Грижа за косата - 82 - място за всякакви въпроси

  • 56 187
  • 741
  •   1
Отговори
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 427
Грижи за косата - 82




Тук може да задавате всякакви въпроси за коса и третиране.



В подфорума „Красива мама” има специални теми за любители на хена, брюнетки, блондинки и чрвенокоски – ако въпросите Ви са конкретно по тези тематики – ще е по-подходящо да ги поставите в съответните теми, където ще ви бъде обърнато специално внимание от дами, които имат опит  Hug

Грижите за косата трябва да се системни, а не от време нa  време  Peace – и тя ще се отблагодари  Hug
Косата се променя с времето - и в резултат на възрастта и в следствие на третирането (боядисване, сешоар, преса ...) и в следствие на грижите, които полагаме за нея; затова грижите днес - може да са различни от грижите утре  Hug



Ето няколко общи положения, които варират и се прецизират според индивидуалните особености на косата.

1.)   Дами, които ползват ползват твърда вода при измиване и силиконови продукти без отмиване – е хубаво да ползват регулярно дълбоко-почистващи шампоани – за остъргване на натрупванията по косъма.
2.)   Дами, чиито коса се накъсва след третиране с химикали – може да се ориентират към протеинови продукти за възстановяване на косъма + добро хидратиране.
3.)   Дами, които ползват термична обработка за косата за постигане на форма – е хубаво да ползват термо-защитни продукти.
4.)   При сухи и дехидратирани коси е добре да ползват подходящи продукти без отмиване – коприна за коса, кремове и други за хидратация.


Дълбоко подхранване на косата и грижа с топлина

Запушване на порите на скалпа при прекаляване със силиконови продукти



Косопадът – има различни видове косопад, затова и мерките, които се взимат за него следва да бъдат съобразени с причините – а те може да са промяна на хормонални нива с възрастта (женските хормони) или по други причини (щитовидна жлеза), недостиг на хранителни вещества при диети, стрес ….затова – във всички случаи е най-добре да се консултирате с дерматолог, но за успокоение и съвет  Hug– споделете и тук  Hug



Тази тема бе започната много отдавна при споделяне за маска, за която много се говори, ще добавим информация за маската с предупреждение:

1.)   Продукт, който се влага в маската е за животни, продава се във ветеринарни аптеки и не е изследвано действието върху хора;
2.)   При предозиране може да се наблюдават странични ефекти – в следствие на токсичност;

Ето връзка към първата тема за маскатаи допълнително събрана информация за нея



Грижи за косата, съобразени с лунните фази



Старите теми Тема 1 Тема 2  Тема 3    Тема 4  Тема 5    Тема 6  Тема 7    Тема 8   Тема 9    Тема 10  Тема 11  Тема 12 Тема 13  Тема 14  Тема 15  Тема 16  Тема 17  Тема 18  Тема 19  Тема 20  Тема 21  Тема 22  Тема 23  Тема 24  Тема 25  Тема 26  Тема 27  Тема 28  Тема 29  Тема 30  Тема 31  Тема 32  Тема 33  Тема 34  Тема 35  Тема 36  Тема 37  Тема 38  Тема 39  Тема 40  Тема 41  Тема 42  Тема 43  Тема 44  Тема 45 Тема 46  Тема 47 Тема 48  Тема 49 Тема 50  Тема 51  Тема 52 Тема 53 Тема 54 Тема 55  Тема 56  Тема 57 Тема 58 Тема 59 Тема 60 Тема 61 Тема 62 Тема 63 Тема 64  Тема 65 Тема 66 Тема 67 Тема 68 Тема 69 Тема 70 Тема 71 Тема 72 Тема 73  Тема 74  Тема 75  Тема 76    Тема 77 Тема 78  Тема 79 Тема 80 Тема 81


# 1
  • Мнения: 3 313
a.l.e.n.a   bouquet   
Аз си правих маска с пшенично то най-добре ми се отразява , кокосово и жожоба  Heart Eyes  много добре ми се отрази  Peace  сухата ми косица сега е много жива и мека  Flutter 

# 2
  • При децата ми
  • Мнения: 6 058
Момичета, предложете ми добра маска до 10-12 лв. В момента свършвам червената на "Миосотис" и не ми се иска да е пак същата?  bouquet

# 3
  • Мнения: 82
"Лорис" със змийско мляко. Най-добрата, която съм ползвала!Ще останеш доволна, сигурна съм!

# 4
  • Мнения: 66
Страхотна темааа   bouquet  bouquet браво!

"Лорис" със змийско мляко. Най-добрата, която съм ползвала!Ще останеш доволна, сигурна съм!

Аз ползвам шампоана и много ми харесва.

# 5
  • Мнения: 136
На мен змийската "Лорис" не ми харесва, имам чувството, че изобщо не ми действа. Доволна съм от всички видове, които съм ползвала на UNA - с чесън, с кокосово масло, плодова и тази с витамините.
Препоръчвам я горещо! Hug

# 6
  • Мнения: 89
в "Лорис"  има много силикон, не прекалявайте Simple Smile

# 7
  • Мнения: 372
в "Лорис"  има много силикон, не прекалявайте Simple Smile

Точно това исках да кажа и аз. Много ми я хвалеха, но като й видях състава  Stop

Мерси за новата тема, Алена! Чудесно оформена, както винаги.   bouquet

# 8
  • Мнения: 75
a.l.e.n.a bouquet!

И за да не бъде само запис , амбицирана от думите на Люлякова  Hug по повод хидролизирания колаген:
Цитат
Мисля си, че по евтините марки биха го вложили 
посърфирах малко из интернет и посъбрах малко информация.

