормално. Все пак ние клиентите можем да ги проучим, а те нас няма как.

# 18
  • Мнения: 69
Може ли доволните от Диалог да покажат реални снимки на вече готовите им кухни?

# 19
  • София
  • Мнения: 502
както сме в ремонт  на чували и кашони фотоапарата не ми е приоритет но се надявам че скоро ще мога  да покажа кухнята ни от диалог

# 20
  • Мнения: 309
Това е моята кухня от Диалог   Simple Smile Simple Smile

# 21
  • Мнения: X
Честито, pavlinka1! Много добре се е получило. Обожавам такъв тип кухни.

# 22
  • Мнения: 13 193
Страхотна е!

# 23
  • Мнения: 737
Pavlinka уникална кухня!
Страхотна.
Моята е по-обикновена, но пак много си я харесвам  Grinning
Ето малко снимки, те са съвсем от началото като беше тъкмо сложена.

http://feride3.snimka.bg/other/kuhnya.650506

# 24
  • Мнения: 309
Feride много ми харесва идеята ти за мивката на плота. Честито, само вкусни манджи да си готвиш. Приспособлението  за ъглови шкафове, което се издърпва също го имам и е много практично.
 

# 25
  • София
  • Мнения: 1 174
И аз съм за с двете ръце за Диалог. Преди 4 години си правих кухня от тях в Пловдив, бяха много коректни - проект, изработка и монтаж. Момчетата си почистват след тях. Схемата на плащане тогава беше 50% при поръчка, 50% след монтаж. Сега смятам и за София пак тях да ползвам. 

# 26
  • Мнения: 48
http://www.dialogbg.com/?page=2&id=1&sub=1
За тази фирма ли става дума?

# 27
  • Мнения: 737
ДА, това е!

# 28
  • Мнения: 0
Нека и аз да споделя приключението си в офиса на кухни Диалог ДНЕС. Ще правя кухня. Четох, търсих, реших че те са сред задължителните фирми през които трябва да мина. Отделям от ценното си работно време два часа, чети бягам от отговорна работа и се отнасям до някакъв адрес в Младост 2 - София. Насреща ми "проектантка"  - видимо около 25 г. Няма лошо. Нося си проекта, искам оферта. Качество перфектно..... Така поне ми изглежда. Аз съм прохождаща в темата. Смятам, че 1000 лв. отгоре ще ги преживея ако качеството е добро, също и монтажа. Заслужава. И в един момент следва пълен потрес. След като час и половина се балтавим върху моя проект, празни приказки, качество на ПДЧ или МДФ стигаме до пълния потрес. Няма начин да стане - ние работим само с европейски стандарт. Един вид аз съм извън закона! Моят незаконен каприз е, че искам плота на долните шкафове да е 105 см. висок. Не, не съм мутант, не съм извънземно. Висока съм 178, като яхна чехлите - 182. Боли ме гърба, не ми се привежда като режа и мия. Научно съм изчислила тази височина. И изведнъж девойката ме изрязва. Не можем да ви направим кухня за 6 хилки, защото сте висока. Айде сега..... Почувствах се направо шокирана. Предложих да подложат по чекмедже под плота за да вдигнат височината на стандарта си........ Дайте ми казвам оферта за шкафовете да се ориентирам, може да смъкна и плота заради вас. Не, казва ми тя, няма да дам, защото тази кухня няма да я правим ние. Вие ми казахте мотивите за височината на плота си и няма да се откажете от тях..... абе сюрреализъм, направо се почувствах като Алиса в страната на чудесата. Е, познайте, след като девойката (по нейни думи) се е консултирала с кой ли не, официално с мейл ме уведоми, че ми се отказва изработването на моята кухня.

# 29
  • Мнения: 737
Zlata baba, и на мен ми отказаха едни етажерки по мой проект, казаха, че не могат да ги изработят и предложиха техен проект. Аз не го одобрих и това беше.
Това не ги прави лоши. Напротив, по-добре да не ти направят нещо, отколкото да ти го направят без необходимото качество.

# 30
  • Мнения: 0
Фериде, тук не става дума за изработването на някакъв нов елемент, който им е непосилен. Просто върху стандартен шкаф се поставя стандартно чекмедже и върху него се монтира работния плот, а не директно върху шкафа. Ако имам компонентите сигурно и аз ще мога да го сглобя. А и начина, надменното поведение, с което беше гарниран отказа..... Както и да е, дотолкова се отвратих, че не ми се коментира повече.

# 31
  • София
  • Мнения: 1 174
Направо не мога да повярвам за какво говорите. Аз съм много доволна от обслужването в този офис и същото това момиче. Вече втора кухня поръчвам при тях. Първата беше много сполучлива, втората ще я видим след 30 дни. но всичко, което поискахме - го направихме. Е за височината на плота  - не съм от високите - така, че стандарта може би е спазен....не знаех че има такъв.... но обслужването беше на ниво а и съветите, които дават са много компетентни.

