Халит Ергенч и новата продукция "Великолепният Век" ( Muhteşem Yüzyıl) тема 6

  • 76 955
  • 737
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 683
Благодарности на stereo_hz за този линк  newsm51

Тук има цялата 4 серия с чудесно качество  Peace Мисля да сложа линка на 1 страница за всички които искат да го гледат. Сигурна съм че и другите серии са там.


http://www.showtvnet.com/player/index.asp?pType=7&pid=877&aid=14254

# 61
# 62
  • Мнения: 0
Някой беше споменал, че любовта между Ибрахим и Хатидже е била художествена измислица, за да има и друга сюжетна линия.

Всъщност, Ибрахим и Хатидже се вземат през 1524г.
Войната с Унгария става през 1521г.
В Родос 1522г.
През 1523г. става везир (преди това е главен помощник, или по-точно hasodabasi ще рече, че задачата му е да е в помощ на султана, отговорник на двореца, облича султана, придружава го напред назад и така  Grinning)
И след това се жени за сестрата на Султана.

Друг интересен факт за него.
Той е спонсорирал/построил джамията в Разград (ЛИНК)

# 63
  • София
  • Мнения: 5 334
Ето ме. Приключих най-сетне с тази проклета първа сесия!!!! Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes bowuu bowuu bowuu

Сега ще хапна и ще гледам серийката. Агугугу! baby_neutral

# 64
  • Мнения: 0
В момента търся каква е връзката между Владислав Варненчик (Ягело) и Лайош/Луис/Людовик Ягело (кралят на Унгария, който праща 'подаръкът')

Edit:
Ето каква е връзката
Дядото на Крал Лайош е брат на Владислав Варненчик  Wink

Последна редакция: чт, 27 яну 2011, 17:34 от stereo_hz

# 65
  • Мнения: 0
В момента действието на филма се развива през 1521г.

т.е. Султан Сюлейман трябва да е на 26 или 27 години.
А унгарския крал Лайош на 11-12 някъде  Mr. Green

# 66
  • Атлантис, Галактика Пегас
  • Мнения: 57


Съгласна съм с теб за всичко, написано за Сюлейман.  smile3501 smile3501Но не си казала нищо за Халит! А именно, че  перфектната му игра води до този подробен твой анализ. Мисля и горещо се надявам, че с всеки епизод ще виждаме все по-брилянтно изиграни сцени от този невероятен актьор.  Two Hearts Two Hearts Two Hearts



Играта на Халит е великолепна!!!  bouquet Peace Crazy Heart Eyes

# 67
  • Атлантис, Галактика Пегас
  • Мнения: 57
В момента действието на филма се развива през 1521г.

т.е. Султан Сюлейман трябва да е на 26 или 27 години.
А унгарския крал Лайош на 11-12 някъде  Mr. Green
Толкова млад ли се запознава с Роксолана Сулейман? newsm78

