Коремът вече ми тежи, но до АПРИЛ бебчо в мен ще си лежи! (Тема 12)

  • 22 054
  • 674
  •   1
Отговори
# 615
  • Мнения: 10
Здравейте, мами!
От известно време имам болки в таза, дори ходя с усилие, нещо ми е притеснено, а бебето го чувствам много ниско. Как е при вас?

Аз имах същия проблем и ми изписаха Магнерот.Трябваше да го пия месец, но се чувствах много зле от хапчетата , защото това е 500 милиграма магнезии на хапче а аз в началото пиех по 6.Пих го само 10 дни в които бяха по 6 и сега бебо е направо под брадичката ми. Най-добре се консултирай с лекаря си и той ще ти каже.Казват че това е следствие на вътрематочни контракции и недостиг на околоплодна вода.Но преди да правиш каквото и да е попитай лекаря си.

# 616
  • Мнения: 1 574
Lady1  ,аз съм така от 5 месец ,пия магнерич 3*2 на ден и гиниприл по1 на 6 часа ,и пак не мога да ходя ,и леки болки в срамната кост имам ,само като лежа ми е по добре ,изгних от лежене  Sick.
Вида ,мисли си само ,че Април ще си най щастливата жена  Hugс здраво и красиво бебе в ръце ,другото всичко е лъжа .

# 617
  • Мнения: 2 271
Lady1,както го описваш ми звучи като болки в костите,а не като контракции.Ако наистина е таза много от нас са така,включително и аз.Нормално е и се получава от разширението на вътрешното тазово пространство.На мен често  ме се защипва и нерв-понякога в ингвиналните гънки,друг път между ишиачните кости.Така е ще си търпим до раждането.А ако го чувстваш като пристягане,което отшумява след минута-две(може и да е придружено с болки) тогава са контракции.Отиди на преглед!
А за ритането ниско долу-зависи как е обърнато бебето.Моето много се  върти и ме рита навсякъде.
Вида в никакъв случай не трябва да цедиш гърдите!Това предизвивква контракции и е един от начините за индуциране на раждането!С цеденето до сега сама си създала проблем и според мен си направила хиперлактация на гърдите!Съветът ми е да се обърнеш към гинеколога си!

# 618
  • Мнения: 4
Здравейте мами!
Постоянно ви чета и то с голям интерес!При мен всичко си е по старо му,нямам болки,но бебо много ми тежи.Обърнал се е главично и постоянно ме рита.Вече ходя на 2 седмици на консултация и вече 2 пъти ми записват тоновете на бебето.Това трае по 30 минути.
nikita_02 това кошче си го купих ,за памперсите.Тук това е част от комплекта за бебо.Но цената му е 9 евро.
Вида ,успокой се момиче.Трябва да си спокойна и да се радваш на бременноста си.За цеденето мисля че това не трябва да го правиш,но все пак се обърни кам консултантите.
dru4ka ,миличка така е в чужбина.Много е трудно.И аз преминах през доста перипетии,но няма как,трябва да се справяме някак!

# 619
  • Червено знаме 11:)
  • Мнения: 57
Дели вявам че ще успееш да се преботиш с тези чудовища до април,и бебо ще е с името,което искаш,а не с което те кажат Hug
Вида,спокойствие мила,мисли положително,мисли че април живота ти ще се преобърне,за хубаво естествено,и където и да си,важно ще бъде малкото човече,което ще е с теб Hug Laughing
Ох,и аз от снощи съм с едно втвърдяване на корема,ужасно е,много се плаша,пиех магнерот 3*1,сега го направих 3*2,така ще пия до вторник,докато отида на доктор,дано не е нещо страшно.А и срамната кост така ме боли,че вървя като изритам футболист Laughing Grinning
Тази вечер пратих ММ да излиза без мен,и ще се оттам на компютъра и ТВ-то,ама няма нищо за гледане...

# 620
  • Варна
  • Мнения: 237
Вида,махни се малко от вкъщи. Стресна ме поста ти. Ест. че ще си гледаш бебчето,всичко ще се нареди. Необходимо ли е да ходиш да живееш на село??
Днес пак гледах едно филмче, коремчетата на всички започват под бюста, и по сайтовете така. Моето-педя под бюста, разлято някакси. Вчера за първи път отбелязаха факта,че съм бременна Mr. Green Вече трябва да се снимам.