# 32
  • Мнения: 29
Здравейте,
И аз се включвам в тази тема, тъй като събирам мнения за същата фирма.
Радва ме факта, че това което виждам в сайта се прави в домовете, не са само снимки за реклама.
Качеството като виждам е на ниво. Видях само негативни мнения от страна на договорката на проектите, тъй като искаме света, а не винаги се намират хора, който могат да ни го предоставят  Simple Smile
Интересува ме главно цените в който варират техните кухни (от колко-до колко).
Ще съм много благодарна, не да споделите цената на това което сте си купили, а вариацията им.

Благодаря предварително!

# 33
  • София
  • Мнения: 1 174
Моята е за около 5л.м. - 5000 лв само шкафове без уреди. Долните ПДЧ, горните - лак.

# 34
  • Мнения: 737
Mishell87, каквото и да ти кажем, при теб може да е много различно. Много зависи от проекта и от механизмите, както и от материала. При моята само механизмите излезнаха около 2 х.лв. - всичко (чекмеджета и вратички) е с плавно прибиране, имам magic corner, кошче за отпадъци, поставки за чинии и лъжици, дръжки по размер на вратичките. Дървената част излезна около 5 х. лв. - долу MDF, горе MDF с лак. Имам обаче много лицева част, което оскъпява (освен частта, която е на стената, имам нещо като полуостров с мивка и плот, и отделно два шкафа с по две лица).
Отиди да ти сметнат най-добре.

# 35
  • Мнения: 29
Здравейте отново и благодаря за отговорите към моят въпрос.
Знам, че всичко е индивидуално, но просто исках ориентировачна сума, тъй като, както си личи по ника ми съм още много млада и немога да си няправя преценка. Интересуваше ме, защото се очертава да влизам в нова къща и ще ми трябва кухня. Електроуредите се смятат лесно (за средно качество излизат околко 6000-7000лв. всички, дори и с дребната техника), но кухнята мога само да гадая, тъй като все още нямам оферти. Трява ми да знам колко пълна ще трябва да ми е кесията когато започна, не в последния момент да събирам от мама и тати пари да си доплатя.
Мисля, че около 5000-6000лв. ще е добре да имам, пък и се събират трудно...  Wink

# 36
  • Мнения: 737
6000-7000 за уреди ми се виждат доста. Аз дадох около 4000. Разбира се пак зависи какво очакваш да получиш  Peace

# 37
  • Мнения: 29
Feride, тази сума за уредите включва и мискер, кафемашина, кухненски робот и прочие... Все пак сега започвам да събирам къща, нямам нищо мое Simple Smile Цените са взети от Техномаркет и Технополис, но не се знае дали от тях ще бъдат взети, тъй като ми се виждат малко надути цените  newsm78

# 38
  • Мнения: 0
Сериозните мебелни фирми имат договори с доставчици на техника и ползват отстъпки,които предлагат на клиентите си,(поне така е във фирмата,където работя) казваш каква марка предпочиташ и получаваш съответно някаква отстъпка - най-често 10-15 процента,освен това и безплатна доставка,монтаж и подобни удобства.

# 39
  • Мнения: 8
Искам и аз да споделя мнение. След дълго проучване на пазара и ходене по фирми, се спрях на фирма Диалог. Предлагаха точно това, което исках. Изчетах почти всичко за тях и най-накрая си поръчах кухнята. След дългия ремонт на жилището и сблъсъка с най-различни майстори бях леко притеснена, мисля разбирате защо! И ооо изненада!!! БЯХ ВПЕЧАТЛЕНА ОТ КОРЕКТНОСТТА И ПРОФЕСИОНАЛИЗМА ИМ. Наистина, просто ми върнаха надеждата, че все още всичко не е загубено в тази държава. Не можех да повярвам. При проектирането непрекъснато ми  се обаждаха да съгласуват детайли, спазиха си срока, при монтажа всичко бе изпипано до най-малкия детайл. Направиха ми кухя-бижу, като се съобразиха с всичките ми изисквания, а повярвайте ми, аз съм от тези, които изискват. Много съм доволна!!!

# 40
  • Мнения: 269
Да споделя и аз - засега съм със смесени чувства. След като вчера монтираха една част от кухнята се оказа, че не може на конкретната мивка ( закупена от тях) да се сложи смесителят по средата, както е по проект, а само отстрани. Ако искам по средата - на моя отговорност, въпреки че в дог изрично пише по средата, има схеми, чертежи и всичко.
В крайна сметка си признаха, че грешката е тяхна и мивката най-вероятно ще се сменя, ама като си помисля наново да почвам да чета за мивки и да търся и сравнявам...  Close
Иначе кухнята е страхотна, всичко др засега е точно. Наистина след като монтираха хората си изчистиха и сега, въпреки че нямаме мивка, много си се радвам на новата кухня! Simple Smile

# 41
  • Мнения: 737
Metlichina, публикувай снимки, ако е удобно.
Честито кухня.   bouquet

# 42
  • Мнения: 1 597
Искам да ви попитам имате ли някакво впечатление от кухнята Изабела на Диалог? Много ми харесват по... снимка. Ако някой си епоръчвал такава моля да даде някакво мнение по въпроса.

# 43
  • Мнения: 173
Искам да ви попитам имате ли някакво впечатление от кухнята Изабела на Диалог? Много ми харесват по... снимка. Ако някой си епоръчвал такава моля да даде някакво мнение по въпроса.