Хидролизирания колаген не е желатин , да получен е от кости , хрущяли ... разбити на малки компоненти ... но акцента е поставен при колагена , който е хидролизиран т.е.   протеини се разбити на малки вериги от аминокиселини, известен като пептиди, напълно  свободни аминокиселини.
Желатинът не е пълен протеин.
По принцип, само четири аминокиселини съставляват около 70% от аминокиселините на хидролизиран  колаген - метионин , цистин , тирозин и хистидин .
А кератина е уникален с това ,че неговите вериги съдържат високи концентрации цистин.

Хидролизирания калоген се използва масово в козметиката:

http://www.kmart.com/shc/s/p_10151_10104_038W385058110001P - шампоан VO5
http://www.sleekhair.com/25712.html -шампоан за лечение на псориазис
http://health-and-beauty.become.com/colorsilk-by-revlon-ammoniaf … rices--c211913056 -боя за коса REVLON
http://www.puritan.com/food-supplements-004/hydrolyzed-collagen- … -1000-mg-_-004597 - хранителни добавки


Въпреки че употребата му е широко насърчавана и приета, особено в козметиката, хората с чувствителна кожа трябва да бъдат внимателни - има опасност да развият дерматит .

# 9
  • Мнения: 1
Хидролизацията е процес, при който структурата на молекулата на дадено вещество се разбива и се образуват много по- малки структури, които вече са лесно усвояеми.

# 10
  • Мнения: 372
Здравейте, мами  newsm47 Имам голям проблем и се надявам да открия отговора у вас. Изглежда не случих на фризьор, предполагам, че ме е подстригвала с тъпа ножица, а може и от друго да е, но косата ми цъфти по много странен начин - имам по-къси косми, не бебешката коса, а да кажем с 2-3 сантиметра по-къси от основната дължина (не съм филирана, нито на етажи). Точно тези косъмчета ми цъфтят. Отидох преди 2 седмици при същата фризьорка, казах и какъв е проблемът, тя много разбрано кимна с глава, изми ми косата, дадох й пълната свобода да отнеме колкото е нужно от дължината, само и само да махне по-късите грозотии. Свършихме с подстригването, беше взела 3-4 сантиметра от дължината, викам си - обрала ги е. Но не. И след като ми изсуши косата, вика "Я, тука има още нацъфтяло... Нищо, то е малко, няма да личи"  Shocked Shocked . Не мисля, че това е адекватна реакция на професионалист. Как да е.
Въпросът ми е можете ли да ми препоръчате фризьорски салон в София, където обират връхчетата без да отнемат значително от дължината? Ще съм ви много благодарна, ако ми помогнете по пътя на така желаната дълга коса  newsm51!

Не мога да помогна с информация, но ти съчувствам за несполуката.  Tired  Hug

# 11
  • Мнения: X
Здравейте,момичета!Купих си шампоан на който пише sulphate & salt free на Osmo,но като прочетох съдържанието се окаэа,че има доста парабени.Извинявам се за некопметентността,но аз си мислех,че след като е от този тип шампоани би трябвало да съдържа по-безвредни съставки! EmbarassedИ какво точно означава тогава sulphate free shampoo? newsm78

# 12
  • Мнения: 372
И какво точно означава тогава sulphate free shampoo?

Означава, че е шампоан без сулфати.  Peace

# 13
  • Мнения: X
И какво точно означава тогава sulphate free shampoo?

Означава, че е шампоан без сулфати.  Peace


Feeling,сега се питам,струваше ли си парите,като са изброени толкова парабени?И с какво е по-хубав този шампоан,като е без сулфати? newsm78

# 14
  • Мнения: 1 536
Mомичета,влизам и аз за съвет.     bouquet
Косата ми е гъста но с тънък косъм.Много къдрава и със средна дължина.
Напоследък се подстригвам често и е в малко по -добро състояние,но главният ми проблем ,е че е много суха.
Изглежда ,все едно не расте изобщо(дори и да не се подстрижа година).
Страшно много се заплита и в долната си част,на врата отзад,се образуват нещо като възелчета на самият косъм.
Вече не знам ,какво да правя.Сешоар не ползвам никога(изсушава),балсами и маски слагам винаги.
Напоследък,започнах да правя маски с рициново,бадемово масло,зехтин и дори масло от дафинов лист.В началото като омазни косъма,косата става супер,дори се разресвам,
После пак се изсушава  ooooh! . Ползвам и кремове без отмиване..... Rolling Eyes
Въобще......  какво още да направя?
Хрумна ми идеята да престана да ползвам шампоан,и просто да отмивам обилно косата след маска/балсам?Дали е добра идея обаче,не искам мръсна коса все пак  newsm78
Дайте идея,склонна съм да пробвам всичко вече   Confused

Общи условия

Активация на акаунт