Декубитални рани

  • 119 160
  • 54
  •   1
Отговори
  • Мнения: 25
Мили съфорумки, баща ми се влошава с всеки изминал ден /резултат от автомобилна катастрофа/. Майка ми му търси крем Purex с ехинацея, или някакъв подобен на него, но според нея, никъде не може да намери. Моля за вашето съдействие, тук или на лични, за всяка полезна информация. Предварително ви благодаря за всяка възможна помощ в намирането на декубитален крем.  Praynig

# 1
  • Мнения: 3 115
Заедно с мазането, приемането орално на по-големи дози витамин Д-3 подпомага зарастването на такива рани.

# 2
  • София
  • Мнения: 2 958
Има един мехлем, който го прави една жена от Костинброд. Предполагам, че ще помогне и при вас. Баща ми се маза при доста жестоко изгаряне на ръката /директно му падна кожата и раната беше до живо месо/. Аз го използвам и при рани и при белези и е уникален. Бях се порязала до кокал намазах се точно 3 пъти и раната зарасна. До колкото имам информация едно бурканче струваше между 7 и 10лв. Ако се интересуваш ще се обадя утре да търся телефон. Бързо оздравяване на баща ти   bouquet

# 3
  • след Околовръстното
  • Мнения: 1 812
Въпросният крем от Костинброд е меко казано уникален.
Имаме приятел, който беше изписан от болница след няколкомесечно лечение с множество декубитални рани, някои почти до кокал.
Пробваха хиляди мехлеми, вкл. и изпратени от чужбина, но ефект нямаше.
Рехабилитаторката ни каза за въпросния крем и решихме да опитаме.
Голяма част от раните почти се затвориха и епитализираха след двуседмично мазане.
Чисти и некроза, ако има такава.
Жената, която го прави/продава подробно обяснява как се употребява.
Струва само 10лв. кутийката, а наистина действа.
Ако не можеш да намериш адрес, ще питам.
Пробвай и няма да съжаляваш.

В болница ли е баща ти или вкъщи?
Ако вие го обслужвате, от огромно значение е да се върти на различни страни, за да могат да зарастнат раните и да не се образуват нови.
Антидекубиталният дюшек също е задължителен.
Ако имаш въпроси, можеш да пишеш на ЛС.

Уви напоследък съм станала "специалист" по тези проблеми.

Бързо възстановяване на баща ти.

# 4
  • Мнения: 25
Благодаря за бързия отзвук. Имаме декубитален дюшек, баща ми е у дома си и всеки ден го караме да прави упражнения, но той вече няма същия дух и е започнал да се инати и да ги пропуска. Днес научих и за Пурилон Гел. Ако има отзиви ще се радвам. Още веднъж благодаря за всяко инфо и мила дума,  Hug

# 5
  • Мнения: 25
Забравих да потвърдя, че се интересувам от Костинбродския крем - цената изглежда приемлива. Бихте ли публикували координати /телефон, адрес/ или тук, или на лични, ако така прецените. Мерси за подадената ръка, тия рани са много гадни.

# 6
  • Мнения: 3 861
Здравейте!
Повдигам отново темата за да попитам и аз за костинбродския мехлем или друг много изпитан илач.
Баб ми получи инсулт наскоро и в Окръжна болница само за 8 дена и докараха жестоки декубитални рани. Сега е в болница за долечение в Бухово. какво правят с раните там незнам, нови не са излязли, но не ми харесва как третират старите. Искам да предприема нещо за да спра развитието им, още повече, че след 2-3 седмици си я взимаме в къщи и тогава ще остана сама в битката с декубитуса.
Съвети приемам всякакви.

# 7
  • загубено
  • Мнения: 6 477
А този крем дали ще помогне за диабетни рани?
Имам една баба с такива.
Моля някой да ми пусне телефон за контакт.

