Кърмене по време на бременност и кърмене в тандем

  • 27 941
  • 56
  •   1
Отговори
# 45
  • Пловдив
  • Мнения: 23 672
Марио Иванов и бременна? Яко coolcool coolcool coolcool

Ти от къде разбра, че ако кърмиш и си бременна ще увредиш плода и кърмачето? Интересно ми стана.


Има лекарски противопоказания за кърмене по време на бременност, но те не са общовалидни и в масовия случай не е вредно. Ако питаш за личен опит - аз кърмих по време на две бременности. Имам три деца с малка разлика. И никой не е увреден. В момента са на 8, на 6 и половина и на почти 4ри години.

# 46
  • Мнения: 2
Извинявайте, Simple Smile не обърнах внимание че е профила на мъжа ми ...,бързам защото съм притеснена ,чета за хормони които преминават в кърмата и се замислих ,че имам момче ,а ако чакам момиче например няма ли да се увеличат женските хормони .....не знам обърках се вече ,на други места чета за ,,отровна'' кърма ,на трети за вреда от кърменето по време на бременност..... и направо изпитвам ужас и страх да не направя някоя беля...... #Crazy

# 47
  • Пловдив
  • Мнения: 23 672
Е, прочети първия пост в темата.

# 48
  • Варна
  • Мнения: 457
На мен гинеколог ми каза, че докато кърмя е много малък шанса да забременея. Ако искам второ дете трябва да отбия голямото.

# 49
  • Пловдив
  • Мнения: 23 672
На мен гинеколог ми каза, че докато кърмя е много малък шанса да забременея. Ако искам второ дете трябва да отбия голямото.
ooooh! Че аз как направих две? Изненадааааа!

# 50
  • Варна
  • Мнения: 457
Явно малкия шанс не е съвсем никакъв шанс. Може би отнема повече време. Интересно ми е в кой месец от бременността започва да се променя млякото и да намалява. Чувала съм, че някой деца дори сами се отбиват така

# 51
  • Пловдив
  • Мнения: 23 672
За да бъде ефективно предпазването от бременност чрез кърмене то детето трябва да е изключително кърмено, общо взето под 6 месеца, да не приема вода, сокове и друга храна, да не се дохранва с АМ, да има нощни кърмения и да няма майката менструация. Ако имате менструация - можете да забременеете. И да, кърмата намалява през бременността. Общо взето бързо намалява, преди края на първия триместър.

# 52
  • Варна
  • Мнения: 457
А за менструацията доктора ми каза, че дори и да имам, не е гаранция, че има овулация, понеже честото кърмене я подтискало

# 53
  • Пловдив
  • Мнения: 23 672
А за менструацията доктора ми каза, че дори и да имам, не е гаранция, че има овулация, понеже честото кърмене я подтискало
Недей да си сигурна. Това не е невъзможно, да имаш менструация без овулация, но е изключение от правилото и по принцип когато има менструация има и овулация.

И второ - не пускай последователни постове един след друг, използвай бутона за редакция.

# 54
  • Варна
  • Мнения: 457
Майчета, имаме си вече две черти, но как да отбия пристрастеното си кърмаче, мислех да кърмя в тандем, но сега реших, че е време да спра, а не става. Искам съвет

# 55
  • Пловдив
  • Мнения: 23 672
Майчета, имаме си вече две черти, но как да отбия пристрастеното си кърмаче, мислех да кърмя в тандем, но сега реших, че е време да спра, а не става. Искам съвет
Отбиваш както се отбива по принцип. Без лекарства. Тя кърмата сама ще намалее.

# 56
  • Варна
  • Мнения: 457
Малкия е инатче, буди се през нощта и реве, търси си млякото

Общи условия

Активация на акаунт