Коремът вече ми тежи, но до АПРИЛ бебчо в мен ще си лежи! (Тема 12)

  • 22 065
  • 674
  •   1
Отговори
# 630
  • Мнения: 2 478

tutti frutti задължителни ви трябва матрак за сгъваемата кошара. Същият като за дървена, те са стандартни.


Матраците не са стандартни....Дървените кошари са 70/140 освен някои изключение,а сгъваемите са стандартно 60/120,имай го в предвид(работя в детски магазин и го казвам от опит).А иначе ако сгъваемата кошара ти е с второ ниво не е нужен матрак докато детето не се премести на долното ниво......От нашите клиенти знам,че това така наречено матраче изобщо не го ползват,а на самото второ ниво се подлага само с пелена или нещо друго.....Не споря,все пак не съм гледала бебенце,но това е което знам.....


Не мога да се съглася, че дори и на второ ниво не се използва матрак. Това, което е към кошарата е тънко и твърдо, абсурдно ми се струва да си сложиш новороденото там. И аз не споря, хора всякакви, това е моят опит.

# 631
  • Мнения: 146
Добро утро коремчета,как сте днес аз сам мн. щастлива,снощи си взех колета с покупките от ASDA и сам много доволна дрешките са супер по късно ако имам време ще кача снимчици приятен ден Hug

# 632
  • Мнения: 1
Добро утро,

mishelaa , моят корем също е доста голям. Присъединявам се към групата на хипопотамите  Laughing. Още от самото начало често ме питаха дали не чакам близнаци. Дори аз самата се чудех. Една приятелка се шегува, че съм щяла да родя 8-килограмово бебе. Simple Smile

# 633
  • Мнения: 14

tutti frutti задължителни ви трябва матрак за сгъваемата кошара. Същият като за дървена, те са стандартни.


Матраците не са стандартни....Дървените кошари са 70/140 освен някои изключение,а сгъваемите са стандартно 60/120,имай го в предвид(работя в детски магазин и го казвам от опит).А иначе ако сгъваемата кошара ти е с второ ниво не е нужен матрак докато детето не се премести на долното ниво......От нашите клиенти знам,че това така наречено матраче изобщо не го ползват,а на самото второ ниво се подлага само с пелена или нещо друго.....Не споря,все пак не съм гледала бебенце,но това е което знам.....


Не мога да се съглася, че дори и на второ ниво не се използва матрак. Това, което е към кошарата е тънко и твърдо, абсурдно ми се струва да си сложиш новороденото там. И аз не споря, хора всякакви, това е моят опит.
Да де и аз исках това да кажа,че онова така наречено матраче изобщо не го ползват то е толкова твърдо и гадно че не бих сложила детето си на него.Ама нали второто ниво е като мрежичка и те подлагат с пелена,а и мисля че нормален матрак не би станал за второто ниво,но както и да е,може и аз да греша,а и по важно е бебенцата ни да са живи и здрави,пък кошарите ще ги оправим няма друг начин..... Heart Eyes

# 634
  • Мнения: 115
Здравейтеее...На мен квадратчето на линийката ми се е преместило...вече съм в 8-мия месец Crazy

Вчера разгледах в Ларедут,една приятелка утре ще пуска поръчка...Поръчах на каките по едно пролетно комплектче и обувчици,а за бебо 3 бодита,чорапки и едно комплектче...както и 2 пакета от памперси от техните...дали ще са хубави...не знам,ама реших да поръчам,че ги видях и ми грабнаха окото Embarassed

# 635
  • Мнения: 12
Здравейте, момичета  Hug

Мен снощи пак ме подхванаха някакви контракции, ама вече ми се струва по-нормално, че аз се водя вече в 8ми месец. А Ели ако знаете колко е сладка - като легнем на спалнята и тя ми вдига блузата, за да ми се оголи коремчето и си ляга в/у него да си го гушка, ама точно върху него иска и то на голичко... пълни ми душата. И да ви се похваля вчера чух първото "ма-ма" по мой адрес, такива хубави емоции дават бебоците, че не си заслужава да си тровим ежедневието с мисли за разни черни неща...
Пожелавам на всички, които са ги налегнали такива, да се стягат и да се радват на очакването  Heart Eyes

