Зелени фекалии,повръщане... при 4 месечно бебе!

  • 7 568
  • 39
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 114
Здравейте, мили мами! Дъщеричката ми е на 4 месеца,от няколко дни повръща през хранене понякога на фонтан давам и капки ВОМИТУСХИЛ а не свещички тъй като има зеленикави фекалии вече почти воднисти с много не приятна миризма.Пиша "вече" защото преди 2 седмици фекалиите бяха пак в зелен цвят но твърди като тапа.Веднага след харнене детето не плаче а направо пищи. Днес вдигна и малко Т. 37градуса.Правихме изследване на Микробиология от фекалии нищо не се изолира чист резултат.Педиатъра ни изписа Infants Dophilus-живите бактерии по 2 пъти на ден и да сменим храната с Аптамил АР.Беше на кърма и дохранване но сега и давам повече сухо мляко защото кърмата ми намаля.Имаше обриви като при деца с алергия към белтъка на кравето мляко педиатъра ни смени храната с Аптамил АДЦ обривите изчезнаха, като преди това беше на кърма и дохранвах с Фризовом 3 месеца но държа да отбележа че симптомите са малко преди да сменим хранта,защото педиатъра ни каза че стомахчето и било се раздразнило от смяната на храните.Много е неспокойна не спи добре буди се в рев, постоянно се опитва да се оригва и се изпъва назад.При последната консултация при педиатъра каза че можело и да е "Ротавирусче и бактериите щяли да победят другите бактерии"детето 2 месеца беше с много силни обриви и доктора прецени че трябва да пропуснем една ваксина а тя е била въпросната против Ротавирус,как да разбера дали я атакува този вирус.Не знам какви мерки да взема и на какъв доктор да я водя вече.. записали сме час за алерголог но чак на 27,сега мисля да отидеме на гастроентролог но ведъж си напатих от един и нямам доверие на докторите като цяло.Ясно е че на педиатъра ни не може да се разчита  #2gunfireМоля който е имал подобни проблеми с детенцето си да сподели  Praynig дайте съвет мами че сме го закъсали здраво  Sad Забравих да допълня че педиатъра и намери афтички в устната кухина...всичко се стерилизира..изрядно..но тя много си лапа ръчичките.А за този Ротавирус дано не го е лепнала него, може ли ваксината да се бие след прекаран такъв поне да не рецидивира някой знае ли?

Последна редакция: сб, 22 яну 2011, 01:46 от PUHII

# 1
  • Мнения: 376
При истински педиатър специалист ли ходите или при личен лекар? Защото разликата е огромна.
Пробиотиците са много добри, но тези капки е по-добре да ги спреш. А изследване на кръв и урина не трябва ли да се направи? Не разбрах от колко време са тези проблеми. Първият месец си е било кротко бебе и е било само на кърма , така ли? А афтите с какво ги лекуваш?
Може би ще трябва да смениш педиатъра.

# 2
  • София
  • Мнения: 114
На малката повръщанията и се зачестиха 2 пъти  я нахраних и двата пъти повърна на фонтани и сега продължава и не спира да плаче някой може ли да ми каже къде да я заведа по това време на гастроентролог...или детски педиатър..званях тук там ВМа ...в института по пдиатрия никой не вдига..в Торакс ли да я водя дежурен къде ли има