И на мен много ми харесва тази кухня  Wink Дано някой сподели мнение. А имате ли представа дали фирмата работи извън София и Пловдив?

# 44
  • Мнения: 588
Искам да ви попитам имате ли някакво впечатление от кухнята Изабела на Диалог? Много ми харесват по... снимка. Ако някой си епоръчвал такава моля да даде някакво мнение по въпроса.

И на мен много ми харесва тази кухня  Wink Дано някой сподели мнение. А имате ли представа дали фирмата работи извън София и Пловдив?

Да ще е интересно да чуем още мнения за фирмата, за кухнята също... Wink

# 45
  • Мнения: 269
От нашата кухня всичко е точно, нямам никакви оплаквания. Ползваме я 1г и половина вече. Сега ще поръчаме даже още 1 долен шкаф, че ще махаме пералнята.
Кажете как да кача снимки тук. Simple Smile

# 46
  • Мнения: 5
Здравейте, приятели! И аз се присъединявам към групата. И така... поръчах си кухня от КУХНИ ДИАЛОГ. Комуникацията с тях бе на ниво. Веднага ни предложиха няколко варианта. Съобразиха се с желанията ни. Консултантът Радост Вълкова е изключителен професионалист. Даде ни страхотни идеи, направи проекта, обсъдихме и най-малките детайлчета. В процеса на договаряне направихме промени. В момента моята кухня се изработва и аз тръпна от нетърпение да я видя в действителност. Монтирането ще бъде от 06.06.-10-06.2016 г. За сега са изключително коректни от фирмата. Вярвам, че ще е така и с изработката и монтажа на кухнята. Когато бъде монтирана, ще опитам да направя снимки. Между другото - кухнята ми е светла "Дария".

# 47
  • Мнения: 173
Здравейте, приятели! И аз се присъединявам към групата. И така... поръчах си кухня от КУХНИ ДИАЛОГ. Комуникацията с тях бе на ниво. Веднага ни предложиха няколко варианта. Съобразиха се с желанията ни. Консултантът Радост Вълкова е изключителен професионалист. Даде ни страхотни идеи, направи проекта, обсъдихме и най-малките детайлчета. В процеса на договаряне направихме промени. В момента моята кухня се изработва и аз тръпна от нетърпение да я видя в действителност. Монтирането ще бъде от 06.06.-10-06.2016 г. За сега са изключително коректни от фирмата. Вярвам, че ще е така и с изработката и монтажа на кухнята. Когато бъде монтирана, ще опитам да направя снимки. Между другото - кухнята ми е светла "Дария".

Супер! Ще чакаме снимки. Каква е цената на кухнята и имате ли представа дали фирмата работи извън София и Пловдив?

# 48
  • Мнения: 5
Аз съм от Ямбол! Първо установих контакт по телефона. След уговорка се срещнахме в шоурума на Кухни Диалог в гр. Пловдив /има шоурум и в гр. София, но Пловдив ми е по-близо/. Обясниха ни стъпките по които трябва да вървим. Когато сключихме договора, фирмата прати специалисти, които взеха фините размери. При сключване на договора се превежда 50% от стойността на кухнята, 45% преди монтажа и последните 5% при монтажа. До колкото знам, работят с клиенти от цялата страна. Цената на моята кухня за дървенията е към 6000 лв., като имате предвид, че не е мн голяма - 3.00м/1.75м. Има обаче такива глезотийки към кухненските шкафове, че цената доста се покачва  Grinning . Но в крайна сметка си поръчах най-необходимото. Както всички знаем, качествените неща имат цена.   

# 49
  • Мнения: 503
Здравейте на всички в групата Simple Smile
И на нас ни предстой избор на кухня. Много неща изчетох из Интернет и пак съм объркана. За сега съм се спряла на Кухни Диалог. Май излизат по скъпичко от другите фирми, но като четох тук си заслужават цената, няма оплакали се. Искам да питам какъв плот си избирате, дали във фирмата идват на място да вземат точните мерки и колко е цената да ти направят проект. Консултантите дали съветват кое е най подходящо за направа като материал и практичност. Ако някой може да качи и някоя друга снимчица на кухнята си, ще съм много благодарна Simple Smile

# 50
  • София
  • Мнения: 1 174
Дават много добри съвети консултантите им.
Ето моята кухня

http://hris75.snimka.bg/properties/apart-lulin.696883.28501157

Тези снимки са отпреди 4г. След толкова ползване...нямаме нищо разхлабено и потрошено, нито увиснали врати, нито нищо..
Много съм доволна.  bouquet

# 51
  • Мнения: 503
Дават много добри съвети консултантите им.
Ето моята кухня

http://hris75.snimka.bg/properties/apart-lulin.696883.28501157

Тези снимки са отпреди 4г. След толкова ползване...нямаме нищо разхлабено и потрошено, нито увиснали врати, нито нищо..
Много съм доволна.  bouquet
Благодаря ти много Simple Smile Наистина е страхотна като дизайн, а плота от какъв материал е.

# 52
  • София
  • Мнения: 1 174
Дават много добри съвети консултантите им.
Ето моята кухня

http://hris75.snimka.bg/properties/apart-lulin.696883.28501157

Тези снимки са отпреди 4г. След толкова ползване...нямаме нищо разхлабено и потрошено, нито увиснали врати, нито нищо..
Много съм доволна.  bouquet
Благодаря ти много Simple Smile Наистина е страхотна като дизайн, а плота от какъв материал е.


