Мартенската ни дружина първо бебче вече има! - тема 11

  • 27 854
  • 738
  •   1
Отговори
# 60
  • Ямбол
  • Мнения: 24
Ами на мен ми е рано май още за багажа з ародилното и все още не съм започнала с него. Но ще се радвам да видя и да науча нещо. Но при мен има и друго, че тук в Ямбол в болницата не дават да си внасяш каквото и да е бельо - спално, нощница...всичко е от тях стерилно. Единственно може би ще взема:
- тоалетните принадлежности - сапун,  хавлия, чехли, четка за зъби, паста, ластика за коса
- лаптопа Simple Smile) задължително
- телефон и зарядно
- превръзки
- за бебето само памперси, и накрая комплекта за изписване.
Това е. Другото е от болницата. Бебетата не ги обличат , а ги повиват с пелени - ето това не ми допада много ама ще го изтърпя два- три дни (живот и здраве)

# 61
  • София
  • Мнения: 181
Notova , за децата си много права.......найстина ме гледат странно и въпреки ,че викат много хубаво и все пак вмятат "Ама ти си много смела, как така се реши на 3 деца, ама те децата ти пораснаха-защо?" #Cussing out А отговора е много прост, ами защото искаме и няма нищо лошо в това .В крайна сметка, никой от всичките тези хора няма да ми гледат децата, няма да им треперят когато са болни, няма да ми помагат финансово и затова просто не ме интересува тяхното мнение.Данък обществено мнение не плащам и по-важното е, че ние с мъжът ми сме взели отговорното решение колко деца искаме Mr. GreenИ така е правилно, всеки носи глава на раменете си Simple Smile

За болницата съм си взела това
памперси-малък пакет за бебето
мокри кърпички за бебето
дамски превръзки
бикини или от еднократните гащи за родилки(взела съм си  и от двете)
несесер с тоалетни принадлежности
зарядно устроиство
ластик за коса
прибори за хранене
2 кърпи-малка и голяма
джапанки
жилетка за всеки случай
документи

Последна редакция: нд, 30 яну 2011, 15:53 от maiski3

# 62
  • Мнения: 138
ммм, това с багажа е интересно, че аз го приготвих, но може и да съм пропуснала нещо, тъкмо ще сверим часовниците.
Аз сложих:
- памперси и мокри кърпички за бебчо (с/д списъка на болницата)
- джапанки и чехли
- малка кърпа (по-голяма по-късно ще ми донесе татито)
- еднократни гащи
- шнола за коса
- еднократни прибори за хранене
- тоалетни принадлежности (паста, четка, сапун, лещи, р-р и т.н.)
певръзки не съм приготвяла, защото не ги пишеше в списъка на болницата, но щом вие слагате и аз ще сложа
- ще добява документите, когато ги получа + зарядно за телефон и май това е всичко на първо време

# 63
  • Мнения: 359
Днес ми е ревлив ден... от всичко се разплаквам. Хормони Simple Smile))
Миш, като си поплачеш ще ти олекне поне. После си пускай комедия някоя да те развесели. Имаш и  Hug от мен. Аз се оплаквах преди, че се изморявам, сега бабите идват всеки ден да ми помагат...почивам си и почнах да мисля пък, че ми липсват забавления...няма угодия Simple Smile
Има ли възможност всяка от вас да сподели какво си е приготвила като багаж за болницата  Rolling Eyes
...един въпрос и от мен : Лигнин или превръзки ще си вземете?
Нотова, не съм го стегнала още, но първия път носих само тоалетни принадлежности, еднократни гащи за след раждане, телефон, зарядно, МП3 плейър със слушалки. Сега се чудя дали да си нося и лаптопа  newsm78 В болницата ми даваха превръзки  Peace
зависи от него дали ще сме в спалнята или в друга стая. ако не е от спокойните таткото най-вероятно ще е отделно, за да е свеж за работа. нали някой трябва да ни храни....  Wink
4) количка ми е phil and teds explorer
Като ви чета всички много ги жалите тези татковци...нали имат право на 15 дни отпуск, поне в началото да са до вас и да стават през нощта и те  Wink
eya, горния кош може ли да се ползва в пълно легнало положение или пречи на долния  newsm78

# 64
  • Варна
  • Мнения: 256
Здравейте,
в последно време малко ме мързи да пиша и затова съм малко в затишие Wink
Относно багажа за болницата - всичко, което е в списъка на болницата е приготвено. Гледам, че се припокриваме Simple Smile.