# 3
# 4
  • София
  • Мнения: 114
Б
При истински педиатър специалист ли ходите или при личен лекар? Защото разликата е огромна.
Пробиотиците са много добри, но тези капки е по-добре да ги спреш. А изследване на кръв и урина не трябва ли да се направи? Не разбрах от колко време са тези проблеми. Първият месец си е било кротко бебе и е било само на кърма , така ли? А афтите с какво ги лекуваш?
Може би ще трябва да смениш педиатъра.
         Незнам дали е специалист но никой не искаше да ни запише понеже беше препълнено от дечица само този ни взе Заяков от МЦ Полимед, центъра сега като чета за него в сайта им пише че е педиатър а преди пишеше че е терапевт  newsm78 Защо да спирам капките? Бяхме на доктор педиатър казаха да не ги спирам за да не е се обезводни малката..да бих искала да пусна една ПКК и урина..препратиха ни на гастроентролог т.е. нищо същественно не ми каза лекарката..От 2седмици акото и се промени в зелено но беше твърдо акаше на тапи..и тогава си имаше повръщането но не толкова обилно и често пак плачеше след ядене но не всеки път докато от тази седмица тези дни..се осилиха проблемите..няколко дни след като и почнаха тези симтоми педиатъра ни смени храната с Фризовом соя заради обривите после аз му казах че децата с алергия към белтърка на кравето мляко имат непоносимост и към соята процент деца..той ни каза да сменим с Алфаре докато беще на Фризовом и бяха леки симптомите както описах предполагам не от Алфарето..се засилиха отиваме ние на консултация и аз му казвам че ака рядко и зелено и че много реве вече след ядене той казва а тази храна не и влияе добре айде сменяме на Аптамил АДЦ и така сме сега...3 месеца детето е било на кърма и с дохранване от скоро ми намаля кърмата и давам повече сухо.А с какво биха и помогнали пробиотиците?Тази днешната педитърка ми обясни че сигурно и е възпалено червото и лигавицата на стомаха и имала колики но аз си спомням коликите и те не бяха веднага след ядене и не ревеше така както сега..а и от кое ще има колики и че всичко това може да е от алергията към кравето мляко,алергията да е дала връх.Ние бяхме 3 месеца с пъпки къде ли не ходихме изследвания доктори сумати пари за кремове шампоани и каква ли не козметика от зор и съвети на лекари то не бяха стафилококи ентерококи инфекции при чисти изследвания само да ни вземат парите.. итн но все казваха не е алергия..но истината е че от Аптамила и изчезнаха обривите.Тази педиатърка ме посъветва да не ходя на алерголог щели да объркат още повече на детето диагнозата..гастроентролог трябвало да и направи предглед на стомахчето с ехограф.. за пръв път чувам ехограф за бебе  newsm78 иначе сме записали час при Мустаков.. тази лекарка при прегледа установи че малката няма афти..иначе мажех с Дактакор а нашия педиатър беше ни изписал Пасорал което е за изникване на зъбки  Shocked но няма значение.. и аз много искам да сменя педиатъра за да има на кой да разчитам в такива моменти но няма кой да ни вземе всички са с пълни регистри  ooooh!  аман от "лекари"  #2gunfire така искам да разбера какво и е като дойде момента за хранене и лошо ми става като я гледам как реве след като се нахрани до без дъх и аз не мога да и помогна

Последна редакция: сб, 22 яну 2011, 01:39 от PUHII

# 5
  • Мнения: 13
мила вземи детето и отивай в Александровска има детско крило ,и всякакви лекари на разположение ако не е за един те ще ви насочат при друг още на момента ,поне с нас така процедираха и пиши как сте .
дано  бързо да се оправите.

# 6
  • София
  • Мнения: 114
мила вземи детето и отивай в Александровска има детско крило ,и всякакви лекари на разположение ако не е за един те ще ви насочат при друг още на момента ,поне с нас така процедираха и пиши как сте .
дано  бързо да се оправите.
  Много ни е близо ако знаех че там има дежурни до се га да сме забравили благодаря отивам да звънна на регистратура ще пиша какво е станало   bouquet

# 7
  • Мнения: 13
а за дежурни не знам (пропуснала съм единия ти пост) но има спешно, дано имаш късмет.

Последна редакция: сб, 22 яну 2011, 02:57 от инка 85

# 8
  • Мнения: 13
мисълта ми бе ,че има всякакви лекари и не е нужно да записваш час и да чакаш за друг ден . представям си детето как се мъчи милото, а те лекарите с тяхното нехайство ни оставят да търсим отговор по форумите . дано съм ти помогнала. А за колики пиете ли нещо?

# 9
  • София
  • Мнения: 114
В Александровска болница казаха че нямат гастроентролог къде ли не звъняхме частни клиники...направо не знам вече какво да правя педиатъра не ми вдига телефона..от болниците ни препращат по други болници..часниците ни взимат парите без да помагат е накъде  Cry за коликите дадох себа мед но тя го повръща и с пари и без пари ..да даваш никой не ти обръща внимание

Последна редакция: сб, 22 яну 2011, 16:23 от PUHII

# 10
  • Мнения: 376
А в Бърза помощ ако отидете няма ли да ви обърнат внимание? Бебето е без точна диагноза, не е лекувано адекватно и затова проблемите се задълбочават...Само експерименти си правят... ако това мляко не помогне пробват с друго...може да е това, може да е друго...и т.н. ...  мотаене до безкрайност.
Тези  капки ВОМИТУСХИЛ може да са раздразнили стомахчето, а не смяната на млеката...те не са за деца, а и не лекуват, а само подтискат временно симптомите.
Ние по форумите няма да можем да ти помогнем, трябва си лекар...