Те ми предложиха това - МДФ ли е, или по-дебело  ПДЧ ?? Нямам представа как се казва. Но това е специално за плотове - дебело и термоустойчиво.

# 53
  • Мнения: 5
Така... кухнята ми трябваше да бъде доставена от 06.06. до 10.06.2016 г. Днес, 06.06.2016 г. кухнята вече е у нас Joy . За сега фирма "Диалог" е изключително коректна! Мнооого съм впечатлена! Утре ще е големия ден - монтажът! След това ще споделя  Grinning .

# 54
  • Мнения: 503
Така... кухнята ми трябваше да бъде доставена от 06.06. до 10.06.2016 г. Днес, 06.06.2016 г. кухнята вече е у нас Joy . За сега фирма "Диалог" е изключително коректна! Мнооого съм впечатлена! Утре ще е големия ден - монтажът! След това ще споделя  Grinning .
Позравления, много ще се радвам ако качиш и някоя снимка Simple Smile

# 55
  • Мнения: 269
И нашият допълнителен шкаф пристигна. Всичко е точно до мм, а размери са вземали преди 2г. Simple Smile като правихме основните неща.

# 56
  • Мнения: 5
Здравейте отново! Кухнята ми е едно малко бижу. Много си я харесвам. Не е още готова, защото сега ще ми правят плота (реших да го поръчам от камък), след това ще ми слагат плочките за гръбче, ел. уредите... и тогава ще ви споделя Simple Smile, когато е завършено всичко!

# 57
  • Мнения: 1
Здравейте, мами!
Специално си направих акаунт в сайта, за да изразя впечатленията си от кухни Диалог.
Знам, че вече си мислите: ето още един, който се е регистрирал, за да прави реклами, но просто проявете малко търпение и четете по-надолу.
Първо искам да кажа, че ако сте жена на средна възраст като мен, никога не си поръчвайте кухня от Диалог - ами то не се знае дали ще сте жива, когато кухнята ви стане готова. Подписах договор преди 4 месеца, а кухня все още нямам. Вероятно ще бъде готова в края на юни, а това е оптимистична прогноза.
Започнахме разговори още в началото на февруари тази година. Мина доста време докато вземат размери - ту тази стена не била готова, ту нещо друго. Толкова много претенции и изисквания имаха, че по едно време започнах да си задавам въпроса: чакай сега, кой е клиентът - аз , или те?
В уречения ден и час, когато трябваше да дойдат да монтират част от щкафовете, не се появи никой. Обадих се по телефона да питам какво става и от реакцията им останах с впечатление, че просто ме бяха забравили.
Постът ми стана доста дълъг, не искам да ви отегчавам, но ако проявите интерес, ще ви дам няколко практически съвета на какво да обърнете внимание, ако все пак решите да подписвате договор с тази фирма.
 

 

# 58
  • Мнения: 503
Здравейте, мами!
Специално си направих акаунт в сайта, за да изразя впечатленията си от кухни Диалог.
Знам, че вече си мислите: ето още един, който се е регистрирал, за да прави реклами, но просто проявете малко търпение и четете по-надолу.
Първо искам да кажа, че ако сте жена на средна възраст като мен, никога не си поръчвайте кухня от Диалог - ами то не се знае дали ще сте жива, когато кухнята ви стане готова. Подписах договор преди 4 месеца, а кухня все още нямам. Вероятно ще бъде готова в края на юни, а това е оптимистична прогноза.
Започнахме разговори още в началото на февруари тази година. Мина доста време докато вземат размери - ту тази стена не била готова, ту нещо друго. Толкова много претенции и изисквания имаха, че по едно време започнах да си задавам въпроса: чакай сега, кой е клиентът - аз , или те?
В уречения ден и час, когато трябваше да дойдат да монтират част от щкафовете, не се появи никой. Обадих се по телефона да питам какво става и от реакцията им останах с впечатление, че просто ме бяха забравили.
Постът ми стана доста дълъг, не искам да ви отегчавам, но ако проявите интерес, ще ви дам няколко практически съвета на какво да обърнете внимание, ако все пак решите да подписвате договор с тази фирма.
 

 
Здравей,
радвам се че си изразила мнение за кухните. На мен ще ми бъде интересно да разберем подробности за Диалог.

# 59
  • Мнения: 5
Здравейте, отново! От 1 месец вече си ползвам кухнята. Страхотна е! Обещах, че ще прикача снимки, но  newsm78 честно казано, не зная как да кача снимките от телефона. Ако ми помогнете  Grinning, обещавам, че ще опитам.

# 60
  • Мнения: 201
Ако ви предложат проект, който обаче не ви удовлетворява и решите да се откажете, какво се заплаща в случая?

