Хъркане... във всяка позиция на тялото

  • 146 492
  • 130
  •   1
Отговори
# 75
  • Бургас
  • Мнения: 644
ХАЙДЕ И АЗ ДА СЕ ПРИСЪЕДИНЯ КЪМ ВАС. ОТ МЕСЕЦИ СПЯ В ТОЗИ УЖАС АКО МОЖЕ ДА СЕ НАРЕЧЕ СПАНЕ ,А СКОРО ЧАКАМЕ БЕБЕ И НЕ МИ СЕ МИСЛИ ...ТО СЕГА МИЛОТО ДЕРЕ КАТО КОТЕ ДА ИЗБЯГА ОТ КОРЕМА ПРЕЗ НОЩТА

Имахме го тоя проблем. Мисли алтернатива, защото като е новородено няма да се буди, но след 3 месец няма да можеш да го приспиш!

# 76
  • Мнения: 75
И аз с годините развих нещо като алергия към донапренените (не е сърбеж, но ушните канали се зачервяват и стават чувствителни на допир), но восъчните пък ме дразнят, защото са увити в нещо като памук и не ми прилепват плътно.

Но да се надяваме, че вече няма да ми се налага да си тормозя ушите с тапи.

Мъжът ми няма апнея, според изследването, което му правиха, професор Бенчев му препоръча лазерна намеса. Стойността е около 2000 лева на въпросната манипулация, обаче не ни е лесно да се решим и още мъдрим, да се подлага ли, да не се ли...
Освен, че тук, във форума има доволни, професора ни срещна докато бяхме на прегледа в Хи клиник с някакъв пациент, който беше на контролен - за да го разпитаме с мъжо очи в очи за резултата. Човекът каза, че вече месец си бил напълно окей, успокои го моя (дето много го е страх дори от думата "болница", камо ли "операция"), че не боляло след това, има само леки ограничения в хранене/пиене/пушене.

Но честно, готова съм аз да ги събера парите и да му (си) направя паметен подарък за свети Валентин  Crazy

# 77
  • София, Бургас
  • Мнения: 1 727
Lilava_krava, стискам палци да се съгласи и за баба Марта да спите напълно непробудно цяла нощ Laughing

# 78
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
но восъчните пък ме дразнят, защото са увити в нещо като памук и не ми прилепват плътно.


Памукът се маха! Той е само за предпазване, докато са в кутийката. После махаш памука, оформяш топче, от топлината на пръстите восъкът се размеква и се оформя много лесно. Правиш си топче голямо, колкото ти е удобно. Усеща се много мазно, но всъщност това е добре за ушния канал, не го изсушава. Станала съм специалистка вече Mr. Green

# 79
  • Мнения: 348
  bouquet Записах си всички начини за борба с проблема, ще пробвам.
Благодаря на споделилите опит!

Знам, че тук не се вярва на такива неща, но да споделя все пак от благодарност:
Ние действаме с нещо много алтернативно, да го наречем Сила на мисълта, има ефект на приливи и отливи. Затова ще действам по всички фронтове.

# 80
  • Мнения: 75
white flower, възхищавам се на хората, които успяват. Моята сила на мисълта в годините, в които спя до моя ръмжащ звяр би могла сигурно да събори мостове... Но не и да го накара да престане  Mr. Green

'Кафе с мед' да се надяваме, че ще спра да ползвам тапи изцяло! Но за восъчните, наистина мисля, че през тях се чуват повече шумове, отколкото донапренените...  Sad

kateto_85 - даноооо, данооооо, данооо, както пееше Богдана Wink

# 81
  • Мнения: 348
white flower, възхищавам се на хората, които успяват. Моята сила на мисълта в годините, в които спя до моя ръмжащ звяр би могла сигурно да събори мостове... Но не и да го накара да престане 

Точно!
Не можеш с твоята мисъл да промениш него на физическо ниво.
Аз мога да изправя кулата в Пиза по-лесно, отколкото да го накарам да работи с мисълта си. Обаче поне с някакви първи стъпки успях!
Ще комбинирам първо с възглавницата, после и със спрея ... еее, велика сила е любовта  Joy  и не съм се женила, за да ми е студено!

# 82
  • Мнения: 75
Момичета, имаме развитие в нашето малко семейство!
И насрочена процедура за петък. Всички мацки на хъркащи съпрузи да стискат палци!

# 83
  • Стара Загора
  • Мнения: 484
 newsm10

# 84
  • Мнения: 4 569
Колко пари са въпросните операции и как се водят? Операция на носа ли?
Напишете, моля ви малко повече за операциите и дайте имена и координати на лекари.  Praynig

И ние сме на спрей, ама цял живот спрей...  Thinking Не е ли вредно?


Носът му е чупен два пъти, не е опериран, пуши.
И при нас е така + че пуши прилично и пийва по малко от време на време. 105 кг на 1 и 80 см. И по-слаб е бил, пак е същото хъркане.  Tired


Според мен е гаден егоизъм да знаеш, че жената до тебе не може да спи нормално и пак да си настояваш да делите една стая, че и легло даже Simple Smile Или се лекувай, или се премести в другата стая пък там цепи дъските колкото ти душа сака.  Grinning Така де
Евала!   bouquet


Моят мъж сиоперира носа и вече няма този проблем.
Разкажи малко повече, моля те.
Как го нави?


