Раждане в “Света Марина”-Плевен или УМБАЛ "Плевен"-втора база?

  • 105 112
  • 612
  •   1
Отговори
# 390
  • Мнения: 23

Здравейте! И на мен ми предстой раждане в Света Марина при доктор Гавраилова,какво ви разочарована,на мен ми е първо дете и страшно много съм се притеснила
Здравейте, може ли да споделите как е минало раждането Ви при д-р Гаврилова в Света Марина и дали е било естествено/нормално раждане, защото аз много държа на това?!?

# 391
  • Мнения: 23
На мен ми остават броени дни до самото раждане и съм се насочила към втора база.Женската консултация ми я води др.Вася Гавраилова в Св.Марина от която съм недоволна,добре че ми е втора бременност за да нямам кой знае какви въпроси към нея и да съм по спокойна.Първата си бременност също ми я водиха в Св.Марина при др.Гинчева от която бях много доволна и съответно родих там като първа бременност.Тя вече не работи там.
Здравейте и на Вас. И аз съм разочарована от много лошото отношение на моменти на д-р Вася Гаврилова! Как може тези лекари така да се държат с бременните? На мен тя ми каза, че работата й била САМО да си направи ултразвука! Колко плаках тогава Sad На следващия път ми държа тон още от вратата като влязох. Ужас, как да тръгна да раждам с нея, като настроението й е толкова променливо????? Вместо да ме успокоява, аз се чувствам напрегната при нея вече. При Вас как мина раждането във Втора база? Доста са го ремонтирали там, прилично е, нормални условия са за мен лично.

# 392
  • Мнения: 4 379
Аз платих 1000 като бях в самостоятелна стая.
Др Партенов мисля че е добър избор! За Любенов също съм чувала хубави неща.
Здравейте отново. Мина време... Всеки има мнение, но и с времето условията се променят. Ходих на посещение в родилното на Света Марина и се разочаровах. Очаквах повече! Страшна теснотия е, НЯМА дори асансьор, качвате се един по един по тези тесни стълби. Как родилките с операции изобщо изкачват тези стълби докато стигнат 3-тия етаж до стаята. Ами бебетата на ръце ли ги носят по етажите?! Недоумявам. Малки тесни коридорчета, изобщо цялото родилно е една сбита триетажна къща. Sad Побират 13 родилки, а само една баня и две тоалетни?! Тясно отвсякъде. Персоналът е мил, любезен и отзивчив, но близо 1000лв. за всичко това?! Болницата им срещу Метро е лукс, но с родилното МНОГО са се изложили. Имаше на места мухъл и паднал лепеж... Не знам, мислех си само хубави неща за там, но видях друго за съжаление Sad( Жалко
Ами да, права сте, тясно е. Но аз това го знаех, та не се изненадах особено. Асансьор няма и бебетата се носят на ръце. Аз като бях там тази година имаше само 4 родилки в болницата, но преди три години беше пълно и носеха понякога по две бебетата на ръце. На родилките им е забранено да носят бебетата по стълбите, защото може да припаднат. Аз изтръпвах като гледам как тичат по стълбите с бебе и чехли... Реално проблем за банята няма, защото сега има много малко жени, но в Авис има във всяка стая и баня и тоалетна, което на мен ми звучи по-добре. Родилките си се качват без проблем на горния етаж. Аз и двата пъти се качих около 8 часа след операцията. Акушерка и санитарка ти могат да станеш и ако не ти е зле се хващаш за едната, а другата носи торбичката на катетъра и се катериш. Не е кой знае какво, в смисъл, че се търпи.
И аз не разбирам как може голямата болница да е такъв лукс, а родилното не. Честно казано ми изглежда малко на доизживяване родилното.
Преди на смяна имаше няколко акушерки, лекари и нощем и денем, но сега не беше така. Една акушерка денем и една нощем, а лекар само на визитацията. Иначе има и 2 специализантки, те май са там през деня.
Може би аз щях да ида е Авис ако лекаря ми не оперираше само в Марината, но все пак пред втора база мисля че си е доста по-добре.
Гледам кометирате и за втора база, там не е чак толкова зле като условия, но отношението не е толкова добро, пък и багажите са носене са един тир. Във втора база има вип стая, която е самостоятелна с баня и тоалетна, което е супер. За втора база бих ви препоръчала Вася Георгиева, не Гаврилова. Няма толкова мил, любезен и приветлив лекар, просто е страхотна. Тя ми водеше консултациите и двата пъти и е страхотен лекар.