# 61
  • Мнения: 6 324
Не знам как съм пропуснала тази тема.
Аз съм абсолютен фен на кухни Диалог.
Кухнята ни е на почти 5 години. Да, имаха изисквания за изходите за вода, канал, ток, но това аз приемам за нормално. И да, наложи се майсторите да преправят, защото не бяха съобразили изводите правилно, но това бе проблем с майсторите, а не с Диалог.
Изключително доволна съм и от външния вид, и от качеството, и от изработката. Уредите са страхотни (единствено хладилника взехме отделно, защото държах на определена марка/модел, който не е за вграждане), механизмите им също са много добри. Съобразиха се с всичките ми искания за удобства, функционалност и разпределения. Не е имало закъснение от тяхна страна - дойдоха в уречения ден, час и монтираха перфектно.
Кухнята е голямото ми бижу вкъщи.

Скрит текст:








# 62
  • Мнения: 13 193
Много е красива!!! Страшно ми харесват и гредите, плота, и изгледа!

# 63
  • Мнения: 388
Mamma, много ми харесва кухнята Ви. Наистина е като бижу  Heart Eyes. Ние в момента избираме кухня и сме се спрели на същият модел, като вратичките са от ПДЧ материал, а не от масив /както е оригиналният модел/. Вашата ми изглежда също с ПДЧ ... - така ли е или се бъркам? 
Би ли споделила на какви уреди се спряхте? Интересува ме по-конкретно фурната, плота и съдомиялна /ако има/.
Ще съм много благодарна за малко повече инфо, че сме точно на тази вълна в момента.

# 64
  • Мнения: 6 324
Vili_R, благодаря!
Масив е кухнята ни, а плотовете - гранит.
Уредите са на Bosch, но все пак са модели от преди 6 години, надали ще има полза да ги посочвам конкретно. Ще се повторя, но не е излишно - изключително доволна съм и от кухнята, и от оборудването, което ни предложиха от Диалог.

# 65
  • Мнения: 388
Чудесна е кухничката ти  Heart Eyes! А щом е и масив, още по-красива ще е на живо. Просто от снимките не може да се прецени хубаво материала ... А плота от Диалог ли ви го монтираха? И спомняш ли си точно как се казва гранита?
За уредите ме интересуваше марката само Wink. То и това, докато изберем си е зор. Пак си ми от помощ. Искам да изберем марка, от която имаме добри отзиви, та сега събирам мнения.
Иначе нямам съмнения в качеството на кухните, тъй като родителите ми си сложиха такава преди години и изобщо не е мръднала. Качеството и изработката са на много добро ниво и това прави впечатление още като ги видиш за първи път Simple Smile.

# 66
  • Мнения: 1
Възмутен съм от "Кухни Диалог".По професия съм архитект,член съм на КАБ .Отидох в пловдивския офис на кухни "Диалог" с готов проект за кухня,с всички размери дори в 3Д.
Имаше само една служителка и доста хора.Почаках,за да предам своята схема.След кратък разговор ми се каза, че ще получа оферта през другата седмица.Отидох през следващата седмица заедно със сина ми, за да му покажа мострите.Офертата не беше изобщо започната.Разговарях със същата служителка ,която ме увери,че до ден два ще е готова.Тя слушаше нашите коментари,за да постигне по пълно доближаване до желанията на клиента.
Уви до този момент(три седмици по късно)няма ни вест ни кост,няма ДИАЛОГ.
Щом на този етап е така, какво ли ще е после,когато си получат парите,а аз ще чакам монтаж?
Отказвам се от КУХНИ ДИАЛОГ-те не уважават клиентите си.

# 67
  • Мнения: 6 327
Влизам в темата за да споделя колебанието си дали да им се доверя.
В началото на темата една дама е споделила, че не желаят да направят по-висок работен плот. На мен СЪЩО ми казаха че няма начин плота да е на 93-95 см от пода. Работели по стандарт. Шкафове 72 см, плот 4 см и цокъл най-много 15. За горните шкафове-същата история. Искам по-дълбоки, като икейските, не можело.
Добре, какво да се прави ако не искаме да сме по стандарта?
Всъщност прав е потребителя, който казва, че това са си чисто и просто модулни кухни и не излизат от заложеното предварително.
Изкушават ме добрите отзиви, но не знам дали компромиса си заслужава...

# 68
  • Мнения: 3 071
Стана ми интересно от поста на Mamma - какви изисквания имат за изходите за вода, канал, ток?

# 69
  • Мнения: 121
да споделя и аз - цените са им безбожно високи. Имаме оферта от  тях за пдч кухня 3Х3 метра с блум механизми - 8 хиляди лева, механизмите са около 2 хиляди, дефакто 6 хиляди за дървения само. Да не говорим, че за всяко нещо, което не отговаря на стандартните им модули, искат допълнително - вратички нестандартен размер +30%.
За сравнение мебелист за същото пдч ни направи оферта от 3500, два пъти по-евтино, и с размери каквито ние искаме.
Всичките им аксесоари също са много скъпи. кошничката за бутилки има е 200лв, при цена в Роси 100...

# 70
  • Мнения: 5 160
Не искам да правя реклама, но същата визия с мдф може да се постигне
Скрит текст:
http://www.evrodombg.com/ имат дистрибутори. Избираш си механизми, височина на плот и т.н.

