Раждане в “Света Марина”-Плевен или УМБАЛ "Плевен"-втора база?

  • 105 150
  • 612
  •   2
Отговори
# 495
  • Мнения: 76
Ох,болна тема. Много време мислих дали да пиша за д-р Партенов или не. Единствено мога да посъветвам бъдещите родилки,а и не само, да НЕ раждат при него. Имам много сериозни основания да твърдя,че този лекар е опасен за Вас и бебчетата. Не искам да навлизам в подробности тук, защото случая ми е запомнящ се,който иска инфо ще му дам на лични...

# 496
  • Мнения: 2
Здравейте, извинявайте за дългия пост, но наистина искам да споделя нещо позитивно. В началото на месеца родих в Св. Марина при Др Партенов. Много неща чух в града и кой как ли не ме караше да ходя в друга болница. Аз обаче си послушах интуицията и мога само да кажа, че съм изключително щастлива и благодарна. От скоро съм в града и нямах никакви наблюдения. Основната причина, поради която реших там да започна да се следя, беше заради пандемията и факта, че родилното е отделено физически от всякакви други отделения и болни. В крайна сметка въпреки всички приказки реших там да раждам и това беше най-доброто ми решение. Целият екип са страхотни. Акушерката ми държеше ръката по време на цялото секцио и ми говореше хубави неща, анестезиологът така ми сложи упойката, че не разбрах, докторите (вкл. неоантолозите) и техният професионализъм нямам думи да опиша, но само ще кажа, че на четвъртия ден все едно не са ме рязали. Санитарките, стажантите, целият персонал бяха ужасно мили. Осигуряват абсолютно всичко - от превръзки, нощница и протектори, до дрехи на детето и минерална вода (наливаха ми в кана да си имам...!). Но най-хубавото е че тъй като няма как да родят там повече от няколко жени едновременно, за децата се грижат прекрасно. Винаги бяха измити, повити и сити. Рядко можеше да ги чуем. Питаха ме даже каква козметика съм му купила, за да го мият и мажат с нея. Много неща мога да кажа, ако някой се интересува от подробности, но на 100% твърдя, че не заслужено се говорят негативни неща за болницата. Благодарение на всеки член на екипа им, за мен раждането ми наистина беше най-хубавия момент в живота ми и се чувствах щастлива и обгрижвана.

И това с нормалното раждане са митове и легенди. Докато аз бях там повечето родиха естествено.

# 497
  • Мнения: 5 618
Имате предвид, че бебетата са били отделени от майките и хранени с АМ ли?
Но най-хубавото е че тъй като няма как да родят там повече от няколко жени едновременно, за децата се грижат прекрасно. Винаги бяха измити, повити и сити. Рядко можеше да ги чуем.

# 498
  • Мнения: 4 380
Там се работи по желание на майката и насърчават кърменето. Аз бях казала да не хранят детето и ми го носеха гладно с шише мляко, ако има нужда. Ако искам те гледат бебето, ако искам седи при мен.

# 499
  • Мнения: 5 618
Там се работи по желание на майката и насърчават кърменето. Аз бях казала да не хранят детето и ми го носеха гладно с шише мляко, ако има нужда. Ако искам те гледат бебето, ако искам седи при мен.
Болднатите неща се взаимоизключват по мое скромно кърмаческо мнение. Ако наистина насърчават кърменето, няма да ви бутат добавката, а ще ви обяснят как да кърмите правилно и достатъчно. Дамата отбеляза, че са малко бебета, не би трябвало да е пречка.

# 500
  • Мнения: 4 380
Аме не се изключват, защото не го хранят ако не искате, а дават на майката да направи избор. Моят кърмачески опит никак не е скромен, та съвсем отговорно го казвам.
Често, въпреки малкото пациенти, имат работа, защото няма много персонал на смяна, та е по-добре да дадат шишуто, отколкото майката да има нужда, а да няма кой да помогне. Например вечер има спешно секцио и там влиза единствената неонаталогична акушерка на смяна...и какво прави майката с ревящо от 1 час бебе, което не може да накърми и вече се е видяла в чудо. Добре е да има вариант, не е нужно да се използва.

# 501
  • Мнения: 679
Аз също родих в Света Марина ори др Партенов и др Янева. Родих на 1.11.2019, изключителни съм доволна от всипко и всички, държаха се повече от страхотно с мен. Вдигнаха ме още същия ден, родих в 8:51, в 16 се качих на горния етаж. Смея да кажа, че се възстанових много бързо, аз дори не очаквах....Ако някои има въпроси, съм насреща

# 502
  • Мнения: 709
Аз раждах миналата година във Втора база, доволна съм, но този път, ако всичко е наред, съм решила да се насоча към Света Марина.

