Злоядо дете -как се справяте?????

  • 16 703
  • 352
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 1 749
Аз съм забравила да пиша...
Педиатърката каза, че всичко било в нормата. Като си гледам детето сега, съм склонна да й вярвам.
През цялото време, докато бяхме там, имах чувството, че се намирам в някакъв огромен инкубатор за вируси - толкова много кашлящи хора на едно място... Confused
Откакто се случи случката Simple Smile , почнах да настоявам повече, що се отнася до храненето. Още същата вечер я натиснах да си изяде вечерята. Успях с триста зора.

# 76
  • В.Търново
  • Мнения: 6 724
Незнам какъв период е при нас,но вече четири месеца и от горе продължава.Детето ми до годинката ядеше всичко,от зеленчукови до местни пюрета и супички.Изяждаше по цяло бурканче,това значи към 200мл. храна.Днес бяхме и при лекарката,след изкарания грип да го прислуша,че още покашля и каза,абсолютно всякакви солети,пуканки,бисквити,шоколадови изделия да се скрият от него.Да го държим гладен между храненията,за да хапва после нещо,може да си позволяваме да му даваме единствено плод или сокче между храненията,но не преди самото хранене.Опитвала съм и по-рано така,но без успешно,сега ще бъда по-твърда.Изписа ни и сироп за апетит Апидони или нещо такова,не го разчитам добре от рецептата.Дано да помогне.

# 77
  • Мнения: 1 749
Аз отдавна категорично забраних да й се дават разни неща между храненията. Бисквити, сокове, кексове - СЛЕД хранене. Мъжа ми понякога се предава, горкия, като почне да го моли детето с ония ми ти очи... Laughing

# 78
  • София
  • Мнения: 9 517
Незнам какъв период е при нас,но вече четири месеца и от горе продължава.Детето ми до годинката ядеше всичко,от зеленчукови до местни пюрета и супички.Изяждаше по цяло бурканче,това значи към 200мл. храна.Днес бяхме и при лекарката,след изкарания грип да го прислуша,че още покашля и каза,абсолютно всякакви солети,пуканки,бисквити,шоколадови изделия да се скрият от него.Да го държим гладен между храненията,за да хапва после нещо,може да си позволяваме да му даваме единствено плод или сокче между храненията,но не преди самото хранене.Опитвала съм и по-рано така,но без успешно,сега ще бъда по-твърда.Изписа ни и сироп за апетит Апидони или нещо такова,не го разчитам добре от рецептата.Дано да помогне.
Как са зъбите - колко е изкарало детето, подути ли са венците?

Моята мома на година имаше 2 зъба - ядеше като за световно - давах я за пример на брат й... и като тръгнаха зъбите към година и месец.... тръгнаха всички на куп - венците с месеци бяха като плондери, не може да дъвче детето - неконфортно му е и апетита отиде на кино... ходихме и правихме всякакви изследвания - всичко се оказа в норма, пиехме Апетон и после Мулти саностол - ами не ще и не ще да яде - само мляко й дай... а тя не си пада по сладкото и между яденетата не сме имали хранения... и така до 2 години и кусур, последните й два зъба избиха преди 3-4 месеца. Сега яде и дъвче - не в огромни количества, но хапва, а ако е риба с картофи - омита всичко сама. На 3 години е 92 см., 12 кила и малко, но аз съм спокойна - реално нямаме здравословен проблем, пък и аз с баща й не сме особено високи /да не кажа, че аз съм ниска/

# 79
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Шани, обезводняването няма нищо общо с нежеланието на едно дете да се храни..

хехех, дали няма, а?
То не си ползва устата въобще, но карай. Аз съм се отказала да участвам "на дълбоко" в подобни теми. Всеки си знае гайлето...
Еле пък майки, дето се оплакват от злояди деца, а те ще се "пръснат по шев", дето е думата.
Хайде приятна ви борба със злоядството. Аз моята почти я финализирах  Mr. Green

# 80
  • Ловеч
  • Мнения: 782
Дъщеря ми е на 1 година и от 2-3 месеца си намали яденето много. Първо уж беше от зъби, после беше болна и така, но не си оправи яденето. Като види лъжица и изчезва веднага. Предните месеци наддаваше по 500 гр, но този беше на 0 ...
Педиатърката ни изписа Фарматон Киди ( сироп за разяждане ) и от седмица вече си яде нормално.

# 81
  • В.Търново
  • Мнения: 6 724
На сина ми са му подути от едната страна венците ,от дясно горе и отдолу.От горе започна да избива един кътник,доста време го мъчеше,сега като че ли набутвам зад него още един,но не  съм сигурна.Тепърва започват кътниците.Имаме 8 предни зъба,но последно бяха изникнали август-септември  месец.Не знам дали е от тях...

