От кой мобилен оператор сте доволни?

  • 105 160
  • 918
  •   1
Отговори
# 645
  • Мнения: 4 708
Сагата свърши  Laughing Днес отидох в друг офис на Теленор, и ми предложиха Великденската оферта 18 лв 2000мин +5000МБ, приех я веднага, този път за точно 24 месеца, изрично ги питах и гледах. След това безсрочен договор, но вместо 18 на 21лв, но и така ме устройва, не е като 40. И се сдобих и с нов телефон - Huawei P9 Lite, че старият ми правеше един гаден номер от известно време насам. Сега 2 години няма да го мисля.

# 646
  • Мнения: 1 864
Аз съм на Виваком вече една година - 2500 минути към всички + 2500 мб нет за 13.90лв Смятам, че е доста изгодно, планът ми се казва S или S+. Нека да ви разкажа моята история как отидох там, защото гледам и други се вихрят с истории, а защо не и аз?  Laughing

Отначало аз бях на Боб, но не ме задоволяваше и реших да мина на друг оператор. Следях и трите оператора за планове, които ми влизат в джоба и ще ми задоволят потребностите. В крайна сметка според мен Виваком като съотношение цена - услуги е най-оптимална. Следях в интернет - бях си харесал план за 18.00 лева, но вече не помня колко неща бяха включени в него. Отивам в офиса, за мое щастие попаднах на доста разговорчиви и мили служители. Попитах ги, че искам план с безплатни минути и интернет. Те веднага цъкнаха и излезе този план, който в сайта пише, че е 20 лева, а всъщност е бил 13.90 лв., на всичкото отгоре си взех и телефон от там, който щеше да ми излезе 360 лева ако го изплащам на вноски, а дадох 290 лева наведнъж/Huawei P8 Lite/. Досега не съм плащал нещо допълнително, даже не знам защо, но планът ми излиза 13,45  Laughing Laughing Също така жената там ми каза, че точно в този период на годината промоциите се сменят през седмица или две и затова не си обновяват много, много сайта.

Извода е по-добре да отидете в някой офис и със сигурност ще ви намерят подходящ план за вашите нужди и на добра цена!  Peace Peace

П.С. Най-бързият интернет в момента е на Теленор като на Виваком съвсем малко изостава. На Ментел е най-бавен и като цяло са затънали доста, не ви го препоръчвам!  Peace Peace

# 647
  • Варна
  • Мнения: 54
Скарлет, защо не си останеш на този план докато ти изтече договора? След това, според новите разпоредби, той не се преподписва автоматично, а си става безсрочен, т.е. може по всяко време да спреш отношенията с оператора. Забелязах, че персоналните изгодни оферти започват, когато договорът ти е изтекъл, но все още си им клиент.
Аз вчера обикалях мобилните оператори за да видя какво най-изгодно мога да намеря като план за нова сим карта за едното дете. Ами горе-долу съпоставими бяха предложенията като цени и вече избирах според това, което той реално ще ползва.
Нали съм писала защо, защото първоначалният договор е бил до 23.7, но аз съм го преподписала предният път на 23.5, като обаче срокът е до 23.7 първите 24 месеца е на 15лв и чак сега видях, че последните 2 месеца е на 40лв, това е и тарифата за безсрочен договор.
Добре де, на Ивет защо и предлагат такава оферта, на мен ако бяха я предложили нямаше и 5мин да се чудя. За мен казаха това което е в сайта им, което е супер неизгодно.
Откъде ви предложиха тази оферта - от офис, или по телефона?


Звъннаха ми по телефона за няколко дни няколко различни представители, които м подканваха в различни офиси из града и аз избрах най-удобния за мен. В офиса ми казаха за този план. Дълбоко се съмнявам да е индивидуален, ако имаш възможност отиди на място и попитай, може би трябва да ги натиснеш малко.  #2gunfire Hug

# 648
  • Мнения: 43
Здравейте, имам следния проблем: от около 2 седмици всеки ден ми звъни един и същ номер като в момента, в който вдигам от другата страна се затваря. При опит да набера обратно номера се включва секретар "моля, наберете *88", тоест Мтел. Свързах се с оператор, но те така и нещо не ми казаха.  Това за мен е един вид телефонен тормоз... има ли някой, на който се е случвало подобно нещо, дори не знам към кого да се обърна, за да се спрат да ми звънят!! (телефонът е 0882/944050).

# 649
  • където ми харесва
  • Мнения: 4 086
Този номер е на фирма, оперираща в аутсорсинга.
С други думи, телемаркетинг, социологически проучвания, обслужване на входящи линии и прочее.
Не знам дали ако напиша името на фирмата няма да се сметне за реклама.

# 650
  • Мнения: 6 833
Повечето смартфони имат опция за блокиране на номер  Peace

# 651
  • София
  • Мнения: 1 249
Някой знае ли дали предплатените карти имат роуминг? Имам предвид още от самото начало, или трябва да се изчака няколко месеца.
Днес от Боб ме сюрпризираха, че ми спират роуминга от 1 юни. А точно тогава ще пътувам до Гърция и ще ми трябва.