Още ми е рано, но да питам.... Колко дни се стои при секцио? Кога ви дават бебето, бързо ли се възстановихте, колко време след операцията се раздвижихте и бяхте ли способни да св грижите за бебето?
Колко струва секциото? Защото гледам в сайта някакви цениот 1700 лв.... Или т са за неосигурени?
Пускат ли примерно таткото или други близки да идват на свиждане? И докъде пускат... в стаята?

Във Втора База единственото, което не ми направи добро впечатление, е това, че не носеха редовно АМ на майките, които имаха проблем с кърменето и децата плачеха от глад, налагаше се да се издирва дежурната акушерка.
Аз си кърмех и не сме имали нужда от АМ, но при другите майки в стаята ми беше така...

# 503
  • Плевен
  • Мнения: 27
Аз раждах миналата година във Втора база, доволна съм, но този път, ако всичко е наред, съм решила да се насоча към Света Марина.

Още ми е рано, но да питам.... Колко дни се стои при секцио? Кога ви дават бебето, бързо ли се възстановихте, колко време след операцията се раздвижихте и бяхте ли способни да св грижите за бебето?
Колко струва секциото? Защото гледам в сайта някакви цениот 1700 лв.... Или т са за неосигурени?
Пускат ли примерно таткото или други близки да идват на свиждане? И докъде пускат... в стаята?

Във Втора База единственото, което не ми направи добро впечатление, е това, че не носеха редовно АМ на майките, които имаха проблем с кърменето и децата плачеха от глад, налагаше се да се издирва дежурната акушерка.
Аз си кърмех и не сме имали нужда от АМ, но при другите майки в стаята ми беше така...
Родих на 20.07.2020 с планово секцио при Д-р Партенов,страхотен екип грижите са прекрасни.В 8/30 сутринта ме оперира към обяд ми я донесоха в реанимация да я гушна за 5 мин,към 16часа станах искам да кажа че това ми е трето секцио и не съм очаквала толкова леко да се възстановя.Болка нямаше само при ставане леко ме наболяваше,дават обезболяващи от вторият ден когато искате.Бебка ми я донесоха към обяд на другият ден и се грижех за нея.Таткото го пускат при самото раждане да види бебето да го снима и после пак на изписването.Секциото е 950 лева.Престоя 5дни.Ако нещо друго имате да питате ще ви кажа.

# 504
  • Мнения: 709
4 нощувки, нали така?
А свиждане няма, така ли? Защото за мен това е изключително важно.... детето ми ще е на 1 г. и 4 м., когато се очаква да родя....и не мога да си представя да не я виждам изобщо толкова дни :/
Във Втора база поне пускат близки на етажа, макар не и в стаята.....
А ако си във ВИП стая пускат и вътре....

# 505
  • Мнения: 4 380
В марината пускат таткото в стаята като бебето е там, но мен ме питаха дали само той ще идва, ако не е сам да вземат бебето. В условията на коронавирус мисля, че никъде не пускат.

# 506
  • Мнения: 709
В марината пускат таткото в стаята като бебето е там, но мен ме питаха дали само той ще идва, ако не е сам да вземат бебето. В условията на коронавирус мисля, че никъде не пускат.

Е, аз имам мнооого време до раждане, ако всичко е наред. Надявам се до тогава да са се успокоили нещата с вируса, но да, дамата е родила сега, нормално за свижданията, не се досетих.
Значи по приницп, ако всичко е наред, пускат?

# 507
  • Мнения: 4 380
Пускат, даже се дразнех, защото първия път преди 5 години в някакво грипаво време пускаха мъже и деца, влачеха ми се в стаята и откачах. Имайте предвид, че за другите може да не е ок детето ви да е там. Има самостоятелни стаи за които се доплаща 50 лева за целия престой, да знаете. Аз бях в самостоятелна стая втория път, скучно е, но спокойно. Аз не исках детето ме да идва, нито мога да стана като човек, нито да го вдигна, болнична обстановка...

