Хайде още малко зор да завършим ЯНУАРСКИЯ отбор тема 28

  • 26 279
  • 779
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 32
Честити бебчета на Брилянтин, Мамита 81, Чопи, Бианка и Полинезия! Да са живи и здрави, много да ви слушат и радват!
Бързо възстановяване!


Шана,
да ти кажа и аз преди да родя се събудих със съвсем леки болки и разстройство и наобяд родих. Така, че по-добре се обади на лекаря си.

# 706
  • Мнения: 3
Мацкии не знам как ще се преборим за последно бебе!
Аз наистина взех си мисля, че февруари ще стане! Дано не ме изритате от януарския отбор!  Joy

Понеже съм програмист направих си страничка с календар и залози! Айде да залагаме кой кога ще ражда!  Crazy
 
Grinning Аз мисля че ще родя на 27 януари Thinking Ако е по-рано ще се радвам де  Crazy

# 707
  • Мнения: 2
здравейте , нас днес ни изписаха , добре сме , за раждането няма маи какво да разказвам, не очаквах да стане за 25 мин , нямам шевове, за което много се радвам.

Честито на новите  мами, аз се връшщам назад да чета

# 708
  • Мнения: 488
Еления, при мен предния път бяха около 30 дена, но намаляваха, усилваха се....Сега си карат монотонно, с изключение на първите дни де, когато падаха едни съсиреци колкото две шепи...ДОктор каза, че било нормлано при кърмачки  Rolling Eyes ама аз като се чувствах добре бях спокойна.
Най-вероятно ще ти продължат лохиите още известно време. Само 7 дена ми се вижда малко...
Звънни в понеделник на ЖК-то да питаш за всеки случай  Peace

# 709
  • В две тъмни очички
  • Мнения: 358
Бианка, Полинезия, честит ви госпожици!

Shamsinaр, честит ви Огнян! 


Еления - нормално е да се засилват и намаляват. И при мен около 6-7 ден бяха почти изчезнали. Сега - същата песен, пак ги има

# 710
  • Пазарджик
  • Мнения: 760
...
освен това не мога да се справя с пустото кърмене и това си му е!
имам един въпрос към вас и към ЛЛЛ:
Възможно ли е в едната гърда да нямам никаква кърма?
всичко си вървеше супер, докато в болницата не се изпопритесних и почти ми спря преходната кърма. откакто сме в къщи пробвам да я слагам на гърда, но след 5-10 минути сучене тя изтерясва, защото сигурно нищо не излиза. като се цедя от едната гърда излиза около 20, максимум 30 мл., а от другата - не повече от 2-3. там дори няма струйка. Sad много се притеснявам да не стане някой проблем, а и искам бебчето ми да получава някаква кърма все пак Sad
...

Здравей Елч,

наистина е неприятно, когато върху майката има напрежение и стрес още в първите дни след раждането. Това неминуемо оказва влияние върху целия ѝ организъм.

Възможно е да се случи така, че едната гърда да произвежда значително по-малко количество от другата, а понякога и дори почти нищо. Това в повечето случаи се дължи на по-малка стимулация на тази гърда. И тъй като производството на кърма е на принципа на търсенето и предлагането - когато сученето е по-малко, то и производството на кърма е по-малко. Обикновено нещото, което дава най-добри резултати, е по-честото сучене от въпросната гърда. Често и предлагането на двете гърди е препоръчително в началото, особено когато има съмнения за недостатъчна кърма.

Искаш ли да споделиш малко повече информация, за да разберем по-добре ситуацията ви? Ето няколко въпроса:
1. През колко часа приблизително кърмиш Дара?
2. Има ли нощно кърмене
3. От едната гърда ли кърмиш или от двете?
4. Ограничаваш ли кърменето или оставяш Дара да пусне гърдата когато е готова, когато е склонна да суче по-продължително? Приблизително колко време суче активно (да се чува преглъщане)?
5. Освен кърма, Дара приема ли нещо друго - вода, чай, адаптирано мляко? Ако да, колко често и по колко мл приблизително?
6. По колко мокри пеленки сменяш за 24 часа и в колко от тях има изхождане?
7. Имаш ли някакви проблеми с гърдите - раздразнение зърна или нещо друго?
8. Дали имаш представа, колко е било най-ниското тегло на Дара?

Доста са въпросите, но отговорите им ще ни дадат ценна информация.  Hug

# 711
  • бургас
  • Мнения: 624
аз имам един въпрос:
купих чайче на хип от копър за кърмачета от 1 седмица и незнам кога и по колко да му давам,на опаковката пише само как се приготвя.
някоя мама ще ме светне ли?  Rolling Eyes
иначе ние сме с колики давам му капки инфаколик (гръцки) и общо взето сме спокойни само към 6 до 10 часа вечерта плаче зверски
Rolling Eyes

# 712
  • Мнения: 180
Благодаря  за отговорите Бубе и Мила! HugПо-спокойна съм,а и в понеделник като  Hugходя при док ,ще го питам и него.

# 713
  • Мнения: 68
Цитат
Мацкии не знам как ще се преборим за последно бебе!
Аз наистина взех си мисля, че февруари ще стане! Дано не ме изритате от януарския отбор!  35

Понеже съм програмист направих си страничка с календар и залози! Айде да залагаме кой кога ще ражда!  Crazy
 
Very Happy Аз мисля че ще родя на 27 януари Thinking Ако е по-рано ще се радвам де  Crazy

 и аз мисла че ще е 27, ама аз от 7-ми месец съм се заподготвяла да раждам  Laughing

# 714
  • Мнения: 41
Здравейте момичета. Честито на родилите мами-да са ви живи и здрави бебоците и много да ви радват.
Аз искам да ви питам колко е нормалната температура на кърмачките 36.7 както при другите или е нормално да е по-висока?

# 715
  • Мнения: 369
mariya_84, leprikon Добавих ви в сайта за залози! Хихи  Mr. Green

Който иска да заповяда

Сайт за залози
http://89.215.131.143:8080/

За слагане на залог
user : user
pass: user

# 716
  • Мнения: 1 456
mariya_84, leprikon Добавих ви в сайта за залози! Хихи  Mr. Green

Който иска да заповяда

Сайт за залози
http://89.215.131.143:8080/

За слагане на залог
user : user
pass: user
smile3532

# 717
  • София
  • Мнения: 561
mariya_84, leprikon Добавих ви в сайта за залози! Хихи  Mr. Green

Който иска да заповяда

Сайт за залози
http://89.215.131.143:8080/

За слагане на залог
user : user
pass: user
Сложих и себе си  Blush

# 718
  • Мнения: 16
Shanna, и аз бях по същия начин последните седмици. Едва изтраях до раждането.

# 719
  • Мнения: 68
Цитат
mariya_84, leprikon Добавих ви в сайта за залози! Хихи  Mr. Green

Който иска да заповяда

Сайт за залози
http://89.215.131.143:8080/

За слагане на залог
user : user
pass: user
Сложих и себе си  Blush
супер е  Grinning, мама зайка_   bouquet

Shamsinaр честит бебешок!

Общи условия

Активация на акаунт