И на двете нива винаги съм слагала матраче. А и 120/60 си е също толкова стандартен размер матраци, колкото и 140/70 според мен, където съм гледала матраци, винаги е имало и от двата размера. Просто има по-големи и по-малки кошарки... На подложката от кошарката само не може да се сложи детето да спи или поне аз не бих сложила, а горното ниво си е точно толкова широко, колкото и долното, няма проблем да се сложи матрак отгоре, просто като започне да се изправя бебока трябва да е на долното ниво, защото иначе е опасно   Wink

Аз не съм ходила на консултация от 4ти, трябваше да ходя миналата седмица, ама заради епидемията не отидох и сега и аз се чудя тази дали вече мога да отида, че ми се иска да го видим разбойника...

Хубав почивен ден ви пожелавам  Hug

# 636
  • Мнения: 0
Moiraine за контракциите мен ме вкараха в болница и аз съм вече от 1 седмица в 8-ми месец,ама може и да е нормално вече,твоята Ели найстина е много сладко детенце,милото как ще се радва на бебчо като се роди. Simple SmileИ аз мисля,че трябва да има матраче на кошарката за второто ниво,не съм много наясно.sweet_monii хайде додре дошла и ти в 8-ми месец как си вече пооправи ли настинката,а малките кукли и тях си ги зарадвала с дрешки и обувчици,а и бебо оборудваш малко по малко  newsm10.На Вида исакам да ти кажа мила да се опиташ да се успокоиш с рев само се разстройваш,недей така ще се подредят нещата ще видиш сега бебо е най-важен.Прегръдки. Hug

# 637
  • Мнения: 77
Времето днес е чудесно. Успях да си направя малка разходка. Честито на онези, които вече са в 8 месец Simple Smile Сега смятам да си полежа и да позяпам телевизия Simple Smile И бебка доволно ме закача! Иначе контракции си получавам почти всеки ден, само лежането ме оправя. Но поне май ми се реши проблема с уретера.

# 638
  • Мнения: 1 043
Днес установих че кантара ми  няма батерия и не съм се теглила вече няколко дни -  Rolling Eyes чудя се дали не е по добре така  Grinning

Пелени за многократна употреба
ползвах на бамбино мио с малката / не са много удобни / - сега съм си заредила доста от :  Tots Bots Bamboozle  ,Mother Ease,  и Fuzzi Bunz и като започнем да ги ползваме мога да давам повече отзиви . Засега само по това кой какво е споделил съм ги избирала .
ето тук малко отзиви  : http://www.estestveno.com/node/140
Аз практиквам ЕБХ - забелязах че още от самото си раждане като сабуех малката тя тогава се изпишкваше / обикновенно на фонтан върху мен  Mr. Green  / та реших че ще е по добре да си я изпишквам когато се сетя имахме много напишкани килими много мокри гащи и дрешки , но успяхме и в крайна сметка чак към 11 месец ми се наложи да ползвам малко по голямо количество памперси защото бяхме на голяма обиколка в много държави и нямаше как да пера и простирам  Rolling Eyes    .


# 639
  • Мнения: 24
Здравейте и от мен!
Честито на всички мами, влязли в осмия месец, и ние влязохме от вчера. Бебо вече много тежи, но няма как, ще търпим. На мен в петък ми беше последния работен ден, излизам малко в отпуск преди болничните, и сега ще имам доста време да наваксвам с четенето във форума.