Бях чела някъде, че ако мъжът лапне биберон и спи с него, няма да хърка.
Четох го в една статия, не като майтап.
Подозирам че ще поиска да ми навре биберона някъде.  Tired



Преди време, тук във форума попаднах на рекламна статия по темата: http://www.bg-mamma.com/index.php?action=article;id=4229. Някой да е опитал медицински да се справи с проблема?
Какви ли са им цените?  Rolling Eyes



Ще ти пусна на лични. А доктора точно това обясняваше за апнеята като го разпитваше (по-точно мен, като страничен наблядател Simple Smile) - дали спира дишането, защото това било симптом.
Ако може пусни тук.  Praynig



Мъжо беше миналия петък на преглед при същия професор Бенчев.
....
Стискайте палци моичкият да не го хване шубето и да не се откаже накрая  ooooh!
Колко струва прегледа?
Стискаме!  fingerscrossed fingerscrossed fingerscrossed


Момичета, имаме развитие в нашето малко семейство!
И насрочена процедура за петък. Всички мацки на хъркащи съпрузи да стискат палци!
Какво стана?  Grinning





Последна редакция: нд, 19 фев 2012, 17:41 от Естел

# 85
  • Мнения: 15 379
Естел, да отиде на УНГ. Може проблеми с мъжеца да има.
105 кила човек - няма начин да не бичи дъски нощем.
Има "Кабинети по съня". Търси в Гуглето, предлагат и маски за спане. Това е единственото, което вероятно може да ви помогне. Или операция на мъжеца.

Решението поне за мен е отделна спалня. Нито спиране на цигарите помогна, нито операцията, нито отслабването. Аз все бях недоспала, нервна и ужасно кисела, защото нощите ми минаваха в бутане, ръгане, викане.
Стигало се е дотам да спи седнал на спалнята. Ефект - нула. Само той се измъчи.

# 86
  • Някъде в България
  • Мнения: 16
здравейте момичета ,да се присъединя и аз към вас.Ние сме женени вече 12 години и 14 живеем заедно ..Преди сякаш не ми пречеше ,че хърка ,но сега откакто се роди малкия не мога да търпя въобще..само се караме за това хъркане.Когато спи в хола на дивана ,който не е от най-удобните се спим всички чудесно,но като си легне при мен на спалнята  е някакъв ад...най-лошото е ,че той се сърди ако го бутна да се обърне или нещо подобно...теорията е "най кой му се спи нищо не му пречи"Може би се страхувам ,че ще събуди детето ,което е вече на една година ,но него не му пречи,може би в просъница го чува и започва малко повече да се върти ,но не се събужда...Но при мен  е друго ,дори да си легнем заедно и да заспим блаженнно някъде към 2-3 часа през нощта се събуждам и се почва едно яко преследване -по всякакъв начин се опитвам да го накарам да се обърне на страна ,за да хърка по-малко или да спре..просто е като някаква война....Купих му от онези силиконови накрайници дето се слагат в носа..за известно време действаше  и после ефекта му отслабна а и той отказа да го носи.Сега като го накарам да си го сложи започва да мрънка..караме да се чувствам виновна ,че се държа лошо...а аз не мисля,че съм лоша просто искам да се наспя като хората.....имам чудесно  и спокойно дете ,което не се буди по цели нощи още от три месечна възраст , а за сметка на това хъркащия ми  съпруг не ми го позволява..е аз ли съм лошата...Момичета ще ми споделите ли от къде да си купя тапи за уши ,за да не съм аз виновната..ще опитам и с това дето се слага на ръката...той смятя ,чее нормално да си хърка и не мога да го убедя ,че не е така-килограмите му са в повече ,пуши по кутия на ден..е как няма да хърка...извинете ме за дългия пост

# 87
  • София, Бургас
  • Мнения: 1 727
PAVLI1,  това май е период, който всяка една минава, докато най-накрая половинката се реши  да направи нещо за общото благо..според мен първо може да пробвате с килограмите и ако не стане решението е УНГ..на мен преди даже ми се ревеше през нощта, защото ми се спеше, а не можех да да заспя от него..но сега нещата се пооправиха и хърка много много по-малко..беше ми нужно около година, за да го убедя да предприеме нещо..накрая добре, че на мен ми се наложи да изтърпя разни неприятни неща по друг повод и той реши да бъде съпричастен и се подложи на лека манипулация е гърлото..стискам палци по-бързо да го убедиш да направи нещо по въпроса Hug

# 88
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Аз като ви чета, направо настръхвам, защото знам какъв ад е. Без тапи не мога да си представя живота си изобщо Mr. Green. При това моят мъж не хърка толкова зловещо, по-скоро похърква, но аз спя много леко и подскачам веднага.
PAVLI1, от аптеката се купуват тапите, има няколко вида.

# 89
  • Мнения: 52
Записвам се, за да следя темата. Моят мъж започна да хърка изведнъж, без промяна в килограми, навици или нещо друго. Изчетох сума ти форуми и материали за хъркането и установих, че на някои хора нищо не им действа. В началото така се дразнех, че го ръчках непрекъснато, а той се сърдеше, че не го оставям да спи. Полудявах и при най-слабото похъркване. Няколко пъти си спретнахме разкошни нощни скандали, от които на другия ден и двамата се чувствахме недоспали и зле. Сега се опитвам да не му обръщам внимание. Ако надвиши определени децибели, нежно го помолвам да се обърне. Ако и това не помогне, се изнасям в другата стая.

Общи условия

Активация на акаунт