Нашето малко февруарско човече на една годинка стана вече!(27)

  • 24 691
  • 740
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 7
Леле, ти що народ изхранваш с тия три хлебопекарни?! Crazy

Аз имам, не я знам Зелмер ли е, ква е, но мисля че е точно Зелмер. Свекър ми ми е подари, че беше на примоция в метро за 80лв. И като се почна едни хлябове, едно чудо.. Противно на всички нравоучения аз слагам всичко на око и много често променям рецептите както ми скимне, е един път не е имало да не ми се получи хляба. Сега седи зазмимена в шкафа, защото се усетих че ядем хляб като ненормални, пък аз кила уж искам да свалям. Но от време на време я вадя, първата пита с нея омесих и стана направо да не повярва човек че аз съм я правила.
При хлебопекарните има просто няколко прости правила, които трябва да се спазват и мисля че ако ги спазваш няма начин да не стане хубав хляба. Първо се слагат сухите неща - брашно, сол, мая, захар и се разбъркват леко с лъжичка, после се слагат мокрите - яйца, масло, мляко или каквото там, като те задължително трябва да са затоплени поне на стайна температура, никога студени. И трето - ако ще се правят съчинения, както моя милост, да се има предвид вместимостта на хлебопекарната и да не се прекалява. Ако се слага повече брашно и т.н. хлебопекарната да се използва само за месенето, не и за печенето, защото при втасването ще излезе тестото навън. Това е, взимай я и се почвайте. Simple Smile

И да се похваля - Митака вече си има колело. Не мирнах докато това не го взехме, излъгах мъжа че е последното и юруш към магазина да го вземем, а той точно се беше върнал от път и смазан от бачкане, но отидохме и то пък взе че се окза че наистина е било единствено.
Води се марка Littletikes 3in1, аз като го видях вчера рових из нета и установих че да го поръчам от англия с комисионните му и другите екстри излиза пак същите пари така че реших да не чакам. И без това като го видях очите ми останаха него.
Взех го от mothercare в мола на Цариградско, там го видях на витрината и направо се влюбих. 179лв струва, не са малко но аз бях кандисала на 150 на Кетлер, а това е много по-хубаво. Гумите са му гумени, има колани, сенника му се мести накъдето си искаш, има поставка за вода, степенки, които се махат и обезопасителен борд, който също се маха - е, какво му трябва повече на човек?! Митко към нас се вози в него и много се кефи, подозирам че ще му е любимата играчка, защото сега го бута из нас като уолкър.  Crazy Много съм доволна Mr. Green, направо ще спя спокойно.  Mr. Green
http://www.mothercare.com/Little-Tikes-3-1-Trike/dp/B003USKEUK?i … ;pf_rd_s=center-7

# 706
  • Мнения: 7
А от тия сайтове за т.нар. колективно пазаруване, аз досега бая неща съм взела, основно от Грабо, установих че при тях няма никакви проблеми (Колектива имаха проблем с принтирането на ваучерите), а и самите оферти бяха трепач. Ходих на почистване на физиономията, лазерна епилация (благодарение на която вече почти нямам косми под мишниците и малката Бориславка) и само чакам още някоя такава оферта да се лиша и от тия на краката, сега мисля като излзе и кавитация да взема да пробвам, взимала съм и разни други, който нямат общо с козметиката, въобще доволна съм и в общи линии всеи ден ги проверявам. Peace

# 707
  • Мнения: 1 067
Ха добра вечер!  Laughing
Гостите с тръгнаха(поизгонихме ги  Mr. Green ) и едва приспах Явор,превъзбуд се много и май тая нощ дупе да ми е яко  Rolling Eyes Беше супер,децата вдигнаха къщта на ура  Crazy и така.Явор е горд собственик на триколка Чиполино,спрях се на нея заради добрите отзиви дано и да е здрава  Praynig Иначе много я харесва  Heart Eyes
За хлебопеарната  и аз имам,но нещо не я долюбвам хич  Crossing Arms ,явно нямам подходяща рецепта,защото хляба или е прекален солен или не е добре втасал......
Слънчи много се радвам,че рецептата за тутКаника ви е допаднал,но е вярно ,че отнема време  Blush Hug

Пожелавам ви лека,че съм труП

# 708
  • Мнения: 210
Ника, аз те моля да ме извиниш, вече е срамувам от себе си  Tired Разбрала съм те ,че искаш да си купуваш хлебопекарна, като жена без работа  Crazy и викам , чкай брееее Джанъм, аз дан съм без работа бееее ей Mr. Green Разбира се , поста ми беше съвсем на майтап, пък и от теб аз не съ Убиждам, и да ма псуваш, да мъ риташ пак ша тъ обичам  Crazy
Далче, аз да ти кажа хич не съм спец... Миото купува готова смес за пълнозърнест хляб , мятам с водата , тя изпицява след 2-3 часа, вадя, завивам и след половин час ям  Embarassed  Но каквото знам с удоволствие ще споделя...
Бръм,че ниЙ на село знаш ли колко 'ляб ядем бе  Joy Joy Joy тази с две бъркалки я ползвам на вилата, а другите две тук в София, ами когато  сме 8 човека  това хлебче не стига и за мъжете само, а като ти кажа и че всяка двойка е с дете  Mr. Green Ангажиращо е да чакаш три часа един хляб, после друг , а майка ми тъй или инак не я ползваше, сега когато имам гости ги пускам двете и работата спи  Crazy Иначе я пускам 2 пъти седмично  Rolling Eyes
Айде честито колело на Мики и Бръм, със здраве да си ги ползват децата   bouquet
Счупих си пломба Cry то се е видяло,че ще хващам пътя към родните села  Laughing (барове, дискотеки)

