Раждане в “Света Марина”-Плевен или УМБАЛ "Плевен"-втора база?

  • 105 177
  • 612
  •   1
Отговори
# 570
  • Мнения: 161
Здравейте! Искам да се ориентирам за цените при планирано секцио във Втора база в Плевен, тъй като ми предстои такова в началото на януари 2022 година, но не мога да се добера до никакъв ценоразпис на услугите там. Дали някой би могъл да ми помогне, ще съм много благодарна!

# 571
  • Мнения: 709
Жената в стаята до мен беше с планово секцио, 850 лв и някакви пари под маса   доколкото рязбрах й бяха взели.
Това с избор на екип.
През март беше това.

# 572
  • Мнения: 378
Здравейте! Искам да се ориентирам за цените при планирано секцио във Втора база в Плевен, тъй като ми предстои такова в началото на януари 2022 година, но не мога да се добера до никакъв ценоразпис на услугите там. Дали някой би могъл да ми помогне, ще съм много благодарна!

Цената миналата година беше 900 лв. и 30 лв. на ден за самостоятелна стая, ако желаете.

# 573
  • Варна
  • Мнения: 563
Все още е толкоз

Здравейте! Искам да се ориентирам за цените при планирано секцио във Втора база в Плевен, тъй като ми предстои такова в началото на януари 2022 година, но не мога да се добера до никакъв ценоразпис на услугите там. Дали някой би могъл да ми помогне, ще съм много благодарна!

Цената миналата година беше 900 лв. и 30 лв. на ден за самостоятелна стая, ако желаете.

# 574
  • Мнения: 54
Какви са условията за раждане във Втора база? Коя от двете болници е по-добра от към лекари, условия?

# 575
  • Мнения: 709
Условията са нормални, като за болница.
През март бях в така наречената ВИП стая, удобно, чистят всяка сутрин, но беше студено, парното беше на много ниска степен е го усилваха само няколко пъти през деня.

Първия път, края на 2019 г , бях в нормална стая, също всичко беше ок, но тогава беше дори жега в стаята.

Във Втора база има неонатология и детски лекари, както и визитации всеки ден и прегледи на бебето. За мен това беше важно и решаващо.
Аз лично съм доволна от екипа в родилна зала, от детските акушерки има 2,  дето са ужасни, но другите са мили.
Лекарите са страхотни обаче!

# 576
  • Мнения: 981
Здравейте! Обмислям вариант за раждане в Света Марина. Кога е удачно да се отиде при дадения лекар да се говори за израждане, за цени, виждам ги в сайта, но не съм много наясно как стоят нещата с уговорка за израждане.
Другият ми въпрос е дали може да ми препоръчате лекар там, който хем е опитен за секцио ако се наложи хем е добър и за естествено раждане, макар че там роля играе акушерката. Благодаря предварително!

# 577
  • Мнения: 709
Не мисля, че в Света Марина водят естествени раждания.
Поне аз не съм чула за такова раждане там. Винаги се намира причина за секцио.

# 578
  • Мнения: 1 355
Единствената, която може да се навие за естествено раждане в Света Марина, е доктор Росица Велинова, страхотен специалист и човек, говоря от личен опит. Работи със здравна каса и може да си запишете час като се обадите на телефона в медицинския център. Кога има свободни часове те ще Ви кажат, а всичко останало, което Ви вълнува, ще обсъдите на консултацията с докторката, предполагам за такава не е най-добрият вариант да чакате последния момент. Иначе съфорумката преди мен е права, в Света Марина естествените раждания са рядкост. Не бих ви препоръчала никой друг лекар от там освен доктор Велинова. Началник на родилналото е Пепо Партенов, страхотен изверг и касапин със самочувствие на светило, каквото със сигурност не е, обсъждали сме го няколко страници назад. Останалите лекарки с изключение на Велинова му играят по свирката и също подстрекават родилките към секцио. Особено лошо впечатление ми направи доцентката Светлана Божанова май беше. Много грозно отношение към пациентките и въобще е един издухал бабек кукумицин със самочувствие на светило и тя. И двамата с Партенов нямат особена представа как се работи с ехограф. Та съветът ми е или Велинова, или нищо. Към Света Марина бъдещите майки трябва да подхождат с особено внимание. Успех и леко раждане!

# 579
  • Мнения: 981
Благодаря ви! Не съм се насочила на 100% просто разглеждам вариантите. Самата база и до колкото четох хигиена и уж отношение били добри, няма как да знам обаче за това питам. Ако не там къде другаде бихте ми препоръчали в Плевен?

