Отговори
# 150
  • Мнения: 1 291
Да, а мама като хапне повече кайсийки помниш ли какъв купон е. Wink

# 151
  • Мнения: 1 938
Не разбирам.  Rolling Eyes
Аз кайсийки не обичам...  Simple Smile

# 152
  • Мнения: 941
не знаех, че кайсиите увеличават лактацията (всъщност се съмнявам) и мисля че трябва внимателно да се подхожда към храна, която е алергенна, особено ако кърмачето е в крехка възраст..

# 153
  • Мнения: 2 214
Мисля че иска да каже че кайсиите разхлабват.
Аз например не подхождам никак внимателно към храната, ям си всичко и не забелязвам да има нещо негативно или позитивно  в състоянието на Крум, което би могла да свържа с храната.
Пия си и биричка, единствено не бих си позволила твърд алкохол и цигари.

# 154
  • Мнения: 1 291
Гери, че то и към морков или ябълка може да направи алергия човек. Wink Иначе Лили е права за честото акане при бебчето ми беше думата. Simple Smile

# 155
  • Мнения: 941
Лека искаш да кажеш че ако ядеш два дена БОБ и два дена ориз - и няма никакво отражение при Крум, който е само на кърма?

Как тогава колики могат да се получат от вида храна поет от майката, но пък в същото време казваш, че не му влияе храната на метаболизма? (помня, че ми бе казвала, че от поета храна от теб, са се провокирали колики при него, не помня точно каква храна ).

Понякога детето просто има ЗДРАВ стомах - моят син е ял в един ден круша сурова, круша на пюре, синя слива - пак сурова и на пюре, овесена каша - само с цел да се разхлаби - никъв ефект...има здрав стомах като мама и тате - ние и развалена храна да ядем..почти няма отражение на състоянието ни  Peace
Докато голямото ми дете ако изпие повече от чаша прясно мляко - и три дена после е дежурна по ВЦ...

# 156
  • Мнения: 206
Момичета, да ви питам как се справяте с кърменето навън из нашия град?
Ние още не сме започнали дългите разходки, но скоро предстои и ще трябва и да се храним навън. Интересно ми е как реагират хората и дали има някакви хитринки да се "поприкриеш"? На мен не ми пука особено, но предполагам, че първите 1-2 пъти ще ми е терсене, после ще свикна  Mr. Green

# 157
  • Мнения: 1 291
Осигури си компания или вземи книга да четеш. Нямам спомен да са ме зяпали грозно. По-скоро любопитно им е било. Гледам да е по-прикрито мястото, но не е задължително. Нагласям сутиена без да вдигам блузата. Гушвам бебето за кърмене, така че главичката му крие цицката. Вдигам блузата и закачам бебето. Плата на блузата надиплям до устата му и внимавам хем да не му пречи, хем да прикрива плътта ми. Wink Първите пъти ще ти е странно, но бързо се свиква.

Прочетох за раждането. Много леко е минало. Може би благодарение на курса! Simple Smile Съжалявам за плацентата. Колко часа след раждането сложи детето на гърда? Дано ти расте здравичък, лаком и поспалив!

# 158
  • Мнения: 206
За слагането на гърда, може би направих грешка. Някъде към 12-12.30, което е 3ч след раждането бяхме вече в стая, но аз го сложих следобед към 15-15.30. Знаех, че във ВМИ ги слагат на 6-я час след раждането, за да се изчистят дотогава. Никой не ми е казал кога да го слагам, но аз реших да спазя този 6-ти час.
Първия ми път не беше явно правилна поза и веднага ме заболяха зърната, не знам дори дали нещо е сукало бебето. Вечерта дойде една акушерка, стисна ме за зърното, каза, че нямам нищо и бебето щяло да гладува и ми връчи АМ.  Tired
Измъчихме се и двамата малко в началото, до към 5-я ден, но сега нещата са нормализирани и малчо си папка сладко-сладко от гърда с почти утвърден режим от самия него на 3 часа  Party
Днес се уморих след 1.30ч разходка, че още ме дърпат конците. Така че дългите разходки с включено кърмене ще са най-рано от другата седмица. Пробвах вкъщи да се поприкрия с пеленката и се получава добре  Peace
За раждането-със сигурност курса е помогнал. През цялото време си мислех за Катето и си повтарях съветите й  Peace
Чакаме с нетърпение да обявят новите дати за курса, за да посетим ак.Антонова и бременните мами другия месец  Heart Eyes