# 11
  • Мнения: 13
опитай да се свържеш с др Оги \Бранков\ в началото има тема за повръщане при кърмачетатам някаде има и телефон немога да пусна линк че пиша от телефона

# 12
  • Мнения: 5 531
PUHII няма да давам съвети къде да отидете, но мисля че детето е за консултация с гастроентеролог. Принципно повръщането при кърмачетата не е нещо необичайно, и аз водих моето бебе при д-р Оги, изписа мотилиум, но ни посъветва да си направиме и консултация с гастроентеролог. Моят бебо го пи допреди седмица, от скоро спря да повръща и аз не го давам. А започна да повръщ на 40 дена и то в големи количества, на фонтан и многократно след хранене. И в Токуда, и в Педиатрията има възможност да отидете и да си поискате изследвания на кръв. Добри пробиотични капки за кърмачета са биогайя.

# 13
  • Мнения: 616
Може ли да задам малко неудобен въпрос? Защо не кърмиш? Без дохранване с боклуци?
(Пробвай да ядеш само бебешки млека един месец)

# 14
  • София
  • Мнения: 114
PUHII няма да давам съвети къде да отидете, но мисля че детето е за консултация с гастроентеролог. Принципно повръщането при кърмачетата не е нещо необичайно, и аз водих моето бебе при д-р Оги, изписа мотилиум, но ни посъветва да си направиме и консултация с гастроентеролог. Моят бебо го пи допреди седмица, от скоро спря да повръща и аз не го давам. А започна да повръщ на 40 дена и то в големи количества, на фонтан и многократно след хранене. И в Токуда, и в Педиатрията има възможност да отидете и да си поискате изследвания на кръв. Добри пробиотични капки за кърмачета са биогайя.
    Бяхме в Пирогов но естественно в 10ч..вечетра събота..не мога да разчитам че ще попадна на Д-р Оги..попаднахме на негова колежка която и опипа коремчето и каза ааа нищо и няма аз казвам как нищо и няма..поредното описание на проблемите при малката ..трябва да посетите гастроентролог..каза докторката.В понеделник(днес)ние посетихме гастроентролог Доц. Ковачева..от Клиниката по детска гастроентрология..започнах да обяснявам на Ковачева..като оставих за последно проблемът който имахме с обривите..тя ме прекъсна и каза нормално имате рефлукс аз и казвам при рефлукса бебетата едва ли  повръщат като моето мноого пъти на фонтан изразено със дискомфорт и не престанно реване, после и казах че е имала обриви доста  и че са се махнали с Аптамил адц..и тя ми значи е алергия към белтъка на кравето мляко и ГЕР-Гастроезофагиален Рефлукс в следствие на алергията , #Crazy аз я питам как така поставяте диагнози "на слух" някакви изследвания не са ли нужни ехограф..ит.н. и тя като се нервира и почна виее днешните майки сте по разбирачки и и от нас докторите..каза ми спазвайте диета и да згъстявам храната на малката..и ако искате след 1 месец елате пак,утре малката има ваксина ..Ковачева ми каза 2 3 месеца без ваксини.. ooooh!  и като цяло сме на никъде бебка се дере ли дере аз не мога да и помогна, от болка ли не знам от какво суче съвсем малко от мене..сега съм решила да отидеме на преглед в Свети Панталеймон-при гастрентроложката Д-р Емилия Пантелеева..че ако наистина е ГЕР сигурно ще е усложнен толкова много да плаче и повръща кой знае какво и е в стомахчето и как и се възпалила лигавицата на стомаха от повръщането..четох че тракива дечица понякога става язва или ГЕР-хронифицира..и се налага оперативна намеса,ако е наистина тази болест трябва да намеря добър специалист..тя че има симптомите на ГЕР има но дали е усложнен трябва да се знае а това само доктор може да каже предполагам справилен преглед и изследвания..дано го намеря по бързо.. Praynig

Последна редакция: пн, 24 яну 2011, 20:20 от PUHII

Общи условия

Активация на акаунт