Полът вече всички сме научили, през МАЙ ще проверим дали се е получило!-12 тема

  • 23 380
  • 735
  •   1
Отговори
# 675
  • До морето :)
  • Мнения: 328
Момичетааааааааа, почерпете се за здравето на нашия тати. Днес има имен ден. Няма да се вясвам много-много, утре ще ви пиша и чета  Grinning

# 676
  • Варна
  • Мнения: 302
Добро утро, майчета  Hug

Специално пък Хипп шампоани и олио, брей, аз може да искам други  newsm78...

Да, и на мен ми направи това впечатление, даже ме подразни леко, както и описаното в скоби, че остава за болницата. А каква ли е гаранцията, че ползват точно този шампоан и олио за твоето бебе, а не го мият с  по-обикновени продукти, пък тези да остават за тях #2gunfire?

Babybu, на мен на последната ФМ ми казаха, че следващата се прави 32-33 г.с. То и на мен нищо кой знае какво не ми обясниха, само докторът ми разпечата на един лист подробно написано, че всичко му е наред на бебето.

menyanthe, аз ако бях на твое място щях да си кръстя детето както съм решила, независимо от "модите". Модите идват и си отиват, може пък точно тази година вече да не е модерно, пък и да е - много важно, не името прави човека, а човекът прави името и твоето дете ще си е уникално, дори и с често срещано име  bouquet.

Нелка, честит ти именниК!

Уф, аз още не съм решила къде да раждам, а трябва. Нямам никакво инфо за лекарите, всичките ми познати са раждали в Майчин дом-Варна и само за там имам повече инфо, а там е доста скъпо удоволствието и ми се иска ако може да избегна даването на толкова много пари...

# 677
  • Мнения: 2 172
Момичетааааааааа, почерпете се за здравето на нашия тати. Днес има имен ден. Няма да се вясвам много-много, утре ще ви пиша и чета  Grinning

Честито да му е името   bouquet Да е жив и здрав и много да те слуша  smile3525

# 678
  • Мнения: 1 682
Нели, честит имен ден на таткото Simple Smile
babybu - и аз съм доволна от доц. Томова, мисля пак при нея да отида. а за името - не си го слагай на сърце, какво като е модерно.може пък да иазмислите още 1-2 варианта, а като я видите ще решите как точно да се казва Hug

# 679
  • София
  • Мнения: 2 817
За раждането - аз уж съм решила в Токуда, като това, което най-много ме притеснява на в държавните болници, са стафилококовите инфекции (а сигурно това не са единствените възможни).
А в същото време, майка ми само коментира, че съм била избрала най-скъпата болница... Е, ок, ама здравето на беба (а и моето собствено) за мен са по-важни от това, че ще дадем 1000лв повече примерно.
Не знам, ако някой се сеща за други приемливи варианти, да казва. Понеже и за Майчин дом-София, и за Шейново съм чувала за доста такива случаи... И ме е страх, честно казано...

За името - другото име също ми харесва, но не е с българско значение, пък и значението му също не ми е много на сърце, но пък може би ще свикна, знам ли. Все пак има време до раждането - ще го измисля дотогава.  Laughing Пък ако трябва ще обяснявам на всеки, че е било харесано по време, по което изобщо не е било популярно и че няма нищо общо с модата, а даже напротив. Мъж ми вика, че сигурно ще се разкрещя, ако някой ми каже, че съм го избрала заради модата - ама май не съм чак толкова лоша!  hahaha Blush

А на всички именници днес - честит имен ден!   bouquet

# 680
  • Мнения: 790
Честит имен ден на всички именници- да са живи и здрави и много да ни радват  Mr. Green
За раждането аз много се замислям напоследък за 1АГ Света София - даже скоро попаднах на материял че започват да правят и раждания в поза удобна за майката,аз все още искам да раждам във вана само не знам това в България дали е добър вариянт.

# 681
  • Мнения: 0
Май се разболявам така ме боли гърлото и малко по надолу и като кашлям усещам че май имам храчки защото има един такъв гаден вкус  ooooh! май като си стоя в къщи и като излезна за малко на вън и веднага се разболявам а докато бях цял месец на работа нищо ми нямаше.
Та за частните болници мисля че може сумата да се изплаща на вноски но ми е чудно ако децата стоят да речем 2 месеца в кувиоз това дали допълнително се доплаща ако е така мале сигорно ще е доста скъпо иначе ако имах и аз възможност нямаше да се колебая и щях да раждам там но уви може би в някой друг живот.
nelka_bg да ти е жив и здрав много да помага и винаги да е до теб.

# 682
  • Мнения: 23
Нелка, честит именник, да ти е жив и здрав!!!   bouquet

Menyanthe, според мен си го кръсти с името което на тебе и на таткото ви харесва! Много важно, че е модно в момента, след една или две години вече няма да е!  Peace Смятам че трудно би си избрала друго име, което да ти е на сърце  Peace

Късната ФМ се прави от 30 г.с. до към 32 г.с. Балев във Варна ми каза да го посетя в 30 г.с., което обаче незнам дали ще го направя, чудя се да ходя ли или не на тази късна ФМ, като съм ходила вече два пъти при него, освен това всеки месец на ЖК гинеколога си ме гледа на обикновенния видеозон, а последния път ме гледа и на 3Д ...