# 393
  • Мнения: 23
Аз платих 1000 като бях в самостоятелна стая.
Др Партенов мисля че е добър избор! За Любенов също съм чувала хубави неща.
Здравейте отново. Мина време... Всеки има мнение, но и с времето условията се променят. Ходих на посещение в родилното на Света Марина и се разочаровах. Очаквах повече! Страшна теснотия е, НЯМА дори асансьор, качвате се един по един по тези тесни стълби. Как родилките с операции изобщо изкачват тези стълби докато стигнат 3-тия етаж до стаята. Ами бебетата на ръце ли ги носят по етажите?! Недоумявам. Малки тесни коридорчета, изобщо цялото родилно е една сбита триетажна къща. Sad Побират 13 родилки, а само една баня и две тоалетни?! Тясно отвсякъде. Персоналът е мил, любезен и отзивчив, но близо 1000лв. за всичко това?! Болницата им срещу Метро е лукс, но с родилното МНОГО са се изложили. Имаше на места мухъл и паднал лепеж... Не знам, мислех си само хубави неща за там, но видях друго за съжаление Sad( Жалко
Ами да, права сте, тясно е. Но аз това го знаех, та не се изненадах особено. Асансьор няма и бебетата се носят на ръце. Аз като бях там тази година имаше само 4 родилки в болницата, но преди три години беше пълно и носеха понякога по две бебетата на ръце. На родилките им е забранено да носят бебетата по стълбите, защото може да припаднат. Аз изтръпвах като гледам как тичат по стълбите с бебе и чехли... Реално проблем за банята няма, защото сега има много малко жени, но в Авис има във всяка стая и баня и тоалетна, което на мен ми звучи по-добре. Родилките си се качват без проблем на горния етаж. Аз и двата пъти се качих около 8 часа след операцията. Акушерка и санитарка ти могат да станеш и ако не ти е зле се хващаш за едната, а другата носи торбичката на катетъра и се катериш. Не е кой знае какво, в смисъл, че се търпи.
И аз не разбирам как може голямата болница да е такъв лукс, а родилното не. Честно казано ми изглежда малко на доизживяване родилното.
Преди на смяна имаше няколко акушерки, лекари и нощем и денем, но сега не беше така. Една акушерка денем и една нощем, а лекар само на визитацията. Иначе има и 2 специализантки, те май са там през деня.
Може би аз щях да ида е Авис ако лекаря ми не оперираше само в Марината, но все пак пред втора база мисля че си е доста по-добре.
Гледам кометирате и за втора база, там не е чак толкова зле като условия, но отношението не е толкова добро, пък и багажите са носене са един тир. Във втора база има вип стая, която е самостоятелна с баня и тоалетна, което е супер. За втора база бих ви препоръчала Вася Георгиева, не Гаврилова. Няма толкова мил, любезен и приветлив лекар, просто е страхотна. Тя ми водеше консултациите и двата пъти и е страхотен лекар.
Благодаря Ви отново. Във Втора база наистина е ремонтирано и са нормални условията. За избор на екип там искат 900лв., иначе без е безплатно. Относно Света Марина, там ми казаха, че който ти води консултацията, той задължително те изражда в родилното им! Освен ако не отидеш другаде да раждаш... В Авис Медика се оплакват от лошо отношение също, но базата е хубава да. Това е положението в плевенските родилни отделения. Трябва да затвориш очи някъде в името на бъдещото ти детенце. Sad

# 394
  • Мнения: 4 379
Лекаря за консултацията може да се смени във всеки момент. Ако не сте доволна, сменете го! Мисля че трябва ново направление от личния лекар.

# 395
  • Някъде по Дунава
  • Мнения: 4 750
Моето мнение е във Втора база, но с избор на лекар. Преди 5г беше 400лв.

# 396
  • Мнения: 23
Моето мнение е във Втора база, но с избор на лекар. Преди 5г беше 400лв.
Сега вече с избор на лекар във Втора база е 900лв. Там на място ги питах и се изумих. Станали са като частните болници. Иначе без избор на екип е безплатно.