# 580
  • Мнения: 1 355
Ще сложа отговора си в скрит текст, защото ще стане доста дълго:
Скрит текст:
За естествено раждане бих препоръчала доктор Антония Богданова или Наталия Цвик от Авис Медика. Лично аз избягах от Партенов от Света Марина при Богданова в Авис Медика, въпреки че аз бях със секцио поради високо кръвно. В Авис Медика докторите са добри, но отношението на персонала в болницата е отвратително. Санитарките ни караха да ядем на минутата дори да нямаме тази възможност, когато бебетата реват, ако не ядем, ни отнасят пълните чинии, да сме били яли. Тя и храната им е страшно гадна, но това не е най-важното. От акушерките също имаше неприятни персони, една нарочно издърпа бебето в креватчето и го събуди, след като го бях приспивала 2 часа, защото се било хванало с ръчичка за решетката. Същата сменяше страшно грубо превръзката на раната и ми изтръгна рязко катетъра. Последната нощ 2 акушерки ме овикаха, че бебето ревяло 4 часа и че съм едва ли не някакъв изрод, след като не мога да го успокоя, все едно аз искам да реве 4 часа. А най-гадното беше, че за раздвижването след операцията ми пратиха гадните санитарки, които просто крещяха около мен "Ай ставай", нито ми помогнаха да се наема, нито нищо. Леглата им не се сгъват с дистанцинно и просто ми овесиха триъгълника над главата и ме караха да се набирам на него с прясната рана на корема. След като се изправих и ми причерня от болка, бях обвинена, че съм лигла. От Втора база бих препоръчала доктор Полина Василева, тя също води естествени раждания и също е добър специалист и лъчезарен човек. Самите стаи в държавната болница не са гадни, но ако не сте във ВИП стая, ще трябва да делите обща тоалетна и баня освен с жените от своята стая (по 3 сте), така и с тези от съседната. Леглата им също не се сгъват с дистанционно. Храната, както се очаква от държавна болница, е почти никаква, а акушерките не са от най-милите и услужливите. Но за сметка на това неонатологията е най-добрата в областта, което е страшно важно нещо и никак не е за пренебрегване. Много жени раждат във Втора база само заради неонатологията. Колкото до Света Марина, когато съм лежала там по време на бременността, отношението на акушерките и санитарките наистина беше страхотно, а храната добра. Стаите са прилични, по 2 в стая сте, като има и 2 самостоятелни стаи, но тоалетната и банята са общи на етажа, не че са много стаи, самата болница е с доста ограничен капацитет. Като доста кофти недостатък е, че една от стаите е на долен етаж, моя близка беше настанена във въпросната стая и беше принудена с прясна операция да катери стълбите, за да отиде до тоалетна. Също е кофти и че нямат асансьор. Надявам се да съм дала достатъчно изчерпателен отговор без да отегчавам.

# 581
  • Мнения: 981
Много ви благодаря за изчерпателния отговор! Blush

# 582
  • Мнения: 709
Аз раждах 2 пъти във Втора база и мога да кажа, че съм доста доволна, предвид.че е държавна болница.

Никой не се е отнасял с мен или другите момичета по подобен, описан от съформката по-горе начин.

Първия път раждах без избор на екип ( края на 2019 г), отношението в родилна зала беше абсолютно ок, не съм имала никакви оплаквания.
А аз определено се впечатлявам от отношението на хората.

Втория път (началото на 2021 г) раждах пак там, но с избор на екип (доктор Василева - препоръчвам горещо!), отношението в родилна зала отново беше супер, ряждането бързо и лесно, защото докторката знаеше и кога какво да прави ...
Имаше проблем и реакциите на всички бяха супер бързи и адекватни. Бебето беше аспирирано веднага след раждането, повикаха неонатолог, който слезе супер бързо и го прегледа на момента при ряждането. Слава Богу всичко беше наред!
От акушерките на етажа вече не съм впечатлена (има 2-3, които са мили и любезни, но останалите са едни нацупени и нищо не обясняват, нито за кърмене  нито за обличане на бебето, първият път се справих с  някои неща благодарение на помощта на момичетата от стаята).

# 583
  • Мнения: 679
Родих на 1 ноември 2019 в Света Марина при Партенов, беше ми препоръчан от една приятелка. Мнения много и все различни. Аз за себе си тогава останах изключително доволна от всичко, от него, от сестри, санитари. Вдигнаха ме същия ден, качих се сама на горния етаж, което за мен беше огромен плюс. Насреща съм ако искате да питате друго.

# 584
  • Мнения: 6
Здравейте до раждалите във втора база. Как стоят нещата с храненето на бебето, ако все още нямам кърма. Аз ли трябва да викам акушерките да ми носят АМ, изобщо някой през ноща обръща ли внимание и шишета трябва ли да взимам. Персонала как се държи понеже днес публикуваха едно клипче, как една акушерка се отнася с  една жена..

Общи условия

Активация на акаунт