Малки ЮНСКИ слънчица ще празнуват празника на любовта ! - №14

  • 24 390
  • 743
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 67
…според мен е тъпо, че сме чужденци в собствената си страна…Защото всички чужденци говорят на децата си на СВОЯ ЕЗИК /а не на още пет от втория месец/, възпитават ги в собствената си култура и традиции и се гордеят с това. Прави ми впечатление, че хората държат на своето.

 Напълно съм съгласна с теб! newsm10

# 61
  • малкия йеросалим
  • Мнения: 850
Здравейте момичета!!!
Мартеа дъщеря ми в момента ми е болна тема.Преди да забременея с малкият тя беше корено различно дете.От бебе си я гледам основно аз и тя беше пристрастена към мен.Като забременях баща й започна да се грижи повече за нея,защото бременността не ми беше от най-леките.Реално тя започна да се променя от тогава.После като родих нещата вече загрубяха.Ревността и е ужасна.И през бременността и сега говорим много,повтарям и непрекъснато ,че я обичам,целувам я ,гушкам я.Вечер задължително четем приказки,рисуваме,играем,пеем,танцуваме.Но спра ли ,за да свърша някаква работа тя подивява.Започва да се сърди за всичко,става агресивна.Всяка една от нас знае,че в една къща си има винаги нещо за вършене и аз не мога да играя с нея по 24 часа.Основният ни проблем е ,че стана агресивна към бебето.На няколко пъти я виждам да го удря през лицето,рита го,сяда върху него  #Crazy.Страх ме е ,за него.Ще му направи нещо.Опитах с какво ли не-говорих,обяснявах какво може да стане ако го удари,виках,наказвах....Не, резултат няма.Пробвах ме с добро,с лошо,с говорене,с наказания-ефект само за кратко.Сега се мъчим да поощряваме с награди доброто поведение.Два дни действа,ще видим по нататък.Ще пробвам твоят метод с приказките,но честно казано вече се чувствам в безизходица  Cry
Оле можеш ли да ми кажеш от къде мога да си сваля книгата?

# 62
  • Мнения: 931
Hug
Сега се прозя един път и нали вчера в онзи сайт прочетох да хванем детето до третата прозявка, след нея има един интервал от 10-15 мин в който заспива лесно, та ги пратих с таткото на спалнята и го слушам как мрънка, ще чакам да ме извикат ако им трябвам Simple Smile
...... От друга страна децата, които пътуват повече като е ли свикват да свързват непроменливото и сигурността не с мястото а с това да са с мама и тати, което дава по-голяма свобода после като реши човек да пътува. Вие какво мислите, дали това се отразява зле на психиката?
Това с прозяването го пробвах и аз - не работи. При нас железен е режимът. Доспива му се на 3 часа (а ако е спал много малко - на 2 часа). Ако опитам 10 мин по-рано да го приспя, не става. Като пробвам на минутата, заспива за не повече от 5 мин.

За пътуването - ние много пътуваме, той обикаля постоянно и различни пространства - вкъщи, в школата, при едната баба, при другата баба, на гости, по хотели и т.н. Навсякъде му е по-скоро интересно, отколкото плашещо. Като попадне на ново място и сред нови хора винаги е по-предпазлив, изучава известно време преди да се отпусне, но като цяло е доста общителен и се усмихва и на непознатите, няма против да го взимат. Стига мама да е там. Ключова фраза. Ако мама я няма, е склонен да прави проблеми и на тати, а баба си направо я подлудява.

А за начина, по който чужденците гледат децата си - аз го подкрепям донякъде. Съгласна съм с това как ги оставят да се оправят сами в живота, но не съм съгласна с начина, по който оставят децата си да месят в пространството на другите. Все си спомням един влак в Германия, където две деца щурееха и обикаляха по дръжките на седалките и ми стъпваха по ръцете. Колкото и да обичам децата, това ми беше в повече. Да не ги глезиш е едно, да ги оставиш на обществено отглеждане - друго Simple Smile А за езика гледам да не взимам отношение, че все пак това ми е професията. Въпреки това Боил е българин и ще бъде отгледан предимно като такъв, с английски мисля да бъде нещо като част от нашите игри като порасне. Но не мога да се пречупя да говоря на детето си на чужд език, а и не виждам нужда...

П.П. Голямо включване тия дни Simple Smile

# 63
  • Мнения: 8
mama_moni,  с удоволствие, но сега влязох в сайта, от който я свалих и пише, че доунлоада временно е спрян.
Ако искаш ще ти я пратя на мейл, дай адрес Peace

# 64
  • Варна
  • Мнения: 2 036
Добро утро!
mama moni, качих книжката в юнската поща.  Peace

# 65
  • Мнения: 293
Мама Мони, у нас ситуацията с моя синковец е идентична с вашата.На два пьти сьм го засичала да удря Ивето ,надничайки през процепа на врата.Опитвам се да намеря правилния подход,да бьдем приятели,но все още не мога да го уцеля явно.Нядявам се ,че с течение на времето нещата ще се успокоят.
Успех и на вас! Hug

Последна редакция: сб, 29 яну 2011, 11:13 от Nataliiiiiii

# 66
  • Мнения: 4 331
Здрасти и от мен Simple Smile

Ние с бодра крачка, днес започваме 8-ми месец Simple Smile

За нощтите и приспиването - заспиваме ужасно лесно, но трябва да е гушнат в мен или по корем и да го тупам по дупето Simple Smile Но пък следва трудната част - през час и половина два се събужда да яде  ooooh!

Иначе нашето момче е свиканло с много хора Simple Smile За сега не плаче, дори и да го вземе някой непознат, ама дано не е временно явление.