# 621
  • Мнения: 70
Вида най важното в живота е спокойствието , така , че събирай си багажа и марш от нервите . Не на село , а в Китай ще отида да живея в мъжът ми , толкова ми е спокойно с него. Много често му го казвам и той на мен , и се чувстваме щастливи , това е повече от обичам те . Имам приятелка от милионерско семейство и след сватбата отидоха да живеят в техния палат. След 2 деца и 3 години брак , мъжът й една сутрин й каза , че не му е добре там , много ми е напрегнато , и ако все още тя го обича да събира багажа и да отиват да живеят в малък град , в двустайния апартамент на техните , да живеят шестимата докато си стъпят малко самостоятелна на краката. Моята приятелка прецени , че той е мъжът на живота й , и си замина с него . Много са по-щастливи и вече си стъпиха на краката . Живота е прекрасен . Ще си имаме бебета на пролет , знаеш ли колко жени искат само това , а ние скоро ще си гушкаме бебенцата. Спокойно мила , всичко се нарежда .

# 622
  • Мнения: 845
Хелоу и от мен

Да се похваля - ходих на йога за бременни днес. Май аз бях с най-голямото шкембе. на повечето не им личеше дори че са бременни. Приятно е, отпускащо и тонизиращо едновременно.

Вида, как ще се цедиш бе момиче, спирай веднага. То аз да не давам много акъли, но най-добре е с приятеля ти да седнете и да поговорите сериозно - кой как вижда нещата за в бъдеще. Той сигурно е по-уплашен и от теб ( мъжете са доста стреснати първия път, но повечето не го показват).

Моето-педя под бюста, разлято някакси. Вчера за първи път отбелязаха факта,че съм бременна Mr. Green

Гале, браво бе, аз съм истински хипопотам, от 2 километра личи че съм бременна.
И на мен ми почват прегледите през 2 седмици...
Хубава вечер момичета.

# 623
  • Мнения: 2 478
Днес реших да прегледам най-бебешките дрешки от синът ми и племенникът ми и се оказа, че имаме ужасно много. А аз купих и нови, и нови. Но са толкова сладки тези малки чорапки и обувчици по няколко сантиметра Heart Eyes
tutti frutti задължителни ви трябва матрак за сгъваемата кошара. Същият като за дървена, те са стандартни.
mishelaa къде във Варна е йогата за бременни? С предната бременност ходих на гимнастика в един рехабилитационен център, но йогата ми е на сърце и с удоволствие бих се присъединила, когато малкият е на градина....И на мен ми личи от километри, че съм бременна Mr. Green

# 624
  • Мнения: 845
За съжаление, само събота и неделя е, от 10.00 в Гранд Мол-а. И на мен през седмицата ми е по-удобно, ама няма. Днес дори беше някаъв Ден на отворените врати и беше безплатно Simple Smile иначе е по 5 леа май, не се загледах.

# 625
  • Мнения: 8
Честит Рожден Никол! Да си жива и здрава, много обичана съпруга и мама!

Вида миличка недей така с тази депресия, мисли позитивно, не се поддавай на лошите мисли, защото ще те погубят. Аз преди 2 години бях изпаднала в такава депресия, че дори не намирах смисъл да ставам от легло. Но тогава моите проблеми (ако мога да ги нареча така), в рамките на една година загубих първият ми братовчед, който беше само на 17 год., леля ми, дядо ми и направих спонтанен аборт с близнаци. Но все пак намерих сили и се изправих на крака. На мен много ми помогна дългите разходки в природата и най-вече си взехме едно малко коте, което наистина много ме забавляваше и грижите и играта с него много ме разсейваха. После си взехме две кучета и разходката с тях много ме успокоява и до ден днешен. Много си обичам животните и много ми помагат, когато съм в нервна криза или ми е тъжно за нещо. Пробвай може да ти помогне. За кърмата недей да се цедиш, моята баба е правила така и е родила баща ми почти без околоплодни води. За селото бих ти казала, че може да е за добро, аз живея на село и ни е много спокойно, въздуха е чист, имаме много красива гледка и много пространство да се разхождаме на воля и най-вече да останем насаме със себе си. Ако мъжа ти го иска, а ти не си съгласна седнете и си поговорете и намерете решение, което да удовлетворява и двамата ви. Дано скоро да се отървеш от лошите мисли и да видиш колко красив е живота, стига да има любов около теб.

# 626
  • Мнения: 2 478
За съжаление, само събота и неделя е, от 10.00 в Гранд Мол-а.

Благодаря ти, но явно ще мине и без мен Wink Ако заведа дивакът на такова мероприятия ще ни изгонят от мола.

