Любов и наказание /Aşk ve Ceza/ - тема 39

  • 34 744
  • 736
  •   1
Отговори
# 690
  • На юг от тук
  • Мнения: 3 357
Аз съм една от тези, които не повярваха на Явуз от самото му появяване във втори сезон.След отвличането на сестра му съвсем изгубих вяра, че може да прояви нещо човешко. Да винаги е с една крачка напред, но нека не забравяме, че той до влизането в затвора е живял във Ван при семейството си. Той знае за наркотиците и Бешир ага от дете. Живял е живот в , който винаги да си нащрек, органите на реда да не разкрият лаборатория или пък самото пренасяне на праха. Това го е научило и с гърбът си да вижда. Затова сега се учудваме, че предвижда събитията и ловко се измъква от тях.
А и целта на филма е да покажат трудния път на тази част от Турция, да живее в 21 век. Но понякога мислите ми тръгват в грешна посока, ами ако са решили да ни покажат,че един или двама не са достатъчни за справяне със всичко това? Да любовта за Саваш е Яска-наказанието Китка, но той може и цял живот да носи този товар на гърба си.
Относно срещата в агенцията- и за Китка имам съмнения. Спомняте ли си отказът и да се разведе. Тя не изтъкваше причината, че е влюбена и го обича, а крещеше- аз съм карън, карън. Мисля, че на нея всъщност много и харесва да е снахата у Балдар. За това вътрешно още в нея стои това желание-ето възможност да обясни на Ясемин колко е "опасно" Саваш да се разведе с нея.

# 691
  • Мнения: 1 863
    Относно посещението на Чичек при Ясемин, мисля че е продиктувано, точно от разговора и с Хакан.
"Хакан: Ясемин е страхотен човек. Тя наистина те харесва. Опитва се да намери такова решение, че всички да са щастливи."
 Това е изречението, което я провокира, според мен. Смятам, че съвсем добронамерено е това посещение, за да намерят общ начин да решат проблема и всеки да е в безопасност. Китка е наясно с цялата ситуация, обидно и стана, че Шахи подготвя стаята за булката, а тя все още е там, но промиването на мозъка от страна на аби, че ще почне кръвната вража, не и позволява да си тръгне и разчита на Саваш да реши проблема. Тя му вярва, което вбеси аби!
  Кати, аз също не съм имала пълно доверие в Китка, но мисля, че в този момент, тя е наясно, че шанса е 0, сама каза, че са жертва и тримата, а сега и четиримата - и Йомер. И е редно да се ожени за Ясемин. Стига аби да не направи някой негов маньовър и да и вкара някакви бръмбъри в главата и, поне за сега Китка е на правилния път. Ако Ешреф разкрие Явуз и Китка разбере и най-вече повярва - нещата ще тръгнат в правилната посока, но кой знае в коя серия ще е
!? newsm78

# 692
  • Мнения: 8 476
Ох не знам аз не съм изгубила надеждата,че Чичек е добрата част от Моран и тепърва ще има голямо участие в разкриването на Явуз и ще помогне на Саваш.Може и да е детинско да си правя такъв сценарий ,но наистина се надявам  да се развият така нещата.
Снощи като гледах ми се сторо,че Пала е заинтересован от Джейда,а днес вече не ми се струва така newsm78.Но определено Фидан наостри локаторите да чуе по добре разговора по телефона.
Може сега Саваш като отиде в агенцията Джейда да се насочи към него щото му хвърляше доста мераклийски погледи в една предишна серия.Да стане малкко раздвижване не за друго.Ясето да се усети,че не е само тя и че Саваш е харесван и от други жени.

# 693
  • И тук, и там, че и обратно...при нашите си ендемити:)
  • Мнения: 1 219

За първи път ми е много трудно да коментирам серия - била съм ядосана, разгневена, удовлетворена, обнадеждена - а сега нищо... Приемам нещата такива каквито са. Усещането ми за безизходица и триумф на всепобеждаващото зло е по-силно от всякога. Затова аз не споделям мнението, че сценарият издиша и има липса на свежи идеи. Ситуацията във филма е достатъчно сложна, за да бъде разрешена с лека ръка. Според мен идеята е да се нагнети до нетърпимост това усещане, за което пиша по-горе, да го съпреживеем не само със сърцата си, но и да го осмислим с разума си. Мислех, че всичко се върти в един омагьосан кръг, но вече си давам сметка, че всъщност е издигаща се спирала. С бавни стъпки  всеки е поел към Голгота, носейки своя кръст на рамо. И всеки според делата си, ще получи дължимото - любов или наказание. newsm78

Видях, че сте коментирали погледа на Пала към Джейда (на срещата и след телефонния разговор). Мисля, че беше "отнесен" по-скоро от безпокойство и тревога заради оттеглянето на Ясемин от кампанията на Балдар. Може би след превода ще разберем. Не ми се иска след всичко, което видяхме за връзката и отношенията му с Фидан да го пързулнат в посока "лекомислен флирт".


