пердета-8

  • 206 721
  • 887
  •   1
Отговори
# 630
  • Мнения: 931
Момичета искам съвет, имам голям проблем.
Купих си едни перденца тънко и завеска, сложихме корниза и закачихме перденцата които бяха готови само дължината трябваше да се коригира и ни посъветваха да ги закачим и да си вземем дължината на место и после да ни ги подгънат. Тъй като нямах много довереи в себе си дадох на моя мъж да среже малко завеската и познайте за малко не го гледах какво прави и като отразял криво пердето че цяла педя, олеее причерня ми  #Crazy #Crazy #Crazy
Та като резултат след като изправиха кривото рязане на мъжа ми се получи, че сега тънкото ми перде е точно до земята, а завесата е поне 2 пръста по къса  - айде сега как да оправя положението.При положение, че тънкото перде ми е с идеална дължина /е може една идейка , колкото е подгъва още малко да се скъси/, снимки ще мога да ви покажа чак другата седм, през уикенда мога да снимам.

# 631
  • Germany
  • Мнения: 1 581
Сваляш си и двете перденца, занасяш ги на шивачката и обясняваш какво искаш. Вариантите са 2 - ако е възможно плътното се отпуска с два сантиметра(пръста) и става като другото. Възможно е да се виждат дупките от предишния шев обаче, зависи си от плата. Втория вариант е да скъсиш тънкото на дължината на плътното. При всички положения кое е най-правилно може да ти го каже шивачката, не ние Peace

# 632
  • Мнения: 931
За удължаване на завесата от подгъва - няма как да стане, за изравняване на двете спрямо по - късото , ще ми изглеждат както например някой си е обул панталони , уж дълги ама са до над кокалчето. Знам че трябва и със шивачката да го обсъдя отново - нейната идея също беше за скъсяване на тънкото спрямо другото.
На мен ми се иска да удължа някак си завеската, ако не стане най- много да купя нова завеса , а тази нз какво да ще я правя.

# 633
  • Germany
  • Мнения: 1 581
В такъв случай обсъди с шивачката и стига да позволява шарката на плата да се сложи някаква широка сатенена панделка (5-6 см.), или чуждо парче, което да подхожда на плата, но най-добре ще го решите на място, съобразявайки се с плата.

# 634
  • Мнения: 7 947
Бих направила еднаква дължина и двете перденца, после с еднакъв ширит, плат - бих ги обточила, така че да стане идеалната дължина, като може да добавиш и лента за прибиране на плътните, всякакви комбинации има и ще стане дори по-интересно  Peace . Виж тези, макар кухненски - какво имам предвид: http://www.avisnetcurtains.com/images/products/Olives%20curtains%20a.jpg  http://calicocurtains.org/wp-content/uploads/2011/06/kitchen-curtains.jpg  или http://handicraftsindia.org/wp-content/uploads/2010/07/Handloom-Curtains1.jpg
Може също така да направиш фини диплички само на плътното, за да компенсираш дължината - просто една тънка лентичка ще изрежеш от ширината, която е достатъчна, стига този вариант да ти подхожда http://teal-curtains.info/images/priscilla%20curtains/priscilla_curtains_894.jpg
Също така в шивашките магазини продават готови ленти именно като добавка на подгъвите на пердетата, тип ресни, тип дебели дантели, тип сатенено бие, много са.
Въобще идеи много има, рови из нета.