# 397
  • Мнения: 4 379
Че то в Марината е май 850 или 950 без самостоятелна стая и други екстри...подбиват цената и на втора база.
За мен избора се свежда до две неща: къде ти е лекаря, при който искаш да раждаш и какво отношение искаш. Аз исках да ме глезят, да не нося много багаж и да ми сравнително чистичко и това и получих. Винаги може и по-добре, но в Плевен няма по-добро според мен. Където и да си, все нещо не е наред, но стискаш зъби и чакаш да си тръгнеш.

# 398
  • Мнения: 40
Здравейте момичета и на мен ми предстои раждане във втора база. Ще се радвам ако някой може да ми помогне със списък на това, което се носи. Искам да се подготвя вече горе долу. А не ми се чака за списък от доктора. Повече си полежавам и искам да съм готова, а не в последния момент да търча по поръчки.

# 399
  • Мнения: 4 379



Това е за втора база, като дългото е за секцио, късото за нормално раждане. Яденето знам че е кофти, та трябва някой да е дежурен и да ви храни.

# 400
  • Мнения: 40
Много благодаря за отговора и полезната информация Ваня А. Наистина са доста неща за носене и трябва да се подготвят навреме.

# 401
  • Мнения: 4 379
Според мен може да си спестите единия комплект чаршафи като начало. Също така може да купите от аптека еднократни чаршафи, един би закрепил положението при нужда. Нощница си имайте една резервна вкъщи да ви донесат при нужда. Мисля че във втора база не разрешават да се обуват гащи, но не пречи да си вземете бельо и превръзки. В хипо има еднократни гащи за родилки, в много болници разрешават поне такива.
Вилица, лъжица и чаша си вземете и вода една бутилка да имате за начало, а после ще ви носят. Може да си вземете и от спортните бутилчици минерална вода ако сте секцио, за да може да пиете легнала. В Марината дават чаша със сламка и в много удобно като не може да се става.
Сутиен за кърмене и подпълнки също ще са полезни.

Последна редакция: чт, 17 май 2018, 10:09 от Ваня А.

# 402
  • Някъде по Дунава
  • Мнения: 4 750
Във втора база само по време на визитация искат без бельо, после може.

# 403
  • Мнения: 3
На мен ми остават броени дни до самото раждане и съм се насочила към втора база.Женската консултация ми я води др.Вася Гавраилова в Св.Марина от която съм недоволна,добре че ми е втора бременност за да нямам кой знае какви въпроси към нея и да съм по спокойна.Първата си бременност също ми я водиха в Св.Марина при др.Гинчева от която бях много доволна и съответно родих там като първа бременност.Тя вече не работи там.
Здравейте и на Вас. И аз съм разочарована от много лошото отношение на моменти на д-р Вася Гаврилова! Как може тези лекари така да се държат с бременните? На мен тя ми каза, че работата й била САМО да си направи ултразвука! Колко плаках тогава Sad На следващия път ми държа тон още от вратата като влязох. Ужас, как да тръгна да раждам с нея, като настроението й е толкова променливо????? Вместо да ме успокоява, аз се чувствам напрегната при нея вече. При Вас как мина раждането във Втора база? Доста са го ремонтирали там, прилично е, нормални условия са за мен лично.

Така, да споделя и моето мнение от "Света Марина" и от въпросната д-р. Гаврилова.
Обстановката в Марина е много приятна като цяло,лежах заради болничния и общо взето все едно си на хотелче.
Първо раждане ми предстои и ЖК ми водеше д-р. Гаврилова. Никаква информация,никакво обясняване, медицинската сестра(да е жива и здрава жената) ми обясняваше много повече от докторката.
Всичко е наред, с детето и с мен. 4 дена преди термина и след вагиналния преглед си измисли някакви си абсурдни причини, с което ме стресира и как на следващия преглед щяла да ми каже дали ще е секцио със сигурност (аз държа на естественото раждане). На следващия ден отидох на консумация при друга докторка и жената каза,че нямало абсолютно никакви основания за секцио! Angry
И така сега ми предстои раждане във второ АГ ...

# 404
  • Мнения: 23
    Същото се случи и при мен. Вече влязох в 9-тия месец и изведнъж д-р Гаврилова ми намери причина да не раждам нормално. Аз се разпкаках и тя каза, че следващия път пак ще ме погледне! И аз сега търся да отида на второ мнение! Вие при кого отидохте?

    Общи условия

    Активация на акаунт