Детето ми не млъква за 10 секунди дори ...

  • 13 731
  • 271
  •   1
Отговори
# 45
  • Талант на 2012,2013 г.
  • Мнения: 3 001
ООО... и говоренето насън го имахме... ама никога не му се разбираше какво точно говори. Сякаш някакъв арабски език ползваше... Joy

# 46
  • Pb
  • Мнения: 1 183
Но ми е интересно, има ли други такива деца ?


Има, има - за твое успокоение. И на нас понякога ни идва в повече, ама какво да се прави.
Сега 2 седмици баща му го гледаше и горкия вече с нетърпение чака момента, когато малкия ще се върне на градина  Laughing

# 47
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
ООО... и говоренето насън го имахме... ама никога не му се разбираше какво точно говори. Сякаш някакъв арабски език ползваше... Joy

 Joy Joy Joy

Моя син пък напоследък насън разпитва баща си къде е и какво прави!  Joy

# 48
  • София
  • Мнения: 3 612
О,колко познато ooooh! Когато големия беше по-малък не вярвах,че има по-приказливо дете,но второто ме обори.Това няма спирка,както казва jullianna,ако не говори с мен или брат си,баща си,то или пее или издава непрекъснати нечленоразделни звуци.Големия продължава и той в подобен дух,само че когато нещо иска той да обясни,но като го попиташ нещо да разкаже и настава мълчание. Simple Smile

# 49
  • Мнения: X
А говорят ли с няколко гласа? Crazy
Когато я чух първия път, помислих,
че наистина има някой, или няколко, при нея. Rolling Eyes
Проверих даже Joy

# 50
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Хаха, да, преправя си гласа като си води въображаемите монолози. "Видя" го от баща си, който си преправя гласа за различните герои, когато му чете.

# 51
  • София
  • Мнения: 7 210
Дъщеря ми пък го "видя" от мен.  Mr. Green
Напоследък любимо занимание ни е да рецитираме в дует "Бе сгладне и честлинните комбурси..." като мишки, като лъвове, като кози - тук блеем: "сглаааднеее" и т.н.
Изобщо у дома вдигаме доста шум.

# 52
  • Мнения: 3 804
Средната не млъкваше ни денем ни нощем,когато я водих на градина през сутрин ревеше ,че не иска едната госпожа,защото не и давала да говори постоянно . Mr. GreenИ така до пуберитета -сега мълчи като риба . Grinning
Дребната и тя е от разговорливите и на сън говори и гласът си преправя когато играе с някоя играчка.

# 53
  • Pb
  • Мнения: 1 183
когато я водих на градина през сутрин ревеше ,че не иска едната госпожа,защото не и давала да говори постоянно .

хаха, много сладко!  hahaha

И нашия постоянно се вкарва в разни филми. Но като се сетя и аз като малка все си приказвах, то не бяха въображаеми приятели, не бе чудо ...

# 54
  • София
  • Мнения: 7 097
Малкия е на почти 6 години, но откакто е проговорил
няма млъкване и не само да говори.

И аз в кюпа - същата 6-годишна бърборица си имам в къщи + някои и други екстри обаче  Laughing Певица е голяма, но не мога да си кривя душата, нищо че е моето - фалшиво пее. Аз обаче съм много музикална и като "завие" някой път, без преувеличение свят ми се е завивало  Crazy Ама сърце не ми дава да й кажа да млъкне, освен в много крайни случаи...
Другото, което ме тушира, даже в буквалния смисъл е нейната любвеобвилност, която добива гигантски размери - нон-стоп е отгоре ми, целувайки ме, прегръщайки и мачкайки ме  Crazy Аз също съм целувателна и гушлива по природа, но на моменти се чувствам направо преборена, изцедена, олигавена и изсмукана  Laughing Че и якичка върви - скоро очаквам да ме вдигне и да ме понесе  Laughing
Да са живи и здрави, това не е оплакване  Simple Smile

# 55
  • Мнения: 1 749
Като няма с кой от нас да си говори (когато всеки от нас е зает с нещо), говори с нещо друго. Скоро говори с лампата в стаята си. Даже мислех тема да пускам за въображаемите приятели и всичко свързано с тях, но се отказах.

# 56
  • Мнения: 15 379
Моето е на 3 и половина почти, не млъква изобщо.
Следват въпрос след въпрос, от сложни по-сложни, смях, викане, кискане, издаване на всякакви звуци.
На моменти главата ми започва да се издува, моля го да спре, но ефект няма.

Освен това е започнал буквално да крещи, когато говори. Явно, че в градината се надвикват по цял ден. Дори майка ми, която не е особено добре със слуха, предвид възрастта й, постоянно го моли да спре да крещи.

Четейки виждам, че и по-зле ще става.
Да са ни здрави, пък нека са бъбриви.

# 57
  • Мнения: 349
И моята дъщеря говори много - понякога като не отговарям и нещо съм се отвяла даже си отговаря.

# 58
  • София
  • Мнения: 38 905
А това крещенето от градината е ужас!
Сега се опитваме да я отучим, заради бебето.

# 59
  • Мнения: 3 091
Приятен клуб сте си заформили! Джу, напълно те разбирам и ти съчувствам!
бях притеснена преди време и питах една приятелка - психолог защо Амалия не рисува с особен интерес.  Отговорът й беше категоричен - защо да рисува, като има огромен набор от думи и може да ти разкаже всичко в огромни подробности!
Амалия все още няма 4 години и не млъква! най-тежко беше на морето, сутрин на закуска - всички хорица закусват, почти спят и Амалия жужи от нашата маса: мамо, мамо, мааамоооо - чакай да ти кажа нещо, много е важно! искам нещо да те попитам, мамоооо...
и бучи, и бръмчи, и когато не говори нещо конкретно - говори на измислен език, пее с познати мелодии, подражава на чужди езици - примерно се прави, че говори на английски!
приела съм, че този център в нейния мозък е развит по-силно отколкото другите и съм се примирила! забавлявам се с нейната фантазия, стремя се да й бъда полезна, когато пита

и така...

Общи условия

Активация на акаунт