Хъркане... във всяка позиция на тялото

  • 146 459
  • 130
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: X
Моят мъж спря да хърка, като спря да яде сирене.
Иначе, яко си подкарваше дъскорезницата......    Laughing
Млечните , и по-специално сиренето, образуват слуз в организма, задръстват трахеи, провокират чести настинки.
Откакто не яде сирене, не хърка, няма проблеми със синусите (преди всяка зима си ходеше с капките за нос и пакетчетата кърпички), тази зима дори не се разболя нито веднъж.
Толкова леко спи сега, че вече няколко пъти проверявам дали диша.  Grinning

# 106
  • Мнения: 6
Моят мъж спря да хърка, като спря да яде сирене.
Иначе, яко си подкарваше дъскорезницата......    Laughing
Млечните , и по-специално сиренето, образуват слуз в организма, задръстват трахеи, провокират чести настинки.
Откакто не яде сирене, не хърка, няма проблеми със синусите (преди всяка зима си ходеше с капките за нос и пакетчетата кърпички), тази зима дори не се разболя нито веднъж.
Толкова леко спи сега, че вече няколко пъти проверявам дали диша.  Grinning
  А как установихте,че хъркането е резултат от сиренето
Моя мъж не яде сирене често,но затова пийва вечер
Не всяка вечер ,обаче,след като пие хърка
Изобщо не знам какво да правя
Освен да се местя в другата стая

# 107
  • Мнения: 6
Момичета, много съжалявам, че спрях да пиша в темата.

Много неща се завъртяха, малката беше болна и изобщо не съм се вясвала във форума.

Сега за нашето "любимо" ХЪРКАНЕ:

Процедурата му беше насрочена за 17 февруари. Сутринта отидохме заедно, аз да го закарам, и там не съм му висяла на главата, само се видяхме с професор Бенчев, каза, че му предстоят някакви стандартни предоперативни изследвания, и че мога да дойда да си прибера благоверния на следващата сутрин.

Той е бил в упойка, и съответно нищо не си спомня, нито нещо е усетил. На другата сутрин си го прибрах. Мисля, че всичко общо ни излезе около 2000 лева.

От рецепцията в Хил клиник разбрах, че имали 3 или 4 вида лечение на хъркането, в зависимост от причината. При нас причината беше в небцето.

Имало и по-евтини, и по-скъпи методи. И най-важното за накрая:

МОМИЧЕТА, НЕ ХЪРКАМЕ ВЕЧЕ! В началото след процедурата му беше малко дискомфортно може би 2-3 нощи, и не хъркаше, но сумтеше и се въртеше като пумпал. Сега мината вече 3 седмици, и мисля, че нямаа по-щастливо заспиваща жена от мен  Party

Предстои му контролен преглед другия петък, като стане месец, и приключихме официално с драмата!  dance

И най-най-хубавото.... ЗАВИНАГИ! (освен ако рязко не напълнее с 30-40 килца Laughing)

Задавайте всички въпроси, ще се постарая да съм възможно най-изчерпателна!

Много те моля,пиши ми колко време ще е нужно да се предприеме операция
Ние не сме в Сф и ще ни е трудно ходенето за предварителни изследвания и т.н и ми се иска да разбера ,дали е възможна за нас такава стъпка .Може да пишеш и на лични
Предварително ти благодаря от сърце!

# 108
  • Мнения: X
Моят мъж спря да хърка, като спря да яде сирене.
Иначе, яко си подкарваше дъскорезницата......    Laughing
Млечните , и по-специално сиренето, образуват слуз в организма, задръстват трахеи, провокират чести настинки.
Откакто не яде сирене, не хърка, няма проблеми със синусите (преди всяка зима си ходеше с капките за нос и пакетчетата кърпички), тази зима дори не се разболя нито веднъж.
Толкова леко спи сега, че вече няколко пъти проверявам дали диша.  Grinning
  А как установихте,че хъркането е резултат от сиренето
Моя мъж не яде сирене често,но затова пийва вечер

Защото спирането на сиренето беше единственото, което промени в този момент.
Спря да яде месо няколко месеца преди това, но продължи да си хърка.
Почти всяка вечер си пийваме по 20-30 гр ракия със салатата, и досега го правим, но откакто спря да яде сирене, вече 4-5 месеца, не хърка.
Ние от година някъде тотално променихме начина си на хранене.И идеята за спирането на сиренето всъщност беше, за да реши проблеми с носа.Като дете е страдал от синузит, всяка зима , от ноември до март-април беше все с хрема и носни кърпи по джобовете.Тази зима за пръв път нямаше хрема, не се наложи нито веднъж да използва капки за нос и не се разболя нито веднъж.
А спирането на хъркането си е допълнителен бонус.За мен.    Grinning

# 109
  • Мнения: 2
Някой пробвал ли е от тези лепенки за нос с магнити, които уж спомагали за по-добро дишане и по-малко хъркане? Мисля че всякакви тапи или други превенции от страна на нехъркащата половинка не са решение, а по-скоро кръпка на проблема.
  zdraveite az imam s16tiq problem moqt m1j s16to h1rka i to neponosimo nqma znacenie kak e legnal  nqmam 1 vecer spokoistvie premestih se v drygata staq pak se cyva denem s1m kato piqna kypih lepenki i probvah naistina ima efekt no 1 stryva 1.31st. vzemah 3 3 no6ti spah no nemi ot1rva da kopyvam postoqnno lepenki izliza dosta sk1po no naistina ima polza kolko stryva tozi spei 6te provam i ot  nego

# 110
  • Мнения: 88
Винаги щом мина 92-3 кила прохърквам и щом сваля под 85 спирам хъркането Simple Smile
Сега сме в период в който хъркаме тримата с жената и малката в спалнята и съм се наканил някоя нощ да запиша концерта с телефона за поколенията Simple Smile. Малката и попръцва доста добре в до минор.

