Сметка за парно

  • 7 505
  • 42
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 277
Здравейте, отскоро се сблъсках с Топлофикация София и ми се иска да помоля за малко помощ.
Нормално ли е за 2 стаи и хол+кухненски бокс сметката за парно за декември 2010 г. да е почти 300 лв. (отопляваме без едната стая)? Каква е Вашата сметка за декември 2010 г. за такова жилище? Не знам на каква база изчисляват тази сума, но дали има опция да се плащат по-малки месечни сметки, пък май месец нека си изравняват?

# 1
  • Мнения: 45
Всички се объркахме с тези сметки за парно, но вашата е доста висока. За подобен на вашия апартамент сметката ни е 194 лв. Това обаче включва 13 м3 вода, другото е за отопление. Разгледайте си сметката и вижте кое колко струва. Може би миналата година тези, които са го ползвали  са имали по голямо потребление. Но действително всичките ми познати са със сметки по-високи с около 40-50%

# 2
  • Мнения: 323
210 лв.за тристайно жилище-за месец декември 2010.Множко ми се виждам,но ще ги платим,няма къде да ходим ThinkingНе ми се мисли за януари каква ще е сметката,можеби и до 250лв.ще скочи.Това е само за парното,не включва топлата вода Confused

# 3
  • Мнения: 4 965
Много ми звучат завишени подобни сметки ooooh!. Имате ли изолация на апартамента? Колко градуса поддържате?
При нас - площта е 150 кв., поддържаме 23-24 градуса в целия апартамент, а отделно изразходваме и много топла вода. Най-високите ни сметки /т.е. декемврийски и януарски обикновено/ са били не по-високи от 150 лв. /тази година декемврийската е 130 лв., но за ноември беше 82 лв. само/. И това е с включена и вода в сметката. Но имаме външна и вътрешна изолация, 3-камерна дограма и апартаментът е изцяло вътрешен.

# 4
  • София
  • Мнения: 16 111
Авторката, сметката се изчислява на основата на декември 2009 г. + около 30 %.
През лятото ще изравнят потреблението и може би ще имат да ви връщат. А може и да нямат.
За мене парите са нормални за помещенията+ топла вода. Не са ни големи сметките, доходите ни са малки.
дали може да се плаща сега по-малко, а лятото да се изравнява - да, може. През лятото Топлофикация праща покани и който иска си декларира за следващата година разсрочено плащане - 11 равни вноски+1 изравнителна. А след нея идва изравняването на абонатната станция и пак не можеш да му хванеш края.
моята сметка за 12.2010 г - 150 лв. за 2 стаен, няма изолации, дограмата в 2 стаи е стара, проветряваме постоянно. Топлата вода - точим си я на воля. За 12,2009 - сега погледнах беше 120 лв.

# 5
  • Мнения: 1 277
Чакам с нетърпение разпечатката по пощата, за да разгледам подробно сметката.
azaf, жилището и външно, без изолация, със стара дограма, поддържаме 21-22 градуса.
Странно е, че уж никой не е живял от лятото, а за ноември с/ката е 180 лв, а ние сме от началото на декември.
Aisha, това за равните вноски го разбрах-аз се чудех по-скоро дали има опция още сега да изчисляват не за цялото жилище, а за пловината напр.

# 6
  • Мнения: 1 782
И нашата сметка е доста за декември - 230лв. Вече втора зима съм в това жилище и не сме плащали повече от 120лв за парно на месец.
Нали се прави изравняване в края на отоплителния сезон... да не би да са направили някакво изравняване до края на 2010г?
 

# 7
  • Мнения: 679
И нашата сметка е доста за декември - 230лв. Вече втора зима съм в това жилище и не сме плащали повече от 120лв за парно на месец.
Нали се прави изравняване в края на отоплителния сезон... да не би да са направили някакво изравняване до края на 2010г?
 

Не са правили изравняване до края на 2010 г. Просто сметката е на основа декември 2009 г. и 30 % увеличение на цената, което беше прието през лято 2010 г.

# 8
  • София
  • Мнения: 749
Много ми звучат завишени подобни сметки ooooh!. Имате ли изолация на апартамента? Колко градуса поддържате?
При нас - площта е 150 кв., поддържаме 23-24 градуса в целия апартамент, а отделно изразходваме и много топла вода. Най-високите ни сметки /т.е. декемврийски и януарски обикновено/ са били не по-високи от 150 лв. /тази година декемврийската е 130 лв., но за ноември беше 82 лв. само/. И това е с включена и вода в сметката. Но имаме външна и вътрешна изолация, 3-камерна дограма и апартаментът е изцяло вътрешен.

И сигурно си в нова кооперация?
Може да не ви се вярва, но аз за 2-стаен апартамент 76 кв. м. за Декември трябва да платя 477 лв (заедно с топлата вода) Tired Живея в 15-етажно ЕПК, с над 50% отказали се от парно. Тръби за парно, минаващи в стените на всички стаи, вкл. и в общите коридори.
Идва ми да вия с глас, но нищо не мога да направя. Хората, които са си изключили парното плащат по 100 лв сметки....

# 9
  • София
  • Мнения: 9 879
Не е задължително да е в нова кооперация.
Ние сме в ЕПК.Сметката ни за две ста и и кухня за декември е 130лв.Това е с топлата вода.Нямаме изолация,но апартамента е вътрешен.Но в нашия блок почти всички ползват парно.Оттам ми се струва идват големите сметки на някои,от факта,че има много отказали се.

# 10
  • Мнения: 1 277
Кооперацията е на 10-15 г. и доколкото знам, по-голямата част от съседите ползват парното.

# 11
  • Мнения: 4 965
Кооперацията ни е на 12 г.
98% от съседите ползват парно.

# 12
  • София
  • Мнения: 749
Споменах новите кооперации, защото при тях разводката на тръбите е проектирана по друг начин. Вместо в стените, тръбите минават по пода, като за всеки апартамент има табло с топломер, който отчита потреблението на апартамента.

# 13
  • Мнения: 241
Много ми звучат завишени подобни сметки ooooh!. Имате ли изолация на апартамента? Колко градуса поддържате?
При нас - площта е 150 кв., поддържаме 23-24 градуса в целия апартамент, а отделно изразходваме и много топла вода. Най-високите ни сметки /т.е. декемврийски и януарски обикновено/ са били не по-високи от 150 лв. /тази година декемврийската е 130 лв., но за ноември беше 82 лв. само/. И това е с включена и вода в сметката. Но имаме външна и вътрешна изолация, 3-камерна дограма и апартаментът е изцяло вътрешен.

И сигурно си в нова кооперация?
Може да не ви се вярва, но аз за 2-стаен апартамент 76 кв. м. за Декември трябва да платя 477 лв (заедно с топлата вода) Tired Живея в 15-етажно ЕПК, с над 50% отказали се от парно. Тръби за парно, минаващи в стените на всички стаи, вкл. и в общите коридори.
Идва ми да вия с глас, но нищо не мога да направя. Хората, които са си изключили парното плащат по 100 лв сметки....
Вие с тези сметки за 3 месеца можете да купите инвертор(климатик) Thinking
С два обикновени климатика, бойлер и бебе ( 80% външни стени и същата квадратура) 85лв ток. Ако бях оставил парното не ми се мисли #Crazy

# 14
  • Мнения: 1 277
Споменах новите кооперации, защото при тях разводката на тръбите е проектирана по друг начин. Вместо в стените, тръбите минават по пода, като за всеки апартамент има табло с топломер, който отчита потреблението на апартамента.
При нас е точно така.

Общи условия

Активация на акаунт