Отговори
# 690
  • София
  • Мнения: 1 043
Мимоза, а в детската градина не ги ли учат на буквите и цифрите?

# 691
  • Мнения: 276
Не, не ги учат. Рисуват, оцветяват, учат ги на страшно много стихчета и песнички, но не и на букви и цифри. А всъщност не са ли още малки за това? newsm78

# 692
  • София
  • Мнения: 3 099
Навремето бяхме 3 приятелки, 2 от тях - с бебета на една възраст. Едното можеше всичко далеч преди да се очаква от него, другото мучеше до 3 годинки и целуваше хладилника ако е гладно. Познайте сега: първото не успя да завърши и средно, а второто има няколко сертификата по английски и учи в университет. Естествено, сещате се коя е и по-адекватна в поведението и социалния си живот...  Wink Никой не би повярвал преди 18-20 години, че нещата ще изглеждат по този начин...

Искам да кажа, че уменията за писане и четене в ДГ не са гаранция за нищо, така че Мимозке, споко!  Hug

# 693
  • Мнения: 871
Навремето бяхме 3 приятелки, 2 от тях - с бебета на една възраст. Едното можеше всичко далеч преди да се очаква от него, другото мучеше до 3 годинки и целуваше хладилника ако е гладно. Познайте сега: първото не успя да завърши и средно, а второто има няколко сертификата по английски и учи в университет. Естествено, сещате се коя е и по-адекватна в поведението и социалния си живот...  Wink Никой не би повярвал преди 18-20 години, че нещата ще изглеждат по този начин...

Искам да кажа, че уменията за писане и четене в ДГ не са гаранция за нищо, така че Мимозке, споко!  Hug

 Peace

Басииииииииии, как не ми се ходи на работааааа  Crossing Arms

# 694
  • София
  • Мнения: 3 099
Аз си взех 5 дни.  Crossing Arms Ми, не ми се работи и на мен!  Tired

Боже, искам да имам много пари, но без да съм ги изработила!  Mr. Green Mr. Green Mr. Green

# 695
  • Мнения: 3 405
На мен пък почивните дни ми се видяха много  Laughing

една седмица да качите снимки

# 696
  • София; Дружбето
  • Мнения: 2 208
Ним? Как е положението при вас

Иве, пиши ме и мен за ваучер с 1 дете щом Лила ще ни кара

# 697
  • Мнения: 7 418
   Ха,Ивонска,написаното от теб успешно се обяснява със теорията за съдбовните сценарии.

  Ако въпреки способностите и успехите на детето родителите му внушават (било пряко или косвено),че не струва нищо,то в бъдещето то наистина няма да струва нищо,изпълнявайки послушно родителския сценарий (на подсъзнателно ниво).
  
  
   Родителят е в състояние да "заклейми"  детето си ,като победител, и детето просто ще побеждава в живота,независимо,колко надарено и напредващо е било,като малко.
  
   Така че не това,колко рано се научи да чете ,определя успеха му в бъдеще.А това,до каква степен ще се чувства победител,умеейки(или даже не у меейки) това или онова.  Wink
  
  


  

Последна редакция: пн, 07 мар 2011, 09:33 от Селма

# 698
  • София
  • Мнения: 3 249
Добро утро!

Нощта не беше лека. Tired Днес Симона е на работа с баща си, утре при нужда ще дойде с мен. В интерес на истината сутринта изглеждаше съвсем добре, но тъй като и двамата знаем, че състоянието може да се влоши точно толкова бързо и неочаквано, както може и да се оправи за часове, за това предпочитаме да е с нас и да я наблюдаваме. В това отношение нямам доверие дори на майка ми и баща й е единственият човек на света, с когото бих била спокойна, че е в момент на пристъп... защото той знае точно как да реагира и кой е моментът, от който нататък не можем да се справим в домашни условия.

Дай Боже да преминава вече пристъпът, защото и Симона е много уплашена...  Praynig

Благодаря на всички ви за палцестискането!   bouquet

# 699
  • Мнения: 1 132
Добрютро!
Сту, аз се сетих точно за Ая, когато София се опъпчи. Е, как в очите, то е зловещо. Малей ако и на мен ми излезнат пъпки в гъза ще се гътна. Не съм карала варицела.  Crazy
Какви са тия сборници, Биш не е ли в 1 клас?!
Ним,  Hug !

# 700
  • Мнения: 871
Мопс, ами сборник за 1-ви клас  Crazy Има и текстови задачи, с които се справям и аз  Laughing Ако ми дадат текстова задача за басейни и не знам си кво, изгарям  Blush Blush

# 701
  • София, Лагера
  • Мнения: 2 988
Здрасти мацки!
Нимско,  Hug

Уелкъм, Сту! Искаааам следващия път вместо Мит да дойда на ски аз  Mr. Green е, и ски ще покараме  Wink  Twisted Evil

За четенето - в 1 клас, щат - не щат, ще се научат всички  Wink Не мисля, че има повод за притеснение. Пресиян проявява много голям интерес към книги, също пее много хубаво и... дотам  Mr. Green не ще и да чуе за спорт, независимо какъв. Колко го ръчках да иде на ски, всичките му приятели отидоха от градината, той - не!. Рисуването му е  ooooh!, а пък танците  ooooh!  Mr. Green

# 702
  • София, Лагера
  • Мнения: 2 988
Ив, като фиксирате дата за детското събиране, кажи, плс! Не съм се записала, че тръгваме пак да пътуваме, но като гледам времето, може и да си останем в Сф. Но съм 6-та резерва, затова само подпитвам  Wink

# 703
  • Мнения: 871
Уелкъм, Сту! Искаааам следващия път вместо Мит да дойда на ски аз  Mr. Green е, и ски ще покараме  Wink  Twisted Evil

 Mr. Green Mr. Green Mr. Green Ай ся, ще си губим времето  Twisted Evil
 

# 704
  • Мнения: 333

За четенето - в 1 клас, щат - не щат, ще се научат всички  Wink Не мисля, че има повод за притеснение. Пресиян проявява много голям интерес към книги, също пее много хубаво и... дотам  Mr. Green не ще и да чуе за спорт, независимо какъв. Колко го ръчках да иде на ски, всичките му приятели отидоха от градината, той - не!. Рисуването му е  ooooh!, а пък танците  ooooh!  Mr. Green

Абсолютно съм съгласна. Най-важното е децата да правят това което искат. Вики например я приеха в "х" Вокална групи в която учителката беше много строга и детето отказа да я посещава, но намерих друга и сега ходи с огромно желание. То в този ред на мисли е много важно учителката да е добра.

Ноеми, щом Пресиян пее толкова добре, давай го в нашата вокална група. Заниманията са понеделник и сряда от 17,30-18,30 близо до РУМ Черни връх.

Общи условия

Активация на акаунт