# 71
  • Мнения: 1 380
да споделя и аз - цените са им безбожно високи. Имаме оферта от  тях за пдч кухня 3Х3 метра с блум механизми - 8 хиляди лева, механизмите са около 2 хиляди, дефакто 6 хиляди за дървения само. Да не говорим, че за всяко нещо, което не отговаря на стандартните им модули, искат допълнително - вратички нестандартен размер +30%.
За сравнение мебелист за същото пдч ни направи оферта от 3500, два пъти по-евтино, и с размери каквито ние искаме.
Всичките им аксесоари също са много скъпи. кошничката за бутилки има е 200лв, при цена в Роси 100...

Какво имаш предвид безбожно високи ... Еником-М ми поискаха 4000 лева само за плот ?!
Ако погледнеш в Айко няма кухня с уредите, да уточня, на цена под 12000 лева ?

Аз в момента събирам оферти и като цяло съм изненадана от ръста на цените ... преди 8 години кухнята ми излезе около 4000 с уредите ... разбира се, не от масив .... а това е в най-високия ценови клас.

# 72
  • Мнения: 121
Безбожно високи - сравнявам еднакви материали - пдч, еднаква квадратура на шкафове и какво излиза? Диалог 6 хиляди, мебелист - 3.5 хиляди.Къде е разликата? В наем на шоуруми? Заплати на дизайнери?
А техническият камък е 400-500м на метър, не знам какво ви учудва. Дупе знае и 2 и 200, може и с плотове от бриколаж - 30лв метъра. На вилата направихме така, кухня от виденов за 600лв с подарък мивка, кара си вече 5 години без проблеми

# 73
  • Мнения: 166
Не искам да правя реклама, но същата визия с мдф може да се постигне
Скрит текст:
http://www.evrodombg.com/ имат дистрибутори. Избираш си механизми, височина на плот и т.н.
А като цени как са?

# 74
  • Мнения: 1 380
Безбожно високи - сравнявам еднакви материали - пдч, еднаква квадратура на шкафове и какво излиза? Диалог 6 хиляди, мебелист - 3.5 хиляди.Къде е разликата? В наем на шоуруми? Заплати на дизайнери?
А техническият камък е 400-500м на метър, не знам какво ви учудва. Дупе знае и 2 и 200, може и с плотове от бриколаж - 30лв метъра. На вилата направихме така, кухня от виденов за 600лв с подарък мивка, кара си вече 5 години без проблеми

Да, сега разбирам с какво сравнявате.
Всъщност зависи и къде ще монтирате кухнята, съгласна съм за вила или друго място неосновно за живеене може да се направи компромис. Но пък ако го правиш за години наред може би си струва.
Иначе от дърводелци и разни такива майсторчета съм си патила ... така че този вариант напълно го изключвам.

# 75
  • Мнения: 1 787
Какво значи "безбожно високи"? Да ви е хрумвало случайно, че както при коли, апартаменти, електроуреди, мека мебел и всичко останало, и при кухните има нещо, наречено "ценови клас", или си пишете просто ей така, наизуст?? Simple Smile Една кухня от "Диалог" си личи от километри - и като качество, и като визия, и никой самосиндикален майстор не може да постигне същото качество и изпълнение, още повече пък за обявената по-горе сума. Simple Smile

# 76
  • Мнения: 9 693
Не мога да споделя впечатления от фирмата, тъй като така и не стигнах до поръчка от тях. Това, което ме отказа, беше, че горните шкафове се предлагаха само в два размера - 60 см и 80 см, което не ме устройваше. Просто имайте предвид, че наистина са нещо като модулни кухни. Въпреки че и Икея например са модулни, ама предлагат доста голямо разнообразие от размери.

# 77
  • Мнения: 92
Здравейте, ако някой в момента прави кухня при Диалог, или е правил скоро, моля да ми пише на лични.

# 78
  • Мнения: 92
Здравейте, ако някой в момента прави кухня при Диалог, или е правил скоро, моля да ми пише на лични.
Да побутна - ако някой наскоро е правил кухня Диалог, ако може да ми пише

# 79
  • София
  • Мнения: 1 180
Здравейте, ако някой в момента прави кухня при Диалог, или е правил скоро, моля да ми пише на лични.
Да побутна - ако някой наскоро е правил кухня Диалог, ако може да ми пише

Аз правих в началото на тази година кухня от Диалог и съм много доволна. Много добро обслужване в шоурума в София - Лидия Котова е младата дама, която ми съдейства в избора с всякакви насоки, много търпеливо и професионално, после навреме доставка и монтаж, качествено изработване и поставяне, чисто, всичко точно и добре направено, коректна фирма. Единствено цената е по-висока от средностатистически оферти, които проучвах, но аз взех модел с вратички от масив и гранитен плот (също много добре поставен от сливенска фирма, с която работят, струва си този плот) и малко по скъпи уреди, надскочи ми бюджета и се лиших засега от някои други, предвидени неща от обзавеждането, но мисля, че си струва. Много красива стана, моделът е Дария https://kuhnidialog.bg/кухни/модели/класически/daria.html, като го видях в шоурума истински ми хареса , а изработената и монтирана кухня стана още по-красива. Аз лично препоръчвам, ако имате възможност, като някои модели са и по бюджетни, аз не можах да устоя на този, виждам, че има и нови модели от ретро стила, а и други класически видове. Отидете и разгледайте на място.
Успех в избора на кухня! 