# 111
  • Мнения: 52
Ние имаме същия проблем, с тази разлика, че сме дует. Поне той така казва. Много ми е интересно как той докато се дере като лъв ме чува мен, но както и да е.
Купихме специални възглавници "против хъркане" пишеше на тях. Сега хъркаме повече...
До операция, като гледам колко стува, мисля че няма да стигмен, но ще взема този спрей да го пробваме.
При мен, обаче към хъркането се добавя и друг проблем - моичкият яде насън: отчетливо си дъвче и преглъща и то звучно. То човек докато спи не се съоразява как яде. Чудя се, ако му прошепна докато спи, че тази нощ е на диета, дали ще има ефект?

# 112
  • Мнения: 3 231
Моят мъж спря да хърка, като спря да яде сирене.

Млечните , и по-специално сиренето, образуват слуз в организма, задръстват трахеи, провокират чести настинки.

Откакто не яде сирене, не хърка
 
Защото спирането на сиренето беше единственото, което промени в този момент.
Корелация не значи причинно-следствена връзка.

Ако наистина се окаже, че сиренето е било проблемът, то тук си става дума за някаква алергия.

В крайна сметка как сиренето ще ти задръсти трахеята?!?!?!?, ако се храниш внимателно и си го вкарваш в хранопровода..., а не в дихателния тракт.

# 113
  • Мнения: 1 965
И аз в групата на потърпевшите. При нас проблема са килограмите, макар да са съвсем малко отгоре. Знам го, защото е отслабвал и е спирал да хърка. Сега провеждам атака и склоняване към хранителен режим.  Mr. Green

Ян Бибиян страхотно мнение, благодаря! Хубаво е човек да погледне и от другата страна, направих си някои ценни изводи.

Jason Din Alt разсмя ме до сълзи  Joy

# 114
  • Мнения: 712
И ние сме така. Хърка ужасно, без значение как е легнал - от мига в който затвори очи, до мига в който ги отвори. Аз явно съм глуха, когато спя, защото изобщо не го отразявам. Като си лягам обикновено ми се спи толкова много, че даже и да е заспал преди мен не го чувам.
Решение не сме открили. Спи на ортопедична възглавница, която явно не помага, а и той се оплаква, че му е ниска, т.е. неудобна. Носът му е чупен и вътре е зарастнал накриво (отвън си е съвсем прав), пушач е (много сериозен), теглото му не е в норма, но категорично не е дебел (има коремче, но иначе си е ОК). Освен това преди 2 години му установиха синузит, което подозирам, че само влошава нещата.
След няколко месеца ще имаме бебе и ще видим тогава как ще сме. Надявам се бебето да се научи да спи на шум иначе ще изперкам и аз. Simple Smile

# 115
  • Мнения: 106
Спрей, възглавници, матраци, тапи за уши, диван в хола ... всичкото без резултат. Интересното е, че аз с времето започнах да спя по-дълбоко, явно за да не чувам как хърка, организмът ми се е преборил сам с вредителя. Сега и детето не чувам  Crazy ,и хъркане не чувам, и часовника не чувам  Shocked

# 116
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Ей, дай боже всекиму Laughing
Всъщност сещам се, че и леля ми каза, че като помисли за началото на брака си има чувството все едно години наред не е спала заради хъркането на мъжа си, но после малко по малко е свикнала. А той е истинска дъскорезница  Shocked.

# 117
  • Мнения: 71
Здравейте, има ли някой впечатление от лекар във Варна, които може да помогне при проблем с хъркането. Четох за някакъв радиочестотен апарат в св.Петка , също и за безкръвни операции в св.Анна

# 118
  • София
  • Мнения: 1 363
Много полезна темичка, ще я изчета цялата, барем има светлина в тунела!
ММ винаги е бил с наднормено, но преди 3-4 години рядко качи 10 кг, които се отразиха и на лицето му - отпра една гуша, едни бузи, прилича на борче и от тогава и хърка. Вече е 110кг и категорично отказва да отслабне, убедена съм, че килограмите са причината при него.
Щом не иска да сътрудничи, почвам да търся алтернатива, че наистина не се трае. Не стига, че детето ме буди по няколко пъти през нощта, ами и той, всяка нощ, непрекъснато. Някак си и дишането му се променя като заспи, диша някак си тежко, измъчено такова.
Понеже стана на въпрос за млечните - не му се отразяват със сигурност, алкохол също не пие и не пуши. Позата пак няма значение, за това не виждам смисъл да купувам ортопедична възглавница.

# 119
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Отделна стая му е майката. Не е човешко недоспиването.

Общи условия

Активация на акаунт