# 8
  • след Околовръстното
  • Мнения: 1 812
Здравейте!
Повдигам отново темата за да попитам и аз за костинбродския мехлем или друг много изпитан илач.
Баб ми получи инсулт наскоро и в Окръжна болница само за 8 дена и докараха жестоки декубитални рани. Сега е в болница за долечение в Бухово. какво правят с раните там незнам, нови не са излязли, но не ми харесва как третират старите. Искам да предприема нещо за да спра развитието им, още повече, че след 2-3 седмици си я взимаме в къщи и тогава ще остана сама в битката с декубитуса.
Съвети приемам всякакви.


Костинбродският крем наистина помага - видяла съм го с очите си. Чисти и некротизирала тъкан.
Лечението е дълго / по-малките рани заздравяват по-бързо, разбира се/, а раните са упорити.
Трябва всеки ден раните да се промиват и да се мажат, а отгоре се слага стерилна превръзка.
Лошото е, че в болниците не им се занимава нито да обръщат, нито да се занимават с раните на неподвижни пациенти.
Голата истина е, че докато баба ти не си дойде вкъщи нищо не може да направиш.
Ако не се обръща на различни страни през определено време и не се правят масажи за по-добро кръвообръщение най-вероятно до изписването и ще се образуват нови рани.
И да говориш в болницата да се грижат по-добре, и да занесеш свой крем нямаш никаква гаранция, че ще бъде изпълнено, дори и да дадеш пари срещу "услугата". Единственият вариант е да имаш позната сестра или санитарка, на която имаш доверие.
В противен случай остава само да се молиш да се приберете бабата по-бързо вкъщи.
Ще попитам моята приятелка за някакви координати на жената в Костинброд, която прави крема, макар че на нея и го носи познат в къщи.
Доколкото знам, който и да питаш в Костинброд всеки ще те упъти. Кутийката струва 10лв., с големината на крем Бочко е горе-долу, но си заслужава, тъй като крема е с пъти по-ефикасен и 
от вносните мазила за сумати пари.

# 9
  • Мнения: 0
Здравейте,
Декубиталните рани са голям проблем, с който се занимавам от доста време - в тази тема от форума , който списвам, съм се опитал да синтезирам най-важните моменти. Съветът ми е, поне веднъж, раната/раните да бъдат преценени от медицински специалист, който да състави протокол за профилактика и терапия със съответните продукти за ранево лечение.
Надявам се посочената информация да е от полза - искрено желая успех!

Последна редакция: нд, 19 юни 2011, 21:34 от ZdraveiGP

# 10
  • Мнения: 2
Моля дайте координати на жената, която продава въпросния "костинбродски" крем!

# 11
  • София
  • Мнения: 2 958
Ами най-добре е да се отиде на място в Костинброд. Аз издирвах телефон, но всички, които са го ползвали /включително и аз/ сме го взимали от Костинброд. Най-добре е да се отиде до там и да се разпитат местните за точния адрес.

# 12
  • Бургас
  • Мнения: 438
ZdraveiGP благодаря за темата - ще я прочета внимателно.
На свекърва ми и изписаха Конватек - специални превръзки за такива рани. Стоят по няколко дена, в зависимост от положението на раната може и до 2 седмици да изкара с една превръзка. Има такива със сребърни нишки, които се водят още по-хубави, но са и по-скъпи. Въобще скъпички са тези превръзки, но си заслужава. Благодарение на тях и на антидекубиталния дюшек раните на свекърва ми почти се затвориха.
Да е жив и здрав хирургът, който ни ги изписа  Heart Eyes! Но задъжително се консултирайте с лекар. Ние бяхме купили един крем пак на същата фирма (препоръчали го в аптеката на съпругът ми заедно с превръзките) и докотора ни смъмри  Confused
Както каза: "Ако имаше нужда щях да ви го изпиша!", така че всичко си е строго индивидуално.

# 13
  • Мнения: 233
Много моля ако някой има координатите на на момичето от Костинброд да ми пише тук или на ЛС.Ще съм много задължена ако някой имя възможност да ми го купи и изпрати.Предварително ще му пратя паричките.Много ми е наложащ-предварително благодаря   bouquet

# 14
  • София
  • Мнения: 166
да попитам, този крем от Костинброд става ли и за стари белези?

Общи условия

Активация на акаунт