Боледуват ли често децата ви

  • 3 059
  • 50
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 6 164
Какъв ти ген, това е слаб имунитет. Кърмила ли си я? Крис за пръв път ми зачерви гърло на 10 месеца, а откакто тръгна на ясла, естествено се започнаха болестите. Давай коластра за подсилване на имунитета, откакто аз започнах да му давам, е железен.  fingerscrossed

# 16
  • Мнения: X
Това е поредния мит.
Аз съм кърмена 1 година,синът ми 6 месеца/за първи път се разболя на 16 дни/ и двамата сме болнави.
Мъжът ми и сестра ми не са кърмени въобще,а са супер здрави .

# 17
  • Мнения: 9 490

Не си права-и е научно доказано..
Че генът е от значение-и това е факт. Както значение оказват и захранването, и храненето, и въздуха, и стреса и т.н.....

# 18
  • Мнения: 150
Това е поредния мит.
Аз съм кърмена 1 година,синът ми 6 месеца/за първи път се разболя на 16 дни/ и двамата сме болнави.
Мъжът ми и сестра ми не са кърмени въобще,а са супер здрави .


Точно!  Peace Кърмех само 2-3 дена,а после минахме на АМ.

# 19
  • Мнения: 1 424
За мен също това с кърменето по-скоро е мит. Синът ми от както се е родил е на АМ и както казах само два пъти е боледувал за тази 1 и половина, докато комшийчето, което е кърмено до 6-я м. е боледувало по-често досега от сина ми. Ние с брат ми също не сме кърмени и не сме боледували нито като деца, нито сега, най-много някоя обикновенна настинка да хванем и то се случва мнооого рядко.

# 20
  • Sofia
  • Мнения: 4 536
Да,  то кърменето няма значение, но виждаш ли - дай да даваме коластра- предполагам кравешка, тя е много ценна. Joy

Гласувах- почти не. За 1,9 г. изкара 1 път тежък вирус. Не е пил АБ. Имаше и малко сополи през есента.

# 21
  • Мнения: X
Никой не казва,че кърмените деца задължително боледуват,нито пък ,че коластрата е някаква манна небесна.
Според мен причината за боледуването е комплексна-ген,хранене,закаляване/изнежване,темперамент на детето/моето е много буйно,съответно много се поти и по-лесно изстива/,понякога грешки на майката по отношение на отглеждането,и т.н.

# 22
  • Мнения: 8 999
До тръгването на ясла/детска градина /синът ми на 2 г., а дъщеря ми на 3 г./ нито един от двамата не е боледувал. След омешването с децата се е случвало по 2-3 пъти годишно. От четвърта група в детската, та досега не са боледували сериозно /хремите не ги броя/. Витамини и разни хранителни добавки не давам.
За толкова малко бебе не е нормално да боледува толкова често. Дори ми се струва невероятно.

# 23
  • Мнения: 1 677
Как са децата ви със здравето боледуват ли често , моята мома е болна всеки месец от както навърши 3 месеца до сега на почти 9 месеца е и нямаме пропуснат месец от тогава.незнам дали е ген но баща й е бил много болнаво дете също Confused
Не е хубаво това, че боледува толкова често. Потърси причините, поговори с лекар как би било най-добре да засилиш имунитета.

# 24
  • Мнения: 223
Какъв ти ген, това е слаб имунитет. Кърмила ли си я? Крис за пръв път ми зачерви гърло на 10 месеца, а откакто тръгна на ясла, естествено се започнаха болестите. Давай коластра за подсилване на имунитета, откакто аз започнах да му давам, е железен.  fingerscrossed
Сигурно ще ти прозвучи ужасно тъпо , но нали коластрата е 1 мляко което започва да тече след раждането - сега от къде да я намеря тая коластра Rolling Eyes

# 25
  • Мнения: 1 567
Рядко. за първи път се разболя, когато беше на 1г и 4 м. Говоря за сериозно разболяване, а не сополки.
Брат й я зарази. При него всичко приключи с кашлица и сополи, докато при мънечкото със задух и маски с кортизонов препарат.
И така почти всяка зима. И изпи маса ненужен антибиотик.  ooooh! ooooh! заради кашлицата.
( в крайна сметка се оказаха ларингито-асматични пристъпи)
Сега, май го надраснахме това. От друга страна, самата тя не се навлича много, много зимата, в къщи е дори хладно. Един вид направихме неусетно едно закаляване.

Мисълта ми е, че едно изнежено дете по-често се разболява. 

# 26
  • София
  • Мнения: 39 876
Сигурно ще ти прозвучи ужасно тъпо , но нали коластрата е 1 мляко което започва да тече след раждането - сега от къде да я намеря тая коластра Rolling Eyes
Потърси в Google - ColActive

# 27
  • Мнения: 920
Гласувах с  третата опция.
Ходи на ясла от половин година, боледувал е два пъти, да чукна на дърво.
Преди това - не.
Имунитета е съвкупност от много факти, кърменето е един от тях наред с храненето, каляването, генът е изключително важаен и прочее. Да се твърди, че детето боледува щото не е кърмено е чиста проба спекулация и е невярно.
Аз като съм кърмена една година, та съм се съдрала да боледувам, синът ми е кърмен два месеца се очертава здраво дете (за сега) Praynig

# 28
  • София
  • Мнения: 351
гласувах с третата опция
до този момент, да чукам на дърво, не се е разболявал

# 29
  • България-Швейцария
  • Мнения: 2 535
Комплексно е, но генът си влияе.
Медицинският ми картон от времето, когато съм била дете е 3 пръста дебел, изпила съм тонове антибиотици, претърпяла съм операция на сливици и какво ли още не. А не съм ходила нито на ясла, нито на детска градина, тръгнах направо в предучилищна.
Сега, да чукна на дърво, боледувам от дъжд на вятър, най-много веднъж годишно, обикновено го карам на крак и се справям по възможност без антибиотици. Имам обаче дефект в носния хрущял, който провокира като реакция при всяка промяна във времето да дишам трудно през носа и си влача капките почти непрекъснато. Не опира нито до закаляване, нито до прием на витамини и добавки.
Племенникът ми е сравнително здраво дете, рядко се разболява, но като се случи задължително стига до болница.
Майка му боледува доста по-често от него.

Общи условия

Активация на акаунт