За лексикона:
1. Колко дечица бихте искали да имате? - когато бях малка, исках да имам близнаци - момиче и момче.
2. Какво ви е било желанието за първото дете и изпълнило ли се е? Не бях мислила какво искам да бъде, но сякаш малко повече съм клоняла за момиченце, но пък си имаме пишка  Laughing. Все пак си е нашето, няма значение другото. Само да е здраво.
3.Избрахте ли количка и ако "Да" каква? - много исках количката да е 3 в 1 и поради няколко причини се спряхме на чико травел систем.
4. Бебето при вас ли ще спи или ще бъде в отделна стая? - бебо ще е при нас, леглото му ще е залепено за нашето, така че може и при нас да спи Wink.
5. За шишетата - взех 2 стъклени на чико, но силно се надявам да не ги използваме.

# 65
  • Мнения: 319
ее честита да ни е новата темичка:) Относно анкетата:
1. ПОНЕ 2,лично аз искам 3..времето ще покаже
2. Още от малка си мечтая за момиченце,не че на момче нямаше да се зарадвам...даже вътрешно бях сигурна,че ще е момче(все още си имам едно наум въпреки,че доки е 100000% сигурен) Та мечтата ми май ще се сбъдне:) и ще си имаме малка сладка кукла....Обещала съм на мъжлето ми,че ще работим по въпроса за момче кооолкото е необходимо,докато стане  Joy Той е нямал особенни претенции,ама няма да откаже и един малак мъж,който да продължи фамилията:)
3. чудим се все още...имам си няколко моделчета набелязани,ама искам да ги видя на живо всичките,да ги пробвам и тогава ще реша...
4. При нас ще спи беба

# 66
  • Мнения: 78
Привет! Надявам се, че всички мами са добре! Как се справяте със седенето в къщи заради грипа? Аз полудявам вече! искам да изляза, да се разходя, направо изтрещях в къщи.

За лексикона:
1. Колко дечица бихте искали да имате? - 3 или 4
2. Какво ви е било желанието за първото дете и изпълнило ли се е? Не. Искахме момче и двамата с мъжа ми, но сега не си даваме принцесата за нищо на света.
3.Избрахте ли количка и ако "Да" каква? - да, http://www.simonovi-bgshop.com/tsetska/catalog/product_info.php/ … products_id/11914
4. Бебето при вас ли ще спи или ще бъде в отделна стая? - Бебана ще спи в нашата стая, в тази люлка http://www.mothercare.com/Mothercare-Swinging-Crib-White/dp/B003 … 1031&mcb=core
5. За шишетата - Взех си всичко на Авент от помпа, шишета, залъгалки и контейнери. Комплекта за новородено Пес, страшно ми харесват.
Багажа за болницата съм го приготвила, като съм сложила и подплунки за гърди и мокри кърпи за гърди. Спирт и памук да си почистя стаята, че съм гнуслива и лепенки непромокаеми за раната от секциото за да мога да се къпя.
Имам въпрос- какви документи изискват, че на мен още никой не ми е казал, много ми е загубена докторката
Вие ли ви се свят? Аз съм като пияна последните дни! Нямам сила , едвам гледам и само ми причернява! Някой като мен?
Поздрави на бебоците

# 67
  • Мнения: 24
petiq vladimirova Добре дошла  Hug леки оставащи седмици  Peace

За багажа ами общо взето това което са писали всички. Само дето си мисля да си взема и мокри и носни кърпички за мен.  Peace Нотова аз ще си взема превръзки, макар че преди ми дадоха от там лиглин.  Peace . Преди не ми дадоха да си сложа моята нощница, за бельо абсурд, но аз ще си нося една нощница. За лаптопа...... не знам  newsm78 още не съм решила.

