Какви натурални сокове купувате?

  • 15 202
  • 41
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 0
А попринцип БББ или Флорина!:)))))))

# 16
  • Мнения: 613
Не купувам. Пием вода , фрешове и чай.

# 17
  • София
  • Мнения: 18 679
НБМ, уби ме. Такова интелигентно моми4е, а пък да купуваш такива боклуци на детето...Концентрат веднага ти казвам какво е. Минимално коли4ество плодов пулп, смесено с голямо коли4ество пектиноподобни вещества и разни други желиращи съставки, уж невредни за организма, но не бих си заложила главата...плюс захар...ако не е захар, а в пове4ето не е захар, защото е скъпа...тогава друг подсладител...кой от кой по вредни. Ти сериозно ли мислиш, 4е сладостта на сока в кутии идва от естествена фруктозна захар? Ама наистина ли? Я вземи си разбий един компот, хем знаеш 4е е със захар и го сравни по-сладост с нат. сок. Сокът е поне два пъти по-сладък, изводите са за теб.
Та, тази цялата гадост става на едно гнусно желе, което се разнася в цистерни из цяла Европа и извън нея, а производителите на нат. сок само го купуват и смесват с вода. Това е. В соковете, произведени в Бг няма и един български плод. Само желе и вода. А, забравих, добавят се и доволно коли4ество стабилизатори и подобрители на вкуса и аромата. На етикета се изписват като "натурално иденти4ни аромати", всъщност са бои4ки и миризми4ки, химийка яко.
Найс, а?

Освен това, 4естно ви казвам, според мен им слагат и някакви привикващи субстанции. Не мога по друг на4ин да си обясня защо децата масово предпо4итат сока от кутия пред фреша Rolling Eyes Правиш му месеци наред фреш, докато е бебе и щом опита първия си сок Капи на детски рожден ден на две и половина примерно - край, ве4е иска само такъв. Ей това не го разбирам Crossing Arms

# 18
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
 belinda ,моите нямат проблем с това да си пият чиста водичка. Даже в повечето случаи на въпроса вода или сок- отговарят вода. Laughing

# 19
  • София
  • Мнения: 18 679
Е, не съм написала вси4ки деца, но пове4ето...Радвам се, 4е твоите имат "правилния" вкус Simple Smile

# 20
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
Е, не съм написала вси4ки деца, но пове4ето...Радвам се, 4е твоите имат "правилния" вкус Simple Smile

 Вкуса се формира от родителите. Аз самата пия предимно вода, през последните няколко месеца газирано не съм купувала,ако са жадни им предлагам вода.  Grinning Сок в хладилника ни има и сега, но се подминава, стои си затворен.

# 21
  • Мнения: 202
Защо сега се самоизтъквате на кой какво пили децата?!
Жената сподели, че и е ясно, че натуралните сокове в бг не са най-полезната напитка, но все пак търси най-безвредната Peace
Не знам дали си спомняте в не много далечното минало, какви хубави нектари се продаваха, имаше ги само в  плод и зеленчуците, обожавах ги и за тях си харчех джобните...

# 22
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
Защо сега се самоизтъквате на кой какво пили децата?!
Жената сподели, че и е ясно, че натуралните сокове в бг не са най-полезната напитка, но все пак търси най-безвредната Peace


 Защото има начин да го отучи, затова. Никой не е казал да не пие въобще сок, но по-добре да е в минимални количества. И ако от сега не му сеъздадеш някакви навици после в училище нещата стават неконтолируеми.  Peace

# 23
  • Sofia
  • Мнения: 9 731
Благодаря за съветите, приемам ги добронамерено.
Но не желая да отучвам детето да пие натурален сок ИЗОБЩО. В семейството ги обичаме и не виждам причина да ограничавам БЕЗВРЕДНИТЕ варианти.
Този, който съм купила в момента е мултивитамин, БИО, немски, не е от концентрат и няма никакви добавки. Струва около 4лв за 700гр, не разбирам защо детето да не го пие?  newsm78
Питам за подобни безвредни (или поне възможно най-безвредни) варианти на пазара.
На Пфанер има био сокове също, допускам, че има много други марки, с които не съм запозната, нито с процеса на производство, нито със това дали наистина съдържанието е изчистено.
Затова ще се радвам ако някой сподели за подобни варианти.  Peace

ПП. Наясно съм, че може да пие вода и домашно изтискани сокове, пие И това.

# 24
  • София
  • Мнения: 18 679
Вкуса се формира от родителите.
Донякъде, но не изцяло. Много имам да кажа по темата, но не е тук мястото.

# 25
  • Мнения: 2 132
Аз мисля, че се пристрастяват към Капи и тем подобни, защото са сладки..

Иначе за вредността на повечето сокове сте написали. За био ватиантите, ако са само от плодове/зеленчуци не, че са вредни, ами повечето витамини са си заминали Simple Smile За някакво разнообразие сигурно ще станат, но за прием на дневните витамини- не.
Био съм виждала в ДМ, има и едни Бионатта.
На едно изложение имаше дегустация на тези български сокове Мелето - http://www.meletofresh.eu/index.html

# 26
  • Sofia
  • Мнения: 9 731
Днес огледах био соковете на Пфанер.
Пише, че са направени от концентрати, но концентратите са само от натурални суровини. Подсладителят е тръстикова захар.
При това положение стават ли?
На Мелето купувам сокове, когато ги намеря, не се продават навсякъде.

# 27
  • Мнения: 2 132
Днес огледах био соковете на Пфанер.
Пише, че са направени от концентрати, но концентратите са само от натурални суровини. Подсладителят е тръстикова захар.
При това положение стават ли?
На Мелето купувам сокове, когато ги намеря, не се продават навсякъде.
Без захар няма ли?
Тези Мелето май може и да си поръчаш да ти доставят вкъщи. Поне нещо такова май четох преди време на сайта им Thinking

# 28
  • Мнения: 5
ето една статия защо са вредни

http://www.bg-mamma.com/index.php?action=article%3Bid%3D2650

аз не копувам сокове на детето си -изцеждам пресни плодове или давам компот, който съм правила с по-малко захар

# 29
  • София
  • Мнения: 1 890
Обожавам Пфанер грейпфрут 100 % - изпивам си сама 2 л. без проблем.  Embarassed

Общи условия

Активация на акаунт