Януари вече се изнизва, ЮНЧЕ за пюренце се облизва ! - №13

  • 19 349
  • 742
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 7
Привет, момичета!

cherri много  fingerscrossed и прегръдки за вас! Дано таткото ви се оправя бързо!

Биберон и нашата бебка не ползва, така и не пожела. По-скоро се притеснявам как ще се научи да заспива без цицата на мама!  Mr. Green

Уф, времето е ужасно, а ние имаме излизане.
Приятен ден от нас!

# 736
  • Мнения: 13
Много теми сте отворили, браво!
За оставянето с други хора - засега няма проблем. С каката беше така, но след годинката стана невъзможно да се отделя от нея и до днес си е така. Страшно много е привързана към мен и е пълен абсурд да спи някъде другаде.  Rolling Eyes Друг е въпросът, че аз не се чувствам добре и хич не съм спокойна като не го виждам. Ето, утре ни се налага да пътуваме и няма да го видя повече от 12 часа, отсега ми е свито.
За залъгалката - много по-лесно е с нея.  Peace И той, и каката я приеха в седмия месец, въпреки упоритите ми опити преди това. На нея и я махнах на 1г6мес., за него още не знам. При всички положения първо ще го отбия и чак след годинката ще му я махам.  Peace Имам приятелка, чието дете до скоро - 3г6м. беше със залъгалка. В градината му се смееха децата и чак тогава я отказа. За мен това е прекалено, за нея беше нормално - всеки сам си решава.
За заспиването - както шефът иска.  Laughing Обикновено на ръце, понякога с кърмене, понякога със залъгалка, в количката и колата заспива сам. Засега няма да го приучвам към нищо, с каката много време се мъчих да я приуча да заспива сама и резултатът е, че и до днес трябва да легна до нея, за да заспи.  Crazy Затова с него ще сменя тактиката.  Wink Няма такова нещо - 5-7дена, до дете си е.  Peace
Лично аз също не им треперя на децата - с нас са навсякъде. Борето нямаше 2 месеца като го заведохме на плаж, там го и кърмех - жив и здрав си е. И в мин. басейн си го киснех, в гората сме редовно на разходка, и дори като бяха болни всеки ден ги изкарвах на снега.  Peace
В тази връзка вчера бяхме при педката - гърдичките са чисти!  newsm44 И двамата се разминаха с АБ, много съм щастлива! Синтетични витамини освен вит.С и аз не давам, кой знае какво има вътре.

Чери,  Praynig бързо да се оправи, много лошо с тази пневмония! На теб много сили!  Hug

# 737
  • Мнения: 1 561
Чери,бързо оздравяване на тати!!Сили и здвае на вас двамката, да се справите в тази ситуация.

То всеки си знае положението и сам преценява как и с какво да отглежда и възпитава децата си. Наистина е всичко до дете, но за такъв период ако детето е готово за такава стъпка ще има напредък. Важно е да се опитва периодично испоред насоките от страна на детето ще се справите със всичко.
На мен много ми помогна една книга, в период, в който след връщането ми на работа и влизане в т.н бебешки пубертет се бях изнервила много и за всяко нещо плясках каката по дупето..Мразех се, виждах баща ми в мое лице, но нямах сили да се спра. Докато не прочетох  книгата "Изкуството да бъдеш родител". Определено ме промени тази книга,  показа ми едни други методи и тактики за възпитание, които не познавах, и които  наистина действат. Аз самата станах много спокойна и спрях да прибягвам до пляскането. Накара ме да преосмисля приоритетите си, промених светогледа си в известен смисъл. Резултата- едно чудесно дете!!!! Надявам се и с Мади да стигнем до такъв резултат.
Само още не мога да накарам мъжа ми да седне и да прочете една книга за възпитание или каквото и да било друго за детето!!! Трудно ми е да разказвам прочетеното, пък и той много не им вярва на методите. Процедира по начина, по който той е бил възпитаван и това е! Много често ни се разминават методите, което ме притеснява, но дано да успеем да изградим едни здраво мислещи и уверени млади госпожици!
Вашите имат ли интерес към статии, книги и т.н относно израстването и възпитанието на децета ви?