За документите да изисква се свидетелство за брак, или поне така беше преди  newsm78 сега ще питам  Peace

За болките  ooooh! аз съм с такива болки т.е. в тазовите кости от 5-тия месец и с безсънието си вървим ръка за ръка от тогава.
За менструалните болки, да и аз ги имам  ooooh! но важното е да не са със контракции и болки в кръста, или ако са то бързо да минават. въпреки всичко е добре да се консултирате с доки  Peace

Jessika не съм сигурна дали в началото ще можеш да си ги слагаш, т.е. сваляш тези лепенки, много е чувствително мястото на операцията. Но ти както си решиш Peace За къпането, тъй като и аз съм много придирчива в това отношение и се къпя всеки ден независимо лято или зима е  Mr. Green се обтривах с кърпа от кръста на горе, иначе надолу няма проблем да си правиш тоалета.  Peace
За документите бяхме писали по напред, че ти дава ЖК- то: 1. направление за хоспитализациа, 2. Обменна карта със всички изследвания + документ за Кръвната група и 3. Болничен,  мисля че само това беше  newsm78

Последна редакция: нд, 30 яну 2011, 16:51 от mama_vessy

# 68
  • Sofia
  • Мнения: 3
Здравейте,

Страхотна е новата ни темичка Simple Smile

За анкетата :

1. Винаги съм искала 2, но напоследък се замислям за 3 Simple Smile
2. Сигурна бях, че първото ми дете ще е момиче, е средата на Март ще гушкаме малката принцеса  Heart Eyes Второто искам да е момче, дано така се получи, ако не ще пробваме трети път  Laughing
3. Количка имаме на Макси коси, наследство ни е от племенниците
4. Бебана ще спи в нашата стая в собствено легло
5. Шишета и всичко останало сме взели на Авент

Относно багажа за болницата при нас искат само четка и паста за зъби, чехли, стерилни гащи и лична карта, така че  багажа ще приготвя като наближи термина.

# 69
# 70
  • Мнения: 24
Shortyd А кърпи ?
Другото, което се сетих е да си взема вода и някакви шоколадчета или вафлички, за всеки случай  Peace

И да продължим с лексикона  hahaha
Ще си имате ли помощник в къщи след като се приберете от болницата / майка, свеки, таткото / ?
Моята майка се гласи да ми гостува, за известно време  Mr. Green

# 71
  • Кукуландия
  • Мнения: 106
И на мен майка ми ще е при мен като се приберем от болницата, поне 2 седмици, колкото успее да си вземе отпуск. Аз по-скоро си я искам за компания, че ми писна да съм сама по цял ден, но определено ще ми е и подкрепа, за да не се шашкам.  Mr. Green

# 72
  • Мнения: 77
Здравейте и от мен в новата тема!  wavey

Да отговоря и аз на въпросчетата:  Simple Smile
1. Колко дечица бихте искали да имате? - може би 2
2. Какво ви е било желанието за първото дете и изпълнило ли се е? - винаги съм искала да имам момче и живот и здраве всичко да е наред - през март ще си имаме  Grinning
3.Избрахте ли количка и ако "Да" каква? - да Stokke - синя
4. Бебето при вас ли ще спи или ще бъде в отделна стая? - поне до 1г. и 6м. - 2г. мисля да сме в една стая
5.Ще си имате ли помощник в къщи след като се приберете от болницата /майка, свеки, таткото/?  - и аз съм предопредила майка ми да се приготвя да е при мен поне първите 2 седмици след изписването  newsm03


За багажа за болницата, освен всичко което сте писали - една приятелка ме посъветва да си взема и чай за кърмачки на Hipp, както и помпичката за кърма

# 73
  • Русе
  • Мнения: 2 354
Ще си имате ли помощник в къщи след като се приберете от болницата / майка, свеки, таткото / ?
Моята майка се гласи да ми гостува, за известно време  Mr. Green


Свеки ще се прибира от Италия 2 седм преди събитието.  Laughing
Майка ми е наблизо, така че татито едва ли ще се наложи да взема отпуск за да ми помага...
За болницата, освен всичко написано, ще си наглася и някое списание...
А, да, и монети за телевизора  Laughing

# 74
  • Мнения: 30
Ще си имате ли помощник в къщи след като се приберете от болницата / майка, свеки, таткото / ?-Изхождайки от опита ми с отглеждането на първото ми дете,мисля че ще се справя сама,с помоща на таткото де,по-спокойна се чувствам ако около мен не обикалят и се суетят баби  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт