Декемврийчета 2010 № 2

  • 24 001
  • 726
  •   1
Отговори
# 45
  • Шумен
  • Мнения: 15
Здравейте

Това за непиенето на вода май е обща практика при нашите бебоци! Ива не пие вода от родилното и сега е така , но не я насилвам..., макар че преварявам, правя опити да давам , но щом глътне малко и после я плюе...Надявам се ,че не и пречи ,макар че доки посъветва да и предлагам често ,за да свиква
Ние сме на Деавит , макар че ни изписаха Вигантон , но неможахме да го намерим та с Деавит!

Момичета да питам мненията Ви за пелените , които използвате! Ние сме на Памперс и не съм доволна! Моля посъветвайте!

Усмихнат ден- при нас е мрачно и студено време Sad

# 46
  • Мнения: 524
Здравейте момичета!

Честита ни нова тема, ъдрави и послушни да са ни дечицата и само положителни емоции за всички ни!!!

Мари, не се притеснщвай, не си дала чак толкова, че да стане проблем. Аз направих същото когато Александрина беше на 6/7 месеца. Давам й с пипетката ( на мен пък с нея ми е много удобно), обаче в другата ръка държа шишенцето и навеждайки се към нея буквално я залях с вигантола. Част от него попадна в устичката, веднага го забърсах, но притесненията ми бяха също много големи. Педиатърката също ме успокои, че едва поради субстанцията му, сравнително малка част се усвоява. Нищо и нямаше, мисля, че и при вас няма да има проблем.

Ние сме добре, Ники расте, вече да се усмихва, когато му говорим, но като цяло още срамежлив го раздава  Wink. Много се заглежда, на играчката над леглото доста реагира, ритка, гледа. Кърмим се, излизаме всеки ден на дълги разходки, спинка си чудсно в количката. Онзи ден се престраших да  изляза и с двамата, понеже досега по отделно ги извеждах, добре мина, каката послушно крачеше до количката.

В събота беше РД на Александрина. Празник беше страхотен. Такава радост, такива чисти, прекрасни детски емоции...няма по-голямо щастие от това да видиш звездичките в очите на детенцето при получаване на всеки един подарък, при вида на тортата и играта с другите дечица. Голяма игра с каките падна, танци, песни, духна свещичката и пяхме поне 10 пъти " Хепи ту ю" ( това е варианта на Александрина  ). Получи много хубави подаръци - дрешки, многофункционално бебе, към което е много грижовна - храни го, сменя памперса, нали вече има опит като кака  , количка, в която спокойно можем да возим Ники и тя не пропусна да поиска да го вози  ; влакче, на което много се радва, принцеса на Дисни, панорамни книжни, от които много се впечатли, и други. Бебчо се представи също много добре, спинка, позира за снимките  Wink.

Да ви питам записахте ли вече част за ортопед  newsm78 Аз мисля тази седмица да запиша при д-р Алексиев.

# 47
  • Пловдив
  • Мнения: 687
Здравейте, мами Simple Smile

Ние сме добре. Даваме Деавит, но се притеснявам и аз с този витамин А в него..Няма ли на българския пазар само витамин Д? Thinking

Вашите бебоци спинкат ли спокойно? Защото нашия фъстък така мята ръцете и краката и издава едни звуци, че понякога много се притеснявам  дали му няма нещо, много е неспокоен като спинка ...

Ние също сме на Pampers Premium Care, аз съм доволна, само където мрежичката залепва за дупето, но аз си го обяснявам с това, че много попиват и за това, защото бяхме купили веднъж и Pampers Play and Dry (или нещо такова, оранжевите) и те изобщо не попиваха хубаво и цялото му дупе стоеше мокро.. Следващия път смятам да взема Libero, да пробвам и тях, че има хубави отзиви ..

Аз също не давам вода, в родилното дадох веднъж и тогава пи, но сега вече не иска, бях пробвала веднъж пак , но изобщо не зацока шишето и аз реших да не се пробвам повече, защото според мен няма смисъл,  след като е изцяло на кърма. Прибрала съм шишетата и се надявам  да не ми потрябват Simple Smile

Отивам да изкарам бебо да спинка на терасата, много обича там и е спокойничък Simple Smile

# 48
  • Мнения: 1 070

Момичета да питам мненията Ви за пелените , които използвате! Ние сме на Памперс и не съм доволна! Моля посъветвайте!



И аз така, в началото ги харесвах, но после след проби с най различни сме на Молфикс.

# 49
  • София
  • Мнения: 700
tsvety_georgieva , най-после и аз да поема дъх....Че сигурно бях най-сдуханата мама в декемврийската тема!  Hug

Водичка и аз не давам - бебчо я плюе категорично, но преварявам всеки ден - ще каже някой, че ще се събуди детето и ще ревне за поне 100мл вода  Joy

Момичета, ваште кореми прибраха ли се напълно? Моят не е Sad и много ме е страх дали някога ще се прибере  Confused
А с килограмите как сте? Аз съм + 7кг, а в 9 месец спрях да се меря на +20кг  Joy

# 50
  • Мнения: 1

Момичета да питам мненията Ви за пелените , които използвате! Ние сме на Памперс и не съм доволна! Моля посъветвайте!



И аз така, в началото ги харесвах, но после след проби с най различни сме на Молфикс.

И ние сме на Молфикс. Пробвахме най-различни. Памперс категорично пропускат и не съм доволна! пробвах Хъджис и те ми пропуснаха. Сега с молфикс-а всичко е наред.

Водата за нас е все едно отрова. Такава погнуса се изписва на личицето й, че направо жал да ти стане. Същата работа и с чая на Хип - копър

За килограмите - от общо качени 13-14 ми останаха за сваляне 3 кг., но аз си имам 10 от преди да забременея и съм си шкембелийка по принцип, така че сещате се за гледката  Mr. Green. Иначе ги свълих бързо, защото след операцията 2 дни бях само на пост и молитва  Mr. Green, че не можех да пусна газове. После ми се сви явно стомаха и сега ям доста малко, но шкембата е отпусната и туй-то

Последна редакция: вт, 18 яну 2011, 15:12 от vanias1

# 51
  • при моите любими
  • Мнения: 2 528
Да се включа за памперсите. Аз вече съм се отчаяла. С малката най-много бях доволна от Huggies, като бях изпробвала почти всичко на пазара. Сега обаче при момченцата с тия пишлета май нещата са доста по различни. Всички които пробвах пропускат,от страни е ясно, че не съм ги сложила добре, въпреки дългогодишния ми стаж в тази сфера (каката още е с памперс), но пък много интересно, когато през ноща не го преобуя и на сутринта всички дрешки са му влажни и не на кръста а отдолу, точно където се събира напишканото. И това важи за всички марки (Памперс и старите и новите, Пуфис, Либеро). В момента сме с Либеро и положението е същото. Може би трябва да минавам на номер 3, но пък ще са му много големи като размер. И аз не знам какви да купувам вече.  newsm78

хммм, аз пък само тези Молфикс, не съм пробвала, да взема да купя, да видя дали ще е същото положението. Ако не ще взема и Huggies. А някой да ми каже Huggies къде е виждал, защото във Фантастико, Кауфланд и Била не съм срещала.

Последна редакция: вт, 18 яну 2011, 15:08 от cydonia

# 52
  • Мнения: 276
За пелените - първо взех на Памперс, не съм доволна, пропускаха. Сега съм взела един голям пакет на Либеро - същата работа. Освен следващите да са Молфикс, щом сте писали добри отзиви за тях. Peace

И моят корем още не се е прибрал, но пък е доста скоро след раждането, така че... Не може 9 месеца корема да се е разтягал и сега да се прибере за 1 месец. Иначе от болницата се прибрах - 8 кг, остават ми да свалям още 5-6кг, но пък те най-трудно се свалят. Обаче докато кърмя не мисля да се лишавам от нещо и отслабването ще почака.  Confused

# 53
  • Мнения: 397
Здравейте и от нас.
Вчера ни беше консултацията.Пораснали сме с цели 5см.Биха ни ваксината,добре я понесе нямахме проблеми с нея.Продължавам да кърмя,но той е обявил т.нар."кърмаческа стачка"и така е много трудно да го храня.Засега не съм се отказала.Надявам се да преодолеем този момент.Стискайте ми палци нещата да се нормализират и всичко да е наред.

Той също не пие вода,аз също преварявам даже я подслаждам,но не я харесва.Пие само от чайчето на ХИП,който е и за колики.
За колики давам Ентерокид и Инфракол.
При хубаво време сме на въздух с количката.
Аз всички капки давам с лъжица,а не направо в устичката именно заради опасноста от предозиране.Капвам и няколко капки кърма.

# 54
  • Морска приказка
  • Мнения: 465
За памперсите и аз днес вече избеснях. Откак минах на 2-ка Памперс, почти няма  кога да не ми е пропуснал. Мисля, че единичката ни прилепваше по-добре и за 2-ка още не сме готови. Ще взема един малък пакет 1-ка Pampers Premium Care и да видя дали ще имам проблем, защото  докато бях с тях нямахме инциденти. Мисля, че проблема не е , че ни трябва по-голям размер пелени, а точно обратното  newsm78 май избързваме.
Корема ми се поприбра, но стои като желе  Blush. Аз свалих до тук 13 кг, като 9 оставихме в болницата, понеже бях задържала доста вода. Сега имам да свалям около 8 кг, ама гледам , че се стопяват постепенно всеки ден някакви грамчета  Wink
Вода  категорично не давам, та дори за изплакване след кърмене.

