Декубитални рани

  • 119 242
  • 54
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: X
Здравей , този крем ПУРЕКС внасяше преди фирма УНИФАРМА ЕООД, бяха в Младост-2 преди, сега в кв. Левски някъде до  Ботевградско шосе.
За съжаление не им знам телефона. Потърси го в интернет.
Само да не  объркаш с друга фирма с подобно има Унифарм2000.
Ти търси УНИФАРМА  ЕООД!!!
успех

# 16
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 73
С две ръце гласувам за крема от Костинброд! Майка ми беше две години на легло с тежка деменция и поддържахме кожата й с този крем. Много е приятен като консистенция и мажех почти цялото й тяло, но тя не стигна до декубитус поради добрите грижи. Като се влиза в Костинброд от София, дамата живее в един малък панелен блок в началото на града. Според мен, ако попитате, ще ви упътят. Кремът се получава веднага и преди две години едно немалко бурканче струваше ок. 10 лв. Но при вече развил се декубитус и некрози, по-добре да извикате хирург вкъщи, който да изреже некрозиралата тъкън и да да даде насоки за лечение, защото е опасно за бактериална инфекция. Има и едни марли, напоени с хиалуронова киселина, доста скъпи, за тях не мога да дам добри отзиви. Чудодейни свойства се приписват на препарати от едно дърво, което расте само в Нова Зеландия, но са много популярни в Щатите и в Европа - вече не се сещам името му - дано някой го е чувал, та да помогне на авторката. Има и доста клипове в нета на тази тема.

# 17
  • бургас
  • Мнения: 5
За декубитални рани мога да препоръчам Вишневски маз , от личен опит.

# 18
  • Мнения: 522
БАБА почина а 13декември,набавих си с триста зора крема от Костинброд,въпросната жена е починала и съпругът и го приготвя ,нямам телефон,чрез непозната за мен жена от нета си го набавих ,пристигна в деня в който баба почина и не можахме да го ползваме.
За тези рани Лек според мен няма

# 19
  • Мнения: 25
cold
Благодаря за всяко включване, майка купи от Костинброд крема и го ползвахме, сега лекарите са й изписали нов крем, тя обеща в четвъртък да ви дадем на вас тук повече инфо. Бъдете здрави вие и вашите близки,
Аз

# 20
  • София
  • Мнения: 158
Ако не е късно.На мен ми казаха, че Судо крем много помагал при декубитални рани.Има го в аптечната верига.

# 21
  • Мнения: 25
Благодаря за инфото за Sudocream. Лекарите на Бърза помощ са изписали Bionect silver spray. Наистина дано с тази тема информираме повече хора, защото се състезаваме с времето. Специално благодаря за връзката със Zdravenforum.com по-горе, беше ни много полезна!
 Hug

# 22
  • Мнения: 0
Хомеоплозмин маз ,също е много добро средство при декубитални рани ,понеже съдържа и невен !

# 23
  • Варна
  • Мнения: 2 268
Много се радвам, че мога да споделя с вас един изключително евтин и лично изпитан крем за подобни рани. Темата ми беше много полезна преди месец и половина.
Та, крема е този:
http://apteka.framar.bg/11000344/%D0%BA%D1%80%D0%B5%D0%BC-%D0%B2 … D1%81%D0%B8%D0%BD

Аз го купих за около 4 лв. Препоръча ми го наша близка, която е сестра в ортопедия и травматология. Разтопява се на водна баня, намазва се на стерилни марлички, които след това се слагат в хладилник и се използват при нужда, един вид като заготовки. Отгоре не се слага нищо или ако се налага с цел задържане, може да се залепи в крайщата.
Баща ми има мокреща, не дълбока рана от престоя в реанимация. След почти едномесечно третиране с някакво мазило съдържащо йод и с "Вишевски" раната си оставаше почти със същата големина. Само след една седмица с тези превръзки раната се е затвори на 2/3.  Simple Smile Не мога да кажа как работи при по- дълбоки и некротирали рани, но  в нашия случай свърши чудесна работа.

# 24
  • Под гъбата
  • Мнения: 1 457
Много се радвам, че мога да споделя с вас един изключително евтин и лично изпитан крем за подобни рани. Темата ми беше много полезна преди месец и половина.
Та, крема е този:
http://apteka.framar.bg/11000344/%D0%BA%D1%80%D0%B5%D0%BC-%D0%B2 … D1%81%D0%B8%D0%BD

Аз го купих за около 4 лв. Препоръча ми го наша близка, която е сестра в ортопедия и травматология. Разтопява се на водна баня, намазва се на стерилни марлички, които след това се слагат в хладилник и се използват при нужда, един вид като заготовки. Отгоре не се слага нищо или ако се налага с цел задържане, може да се залепи в крайщата.
Баща ми има мокреща, не дълбока рана от престоя в реанимация. След почти едномесечно третиране с някакво мазило съдържащо йод и с "Вишевски" раната си оставаше почти със същата големина. Само след една седмица с тези превръзки раната се е затвори на 2/3.  Simple Smile Не мога да кажа как работи при по- дълбоки и некротирали рани, но  в нашия случай свърши чудесна работа.

PeaceПодкрепям мнението за този крем ,ползваме го от 18 години!

# 25
  • Мнения: 0
с мехлем ВИШНЕВСКИ раната се затваря за 1 месец

# 26
  • Мнения: 0
мехлема се продава във всяка аптека и струва 4 лв. Още на първия ден мократа слуз от бактериите изчезва и до 1 месец организма успява да затвори раната. 

# 27
  • Sofia
  • Мнения: 234
Здравейте, за декубителни рани всички казват, че няма лек....но има....има и как да се предпазят здравите тъкани от това поразяване...аз имам опит с декубитални рани- първо и най-важно антидекубитален дюшек, другото е разтривка с лавандулов спирт /много бързо се изпарява/ и след това талкиране на местата където има триене /когато болният лежи по гръб: петите, седалище, тил/. Това трябва да се прави всеки ден...ако може и два пъти дневно. Отделно трябва да се поставя в различни пози: по гръб и настрани. Ако вече има декубитални рани, те се третират, като се изрязва некротизиралата тъкан, дезинфекцира се  и започва третиране на мястото с цинкова паста. Виждала съм как се затварят декубитална рана и рана м/у безименния и кутрето при 83 годишен диабетик /поне 35години с диабет/. Всичко е възможно!!! Не се предавайте!

# 28
  • Под гъбата
  • Мнения: 1 457
Анякой от вас пробвал ли е с шприц против мастит от ветеринарната аптека? Само чувам добри отзиви за лечение на трудно зарастващи рани, но не смея да намажа с него детето

# 29
  • Мнения: 0
Мили хора помогнете ми маика ми е много зле има рани от залежаване бихте ли ми дали телефон и адрес за крема от Костинброд предварително ви благодаря

Общи условия

Активация на акаунт