# 635
  • Мнения: 931
viliko благодаря за идеите,
последния вариант като че ли най- ме устройва, разликата е че моята завеса е една цяла и ще се събира в средата на прозореца, имам останал плат така че мога да предложа този вариант на шивачката да ми го направи и ще се получи супер.
Благодаря   bouquet

# 636
  • Мнения: 7 947
Можеш всъщност от тънкото да направиш - на дебелото - ако материите позволяват  Peace

# 637
  • Мнения: 96
Уф,много мразя да трябва да се занимавам с нещо,от което нищо не разбирам.А специално от текстил и шиене идея си нямам,дори от ядрена физика разбирам повече doh.Вчера купих от Екзарха перделък,продавачката ме убеди,че точно той ми трябва.Преди малко обаче,като му дръпнах шнурчетата,нещо не ми хареса.Ето го:

 

А днес ходих до магазина,от където ще купувам пердетата,и там продавачката ми каза,че за перде от органза набор 1,5 е твърде малко и ми препоръча такъв перделък:



Опитвам се,но дори не мога да си представя как ще стои пердето с такива перделъци.Нещо визуализацията не ми се отдава.Според вас кое да избера?

# 638
  • Мнения: 5 920
Момичета искам съвет, имам голям проблем.
Купих си едни перденца тънко и завеска, сложихме корниза и закачихме перденцата които бяха готови само дължината трябваше да се коригира и ни посъветваха да ги закачим и да си вземем дължината на место и после да ни ги подгънат. Тъй като нямах много довереи в себе си дадох на моя мъж да среже малко завеската и познайте за малко не го гледах какво прави и като отразял криво пердето че цяла педя, олеее причерня ми  #Crazy #Crazy #Crazy
Та като резултат след като изправиха кривото рязане на мъжа ми се получи, че сега тънкото ми перде е точно до земята, а завесата е поне 2 пръста по къса  - айде сега как да оправя положението.При положение, че тънкото перде ми е с идеална дължина /е може една идейка , колкото е подгъва още малко да се скъси/, снимки ще мога да ви покажа чак другата седм, през уикенда мога да снимам.
Да кажа как самооправих едно перде,след като бях дала вече пари на шивачка,а то се оказа 2 пръста над пода,което ужасно ме дразнеше.Идеята ми беше едва да докосва пода.Дали аз грешно съм дала мярка,дали шивачката е сбъркала...
Та-разпорих внимателно целия перделък-шивачките доста богато подгъват плата там.Отпуснах от този подгъв и заших отново.Цялото упражнение беше за около 2 см.,но стана.Не зная дали добре обясних,но както казва Вилико-всички разбират от шев и не са нужни подробни обяснения. А горе,дори и да личат леко дупчиците от шева, е високо и не се вижда.При мен не личаха,защото пердето беше тънко.

# 639
  • Мнения: 931
Ще трябва да проверя колко резерва са оставили от страната на перделъка , благодаря и за тази идея   bouquet

# 640
  • Germany
  • Мнения: 1 581
Освен от перделъка е възможно да се отпусне и от подгъва, предполагам че е по-широк. Така че все ще намерите от къде да изкарате 3 см. Ако няма аванс може да се зашие чуждо парче от същия плат и пак ще се получи, въпроса е шивачката ще иска ли да го направи Wink Peace

# 641
  • СОФИЯ/ДРАГАЛЕВЦИ
  • Мнения: 752
АЗ БЯХ В ГОЛЯМО ЧУДЕНЕ ЗА МОИТЕ ПЕРДЕТА -НО ВЕЧЕ СИ ПОРЪЧАХ И ЩОМ СТАНАТ ЩЕ ГИ СНИМАМ И ЩЕ ГИ ПУСНА ЗА ДА СИ КАЖЕТЕ МНЕНИЕТО -ДАЛИ СЪМ ОЦЕЛИЛА ЧЕ НЕ МЕ БИВА МНОГО  В ТЕЯ НЕЩА

# 642
  • СОФИЯ/ДРАГАЛЕВЦИ
  • Мнения: 752
малко да раздвижа темата
вече си имам нови перденца -ей сега ще ги снимам и ще ги покажа да си кажете мнението

# 643
  • Мнения: 7 947
Е, хайде де - показвай, че загряхме вече с последните два поста  Joy
Аз вкъщи пак променям разни дреболии и също като съм готова ще покажа, но предполагам до месец.

# 644

Общи условия

Активация на акаунт