# 55
  • Мнения: 1 599
Здравейте, мами Simple Smile

Ние също сме на Pampers Premium Care, аз съм доволна,

и ние сме на Pampers Premium Care и съм доволна  Peace


За килограмите качих 22 кг свалих 17 кг и ми остават още 5 кг.

# 56
  • Мнения: 90

Момичета, ваште кореми прибраха ли се напълно? Моят не е Sad и много ме е страх дали някога ще се прибере  Confused
А с килограмите как сте? Аз съм + 7кг, а в 9 месец спрях да се меря на +20кг  Joy
И аз съм така, имам да свалям още 6-7 кг, ама ще стане постепенно, за да не ми спре нещо кърмата. Затова сега правя упражнения, по-късно и като тръгнем на дъъълги разходки, мисля че всичко ще си дойде на мястото и ще мога да си вляза в дрехите.
За пелените, ние сме на Памперс, ама не  от новите. Скоро минахме на №3, че 2-та пропускаше, ако не го сменя цяла нощ. Засега с 3-та нямам проблеми.

# 57
  • Мнения: 493
Вода, биба не давам, капки вит. Д също нямам намерение. Нощното хранене абсурд да се опитвам да махам, мен ако ме оставят гладна ще съм бясна  Mr. Green
Сина ми е на 1,5 години и още се хран през нощта, на смесено хранене е от както беше на месец и половина, опитвали сме всичко за да махнем нощното храненен, но не става, нито вода, нито биба, нито люшкане- нищо.
Памперси ползвам памперс на малката и Либеро за баткото. Още сме на 1ца.

# 58
  • Мнения: 152
Ами и аз да кажа за памперсите. Аз всъщност нямам наблюдения защото от раждането до сега сме само на Пуфис  - 2ка. Засега съм доволна, не е протичал, само един два пъти пропусна, но той се беше наакал много и нямаше как да не стане... С баткото имах голяма мъка, защото точно както описвате, пробвах всичко и всичко течеше. Накрая си намерих едни памперси от пазарчето за по 30 ст бройката ( някакви Кюстендилски бяха ) и се родихме. Явно ни прилягаха, а пък и цената им супер. Е сега едва ли ги има вече ,а пък и няма да ги позная, но и това е вариант.

За нощното хранене смятам, че е рано да се маха. Освен това предлагането на вода, а в по-късен етап и на сок за мен не е решение. Доста дечица остават задълго с този навик да пият сок посред нощите, което пък хем не е кой знае колко полезно, хем води до невъзможност в даден момент да се махме памперса...освен това така и така те буди детето, по-добре си му дай кърма Simple Smile  Общо взето смятам, че бебето след 1-2 месечна възраст лека полека само почва да си изгражда режим и тогава изчезва това нощно хранене.
Аз също понякога кърмя и спя. Най- гадно ми е когато съм заслапа примерно преди час- час и половина. Тогава ми е много трудно и заспивам на моменти за секунда. Иначе ако съм спала 2-3 часа нямам проблеми, а сутрин след 5:00ч съм пушка, мога и да стана и да не лягам повече, но пък вечерта няма да мога да изкарам дори и до 10:00. Та така ... Simple Smile

За килограмите аз последно след хилядито празници и пренасянето бях станала +16. В болницата се разделих с 7кг, а за 2-те седмици паднах още 4 надолу ( явно вода съм задържала ) Сега съм +5кг, но мисля да ги свалям лека полека, че да не прецакам кърменето... Доволна съм, че корема ми се прибра вече и сега имам само отпусната кожа и малко сланинка. Затова наблягам на гимнастика и упражнения, пък килограмите ще ги сваля до лятото  за морето Wink

# 59
  • София
  • Мнения: 401
здравейте отново,

Ние преди малко се прибрахме от разходка беше супер - два часа обиколки из парка Simple Smile

Аз корема почти го свалих, но си го има все още и хич не ми харесва. Килограмите след болницата са -12кг. Имам да свалям още 8, което незнам как ще стане, но ще се боря. Сега със степера и гимнастика, че за диета и дума не може да става.

Еднократните пелени първо бяхме на Памперс сега сме на Либеро и от двата вида съм доволна, но като че ли Либеро са по-добри.

Общи условия

Активация на акаунт