Излезна ни първото зъбче или по скоро проби, ама днес е по-кисел отвсякога. Сега околко зъбчето даже има червени точици, предполагам, че никненето не му се отразява добре.

Днес ставаме на цели 7 месеца, че даже започнахме 8-мият Simple Smile

# 67
  • Мнения: 147
Здравейте и от мен,

мартеа, много по- добре  е когато не критикуваш другите, а споделяш опит, нали Wink

мама мони, ние го имаме вашият проблем също, с тази разлика, че баткото не посяга на бебето( и слава богу, че е така Praynig), но ревност определено има. Това, което сме измислили, е да му пишем чертички, ако е слушал през деня. Така например сме му обяснили, че при 5 чертички ще го заведем на МакДоналдс, при 10 ще има бакуган, при 20 така желаната от него костенурка, а при 50 каквото си поиска. За сега действа. Когато Дани спи, четем книги или играем на нещо( само дето малкия все по- рядко и по малко спи Sad ) Стана ми интересен и подхода на мартеа и тази вечер мисля и него да пробвам Peace

# 68
  • Мнения: 8
Честита месечинка на Паф на Марчелка! Да е много здрав и все така послушен!             bigdance2

Тани, честита месечинка и на вас!  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet

# 69
  • Мнения: 0
Добър ден и от нас  Hug
Тон Бонбон спи и аз седнах малко на компа ..... Whistling
за приспиването  - заспива сам в кошарката с любимите му бибка и куче  - голям кеф е
като се събуди си играе с кучето

за книгите и аз чета мн обичам когато и да легна вечер задължително трябва да прочета нещичко...сега понеже нямам какво чета на Д-р Михайлов
Eliza* може ли да споделиш книжката в електронен формат с нас  - ще ти бъда мн благодарна   Praynig  Hug

отивам да направя крем за бебчо  в тази връзка имам питане към мамите ,които са давали банан  - как го давате ( подварявате го ли го леко )

# 70
  • Мнения: 8
kalimana, Pepsi е писала, че я е качила в пощата. Peace

# 71
  • Мнения: 105
 Аni_di, мерси за кафенцето.Иска ми се една дъъълга разходка, а не 10 мин. около блокааа...
За любимо четиво: Тери Пратчет - "Дядо Прас", "Цветът на магията" и др.; Джеймс Клавел - "Шогун", "Гай - Джин", "Тай Пан" и т.н.; Ейджи Йошикава - "Тайко", "Мусаши" и др. Последно прочетена книга Уилям Уортън "Художникът" - става, но зависи от настроението... Wink
А за начина, по който чужденците гледат децата си - аз го подкрепям донякъде. Съгласна съм с това как ги оставят да се оправят сами в живота, но не съм съгласна с начина, по който оставят децата си да месят в пространството на другите. Все си спомням един влак в Германия, където две деца щурееха и обикаляха по дръжките на седалките и ми стъпваха по ръцете. Колкото и да обичам децата, това ми беше в повече. Да не ги глезиш е едно, да ги оставиш на обществено отглеждане - друго Simple Smile А за езика гледам да не взимам отношение, че все пак това ми е професията. Въпреки това Боил е българин и ще бъде отгледан предимно като такъв, с английски мисля да бъде нещо като част от нашите игри като порасне. Но не мога да се пречупя да говоря на детето си на чужд език, а и не виждам нужда...
Да си довърша мисълта от предния постинг… Mr. Green Мое мнение е, че всичко е относително и не бих си позволила да слагам етикет на чужденците. Това което важи за техните децата важи и за нашите. Веднага ще посоча  сладката дъщеря на братовчед ми /чист български екземпляр/, която без задръжки отваря хладилник, бърка в чекмеджета и се качва с обувките на леглото, когато е на гости. А примери още много, стига само да се огледаме – на детската площадка, в градския транспорт, на което и да е обществено място. Това, което ме впечатлява е, че тези деца сякаш наистина нямат мама и тати и са като изтървани. Няма да забравя гледката как едно пет годишно момченце биеше шамари на майка си и я наричаше със странни епитети пред входа на блока ни. За чужденците какво да кажа. Все ми изплува в спомените как двойка германци на средна възраст не спираха да изпускат газове под носа ни на едно круизно корабче…абе хора всякакви и си мисля, че всичко е в ръцете на мама и тати, назависимо от тяхната националност – децата са тяхно огледало.
... имам питане към мамите ,които са давали банан  - как го давате ( подварявате го ли го леко )
Суров, но гледам да е по зеленичък, без тъмни петна  Peace

Честито на всички с повод за празнуване днес, на месечинковците и озъбилите се бебчовци.

# 72
  • Мнения: 147
отивам да направя крем за бебчо  в тази връзка имам питане към мамите ,които са давали банан  - как го давате ( подварявате го ли го леко )

в чист натурален вид Hug

# 73
  • Мнения: 19
Калимана, преди слагах банана във вряща вода за 1, 2 минути, но вече не, давам суров. Още не смея ябълка сурова, но тези дни ще пробвам  и нея Peace

# 74
  • Мнения: 4 331
Бананът и аз давам суров и малчо много го харесва. Пробва и сам да го държи, ама му е хлъзгав и целия става на банан Simple Smile

Ябълка също давам сурова, на парченце да си я гризка - но пък нашите ябълки са много мекички. При твърди ябълка е препоръчително да се сварят/задушат за кратко, че има опасност от задавяне в противен случай. Никола харесва и настъргана на ситно сурова ябълка.

Общи условия

Активация на акаунт