Как мислихте, че ще наречете децата си, когато бяхте малки?

  • 6 148
  • 64
  •   1
Отговори
# 45
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 298
Баща ми беше ми донесъл от Чехия една вървяща кукла ,която се казваше Вероника.От тогава това е любимото ми име и дъщеря ми се казва така.

# 46
  • Мнения: 22
Като дете винаги съм си мислела че имената Виктория и Кристиян ще бъдат имената на децата ми. Сега като трябва да избирам име за бебчо, изобщо не съм ги включила тези имена. Хубави са, все още ги харесвам. Нооо ми напомнят за хора, които срещнах вече като голяма и не искам да правя асоциация с тях Grinning Grinning

# 47
  • Мнения: 5 559
Като бях малка, бях решила, че или ще се омъжа за Любомир, или синът ми ще се казва така. Не знам какво толкова съм му харесала на това име, съвсем нормално си е, но не е нещо особено. В крайна сметка се оказа,че съпругът ми е трябвало да е Любомир, но в последния момент го кръстили вместо на дядо му Любо, на баба му. Simple Smile

# 48
  • Мнения: 4 853
Аз съм харесвала Ивайло.
Не си кръстих сина така, вече не ми харесва 😃

# 49
  • Мнения: 18 562
Елизабет, Анджелика и Виктория 😊 Първото на любима героиня от книга, второто от любима италианска приказка от 90 те(Фантагиро😉), третото, защото ми харесваше много тогава.
Двете първи веднага ги предложих и щеше да е едно от тях. Мм обаче не ги одобри, а няма как да изберем име, което той не харесва. И стана Изабела.
А и аз някак тогава не ги усетих тези имена, не знам, не бях убедена в нито едно. И в крайна сметка таткото избра името.
От малка съм знаела, че ще е чуждо име, българските не съм харесвала никога. От малка съм си по чуждите имена.
Леля ми беше убедена, че ще е Елизабет.
До ден днешен се чудя защо не я кръстих така.
Но сега не мога да си представя друго име. Виктория изобщо не стоеше, защото вече е банално. И много използвано, което не ми допада. Аз бягам от такива имена. Мъжки не съм мислила, защото си мечтаех за момиче.
 Ако имам момче най-вероярно е да бъде дословно на свекър ми-Валери.

Последна редакция: вт, 08 юни 2021, 09:55 от Snow_White5

# 50
  • Мнения: 3 325
За момиче любимо винаги ми е било Анастасия, на галено Аня. Любимото ми филмче беше за принцеса Анастасия, гледах го непрестанно. Ако един ден имам дъщеря ще се казва така сигурно.
За момче любими ми бяха Арек, Марио и Тома. В крайна сметка името на детето ми няма общо с тези, но тогава ми бяха любими.

# 51
  • Мнения: 1 070
Е как, Алисия и Диего, разбира се! После се присъединха Талия и Фийби. Grinning

# 52
  • Down south
  • Мнения: 7 719
Каква хубава тема.
Някога исках да имам Адела/Аделина, Изабела или Мирела.Явно е имало някакво силно очарование в тези имена.
В крайна сметка се "сдобих" с прекрасна Ралица. Оказа се, че ще живеем извън България и името бе твърде трудно за тукашните земи. Превърна се в Райли.

# 53
  • София
  • Мнения: 23 014
Александър, аз и до сега го харесвам много, но стана твърде популярно, а и не ми харесва, че има 3,4 имени дни. 🤣

# 54
  • София
  • Мнения: 1 411
Много интересна тема. Беше ми интересно да прочета коментарите.
Аз имах две кукли, мъжка и женска - Лео и Мими, като дете бях убедена, че така ще се казват децата ми. Е, разбира се, като спрях да играя с тях, ми отмина този мерак😁

Моите дъщери миналото лято кръстиха 2 котета Григор и Мръвка и казаха, че са мн хубави имена и така ще се казват и децата им. Ще им го припомня след 20тина години. 😂

# 55
  • София
  • Мнения: 23 014
Дъщеря ми си кръсти нейното " бебе" Елеса, ще видим един ден дали и истинското и дете така ще се казва. 😀

# 56
  • Мнения: 6 777
Аз бях фенка на Далас и мислех някой ден да си кръстя детето Пам, ако е момиче и Боби, ако е момче 😂

# 57
  • София
  • Мнения: 39 812
Фаворитите сред имената ми бяха Мими (Мария), Стела и Марио.
Нямам деца с тези имена.

Дъщеря ми има любими имена, но само живота ще покаже дали ще кръсти децата си така. Заяви ми обаче, че деца нямала да има и внуци да съм чакала от брат ѝ.

# 58
  • Мнения: 2 624
Не съм си мислила эа това преди да стана на поне 14-15, по-скоро бях на 17, когато си бях харесала раэлични имена. Харесваше ми Крум эа момче. После Иэабела эа момиче, това ме държа много дълго, дори още ме държи, но мъжът ми не е голям фен на името. По-скоро като студентка събирах потенциални имена. Имах период, явно носталгия към България, в който исках ако имам дъщеря, да е Рада. :Д Все още се чудя как ми е хрумнало..... Эа момче имах много любими имена-всички класически интернационални, от българските винаги съм харесвала Радослав.

Като бях малка не си играех на майка с бебе, въпреки че имах много кукли. Предпочитах да си играя на магаэинерка, да рисувам, да си преобраэявам куклите, но никога не съм ги кръщавала. :Д

# 59
  • Мнения: 5 559
Аз пък наред с имена като Изабел, Анабел, Елизабет, забелязвам завръщане на типично български имена като споменатото Рада, Ивана, Неда - няколко двойки около нас кръстиха децата си така.

Общи условия

Активация на акаунт