# 80
  • Мнения: 7
Здравейте,
И аз се включвам в тази тема, тъй като събирам мнения за същата фирма.
Радва ме факта, че това което виждам в сайта се прави в домовете, не са само снимки за реклама.
Качеството като виждам е на ниво. Видях само негативни мнения от страна на договорката на проектите, тъй като искаме света, а не винаги се намират хора, който могат да ни го предоставят  Simple Smile
Интересува ме главно цените в който варират техните кухни (от колко-до колко).
Ще съм много благодарна, не да споделите цената на това което сте си купили, а вариацията им.

Благодаря предварително!

# 81
  • София
  • Мнения: 681
Скорошни мнения за фирмата има ли?

# 82
  • У дома
  • Мнения: 4 203
Ние си поръчахме кухня от Диалог. Засега всичко е на ниво и сме доволни. За монтаж сме се разбрали първата седмица на декември. Тази седмица подписахме договора.

# 83
  • Мнения: 642
Ние си поръчахме кухня от Диалог. Засега всичко е на ниво и сме доволни. За монтаж сме се разбрали първата седмица на декември. Тази седмица подписахме договора.
Надявам се да споделиш скоро мнение и снимки след монтажа. Догодина ме очаква поръчка на кухня и  мисля, че ще е тяхна.

# 84
  • У дома
  • Мнения: 4 203
Ние я отложихме за 14ти, защото не сме готови с другите ремонтни дейности. Само да я монтират и ще пусна снимки Sunglasses надявам се да е като 3Д модела ......и да няма изненади.

# 85
  • Мнения: 64
Ние я отложихме за 14ти, защото не сме готови с другите ремонтни дейности. Само да я монтират и ще пусна снимки Sunglasses надявам се да е като 3Д модела ......и да няма изненади.

 Здравейте, бихте ли споделила какъв бе финалният резултат ? Доволна ли сте ?
Благодаря

# 86
  • Мнения: 642
Може ли и снимки да споделите?

# 87
  • У дома
  • Мнения: 4 203
Здравейте, покрай вс ремонти все нямах време да кача снимки и отзиви. Изключително сме доволни от обслужването, а от крайния резултат съм очарована. Точно както си я представях


Модела се казва "Амбра" Heart Eyes

# 88
  • София
  • Мнения: 681
Genni, аз само информативно питам, горе луфта, който се е получил между тавана и лайсната търсен ефект ли е?

# 89
  • Мнения: 642
Genni, аз само информативно питам, горе луфта, който се е получил между тавана и лайсната търсен ефект ли е?
Genni ще каже защо в случая е направена така, но на мен от Диалог ми казаха, че между горния шкаф и тавана трябва да останат поне 7 см заради начина на монтаж( закачане) на горните шкафове.

# 90
  • София
  • Мнения: 681
Genni, аз само информативно питам, горе луфта, който се е получил между тавана и лайсната търсен ефект ли е?
Genni ще каже защо в случая е направена така, но на мен от Диалог ми казаха, че между горния шкаф и тавана трябва да останат поне 7 см заради начина на монтаж( закачане) на горните шкафове.

Не съм сигурна дали правилно съм си задала въпроса, но нямах предвид задължителното отстояние от тавана до горната плоскост на шкафовете, а дупката, която се получава от лайсните. Т.е. самите лайсни не са плътно до тавана и не изглеждат като слепени с него.

# 91
  • Мнения: 9 693
Нека Genni да каже, но предполагам, че защото ширината на корниза е някаква стандартна.

# 92
  • У дома
  • Мнения: 4 203
Точно така. Корниза е стандартен и нямаше как да стигне до горе в нашият случай. Модела кухня и шкафовете, това ми беше опцията максимално нагоре са ми го качили, но пак има луфт...

# 93
  • Sofia
  • Мнения: 6 934
Отговора е,че Диалог са добри,но работят по стандарт,а не по размер на клиента.Това е причината поради,която не се спрях на тях.Иначе правят страхотни кухни

# 94
  • Мнения: 6 327
Изцяло съм на същото мнение, дори съм го споделяла по-назад в  темата. По тази причина и аз не ги избрах.

# 95
  • Мнения: 64
Страхотна е. Да си я ползвате със здраве. Много ми харесва.
[/b]
Здравейте, покрай вс ремонти все нямах време да кача снимки и отзиви. Изключително сме доволни от обслужването, а от крайния резултат съм очарована. Точно както си я представях


Модела се казва "Амбра" Heart Eyes

# 96
  • Мнения: 25
Отговора е,че Диалог са добри,но работят по стандарт,а не по размер на клиента.Това е причината поради,която не се спрях на тях.Иначе правят страхотни кухни
Cocha и second,
коя фирма избрахте? Аз не намирам някой да работи по размери, всички комбинират (крайно ограничен брой) модули.... Не че изглеждат лошо, ама няма допирни точки с дизайна, пък даже и за крайно скромни отклонения от модулите да става дума, не могло било, само с модули работели...
Отщя ми се кухнята...

# 97
  • Sofia
  • Мнения: 6 934
Отговора е,че Диалог са добри,но работят по стандарт,а не по размер на клиента.Това е причината поради,която не се спрях на тях.Иначе правят страхотни кухни
Cocha и second,
коя фирма избрахте? Аз не намирам някой да работи по размери, всички комбинират (крайно ограничен брой) модули.... Не че изглеждат лошо, ама няма допирни точки с дизайна, пък даже и за крайно скромни отклонения от модулите да става дума, не могло било, само с модули работели...
Отщя ми се кухнята...
Повикахме неволята и сами се захвана ме,че даже съм и супер удовлетворена от резултата. Естествено в началото получихме малко помощ в сметките за разкроя и част от сглабянето от приятел мебелист

# 98
  • Мнения: 642
Цитат на: chocha
[/quote
Повикахме неволята и сами се захвана ме,че даже съм и супер удовлетворена от резултата. Естествено в началото получихме малко помощ в сметките за разкроя и част от сглабянето от приятел мебелист
Може ли да покажеш резултата?

# 99
  • Sofia
  • Мнения: 6 934


Не е по темата за Диалог ,но става Simple Smile

# 100
  • Мнения: 642
Браво на вас! Справили сте се прекрасно! Плотът от коя фирма е? Камък е, нали?

# 101
  • Sofia
  • Мнения: 6 934
Камък е,Стоун център

# 102
  • Мнения: 25
Повикахме неволята и сами се захвана ме,че даже съм и супер удовлетворена от резултата. Естествено в началото получихме малко помощ в сметките за разкроя и част от сглабянето от приятел мебелист
То така е най добре , при дадените обстоятелства.

# 103
  • Мнения: 20
Здравейте! Някъде четох, че за да вземат размери при вече съществуваща кухня е нужно тя да бъде демонтирана. А също и че поставят шкафовете, след като вече са монтирани гърбовете.

# 104
  • София
  • Мнения: 1 477
Здравейте, насочила се бях към кухня Икеа, но проблемите с доставките и липсата на информация кога определени модули ще са налични ме отказа. Прочетох хубави отзиви за кухни Диалог и имам едно питане ако някой е сравнявал - как са им цените спрямо Икеа?

# 105
  • Мнения: 13 193
Много по-високи. Също работят с готови модули.

# 106
  • Мнения: 792
Нас това, което най-вече ни отказва от Диалог, е взимането на размер САМО на голи стени. Значи първо си сваляш кухнята, едва тогава подписваш договор и идват за размери. От там нататък почват да текат 45 работни дни. Ако искаш плот от технически камък - още 3 седмици след като ти монтират шкафовете. В най-добрия случай, ще си 3 месеца без кухня.
Разбира се, при новопостроено жилище това може да се планира и не е толкова голям проблем. Но при нас, където всички уреди от старата ни кухня са вградени, просто не е вариант.

# 107
  • София
  • Мнения: 11 733
Bebitta разписвам се под твоя пост,1:1.Същото ни отказа и нас от кухните на Диалог.Получихме оферта от тях,но в последствие разбрахме това,което си описала.Бях изключително неприятно изненадана.

# 108
  • Варна
  • Мнения: 816
И аз си харесах много кухни Диалог. Първо ни казаха, че трябва да махнем старата кухня за да вземат размери. После щяха да говорят с някой и да ми се обадят и никой не ми се обади. Наистина няма как да стане  това с махането на кухня и чакане 2 месеца. Проблема е , че  страшно ме е страх от майстори ( патих си много ) и не знам към кого да се обърна ( от Варна съм ). А те ми вдъхнаха доверие и наистина са изпипани нещата.  Харесах си Massima.

# 109
  • София
  • Мнения: 11 733
На нас не са ни казвали такова нещо.Бяха категорични,че трябва да бъдат махнати старите шкафове /кухня.Обясних,че се живее там,такива били условията.Исках ъглов шкаф да го направят с чупеща врата,не правели.
Иначе бяха любезни.

# 110
  • Мнения: 642
Дългоочкваната кухня вече е монтирана на половина. Не мога да и се нарадвам. Всичко е перфектно. Чакаме да монтират каменния плот и гръб и след това да довършат монтажа. Ще дам крайна оценка тогава, но към момента считам,че всяко левче си струва.

# 111
  • Мнения: 415
Пиша от конкурентна фирма , която работи с месеци напред и всяка седмица отказваме поръчки. В момента за монтаж Януари. Тоест не търся клиенти, не и отказвам от Диалог, споделям мнения от бранша.
Материалите са същите като при всеки уващаващ бранд или фирма: познатите производители, мдф боя боядисваме на едно място, нищо ново под Слънцето.
Обков Blum, Hettich плавни или пуш, без ролкови водачи.
Като дизайн имат много приятни модели, видимо вдъхновени от руските и украински дизайнери.
При нас и други фирми има безплатен 3д проект при поръчка, мисля че е нещо стандартно това.
Тънкият момент е при монтажа. Имам отзиви за текучество там и е късмет на кой майстор. При по-малките фирми държат на собствен монтаж и детайли.
Минус е, че не са гъвкави , както се спомена с чакане за демонтаж.
Имам много отзиви на клиенти , че цените са им 20-40% по-високи, при заявка на конкретни материали , обков, екстри.
С две думи лъскав бранд със стандартни неща за пазара 👍

Общи условия

Активация на акаунт