Елдо, и да имах време нямаше сигурно да го напиша по добре от тебе  bouquet
Изцяло мисля като тебе.
А по въпроса защо Чичек отиде при Яска - Таня в предния пост разсъждава много логично. Чичек вероятно отиде при Ясемин след думите на Хакан. Те вероятно я обнадеждиха, че може да разговаря с любимата на Саваш добронамерено и открито

# 694
  • На юг от тук
  • Мнения: 3 357
Искам по-бързо да се разкрива всичко, но от друга страна това ще е краят на филма, а не ми се иска скоро да свършва. Мисля си какъв ли шок ше преживее Чичек след разкритието на Явуз.
Относно лара- и аз съм и ядосана. Но всеки родител се жертва за детето си. Дано сценаристите намерят "правилното" според нас -зрителите решение. А Чичек може да се върне във Ван и да преподава- нали искаше в нейното училище. newsm63 newsm63

# 695
  • Мнения: 1 863
  Позволих си да отделя тази част от епизода в клип, тъй като много ми хареса тази интерпретация на песента, макар, че Кеи вече има такъв клип от 39 епизод. Използвах и нейния превод, за което и благодаря, макар да не съм искала позволението и. Не намерих студиен запис на точно тази интерпретация и затова е в този вид. Simple Smile

Алие Мутлу - Скъпи, душата ме боли ~ Любов и наказание vbox
Ask ve ceza ~ Aliye Mutlu - Canim Yaniyor dailymotion

# 696
  • Nova Zagora
  • Мнения: 3
За разговора Чичек-Ясемин не съм обнаждена не забравяйте как евъзпитана.На пълно подчинение на съпруга и обичаите.Тя затова и седи у Балдарови.Затова винаги се хваща като удавник за всяко нещо, което и каже аби.Помните ли кога се развика най много когато излезе новината по телевизията и вестниците. Rolling Eyes

# 697
  • Мнения: 8 476
Танче и на мен много ми харесва тази интерпретация на песента.Много хубаво си се сетила да го отделиш момента.
Ако разкрият играта на Явуз сериала ще трябва да свърши,прави сте.Така,че ще има да се мъчим още доста серии,но дано бавничко да започнат да открехват врата,та да го видим тоя човек какви са му целите.Поне Ясеми вече разбра,че Явуз няма само професионален интерес към нея ,а и си флиртува.

# 698
  • Кралица-майка ВлъхоУсойница
  • Мнения: 20 055
За разговора Чичек-Ясемин не съм обнаждена не забравяйте как евъзпитана.На пълно подчинение на съпруга и обичаите.Тя затова и седи у Балдарови.Затова винаги се хваща като удавник за всяко нещо, което и каже аби.Помните ли кога се развика най много когато излезе новината по телевизията и вестниците. Rolling Eyes
До колкото си спомням момента, Китка не беше тая която викаше след новината, Шахнур изпадна в истерия. Тя дори не се обади на аби, а аби й се обади и тя му се оплака от отношението на директора. Не съм съгласна, че Китка е подчинена Ванските закони (обичай, съпруг). Саваш ощ в началото видя това и за това й помогна. Да, тя вярва на абито защото е живяла във Ван. Тя е наясно какво  кръвна вражда и не смее да поеме риска. Моля да не забравяме, че последния убит е АМ и то от Балдар. Враждата може да почне само абито да щракне с пръсти. Тя е сама.На кого да се опре? Не може даже и на Абито...той е против по неизвестни причини...аз вече силно се съмнявам да е влюбен. Или ако е...то тази любов е пълна перверзия. Така, че щом Китка види подкрепата на Саваш и убедена в нея...най-логичното е да откине като кучка от синджир от дом Балдар. Аз вярвам, че с Яска ще си говорят хубави неща. Няма как да е друго. Peace
Пак да спомена мойто коте... Mr. Green
Щом Ешреф Бонд(Пенда... Hug) е търгнал по него....ИЗГОРЕ... hahaha
Бора също... Joy Joy Joy