# 82
  • Мнения: 1 536
В началото решихме да не го насилваме за нищо.Това добре ,ама минаха 5,6 месеца без да е пил мляко(нито кисело)...представяте ли си?Дете на такава възраст.
Един ден не ми издържаха нервите и го накарах насила.Със рев,сополи,заплахи,нерви,ужасно беше.
Така 5,6 дена и сега го има като необходимо зло,не го иска-но знае ,че няма накъде.
Нямаше да се притеснявам толкова за млякото ,ако не беше толкова злояд  Rolling Eyes
Напоследък,го изнудвам направо  Embarassed .  Пускам му Мики Маус и сядам до него с чинията.
При всяка отказана хапка,заплашвам ,че ще му спра детското и така си изяжда почти всичко.  Mr. Green
Напоследък е ял така неща,които не съм могла да го накарам да ги яде от месеци.
Знам,че съм лоша,ама така и ще продължа,хич не ми пука....   Crossing Arms

# 83
  • Мнения: 503
В началото решихме да не го насилваме за нищо.Това добре ,ама минаха 5,6 месеца без да е пил мляко(нито кисело)...представяте ли си?Дете на такава възраст.
Един ден не ми издържаха нервите и го накарах насила.Със рев,сополи,заплахи,нерви,ужасно беше.
Така 5,6 дена и сега го има като необходимо зло,не го иска-но знае ,че няма накъде.
Нямаше да се притеснявам толкова за млякото ,ако не беше толкова злояд  Rolling Eyes
Напоследък,го изнудвам направо  Embarassed .  Пускам му Мики Маус и сядам до него с чинията.
При всяка отказана хапка,заплашвам ,че ще му спра детското и така си изяжда почти всичко.  Mr. Green
Напоследък е ял така неща,които не съм могла да го накарам да ги яде от месеци.
Знам,че съм лоша,ама така и ще продължа,хич не ми пука....   Crossing Arms
Налага се понякога. И аз така спирах телевизора (преди да се науча въобще да не го включвам по време на ядене) и малкият веднага знаеше, че е защото не яде, и започваше да ми показва, че яде. И то само телевизор, не специално детско, че да се загледа, а каквото дават по БТВ или Нова. Че пусна ли му Мики Маус, ще забрави, че света наоколо съществува, какво остава за ядене Tired

# 84
  • Мнения: 25 873
Като ви чета, направо се отчайвам... Горките ви дечица!  Rolling Eyes
Някоя от вас да я е болял зъб? Или стомах? Да е пробвала да яде в такъв момент? Пожалете ги малко тези вашите деца!

Това добре ,ама минаха 5,6 месеца без да е пил мляко(нито кисело)...представяте ли си?Дете на такава възраст.

Представям си. Даже ми е много познато. На година и 8-9 месеца синът ми хвана някакъв ентеро вирус и повърна вечерното си мляко. От този момент нататък категорично отказа да пие мляко - нито прясно, нито кисело. Изчаках търпеливо да забрави, пробвах пак - не ще. До ден днешен не признава млякото като самостоятелна храна. И какво от това? Кое е по-важно за вас - да тикнете шишето на детето или да поеме полезните му вещества? Има толкова много млечни продукти, които могат да му ги набавят - сирене, кашкавал, катъци разни... Прясно мляко може да се прибави в огретен, кекс, макарони на фурна и още куп рецепти. Киселото мляко се приема по-лесно под формата на таратор и много деца го обичат именно така. Изцедено и намазано на филийка. Кремчета. Сладолед даже. Не е нужно храненето да е придружено с отрицателни емоции, когато може просто да се съобразите с детето си и неговите вкусови предпочитания. То вече не е бебе и няма никакво значение колко грама е поело на едно хранене и колко грама е качило за месеца. Махнете кантарите и дишайте дълбоко - здравото дете си е здраво дете, независимо колко изяжда.  Simple Smile

# 85
  • Мнения: 503
Като ви чета, направо се отчайвам... Горките ви дечица!  Rolling Eyes
Някоя от вас да я е болял зъб? Или стомах? Да е пробвала да яде в такъв момент?
Болял ме е, но не година и половина без прекъсване, а ден-два.

# 86
  • Мнения: 25 873
И? Как беше с апетита тогава? А можеш ли да си представиш какво е да те боли цяла година?

# 87
  • Мнения: 503
И? Как беше с апетита тогава? А можеш ли да си представиш какво е да те боли цяла година?
Представям си. Но детето ми няма този проблем Simple Smile

# 88
  • Мнения: 25 873
Да де, въпросът ми беше обобщаващ.  Laughing

# 89
  • София
  • Мнения: 9 517
Да де, въпросът ми беше обобщаващ.  Laughing
аз само да си кажа - дребното не съм го насилвала да яде - чудесно разбирах, че зъбите я болят  Peace

Общи условия

Активация на акаунт