Защо тийнейджърите проявяват насилие?

  • 5 711
  • 126
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 62 595
почти цялото население нашенско. Хората масово се държат като деца в сладкарница, самите те не могат да се контролират, а какво остава да са опора за децата си!

# 16
  • Мнения: 326
 Отчасти проявяват агресия,за да привлекат внимание. Когато родителите не се занимават с децата си,те подсъзнателно чувстват липсата на внимание и също така подсъзнателно намират начини да го привлекат. Агресията е един много успешен начин за това.

# 17
  • Мнения: 1 788
Ако родителите се вглеждаха в начина на възпитание (обясняваха повече и от по-рано кое/как/защо), който прилагат повече и обръщаха основно внимание на тези неща, а не на "как да купим на детето маркови маратонки за Коледа", "как да купим най-скъпия телефон за чадото" и т.н., то тогава и пубертетите щяха да минават малко по-различно. А именно, поне децата щяха да имат малко повече доверие на родителите си и не на последно място - уважение...
Защото, честно, хич не ми пука, ако нечие разлигавено синче троши прозорци и чаши вкъщи, но ще ми пука, ако същото това мамино синче или дъщеричка, претрепе в гнева си моето или съседското дете, само защото имало по-хубави маратонки, било по-хубаво, било по-умно или безброй такива нелепи обяснения...
И сега, ако кажете, че и това е простено, щото било от пубертета...

П.П. дадох го и в друга тема:
http://www.facebook.com/album.php?aid=10844&id=108482009173242
За мен това не са деца, а чисти изроди! Но за това са виновни и милите им родители, а не пубертетът!

# 18
  • Варна
  • Мнения: 1 744
Servalan, това с котето ме разплака. Как може да има такива изроди, наистина?! И те са нечии деца, мамка му... /извинете/.
Как може индивид с нормален мозък да направи подобно нещо? Малко им е било да го запалят, а те допълнително са му сложили и пластмаса, за да се мъчи повече.
Нямам деца, не искам и да имам.

# 19
  • Мнения: 1 788
Аз също останах меко казано потресена след като прочетох историята на котето...
Що за болен мозък може да имаш, че да си и толкова "изобретателен" и да сложиш горяща пластмаса отгоре?!
Що за садизъм е това?!
Затова исках да я споделя и тук. За някои неща и действия няма оправдания.

# 20
  • Варна
  • Мнения: 1 744
Кое те прави такъв? Кое те кара умишлено и целенасочено да причиняваш болка на безпомощно същество? Това е извратено в крайна сметка. И не се знае какви последствия ще има във вече "зрелия" физически индивид.
Малките изродчета сигурно дори не са били порицани, а е трябвало най-малкото да бъдат картотекирани.

# 21
  • Мнения: 1 788
Не знам, темата е необятна и може да се говори с часове, но според мен всичко започва и е свързано със семейството и семейната среда. Особено, когато става дума за агресия.
Какво значи "околната среда вреди"? Тя може да навреди до толкова, че да накара тийнейджър да пропуши, да пие, да си боядиса косата зелена, да си продупчи веждите и т.н.
Но когато става дума за насилие, как така те променя средата, ако в семейството са те научили, че не е редно да нараняваш/измъчваш физически някого друг?
Като малка имах позната, която беше доста агресивна, опитвала се е да "увлича" и други да й ходят по акъла, но мен не можеше да привлече към тези неща, защото първата мисъл ми е била - "ами него ще го боли, не е редно, то/тя ще се мъчи, ще плаче". Чисто и просто ми е било мъчно за тероризирания, защото това ми е било обяснявано у дома.
Никой не може да ме убеди, че удоволствието от агресията, от болката в очите на измъчвания е просто плод на буен пубертет! За мен това е плод на болен и увреден мозък!

# 22
  • София
  • Мнения: 62 595
е, тук дори психиатрите, психолозите, социолозите и всякакви изучители на човешката природа и социума са  с противоречиви теории!  Някои казват, че е заучен модел, други казват, че е заради възможно увреждане на мозъка (примерът с един френски работник в желензинице, в чиято глава се забил метален кол; човекът оживял, но станал много агресивен, а  преди това бил кротък човек), трети че е генетично...  Кой знае? Може и да е отт всичките химии, с които се тъпчат!

# 23
  • Мнения: 1 749
Не е  свързано само със семейната среда. Има нещо, което е заложено от рождението.

# 24
  • Мнения: 1 753
Кое те прави такъв? Кое те кара умишлено и целенасочено да причиняваш болка на безпомощно същество? Това е извратено в крайна сметка. И не се знае какви последствия ще има във вече "зрелия" физически индивид.
Малките изродчета сигурно дори не са били порицани, а е трябвало най-малкото да бъдат картотекирани.
В съседна тема една  майка казва,че щом и пречат бездомните кучета,значи трябва да бъдат избити.Едно дете, ако от малко слуша това дали няма да си мисли-бездомно е,мога да го убия.

# 25
  • Мнения: 136
Преди 2-3 години имаше една тема " За страшна агресия у деца " , където авторката пишеше за проява на отвратителен садизъм от подрастващи към кучета ! Тя просто биеше тревога , че ако не се вземат мерки за превъзпитание на такова отношение , ще дойде време на ето такива теми като днешната ! Дете заколило майка си , убило братчето си , или съученика си ! Тогава една Бабилия каза " Нее , такова нещо няма ! Аз не съм виждала ! "
 Интересно къде се спотайва сега Бабилия ,...ами сигурно не е чула ...