# 159
  • Мнения: 1 291
Важното е, че сега се кърмите. Пиши на ЛС кога ще ходите. Ако можем, ще дойдем и ние.

# 160
  • Мнения: 941
Ади честита ви рожба  Hug

За кърменето навън....мисля честанахме много кърмачките и вече на хората не им прави толкова впечатление....
Сега с тези шалове които са на мода, можеш много удачно да се прикриваш..мяташ го в/у себе си и бебтео като лигавник ....а и ако има с теб друга кърмачка макар и с минимален стаж с кърмене навън ще ти е по-лесно първият път....

На мен само веднъж ми се е случвало през дългия ми кърмачески стаж (2год. и 5 мес.) да ме погледнат накриво че кърмя, даже да направят физиономия че И се повръща от това което вижда...Беше девойка около 18-20-годишна....

И наскоро на приятелката ми, която кърмеше 3 месечния си син, на съседната маса едни лели..така се зазапяха, че дори стола си обърна едната и си изкриви да гледа какво става...ама така нахално и безочливо зяпаше, че чак малкия се закашля докато бозаеше...На косъм бях да я скастря  #Cussing out  Все едно се учудваше че циците стават и за тая работа...

# 161
  • Мнения: 2 214
Не Гери, нищо такова не искам да кажа, казвам само че каквото и да ям не съм забелязала да има отражение на Крум. Вярно че аз не ям боб два дена, по принцип боб ям рядко, а в тея жеги не ми се яде боб.
Крум не ми е правил колики от нещо което съм яла, единствено което имахме като инцидент е че са наядох с ягоди и той се изби, но първо го отдавам че беше много малък и ягодите бяха първите, така че най вероятно се избил от нитратите които съдържаха. а не от плода. Защото и сега ям и ягоди и малини и нищо му няма. Ям много сливи и не забелязвам да има разтройство, както ти казваш вероятно е до дете, те моите Кондеви и гвоздеи да ядът нищо им няма, аз само да подуша нещо развалено и съм се уредила с диария.
Бях сготвила пилешка супа и като лягах беше още гореща за хладилника, Кондев естествено я забравил, сутринта се събуждам, слизам долу, те си ядът супа на закуска, а в кухнята мирииииииииииииииише, вдигнах капака, а тя ври, вкиснала. Казвам на Кондев, а той вика "Аз пък мислех, хе хе Лека ква хубава супичка, киселка сготвила". Нищо им нямаше на стомасите.

# 162
  • Мнения: 1 291
Ха-ха!  Joy Страшна история. Ние вкъщи всички сме с чувствителни стомаси...  Sad

# 163
  • Мнения: 206
Вече кърмих навън  Mr. Green
Днес ходихме в една сладкарница и бебчо огладня.Влязох вътре, където нямаше хора и седнах на един стол. След като бебчо захапа се покрих с блузата си и не се виждаше нищо.
След малко влязоха 3-ма младежи /1 момиче и 2 момчета/, погледнаха ме изненадани и може би леко смутени и си седнаха на една маса.
Е, не мисля, че беше толкова страшно  Grinning пък и чак толкоз едва ли съм ги притеснила.
А пък сега вечерта - направо на пътя, на тротоара, но то е далеч от хора, само дето минаваха много коли. От колите, ако някой ме е видял, не знам как е реагирал, а и не ме интересува  Crossing Arms

# 164
  • Мнения: 2 214
ади ще ти пиша тел на лични, ако искаш ще излизаме заедно, аз кърмя където поиска Крум, може би заедно ще ни е по лесно.

Общи условия

Активация на акаунт