# 68
  • Мнения: 9 791
stereo_hz  newsm51 smile3525

Това покорство пред ритниците на Махидевран, което демонстрира Хюрем изобщо не съответстваше на характера й Hug
Знаем колко дива и необуздана може да е- само да искаше- щеше да овършее целия Топкапъ с нея Mr. Green но...тя не иска само леглото и любовта на Сюлейман- тя иска и власт Naughty показа го със сатанинската си усмивка, когато султана пред всички демонстрира благоразположението си към нея и нареди да я лекуват в неговите покои ooooh!
да,аз писах гледайки филма ,че тя се радва на това ,че султана я предпочете дори и обезобразена, но го написах подведена от гледна точка на емоциите си към султана Embarassed Heart Eyes hahaha
също така и го каза директно на Мария Naughty с което си спечели за враг самата Валиде Султан #Crazy
Лесно се манипулира една отчаяна невротична и не толкова умна жена като Махи, но Валиде е друго нещо Naughty освен това тя остава най -висшестоящата  в двореца сега и всички са длъжни да й се подчинят Thinking
И втори враг си спечели Хюрем- Ибрахим- и двамата еднакво изпитват ревност и желание за надмощие за сърцето и вниманието на султана Mr. Green
Стремглаво се втурна да превзема върха Хюрем,мачкайки всичко около себе си- но Ибрахим и Валиде са сериозни "препъни камъчета" ,много трудно ще й бъде Mr. Green
Направи ми впечатление и с колко нежност Сюлейман попи сълзите на Махи с кърпичката си Blush
Независимо , че в момента е обсебен от друга, той дари с необходимото си уважение майката на първородният си син- и това е показателно, колко глупаво си пропиля шансовете за спокоен и охолен живот Махи Mr. Green
А султана е влюбен,много е влюбен,обсебен е от Хюрем- не само за любов, а търси нейното присъствие и като компания Thinking тя постоянно е пред очите му, в мислите му ...
Влюбен е и Ибрахим...влюбена е и Хатидже...много трогателна е сцената с кърпичката ...
И тяхната любов изглежда невъзможна в очите на всички;везирите с презрение се отнесоха с факта ,че помощник ще е роб...
Много ми е интересно какво ще е мнението на Сюлейман. Thinking


# 69
  • Мнения: 0
Малко информация за националностите:
Хюррем - украинка
Ибрахим - грък/италианец
Махидевран - албанка
Айша Хафза (Валиде) - кримка
Матракчъ Насух - босненец

# 70
  • Мнения: 534
Лили, страхотно!  smile3501 smile3525 Успяла си да уловиш неща, които на мен са ми убегнали!!!

Последна редакция: чт, 27 яну 2011, 18:26 от peregrin

# 71
  • Мнения: 0
Публикувана от: stereo_hz  
Вмъкни Цитат
Някой беше споменал, че любовта между Ибрахим и Хатидже е била художествена измислица, за да има и друга сюжетна линия.

Всъщност, Ибрахим и Хатидже се вземат през 1524г.
Войната с Унгария става през 1521г.
В Родос 1522г.
През 1523г. става везир (преди това е главен помощник, или по-точно hasodabasi ще рече, че задачата му е да е в помощ на султана, отговорник на двореца, облича султана, придружава го напред назад и така  )
И след това се жени за сестрата на Султана.

Друг интересен факт за него.
Той е спонсорирал/построил джамията в Разград (ЛИНК)

Джамията е построена от друг Ибрахим. Сама си дала линк за него и годината е хиляда шестстотин  и........

http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%98%D0%B1%D1%80%D0%B0%D1%85%D0%B … D0.B5.D1.80.D0.B0

# 72
  • Мнения: 13 629
Lilims,  smile3525 за снимката! И интересен анализ!
Защо ми се струва, че на снимката султанът е с дънки?  newsm78 newsm78 newsm78

# 73
  • Мнения: 617
В момента търся каква е връзката между Владислав Варненчик (Ягело) и Лайош/Луис/Людовик Ягело (кралят на Унгария, който праща 'подаръкът')

Edit:
Ето каква е връзката
Дядото на Крал Лайош е брат на Владислав Варненчик  Wink

http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9A%D1%80%D0%B0%D0%BB_%D0%BD%D0% … D1%80%D0%B8%D1%8F


 Ако все още е необходимо


Малко информация за националностите:
Хюррем - украинка
Ибрахим - грък/италианец
Махидевран - албанка
Айша Хафза (Валиде) - кримка
Матракчъ Насух - босненец

http://www.gazetevan.com/Muhtesem_Yuzyil_dizisiyle_gundeme_gelen … (yeni)-13720h.htm

Последна редакция: чт, 27 яну 2011, 18:46 от marman

# 74
  • Мнения: 617
В момента действието на филма се развива през 1521г.

т.е. Султан Сюлейман трябва да е на 26 или 27 години.
А унгарския крал Лайош на 11-12 някъде  Mr. Green

1516 -1526г. - управление на ЛайошІІ.Той е роден по-рано, но за съжаление не пише кога. newsm78

Общи условия

Активация на акаунт