Цени, взимай мерки навреме ...

# 683
  • София
  • Мнения: 2 817
Мисля, че престоят на бебетата не се плаща допълнително... Иначе щеше наистина да излезе доооста скъпо...
Но това плащане на вноски, ако трябва да стане преди раждането - пак не ни улеснява особено много - виж ако може да се разсрочи за след това... Трябва да проуча въпроса...

# 684
  • Мнения: 111
Честит имен ден на всички именници- да са живи и здрави и много да ни радват  Mr. Green
За раждането аз много се замислям напоследък за 1АГ Света София - даже скоро попаднах на материял че започват да правят и раждания в поза удобна за майката,аз все още искам да раждам във вана само не знам това в България дали е добър вариянт.
В 1АГ Света София предлагат раждане във вода и според мен става точно във вана,цената е 250 лв + избор на екип ,който вече е 350 лв.

# 685
  • Мнения: 790
Даная знам че там го предлагат-аз затова и на там съм се запътила,ама още не съм сигурна какво точно искам.Някоя мама има ли мнение за тази болница

# 686
  • София
  • Мнения: 294
Добър ден
Адашче честит ти именник. Да ти е жив и здрав и много да те слуша  Grinning
babybu имам една позната която е раждала във вана в бившата Тина Киркова- сега Света София. Беше много доволна, но не си спомням подробности от това което разказваше.
menyanthe стафилококовите инфекции ги има на всякъде общо взето. Не са фатални, по добре да не се сблъскваш с тях , но все пак се лекуват. Според мен има други по-важни неща които трябва да се вземат под внимание.  Като добри специалисти, техника и такива неща. От предишната ми отчетна тема имаше едно бебче родено във Вита или Св. Лазар (не помня точно коя беше)  и там го бяха заразили с някаква инфекция . Близо 2 месеца седяха в болница. Гаранция нямаш никаква на какво можеш да попаднеш. Обикновено недоносените деца  са по-склони към заразяване с подобни гадости или по-скоро при тях по-трудно се лекуват.

# 687
  • Мнения: 0
Здравейте, коремчета  Hug
Нелка, да ти е жив и здрав именника, много да те радва и слуша   bouquet
Babybu, и аз щях да предложа доц. Томова, бях при нея на предната фетална, на следващата мисля пак при нея да ходя  Peace  Много е любезна, всичко обяснява  Peace
menyanthe, според мен няма какво да му мислиш какво ще обясняваш на хората  Peace защо въобще трябва да им се обясняваш, ако мислиш, че това е името на твоето бебче не се съобразявай с чуждите мнения  Simple Smile
А този washpod / легенчето/ и аз мисля че е доста странно, хваща ме клаустрофобия само като го гледам  #Crazy

# 688
  • Мнения: 660
Честит празник на всички празнуващи днес!
 
Нелка, да ти е жива и здрава половинката!

menyanthe, за името и аз бих  направила това, което е писала Мария.  bouquet Ние с Рая имахме такъв проблем - още като разбрахме, че е момиче и решихме как ще се казва, но... на мъж ми братовчедка му роди преди мен и си кръсти детето Рая, като майка ѝ преди това ни разпитваше как ще я кръстим нашата кукла.... Многа тъпо ми стана и ревах и се тръшкаш известно време и накрая решихме, че каквото и да е ще си я кръстим както сме си решили и това е. И така и стана, де. Сега не съжалявам и за секунда. Така че, направете така както го усещате и всичко ще е наред. Peace

# 689
  • София
  • Мнения: 2 817
Проблемът е, че винаги съм се влияела от чуждото мнение и май няма да мога да се променя...  Embarassed

А иначе за специалистите и техниката - за Токуда съм чувала добри отзиви. Както и много по-малко случаи на заразени бебета с инфекция. Пък относно дали са фатални или не - да, в повечето случаи не са фатални, но пък четох за бебе, починало на 5 месеца от такава инфекция, получена в болницата - вярно е, единствен случай е, пък и то си е и до имунна система сигурно - дали ще може да се справи или не с инфекцията. Ама мен пак си ме е страх. Хем знам, че би трябвало да й предам на беба от моята имунна система, пък аз не съм се разболявала от поне 7 години - не съм се заразявала дори мъж ми като е бил болен...
Ох, и аз вече не знам... А дори не знам как точно става въпросното заразяване и какво бих могла да направя, за да предпазя беба - ако трябва, ще й донеса дрешки, чаршафчета и ще се бия с лекарите, санитарките и акушерките да използват тях, а не техните си, ама дали изобщо ще помогне? newsm78

Общи условия

Активация на акаунт