100 % добра майка

  • 10 288
  • 247
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 3 066
На мен лично не би ми било достатъчно да съм само майка,но и за мен работата ми е само средство за пари,нищо повече.Избрала съм я пред различни по престижни такива ,защото  ми дава гъвкавост,по добро заплащане ,свобода и възможност да си гледам детето докато я работя. Винаги съм казвала,че за мен идеалният вариант т работа по 3-4 часа на ден и възможност да съм до детето ни ,другото е само запълване на времето ,събиране на пари за целите ни и дългосрочен план за живота ни като семейство.

# 226
  • Мнения: 7 947
Клер - напълно си права, само да добавя - и начина - по който работата те кара да се чувстваш, да се развиваш, да успяваш, да бъдеш ценена, дейна и тн.
tanyatais - ти, макар да не го пишеш - точно това казваш - достатъчно ти е да си само майка  Wink
"Винаги съм казвала,че за мен идеалният вариант т работа по 3-4 часа на ден и възможност да съм до детето ни ...събиране на пари"

# 227
  • Мнения: 3 066
Клер - напълно си права, само да добавя - и начина - по който работата те кара да се чувстваш, да се развиваш, да успяваш, да бъдеш ценена, дейна и тн.
tanyatais - ти, макар да не го пишеш - точно това казваш - достатъчно ти е да си само майка  Wink
"Винаги съм казвала,че за мен идеалният вариант т работа по 3-4 часа на ден и възможност да съм до детето ни ...събиране на пари"
Не,не казвам това.Не съм само майка,работя 3 дни в седмицата,но детето ми е с мен на работата,целта ни е да съберем пари за година,две и да се пенсионираме от всякаква  задължителна работа. След това само приема на гости и поддържането на имотите ще ни  е т.нар.работа,а семейството и ние ще сме си приоритетите.Парите са само средство за постигане на целите ,не са ми цел в живота,оттам и работата никога не ми е била приоритет,а само средство да поддържам стандарта си на живот.

# 228
  • Мнения: 7 947
Е, така де - детето винаги до теб.  Wink
Прием на гости казваш...амбициозна си.

# 229
  • Мнения: 24 467
За твърде малко хора "парите са цел в живота". Аз дори не се сещам за такива, които да познавам лично.    Grinning

# 230
  • Мнения: 3 066
Е, така де - детето винаги до теб.  Wink
Прием на гости казваш...амбициозна си.
Simple SmileSimple Smile
До мен е ,да,но е на такава възраст все още,след година ще ходи по 3 часа на ден на частна занималня и тогава пак ще имаме доста повече време заедно от децата на целодневна такава .Все пак за мен приоритета ми е тя да е ОК,а дали на мен ми е по трудно така,аз си го избирам .Трудно е да се стремиш да носиш 2 или 3 дини под една мишница:)

# 231
  • Мнения: 7 947
Е, ти какви дини ще носиш - нали след няколко години ще каниш гости?
Не всеки живее - заради детето си обаче. Някои хора правят неща лично за себе си.

# 232
  • Мнения: 3 066
Е, ти какви дини ще носиш - нали след няколко години ще каниш гости?
Не всеки живее - заради детето си обаче. Някои хора правят неща лично за себе си.
Гостите ще са туристи които ще посещават вилите ни в Гърция -Крит,за които ще се грижим ,храним,забавляваме и изпращаме поне 6 месеца в годината в сезона ,а останалото време в Бг .Не си ме разбрала за какви гости става въпрос,това е отново част от плана да сме заедно като семейство и да имаме добър,свободен и осигурен живот.Кой ли и иска нещо повече?

# 233
  • Мнения: 7 947
Перфектно.

# 234
  • Мнения: X
Не знам първолак да ходи и се връща сам. Има занимални и други начини, но хайде да вдигнем границата, говорим за  майка, която не работи, а децата и са над 14.
Ако си изчакаш неработеща децата да станат на 14 ,никога няма да заработиш, освен ако не си финансово притисната. За 14-15 г. губиш връзка с професия, навици. Вариантът е само работа, неизискваща особена квалификация, сл.нископлатена. А и при нашите условия, работа трудно се намира, като си прехврлил определена възраст , а и ти липсва опит и квалификация.

# 235
  • Мнения: 46 572
Гостите ще са туристи които ще посещават вилите ни в Гърция -Крит,за които ще се грижим ,храним,забавляваме и изпращаме поне 6 месеца в годината в сезона ,а останалото време в Бг .Не си ме разбрала за какви гости става въпрос,това е отново част от плана да сме заедно като семейство и да имаме добър,свободен и осигурен живот.Кой ли и иска нещо повече?

Че то това си е работа  Simple Smile при това доста натоварена. Вярно за половин година, но през това време ще е напечено.

# 236
  • Мнения: 3 066
Гостите ще са туристи които ще посещават вилите ни в Гърция -Крит,за които ще се грижим ,храним,забавляваме и изпращаме поне 6 месеца в годината в сезона ,а останалото време в Бг .Не си ме разбрала за какви гости става въпрос,това е отново част от плана да сме заедно като семейство и да имаме добър,свободен и осигурен живот.Кой ли и иска нещо повече?

Че то това си е работа  Simple Smile при това доста натоварена. Вярно за половин година, но през това време ще е напечено.
И аз това казвах,че ще е работа,но приятна,зависеща от нас само,без стрес и крайни срокове,а детето ще играе по цял ден на воля с нас,ще има 4 часа частен учител от 1ви до 4ти клас ,защото ще е невъзможно за 6 месеца в Бг и 6 месеца в Гърция да сменя училищата,ще имаме следобедите за нас си в които ще ходим на излети,на курсове и спорт с деца,на риба,гмуркане,грънчарство и каквото си поиска тя.Това бих искала за нашето дете-безгрижно детство и много семейно време .Това е т.нар.идеал за нас и еквивалента на добра майка за детето ни-време за нея,осигуреност,безгрижност и свобода да избира.

# 237
  • София
  • Мнения: 17 340
Хехе, доста забавно си го представяш, Танче, аз някак не мога да си представя да се справяте с такава работа за 4 часа, че няма да има стрес и крайни срокове, ама нейсе, мечтите са за това  Grinning
Още по-забавно е, че го наричаш пенсиониране  Laughing

# 238
  • Мнения: 3 066
Хехе, доста забавно си го представяш, Танче, аз някак не мога да си представя да се справяте с такава работа за 4 часа, че няма да има стрес и крайни срокове, ама нейсе, мечтите са за това  Grinning
Още по-забавно е, че го наричаш пенсиониране  Laughing
Не си го представям само,до година ще е реалност. Все пак ще имаме и персонал,и забавата няма да е 24 часова от нас само:),пенсиониране е ,защото не е конвенционалната работа от 8-18 часа,а по скоро почивка-работа с туист .Simple Smile и доста повече време за семейството и детето ни от средната класа семейства в Бг.

# 239
  • Мнения: 46 572
tanyatais, оставам с впечатението, че не си се занимавала с това? През тези 6 месеца можеш да забравиш за семейно време, включително в събота и неделя...
Проблемите с персонала винаги са повече от ползата.
Да не говорим за стреса на детето, което ще се чувства по-различно от останалите и ще има различно отношение, не винаги добро от страна на учителите.
Но това е моята гледна точка, дано подредите нещата според плановете си, успех Peace

Общи условия

Активация на акаунт