Боледуват ли често децата ви

  • 3 060
  • 50
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 808
Понеже имах възможност да си остана вкъщи докато беше малък, аз не пуснах сина ми на ясла точно поради притеснения да не боледува често. Беше на 3 години и половина, когато тръгна на градина. Съвсем категорично мога да кажа, че оттогава има хрема по-често и кашля повече отколкото когато го гледах у дома.

# 46
  • Мнения: 15 379
Съвсем категорично мога да кажа, че оттогава има хрема по-често и кашля повече отколкото когато го гледах у дома.

И без да си категорична е ясно, че е така Wink.
Откакто моето тръгна на градина от края на септември, има хреми, които постоянно боря.
Преди това е гледан само вкъщи, не е боледувал. Така е с почти всички деца, които не са ходили на ясла, а направо на градина.

П.П. Винаги съм се чудила - деца, които никога не са посещавали градина, а тръгват направо на училище (вече предучилищна група), дали боледуват в началото или нищо не ги лови?

# 47
  • Мнения: 184
И аз съм се чудила и според мен боледуват-докато изградят имунитет,но може би по-леко отколкото когато са на 1-2-3год.

# 48
  • София
  • Мнения: 44 284
те и тези посещавали ясла пак си боледуват в градината, ако са  си от боледуващите деца...
поне тези, които познавам, знам със сигурност, че въпреки, че са ходили на ясла сега в градината не боледуват много по-малко от моят син, който не е ходил.

# 49
  • Мнения: 556
Зависи кой какво разбира под често. Синът ми преди да тръгне на градина боледуваше 3-4 пъти в годината най-много. В градината боледува по-често-веднъж на 1-2 месеца. Зависи обаче и каво се разбира под болест. Често и със сополи, което не броя вече за болест  Simple Smile Изкара и всички видове шарка, което също е нормално при контакта с деца.

# 50
  • Мнения: 1 420
Сравнително рядко боледуват. Голямата ми дъщеря след като навърши годинка изкара период на много често боледуване, но след това не сме имали големи проблеми. Малката до сега е имала 2 пъти хрема и лека кашлица, нищо сериозно  Peace Не знам дали има значение, но и двете са кърмени бебета  Peace

Забравих да кажа, че голямата ми дъщеря ходи на ясла от 1 годишна  Peace

Общи условия

Активация на акаунт