Искаме и ние вече да държим в прегръдки февруарското човече!-Тема 26

  • 19 922
  • 737
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 88
Totoni добре, че си ти да четеш постовете ми  Rolling Eyes Благодаря ти!

цялото объркване идва оттам, че лентичката ми показва, че в момента съм 37 г.с. В тази болница, където ще раждам, насрочват секциото около 10 дена по-рано от термина, но не повече, т.е. ако наистина терминът ми е на 12.02, тогава секциото ще е о.к. като дата. Обаче другата седмица съм 38ма..ако бебето се ражда края на 40та седмица, това значи, че терминът ми е 19.02, което пък значи, че секциото ми е прекалено рано и ако е така трябва д се обаждам да сменям датата с по-късна.. ooooh! Пробвах разни изчислителни сайтове в интернет и навсякъде ми се появява 12.02. Значи ли това, че бебето се ражда края на 39 седмица????



акушерките смятат термина така - датата на последния цикъл плюс 7 и 9 месеца отгоре, например - последен цикъл 5ти май плюс 7 = 12.02!

# 721
  • Мнения: 73
Лорииии, много ти е хубав кучо Hug Heart Eyes
chochosan, видях те на балкона, драсни някой ред Peace

# 722
  • Мнения: 5

акушерките смятат термина така - датата на последния цикъл плюс 7 и 9 месеца отгоре, например - последен цикъл 5ти май плюс 7 = 12.02!

беба, 8ми май беше..въпреки това на калкулаторите излиза 12.02...странна работа, а?! newsm78
е, важното е, че вече съм спокойна..ще раждам края на другата седмица! Naughty

# 723
  • Somewhere over the rainbow
  • Мнения: 0
Слагам кокера  Mr. Green Искам да кажа, че той всъщност не е кокер, а Кавалер Кинг Чарлз Спаниел  Flutter Доста по-дребно от кокер. От чужбина ми е внесен, в БГ ги няма почти и е моето слънце  bowuu
Най-прекрасното същество, на галено кокер  Mr. Green
Извинявам се за отклонението, ма то затова и не се разделям с него  Whistling
На снимката съм си бременна и малко кофти по домашно, но...
http://mamafevruari2011.snimka.bg/maternity/fevruarki-2011.512052

Иве   Hug
Хубавец -пу пу пу!

# 724
  • София
  • Мнения: 406
Софи, прочетох ти питането и с интерес чаках какво ще ти отговорят, защото и аз съм в чуденка с лентичката си, секцио и пр. На финален преглед съм на 10-ти, когато трябва да се разберем и за датата (според лентичката ми тогава трябва да съм в 39 непълна седмица). Явно секцио ще насрочваме за следващата седмица след тази дата - ще рече, че ще съм в 40 седмица.

# 725
  • Мнения: 26
Лори,много сладък!И аз исках точно такова куче,но не ми се отвори парашута  Crossing Arms

И Зелда,наднича  Whistling.Да драсне и тя ако има желание  Peace.

# 726
  • Мнения: 88
Sofie, elena_e  спокойно, лекарите си знаят работата, казвате последна дата на цикъла и те си смятат, а разликата с лентата в нета е 3 дни, едва ли е толкова фатално и при мен я има тази разлика от 8ми до 11ти, но и на ехото се вижда как се развива бебето, дали отговаря на седмиците, а термина може и да се сбърка, зависи от продължителността на цикъла и датата на овулацията. моето секцио е на 31ви, т.с. или 7, или 10дни по-рано.

лори, кокера е страхотен бонбон! за тези кучета знам, че кокер е диагноза, а не порода, много са луди и готини  Hug

# 727
  • Мнения: 991
Честит бебок и на mama_sancho! Най - искрено ви желая да е много здрав, щастлив и послушен!   bouquet

Лаурита, не ме питай как го нося тоя корем! Аз ли него нося, той ли мен?!  Mr. Green Много ми тежко вече...Щом застана на едно място и трябва да си го придържам с две ръце, че иначе много ми тежи!  Tired

А ти, като съм се сетила да те питам, защо не се присъединиш към нас във ФБ? Ааааааааа?

# 728
  • Мнения: 2 590
Честити бебоци на Мар Димитрова и на Мама Санчо. Да са ви живички и здравички, много весели, щастливи. На вас мами бързо възстановяване.

Никото_pk, то аз си знам, ама ела да го кажеш на мъжа (това относно секса).


Иве, много поздрави от Бо.  Wink

Тотони, дано да няма нищо обезпокоително около тази скарлатина. Честно казано аз си нямам идея как стоят там нещата.

Разглеждах тумбаци до сега, всичко са много слади.

Лори, а кучо е очарователен  Heart Eyes

# 729
  • Мнения: 88
за понеделник го дават -13  Shocked

# 730
  • Мнения: 426
Благодаря  Hug
За ФБ  Naughty отказвам се, вече отдавна не влизам там. Никой нищо не пише, само снимките ми разглеждат и ми пращат покани за разни фармвили и подобни.
Но пък безкрайно Ви обичам и от тук  Hug

може ли да питам нещо-Бях питала вече, но ми е тново притеснено. Когато родим, веднага ли ще имаме коластра за бебо. Ако нямам, то какво ще хапне. А със секцио, кога бебо ще се нахрани. Ако нямам коластра, ще се храни с АМ ли  Thinking
 

# 731
  • Мнения: 88
бебетата ги захранват с АМ, ако нямаш възможност да кърмиш, не се притеснявай!

# 732
  • Мнения: 7
Привет и от мен с най-искрени поздрави на мамчетата с новите ни бебчета от последните дни!
Да растат живи и здрави и мнооооого обичани!
Аз не пиша редовно, но редовно ви чета и безкрайно много се радвам, когато видя съобщение за ново попълнение.
Вече с нетърпение чакам да се появи и моя юнак, най-вече защото ми омръзна по цял ден да седя сама вкъщи - таткото е на работа, каката на детска и аз вече изперквам. Изляза на разходка, а то почват едни остри болки ниско долу, та чак ставам неподвижна.
За да разведря малко атмосферата, качих две снимчици на покупки за бебо - дано ви харесат!

# 733
  • Мнения: 5
Лори, на мен ми казаха, че след секцио не е по-различно от след нормално раждане..т.е. кърмата си идва 2-3 дни след операцията. Предполагам, че и коластрата по-същия начин, която трябва да се появи веднага след раждането. Ако не стане, го хранят с адаптирано мляко, но въпреки това ти го дават през 2 часа, за да ти стимулира млечните жлези, а ако спинка, може да се упражняваш с помпата..поне тук така практикуват по клиниките. И казват, че нямало такова нещо да нямаш кърма, това било мнооого рядко явление, просто не трябвало да се отказваме лесно.

# 734
  • Мнения: 2 590
Коластра мисля, че има по-рано дори от кърмата.
Коластрата сама по себе си също е кърма.
Дори и да са капки, те пак са достатъчни за бебчето като за начало, защото стомахчетата им в началото са големи колкото черешка.
Това от лекциите на ЛЛЛ.  bowuu

Общи условия

Активация на акаунт