# 699
  • Пловдив
  • Мнения: 38
Логиката, която Таня изложи за срещата между Ясемин и Китка, ми се струва много убедителна. Но като имам предвид крайностите, между които се люшка в поведението си Китка, не изключвам и възможността посещението й в офиса да е част от някакви задкулисни машинации на аби. В трейлъра на мен ми направи впечатление, че Ясемин е по-скоро спокойна, отколкото доволна, и същевременно изненадана, че вижда Саваш. Чичек беше усмихната, но не и изненадана и сконфузена, че Саваш я е заварил там. Наивно ми се струва тя да успее сама да разреши проблемите, докато Суперявуз си разиграва кончето на воля.  newsm78
Видяхме, че тя първоначално отказа да приеме истината кой е убиецът на брат й, въпреки че познаваше истинското лице на баща си. Ако тя сама не стигне до истината за своето отвличане и същността на брат си (или поне не получи солидни доказателства за това) безрезервно ще се доверява на брат си. Нейният развод обаче не се вписва в плановете на аби.
В началните епизоди след появяването му, Явуз беше представен като любящ и разбиращ брат, човекът на когото Чичек е имала най-голямо доверие. Блъскам си главата и не мога да го измисля: кое е това, което го доведе до такова посегателство над собствената му сестра. Вчера стигнах до там да издирвам номера на коли из епизодите и да ги сравнявам с номера на колата пред къщата на Хакан.  Joy Joy Joy Joy Направо да се хващаме с аби за ръчичка и в първата лудница hahaha

# 700
# 701
  • И тук, и там, че и обратно...при нашите си ендемити:)
  • Мнения: 1 219
Логиката, която Таня изложи за срещата между Ясемин и Китка, ми се струва много убедителна. Но като имам предвид крайностите, между които се люшка в поведението си Китка, не изключвам и възможността посещението й в офиса да е част от някакви задкулисни машинации на аби. В трейлъра на мен ми направи впечатление, че Ясемин е по-скоро спокойна, отколкото доволна, и същевременно изненадана, че вижда Саваш. Чичек беше усмихната, но не и изненадана и сконфузена, че Саваш я е заварил там. Наивно ми се струва тя да успее сама да разреши проблемите, докато Суперявуз си разиграва кончето на воля.  newsm78
Видяхме, че тя първоначално отказа да приеме истината кой е убиецът на брат й, въпреки че познаваше истинското лице на баща си. Ако тя сама не стигне до истината за своето отвличане и същността на брат си (или поне не получи солидни доказателства за това) безрезервно ще се доверява на брат си. Нейният развод обаче не се вписва в плановете на аби.
В началните епизоди след появяването му, Явуз беше представен като любящ и разбиращ брат, човекът на когото Чичек е имала най-голямо доверие. Блъскам си главата и не мога да го измисля: кое е това, което го доведе до такова посегателство над собствената му сестра. Вчера стигнах до там да издирвам номера на коли из епизодите и да ги сравнявам с номера на колата пред къщата на Хакан.  Joy Joy Joy Joy Направо да се хващаме с аби за ръчичка и в първата лудница hahaha

Eldo, аз не те пускам там. Днес заслужаваш моите адмирации.
 smile3501 smile3501 smile3501
 Много добре ги оглеждаш нещата и хипотезите са ти съвсем правдоподобни. Само не си "блъскай главата" в твърди неща, че явно много зор ни чака всички нас през следващите вторници newsm17 newsm17

# 702
  • Кралица-майка ВлъхоУсойница
  • Мнения: 20 055
Абе, не ми приемате тезата...ОК! Peace
Ама ще видите, че съм права...мнооого ги чаткам тия фрагмани бееее... Joy Joy Joy Joy Joy Joy Joy Joy Joy Joy Joy Joy Joy

# 703
  • И тук, и там, че и обратно...при нашите си ендемити:)
  • Мнения: 1 219
Абе, не ми приемате тезата...ОК! Peace
Ама ще видите, че съм права...мнооого ги чаткам тия фрагмани бееее... Joy Joy Joy Joy Joy Joy Joy Joy Joy Joy Joy Joy Joy


Що бе Зизу, напротив, приемаме я... Аз съм склонна да мисля, че Чичек все повече към страната на положителните образи ще я слагаме. Но чак не ни се вярва, че ще се разплетат нещата бързо. Вече във всичко се съмняваме. Че Кудрет, както и друг път го е правил, ни направи кривогледи.
Ама ти измисли някои хватки да му вземеш акъла на твойто коте, че много лошо почна да гледа не само Яска, но и Савашко hahaha Joy hahaha Joy

# 704
  • Мнения: 460
И аз силно се надявам Китка вече да излезе от умопомрачението, в което беше изпаднала....но ще видим, винаги едно наум с Моранови! Mr. Green
Шахнурката много ме дразни вече, това закостеняло бабе кога ще се кротне и ще спре да се вре в чуждите работи?! Sick
А относно това, че сценария издишал, някои хора го повтарят това още от 1-ва серия, ама не са спрели да гледат и коментират с настървение... Mr. Green

Дами, тази вечер  съм на съседния мегдан, при Халит Великолепний! Grinning

Общи условия

Активация на акаунт