Манипулация и изнуване в А1

  • 2 129
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3
Здравейте! Преди 3 дни след дълги пазарлъци  /манипулации от тяхна страна/ и при обяснение от моя страна, че услугата ще ползувам най -рано след семица, в офис на А1 подписах два договора за Net Box /интернет/ и сателитна ТВ, На лаптопа преди подписването ми бяха показани само цените по договора, след което трябваше да положа по няколко подписа под всеки един от тях ,преди да получа целият договор на хартия . Беше ми дадено и устрайството за Нета.Вечерта за съжаление разбрах, че трябва да откажа този договори. Свързах се с централата на А1 и от там ми заявиха ,че веднага анулират договорите и аз само трябва да върна неползувания Нет бох ./Сателитна ТВ не беше инсталирана. /В офиса ми казаха ,че нищо не е анулирано  и трябва да платя неустойки над 100лв. Абонамента беше за 24м с такса 7.99 лв промоцианална 11.99 нормална за всеки един от  договорите.
 И сега накъде!?? Дайте съвет.

# 1
  • Пловдив
  • Мнения: 1 857
https://adwokatite.com/%D0%B4%D0%BE%D0%B3%D0%BE%D0%B2%D0%BE%D1%8 … 1%82%D0%BE%D1%80/
Виж тук и после си прочети условията в твоя договор. И в понеделник сутринта в офиса им заедно с договора и всичките неща, които са ти дали. Ако пак ти кажат същото се обаждаш още там на оператор и се разбирате.

# 2
  • Мнения: 2 902
Максималната неустойка е 3 месечни такси (без отстъпката). Ако ти искат повече пусни жалба.

# 3
  • Мнения: 3
За 3 месеца е ясно, но не разбирам следното от неустойките: " В този случай към неустойката абонатът дължи на А1 и част от разликата между най-ниската и най-високата Месечна абонаментна такса за плана и отстъпките от пазарните цени  на крайните устройства /закупени или предоставени/ за оставащия срок на ползуване  на съответния абонамент"

# 4
  • Мнения: 2 902
Означава, че ако си ползвала отстъпка за купуване на някакво устройство (телефон, таблет и т.н.) ще трябва да платиш пълната цена и че 3те такси се смятат без отстъпки.
След като си искала договора да влезе в сила след 1 седмица виж каква дата точно е написана. Мисле, че ако не е влезнал в сила не дължиш неустойка. Обикновено има една отметка, че искаш да започне веднага, която те ти слагат без да разбереш, ако я няма и си се отказала веднага може би не дължиш неустойка.

# 5
  • Мнения: 3
Точно тук е проблема,че съм подписал договора да влезе в сила веднага без да разбера, а и обясних, че тези инсталации може да ми потрябват най-рано след седмица.
При това положение някой може ли да ми изчисли неустойката само за Нета. За ТВ-то нямам такъв подпис.

# 6
  • Мнения: 1 050
Имаш право да се откажеш в 14-дневен срок без неустойка. Освен това може да подадеш жалба, че информацията по телефона и в офис се размнава и да изискаш да се прослуша записът от разговора ти с оператор.

# 7
  • Мнения: 1 457
Имаш право да се откажеш в 14-дневен срок без неустойка. Освен това може да подадеш жалба, че информацията по телефона и в офис се размнава и да изискаш да се прослуша записът от разговора ти с оператор.

Няма такова право. Това важи само ако договорът е сключен от разстояние. Ако се подписва на място в офис не важи този срок. Очевидно не е прочетено всичко, което се подписва, особено точката за влизане в сила на договора след 7 дни, а не веднага. Аз затова никога не подписвам договор на място в офис - пускам онлайн поръчка, носят ми договор/устройство с куриер и ако нещо не ми хареса - попълвам си бланката за отказ от договор и всичко се прекратява без проблем и без неустойки.

# 8
  • Мнения: 1 050
Винаги, когато подписвам в офис ми казват, че имам право да се откажа. Може и да бъркам периода, да са 7 дни, а не 14, но изрично ми казват, че мога да се откажа, въпреки че влиза в сила веднага. Но пък не съм преподписвала от повече от две години, та евентуално да са сменили правилата.

Така или иначе, може да подаде жалба за разминаващата се информация по телефона и на място.

# 9
  • Мнения: 777
Имаш право да се откажеш в 14-дневен срок без неустойка. Освен това може да подадеш жалба, че информацията по телефона и в офис се размнава и да изискаш да се прослуша записът от разговора ти с оператор.

Няма такова право. Това важи само ако договорът е сключен от разстояние. Ако се подписва на място в офис не важи този срок. Очевидно не е прочетено всичко, което се подписва, особено точката за влизане в сила на договора след 7 дни, а не веднага. Аз затова никога не подписвам договор на място в офис - пускам онлайн поръчка, носят ми договор/устройство с куриер и ако нещо не ми хареса - попълвам си бланката за отказ от договор и всичко се прекратява без проблем и без неустойки.

Кой има време да чете в офиса договор от няколко страници? Има и доста ситен шрифт.  Има и опашка от други чакащи.

# 10
  • Мнения: 1 457
Не знам, всеки сам си преценява. Аз лично чета преди да подписвам каквото и да било. Взимаш си договора, сядаш на едно столче и четеш, няма нищо притеснително. А и те вече предоставят синтезирана информация за договора с цени и срокове на една страничка.. Ситния шрифт е в общите условия, които са достъпни на тяхната страница и могат да се прегледат предварително..

# 11
  • Мнения: 6
Здравейте,

Има ли някой измамен от А1 със застраховка "Моят телефон"?
Да са Ви я заложили без Вашето знание и искане.
Благодаря!

# 12
  • Мнения: 68 648
Разбира се, че има опция да се откажеш от договора без неустойки, ако е сключен в офис!
Тънкият момент е да не са ти чекнали в офиса полето, че влиза в сила веднага. Тогава си прецакан.
За това, за да не си прецакан - си четеш договора там. Да не те мързи, четеш си го. Или питаш за тези неща ПРЕДИ да идеш в офис.

Сега вече е късно, либе, за китка...

Общи условия

Активация на акаунт