# 627
  • Мнения: 10
Привет, коремчета Simple Smile

Никол, Честит Рожден Ден и от тук! Ама много богата почерпка е имало сутринта! Не посмях да задържа погледа си върху снимките  Laughing
Ленито, благодаря за информацията! Да се надявам, че всичко ще е наред и няма да има проблеми.
blagovesna, навсякъде дават като нормално да усещаш до 10 ритника за 24 часа. Аз дори имам апликейшън на телефона да ги броя. По-добре отиди да видиш дали всичко е наред. В повечето случаи сигурно няма основание за тревога, но по-добре да си по-мнителна в такива моменти.
adi_rz, заслужава си лежането в болницата щом има добри резултати и бебчетата се развиват нормално. Още малко и ще се видите   bouquet
Djulia, направо ме разби с тази Алена и сватбата ви! Ама и я слушате на всичкото отгоре, то човек акто му кажат такова нещо смее ли да не го спази... не знам и аз до колко да вярвам на такива неща, ама всичко е цифрички за тях! Не говоря като пари, а като дати, часове, години...
dru4ka, не се ядосвай! Стискам палци да се разреши проблема както ти искаш. И тук много ме дразнят с бюрокрациите си. Ние от септември чакаме разрешение от общината да сложим сателитна чиния, представяш ли си  #Crazy
Вида, напълно разбирам тревогите ти, особено с неяснотите, които те очакват и като местоживеене и парични помощи, но не трябва така да гледаш на нещата в черно-сиви окраски. Ще видиш, че каквото и да стане, ако се успокоиш и не премисляш всичко по хиляда пъти и да продължаваш да се ядосваш, първо самата ти ще се чувстваш по-добре и бебенцето ще получава по-положителни емоции, второ - нещата, както и да се подредят, ще се справите! Безпокойството и нервите няма да помогнат и да решат проблемите. Дори и да сте при майка му, дори и да не получаваш майчинство, животът продължава и то с едно малко човече в ръцете ти. Затова се стегни и приеми нещата каквито са и не хаби нерви за нещо, което не можеш да промениш. Пази се психически за Април, че тогава ще стане интересно Simple Smile Прегръдки и повече усмивки!

Съжалявам зад дългия пост  #Crazy
 

# 628
  • Мнения: 5 026
.Някоя друга има ли този проблем?Днеска поисках помпата за кърма на сестра ми  , за да изкарам колкото мога повече, поне да спре да ме боли , а тя ми се накара и каза , че било още много рано.Кажете вие как процедирате и имате ли такъв проблем.Дайте ми и някакъв съвет какво да правя

Здравей, Вида Simple Smile
Не разбрах дали питаш нас, надявам се нямаш против да отговоря.
Стимулирането на гърдите по време на бременност е вероятно да доведе до риск от контракции. Поради тази причина цедене не се препоръчва като рутинна практика преди раждането. По какъв начин усещаш болката? Консултирала ли си се с наблюдаващият те гинеколог? Приемаш ли някакви медикаменти, имаш ли хронично или друго състояние, което е от преди бременността или възникнало по време на самата бременност ( ако е по-удобно за теб може и на лични да ми отговориш).


Момичета, да ви поканя на страницата на ЛЛЛ във Фейсбук, както и на Бебешко кафе с Ла Лече Лига

# 629
  • Мнения: 14

tutti frutti задължителни ви трябва матрак за сгъваемата кошара. Същият като за дървена, те са стандартни.


Матраците не са стандартни....Дървените кошари са 70/140 освен някои изключение,а сгъваемите са стандартно 60/120,имай го в предвид(работя в детски магазин и го казвам от опит).А иначе ако сгъваемата кошара ти е с второ ниво не е нужен матрак докато детето не се премести на долното ниво......От нашите клиенти знам,че това така наречено матраче изобщо не го ползват,а на самото второ ниво се подлага само с пелена или нещо друго.....Не споря,все пак не съм гледала бебенце,но това е което знам.....
Момичета съжалявам,че не съм писала от скоро,но вкъщи сме болни и не ми е много до писане...Вида,я не се отчайвай,тегли на всички и всичко една по дълга и мисли само за това което се е свило в коремчето ти....За мен е много важно да бъда спокойна и за нищо на света няма да оставя нещата така,а и приятеля ти ако те обича(в което съм сигурна),след един нормален разговор ще стигнете до консенсос......Все пак няма по важен от теб и това което носиш със себе си......Радвай се на бременността си....Знаеш ли че ние се борим за това бебенце(и не само ние) от три години и сега от както съм бременна са едни изследвания,хапчета,системи и много разходи,но си заслужава и в момента в който погледна корема си и беба ми се надупи(от скоро само това прави),забравям за всичко и всички и мисля само за момента в който ще си я гушна...Така че гледай напред и реши проблема по скоро.....Май дълго стана,извинявам се....Е момичета до после.....Много   love001  love001  love001

Общи условия

Активация на акаунт