# 652
  • София
  • Мнения: 16 042
Есента взех  предплатена от Виваком за пътуване в чужбина.
Още като я купих доплатих някаква сума за презареждане и активираха роуминг.
Но после картата така и не проработи в телефона ми. Говорих със 123 и казаха да отида в офис да я сменят.
Но нямаше време, самолета не чака.
Там, на място си взех 1 Лебара за 20 Е, проработи на момента, пазя си я за следващ път.

# 653
  • където ми харесва
  • Мнения: 4 086
БОБ не предлагат предплатени карти, обърни се към оператор или в офис на Мтел.
Възможно е, заради изравняването на цените в роуминга да го премахват. Тоест, да не се налага вече активиране на Роуминг, когато пътуваш в ЕС.

# 654
  • София
  • Мнения: 1 249
Благодаря Aisha, ако не реша проблема оттук, ще си взема на място.

Adellle, боб ми махат роуминга за да ме принудят да сключа срочен договор. Не че ще вземат кой знае колко пари, просто заради идеята. Защото боб е мтел, които ме изнервиха преди 5 години и затова се прехвърлих към боб.

Намерих Теленор Турист, предполагам, че има роуминг, но ще трябва да питам.

Благодаря ви за отговорите  smile3525

# 655
  • Мнения: 631
Да се включа и аз. Бях дългогодишен клиент на Мтел, но наистина много им бях набрала през последната година-две. Изобщо не ходих да се разправям с тях. Около 20 дни преди да ми изтече договорът, обиколих другите два оператора . Преместих се във Виваком, със запазване на номерата /две карти+една прадплатена/. Едната ми карта е с цена 16,65 мес.абонамент и включва неограничени минути към всички оператори+1000 към всички и Роуминг и 5000МВ. Отказах се от хартиена фактура и ми направиха отстъпка 20% за 6 месеца и сега плащам 13 лв. и стотинки. Другата карта е с подобни условия и цена. Предплатената карта я заредих с 10 лв. и важи една година. След една година трябва да я заредя с поне 5 лв. То от тая карта не се говори, оставила съм я на майка ми и ние я набираме. От Мтел през три месеца я караха да зарежда и веднага дърпаха от нея по 2,50. Вече три месеца съм доволна от Виваком, ще видим как ще е нататък.
И сега най-смешното - около една седмица, след като се прехвърлих, ми звънят от Мтел и почват: Като наш дългогодишен и лоялен клиент ние имаме страхотно предложение за Вас и бла, бла. Казах, че вече не съм техен клиент и затворих. Обаче, след два дни ми звънят на другия номер и пак: бла,бла...... Е тук вече не издържах и им викам : Сетила се Мара да се побара!
Та така , лошото е, че домашният нет е на Близо, и сега като се обединиха, имам подозрение, че и там ще падне качеството на услугата. Пък сме малък град и няма кой знае какъв избор. Ще видим.

# 656
  • Мнения: 20 172
Предплатената карта я заредих с 10 лв. и важи една година. След една година трябва да я заредя с поне 5 лв.
Това вярно ли е? И ние имаме една мтелска предплатена карта, и ако не се лъжа, през три месеца трябва да се зарежда с по 10 лв. Confused Мислех, че при всички оператори е така  Thinking

# 657
  • София
  • Мнения: 16 042
И аз днес получих СМС от БОБ - спират ми роуминга.
Той не ми трябва, нали писах горе. Но все си мисля, че е нещо свързано със уеднаквяване на цените. Иначе аз договор с тях си имам, безсрочен за 10 лв.
Сега заради роуминга ми предлагат някакъв easybob - 3 лв месечно. Но щял да е активен след 01.06.2917г.
А, сбъркала съм - картата е на Лайка. Даже днес говорихме с колежки - купували са си ги от разни магазинчета за моб. телефони в София и страната. После ги активирали в сайта.

# 658
  • Мнения: X
Момичета, имам въпрос към тези, които са абонати на виваком. Да сте заблязали напоследък, че интернета вече не се ограничава след превишаването на мб. според тарифния план? От два месеца не са ми ограничавали скоростта. Изхабявам си регламентираните мб. след, което ми изписва, че имам 0 мб. ва висока скорост, а скоростта си е пак висока. Това на едната ми карта, която се ползва от около 6 месеца. Имам и друг номер, който е стар, пак е с интернет, но там ми ограничават скоростта.  Да няма промяна в условията и вече да не ограничават скоростта на определени тарифни планове?

# 659
  • Мнения: 631
Lemy, вярно е! И аз в началото не можах да повярвам. Майка изобщо не набира, ние я набираме и от Мтел на всеки три месеца получаваше смс да презареди. Тук ми казаха, че след 12 месеца трябва да зареди поне 5 лева, за да е валидна картата.

Общи условия

Активация на акаунт