# 738
  • Бургас
  • Мнения: 10 348
cherri, бързо оздравяване на вашия татко! Praynig От опит знам колко е гадно, аз изкарах една такава преди 2 години, 15 дни бях на АБ, 10 от които венозно. Вие ще се справите с Андрей, сигурна съм! Hug

Вече съм споделяла, че и Радослав спи при нас.Долепихме кошарата до леглото ни, но то е за да не пада, пак не спи в нея.Нямам намерение насила да го приучвам да спи там.Като поотрасне още малко, може би другата зима, ще пробвам да го преместя направо на голямото легло в детската при батко му.При това ако е спрял да суче и да се буди нощем.Варианта аз да ставам по 100 пъти на нощ изобщо не го приемам. Wink

Оставянето - за сега не плаче, но то на кой ли да го оставя. Не се препират мераклии да го гледат. Laughing Повече от два часа не мога да се отделя, а и пътите в които се е случвало се броят на пръсти.

Чужденците ме радват как си гледат децата.Доближават се доста до критериите ми за гледане на дете. Mr. Green

Алексова и аз я имам тази книга - наистина е страхотна.Също я препоръчвам горещо. Peace Фицхю Додсън има и други книги.Аз съм взела и "Изкуството да бъдеш баща", но и моя мъж още не я е прочел. Wink

Последна редакция: пт, 28 яну 2011, 13:05 от Мария♥

# 739
  • Мнения: 147
Роси, и на моя за такива четива не може и дума да му се обели Peace

П.С. Някой няма ли да пуска тема

# 740
  • Варна
  • Мнения: 2 097
cherri, бързо оздравяване на вашия татко! Praynig Hug

Роси, моя мъж разчита на мен и моите преразкази Mr. Green . И ние понякога имаме разминавания, но вярвам, че ще намерим "златната среда".   Wink

За спането в спалнята на родителите - нашия батко спа в нашата до първи клас.  Peace Та имам опит и с късно отучване от там. Павел за сега си харесва кошарката Слава Богу! Praynig

Карфиола се прие добре вчера - дадох с морков и любимата тиква. А следобяд му спестих кашата - яде само сварена и намачкана домашна ябълка - много му хареса, всичко си изяде.  Peace Работа N2 не е вършил вчера и днес до момента. Само пръцка и се напъва... Това беше причината да се събуди от сън преди обяд.  Mr. Green
Днес за първи път дадох сурова ябълка в джаджата за плодове - изсмука почти половината.

Последна редакция: пт, 28 яну 2011, 13:18 от mar4ela5

# 741
  • Мнения: 314
Момичета, засегнахте "болната" тема - с приспиването, та затова ще се включа.

И аз така си мислех, че за всичко си има време и когато детето е готово, нищо насила.... да, ама нашето приспиване е само на ръце с люшкане/подрусване, нито цица, нито биба, нито да лежа до нея, нито песни...нищо, само на ръце.  Crazy

Ама мадамата ни вече е почти 9 кила и ръце не ни останаха, с тати се редуваме, че понякога приспиването трае с часове  Mr. Green.... пък и нощем, и денем само така заспиваме.  ooooh!

Та, повечето сте късметлийки в това отношение....  Flutter

Опитвахме какви ли не начини и методи /без оставане да реве, де/, не става и не става... още не е готова да заспива сама, ама пък и ние вече едва я носим.

И не знам какво и как ще правим.  Rolling Eyes

# 742
  • Мнения: 105
Време е за новата ни тема:
"Малки ЮНСКИ слънчица ще празнуват празника на любовта !" № 14



Нека да я изпълним с повече положителни емоции !




...П.С. Някой няма ли да пуска тема
Някога да си оставала без такава?

Общи условия

Активация на акаунт