# 508
  • Мнения: 76
Здравейте, извинявайте за дългия пост, но наистина искам да споделя нещо позитивно. В началото на месеца родих в Св. Марина при Др Партенов. Много неща чух в града и кой как ли не ме караше да ходя в друга болница. Аз обаче си послушах интуицията и мога само да кажа, че съм изключително щастлива и благодарна. От скоро съм в града и нямах никакви наблюдения. Основната причина, поради която реших там да започна да се следя, беше заради пандемията и факта, че родилното е отделено физически от всякакви други отделения и болни. В крайна сметка въпреки всички приказки реших там да раждам и това беше най-доброто ми решение. Целият екип са страхотни. Акушерката ми държеше ръката по време на цялото секцио и ми говореше хубави неща, анестезиологът така ми сложи упойката, че не разбрах, докторите (вкл. неоантолозите) и техният професионализъм нямам думи да опиша, но само ще кажа, че на четвъртия ден все едно не са ме рязали. Санитарките, стажантите, целият персонал бяха ужасно мили. Осигуряват абсолютно всичко - от превръзки, нощница и протектори, до дрехи на детето и минерална вода (наливаха ми в кана да си имам...!). Но най-хубавото е че тъй като няма как да родят там повече от няколко жени едновременно, за децата се грижат прекрасно. Винаги бяха измити, повити и сити. Рядко можеше да ги чуем. Питаха ме даже каква козметика съм му купила, за да го мият и мажат с нея. Много неща мога да кажа, ако някой се интересува от подробности, но на 100% твърдя, че не заслужено се говорят негативни неща за болницата. Благодарение на всеки член на екипа им, за мен раждането ми наистина беше най-хубавия момент в живота ми и се чувствах щастлива и обгрижвана.

И това с нормалното раждане са митове и легенди. Докато аз бях там повечето родиха естествено.
Това направо ми звучи като реклама...😃
Така...всеки случай е различен, това е ясно. Моят обаче може категорично да потвърди негативното мнение на хората,които са си изпатили от д-р Партенов(най-вече). Абсолютно убедена съм,че тази клиника няма нито капацитета от доктори, нито е базово подготвена за тежки ситуации или както беше в моя случай брутална лекарска грешка.
Да,едва ли прави всеки ден грешки, но според мен и веднъж е достатъчно човек да се замисли дали да ражда там. А и наглото отношение, типично за лекар, които смята че е Гурото в този малък град, говори само по себе си...
Хубаво е да подкрепяте докторите от които сте доволни, но само ако наистина сте убедени в техните качества.

# 509
  • Мнения: 5 618
Здравейте, извинявайте за дългия пост, но наистина искам да споделя нещо позитивно. В началото на месеца родих в Св. Марина при Др Партенов. Много неща чух в града и кой как ли не ме караше да ходя в друга болница. Аз обаче си послушах интуицията и мога само да кажа, че съм изключително щастлива и благодарна. От скоро съм в града и нямах никакви наблюдения. Основната причина, поради която реших там да започна да се следя, беше заради пандемията и факта, че родилното е отделено физически от всякакви други отделения и болни. В крайна сметка въпреки всички приказки реших там да раждам и това беше най-доброто ми решение. Целият екип са страхотни. Акушерката ми държеше ръката по време на цялото секцио и ми говореше хубави неща, анестезиологът така ми сложи упойката, че не разбрах, докторите (вкл. неоантолозите) и техният професионализъм нямам думи да опиша, но само ще кажа, че на четвъртия ден все едно не са ме рязали. Санитарките, стажантите, целият персонал бяха ужасно мили. Осигуряват абсолютно всичко - от превръзки, нощница и протектори, до дрехи на детето и минерална вода (наливаха ми в кана да си имам...!). Но най-хубавото е че тъй като няма как да родят там повече от няколко жени едновременно, за децата се грижат прекрасно. Винаги бяха измити, повити и сити. Рядко можеше да ги чуем. Питаха ме даже каква козметика съм му купила, за да го мият и мажат с нея. Много неща мога да кажа, ако някой се интересува от подробности, но на 100% твърдя, че не заслужено се говорят негативни неща за болницата. Благодарение на всеки член на екипа им, за мен раждането ми наистина беше най-хубавия момент в живота ми и се чувствах щастлива и обгрижвана.

И това с нормалното раждане са митове и легенди. Докато аз бях там повечето родиха естествено.
Това направо ми звучи като реклама...😃
Така...всеки случай е различен, това е ясно. Моят обаче може категорично да потвърди негативното мнение на хората,които са си изпатили от д-р Партенов(най-вече). Абсолютно убедена съм,че тази клиника няма нито капацитета от доктори, нито е базово подготвена за тежки ситуации или както беше в моя случай брутална лекарска грешка.
Да,едва ли прави всеки ден грешки, но според мен и веднъж е достатъчно човек да се замисли дали да ражда там. А и наглото отношение, типично за лекар, които смята че е Гурото в този малък град, говори само по себе си...
Хубаво е да подкрепяте докторите от които сте доволни, но само ако наистина сте убедени в техните качества.
И аз мисля, че е реклама. Един единствен пост във форума и никаква активност впоследствие ме навеждат на тази мисъл.

Общи условия

Активация на акаунт