# 26
  • Мнения: 46 526
Не знам защо, но е било факт винаги ...

Защо тийнейджърите проявяват насилие ли?  ...

Не съм съгласна. Родителите на тези деца са възпитавани именно едно време, явно не сме получили достатъчно добър пример, за да се справим.
И липсата на свободни медии преди 1989 г. не трябва да те оставя с впечатление, че тогава не са се случвали подобни неща, Поправителният в Бойчиновци пак си се пукаше по шевовете и бълваше после изпечени престъпници, но тези неща не се говореха, разбираш само, ако ти е станало пред носа.

# 27
  • Мнения: 2 480
Бабилия вчера участваше в някаква тема. Явно, че тази тук не я интересува. С нея имахме твърде дълги спорове в някои други теми. Тя направо ме удари в земята с някои свои виждания. Не можела да съди никого, всеки бил прав за себе си, щом се стреми към пари и благополучие! Оправдаваше тези, които ни заливат с пошлост от телевизията.
Сега по темата. Доста верни неща добавихте. Нямам на какво да възразя. Обаче аз пак ще стигна до изчезналата роля на църквата във възпитанието на цялото общество. Затова се погрижиха още на 9.09.1944г. Повечето от моите учители бяха израстнали и възпитани преди тази дата. Дори се е случвало предишният директор на техникума, който завърших да поздравява колеги-учители, вдигайки бомбето си! Това го разправяше наша учителка. Нас още от малки ученици ни караха да си сваляме шапките при влизане в у-ще и да поздравяваме дежурния учител на входа. Преследваха ни за дъвченето на дъвка и яденето в час(никога не ми се е случвало). Имаше и една хубава показалка от 1-ви до 4-ти клас. Имаше и до стената, ръцете горе, а сега някои модерни психолози казват, че това е унижение за детето. Като че ли тогава училището е имало по-силна възпитателна роля, отколкото сега. Дори преди време някои ме изумиха казвайки, че в у-ще само се учи, а не се възпитава! А ние учихме педагогика на обучението и педагогика на възпитанието по 1семестър в СУ. Тези дни пак имаше някакъв случай на застреляни в американско у-ще. Можем да бъдем в някаква степен доволни, че поне това не се случва в Бг. Май от някакъв филм си спомням следното:"Даскале, на теб го поверявам да направиш от него човек!" Едва ли в наши дни някой родител ще каже такова нещо на учителя. Напротив, учителският авторитет въобще не се пази от родителите. Отдавна с отчуждаването на хората от църквата е изчезнало и "Обичай ближния си!" Сега са на мода лошите момчета и момичета. Добрите не са интересни. Аз смятам, че МАФИЯТА ги поощрява да бъдат такива-лоши, невъзпитани, арогантни, себични, да не уважават възрастните. Някой ще пита какъв е смисълът. Смисълът е в консумацията на цигари, алкохол и наркотици. Там са колосалните печалби! Когато едно дете е тръгнало по лош път, много по-лесно ще посегне към тези "благини". Истина е, че те се нуждаят от модели за подражание. Но е особено важно кои точно ще изберат. Една потребителка скоро написа, че не искала тя да определя тези модели на подражание. Добре, но ако са най-лошите, тогава?
Преди 4г. имаше случай в Милано на срязан език на дете от учителка, заради нещо казано(вероятно неприлично). Доста дискусии за възпитанието се получиха по италианските телевизии. И там говореха същото-че децата са изпуснати. Един възрастен човек казваше, че някога щом дете се оплаче от учителката, веднага започвали шамарите в къщи. Естествено поведението на въпросната учителка не може да бъде оправдано по никой начин. Тя явно не е за тази професия, липсват и елементарни задръжки и самоконтрол. Но и за децата се отнася същото, тоест проблемът е много тежък.  

# 28
  • Мнения: 2 480
Не знам защо, но е било факт винаги ...

Защо тийнейджърите проявяват насилие ли?  ...

Не съм съгласна. Родителите на тези деца са възпитавани именно едно време, явно не сме получили достатъчно добър пример, за да се справим.
И липсата на свободни медии преди 1989 г. не трябва да те оставя с впечатление, че тогава не са се случвали подобни неща, Поправителният в Бойчиновци пак си се пукаше по шевовете и бълваше после изпечени престъпници, но тези неща не се говореха, разбираш само, ако ти е станало пред носа.

Това е истина. Нямаше гласност. Но като че ли тези случаи на агресия бяха по-редки. Почти нямаше наркотици, вярно че създадоха преди доста години клиниката за наркомани, но все пак наркоманиите и пиянството сред учениците не бяха масово явление. Преследваха тези, които пушат дори в парковете през голямото междучасие. А сега пушенето е легално? Какво да кажем на това?
Аз не виждам смисъла новините по телевизията и по радиото да бъдат като полицейска информация-кой кого е изнасилил и убил. Такива новини носят само вреда. Е, ако е някакво масово убийство, няма как да се скрие. Дори през далечната 1974г. не скриха такова, а го казаха в новините-син на някогашен партизанин застрелял дузина студенти в едно общежитие казвайки, че ще си поиграят на филма "Кръстника"! Баща му се застрелял, не могъл да понесе деянието. На някогашните партизани им прибраха оръжието след това масово убийство.  

Последна редакция: пт, 28 яну 2011, 02:33 от vl

# 29
  • Мнения: 2 885
Децата свикнаха, че всичко им е поднесено наготово. Не знаят в какво да вярват и за какво да се борят. Във всяка една държава това се случва. Не е само в БГ.

Общи условия

Активация на акаунт