# 640
  • Мнения: 1
krissie, идеята никак не е лоша. Замислям се дали да не опитам и аз без памперси. Чудно ми е обаче какво правите през нощта. През деня добре, ще се изпишкваме през определен интервал, но през нощта как се процедира?
Поздрави

# 641
  • Мнения: 49
Честно казано чета за тези пелени за многократна употреба и не мога да разбера какво толкова им се надъхвате Thinking.Единственото е че не замърсява природата.Иначе ,не виждам смисъл да не се възползвам от изобретението на 20век и то памперсите.Целувки по коремчетата и болните да оздравяват Hug

# 642
  • Червено знаме 11:)
  • Мнения: 57
Честито на всички които вече са влезли в осми месец!!!Аз ще се поуспокоя към 7 март,живот и здраве като влезна в 9тия.Иначе и на мен ми тежи корема,не ми е удобно да стоя,да лежа,ама ще мине като родим де...

# 643
  • Пловдив
  • Мнения: 112
Здравейте, мами Hug Честито на всички, влезли вече в 8-ия месец Simple Smile Влизам да ви се оплача и да поискам съвет от по-запознатите Sad Миналата събота със съпруга ми сме били контактни с лице, болно от Хепатит А, което разбира се тогава все още не е знаело за заболяването. Контакта ни беше съвсем бегъл, бяхме им на гости за 2-3 часа, но все пак бяхме в тях. Та въпросът ми е ,знаете ли дали можем да си направим някакви изследвания да установим дали сме се заразили? Не се притеснявам толкова за нас, тъй като прочетох, че болестта не е опасна за плода,но ме е страх да не заразим малкия Praynig Моля ви ако някой има повечко инфо да сподели, че вече нервички нямам да мисля и премислям какво може да стане Tired Извинявам се за негативния пост, но ми се искаше да споделя с някой ooooh!
 Хубава вечер на всички!

# 644
  • Пловдив
  • Мнения: 134
Отчет набързо, че ни спукаха гумите и ми стана много криво - ще пиша само по темите.
Честито на влезлите в 8ми месец - тръпката сигурно е голяма, усещата кек вече наближава , мен ме тресе също очакването вече макар че едва утре влизам в 7я, ама имам чувството че този път няма да чака до термин и ще си подготвям багажа още от началото на 8я  Whistling
За нашето легло сгъваемото - без матрак никога не съм го ползвала, най-малкото второто ниво има две държащи го тръби по цялото протежение- минимума е фабричния матрак, но иначе се продават чудесни сгъваеми дунапренени матрачета които после стават и за долното ниво и не струват повече от 30-50лв. Освен това бебетата задължително спят на не много меки и гъвкави повърхности заради възможност от задушаване - не мисля , че риска оправдава икономията на средства в случая.  Naughty
За ЕБХ - не мисля , че ще се справя с породени деца да уча едното отрано да се изпишква извън памперса, иска да отделиш много време да го наблюдаваш и слагаш на гърнето още от началото. Баткото е щур и без това - надали ще ме остави да го правя колкото често е нужно, а то така си губи смисъла. За многократните Фъзи Бънц- супер са, досега две седмици проба ме оставиха много доволна- дупето му е сухо и в същото време някак повече се усеща като се изпишка да си казва поне да го сменя- иначе с другите си държи докато не погледна без да каже нищо. Освен това не се притеснявам от изтичащия гел от памперсите - напоследък ми се случи и с Памперс и с марката на Лидл (смених ги и двете марки поради тази причина), само с Пуфис съм нямала такива изтичания на гел, но тях вече ще ползвам само за навън и по време на сън, че незнам как ще съм в тъмното с нагласянето на копчетата на Фъзито.  За пелените от две части - не са за мен - или тип джоб или три в едно, иначе си е все едно да ползвам стария тип пелени само дето са под формата на гащички.
Срещичката на ЛЛЛ ми беше много полезна за пореден път- нямам търпение да ходим вече комплект мама и кърмаче.  Имам си и настолна книжка от поне 200страници за домашно - чудя се само кога ще ме остави баткото да я прочета Crazy Купих си кърмаческа пижама - цвят пепел от рози - миналия път така и не намерих удобна дреха за целта, сега съм се подготвила и от тази гледна точка.  Whistling
Хайде оставям ви, дано имате по-весел уикенд от нас - ще отида да нагледам какво става с колата  Tired

Общи условия

Активация на акаунт