# 709
  • Мнения: 70
ЧЕСТИТА ПЪРВА ГОДИНКА НА ЯВОРЧО,СИСКА И ВСИЧКИ ПРАЗНУВАЩИ ДНЕС ДЕЧИЦА!ДА СА МНОГО ЗДРАВИ И БЕЗГРИЖНИ!
Честити триколки на Яворчо и Митака,Бръби много ми Ареса вашата,ся няма да мога да спя,малко множко ми идват 180лв,ама много готска Crazy
Вие рецепти гледам подмятате,ама при нас на дневен ред някоя диетка трябва да дойде,че скоро ще ме разнасят че пак съм бременна Naughty

Последна редакция: пн, 14 фев 2011, 12:02 от malvina82

# 710
  • София
  • Мнения: 432
Мики, честит рожден ден на Явко! Да ти е жив и здрав, и да те прави всеки ден най-гордата майка на света! Със здраве да си ползвате триколката! Честит празник и най-вълшебни пожелания също на Краси на Радост и на останалите дечица, които пораснаха днес! Hug

Бръмби, честито колело! Дано донесе безброй радостни мигове на твоето момче!

Любезна, честити красиви ботушки! Със здраве да си щрапкате и цапуркате из весели преспички с тях!

Ника, това с къпането е много неприятно. Да не би Максо да го е страх от стичащата се върху лицето му водичка? Веднъж, като водих Мони на т.нар. плуване за бебета, разбрах, че най-важното е да се поливат главите, за да свикнат да дишат и през струите бебоците. Пускам му от два месеца на моето мъжле душче или канчета през лицето и той отдавна свикна. Но при вас може в друго да се крие обяснението... Дано го преодолеете по-бързо! Hug

Танче
, много ми харесва предложението ти за заглавие на новата темичка!  Hug

Днес ходих на среща на випуска ми от Факултета по журналистика. Ядохме и пихме на езерото "Ариана", а после водих Мони на бебешки рожден ден. И вчера бяхме на такъв между другото. Въобще активна светска програма... Grinning

Спокойна нощ на всички душички!

# 711
  • Мнения: 210
Криси, моята дъщеря и до ден днешен не успя да "преглътне" течащата по лицето й вода, като имаш предвид,че цяло лято се кисна в басейн  Tired все още много често пищим/крещим в банята и ме докарва до лудост, до рев  Tired
Ника, на периоди е при нея, да се надяваме,че и Макс скоро ще свикне Hug
Малвина  Joy сакън, как бременни ! Ако спра сладкишите, пълнозърестия хляб да е проблем  Crazy
Аз чакам отбиването на Марто и се взимам в ръце,че как на ПинкФлойд с палазки  Stop като пия две бири ще заема още едно място, а те туй паундите ги нЕмат за нищо тези хора Joy ,а и ще скрия Бъкингам с корем на снимките  Rolling Eyes

# 712
  • До Балкана
  • Мнения: 100
 Любезна  Joy
Никич и Бо е така, син посинява от рев като му мия главата! Много ми е гадно!  Sad

# 713
  • Мнения: 210
Aaaa, Селски, да си имаме уважението  Stop хич не е за смях работата, аз от няколко месеца тренирам унищожаване на наличните шоколадови запаси... Ако и Миото спре да зарежда ще ми се получи  Sunglasses От утре сме на семейна диета, той на плодове, аз на ограничения  Rolling Eyes да видим мога ли слезе под 71  Mr. Green (да беее, пак ги качих)
Целувки по петите на всички бебочета  Heart Eyes

# 714
  • Мнения: 71
  hahaha  Аааааааа, Любезна......  Joy Разсъни ме посред нощите!  Joy  Joy  Joy
Голяма си капия!!!  Joy
Честити триколки на Митко и на Явчо! Със здраве да си ги карат!  Hug

Лека нощ, момичета!

# 715
  • York
  • Мнения: 826
Скоро не съм се мяркала тук  Rolling Eyes
Много рожденници и поводи съм изтървала, за което моля да ме извините!    bouquet

Ника, чудно нещо е хлебопекарната. Как обичам да ми мирише из къщата на домашен хляб хххххххмммммммммммммм  Blush Но пък сега нали диетувам и рядко я използваме съвсем умишлено  Wink Моята е някаква ефтинка за 90 лв преди година и половина от Метро  Wink
Бръм, точно днес гледах в ибей тези триколко колела. Могат да се намерят нови и за 50 паунда, и като се сложи транспорт до Бг и т.н. цената идва към 130 лв. Със здраве да си я ползва големия мъж  Peace

# 716
  • Бургас
  • Мнения: 2 041
Добро утро !!!

Честит празник на влюбените и на виното ! Нека да имаме и от двете по много !!  Mr. Green Hug



Честит първи рожден ден на Боряна на Руфи,на Влади на Бадем, на Макс на Светла,на Йоан-Владислав на Мепофка и на Лъчо на Мецанка ! Да са живи и здрави !  Hug



Хубава седмица и само положителни емоции !  Hug

# 717
  • Мнения: 7
Добро утро! Simple Smile

Абе и аз ги гледах в Ибея, то едно-две има за по 50паунда, но точно тези нямат доставка до България, което означава посредник и сумата пак отива същата, +/- 15-20лв да спестя за мен не си заслужава разправията. Simple Smile

Честит празник и честит рожден ден на днешните рожденници - да са здрави, умни и да радват мама и тате! newsm38
 

# 718
  • София
  • Мнения: 110
ДУ!

Честит рожден ден на днешните рожденици!  Hug

Честит празник - който каквото празнува!  Peace


Още мирише на хляб от снощния ви разговор.  Mr. Green И аз се замислям за хлебопекарна и ще ви следя изкъсо дискусията. За мен ясно, че не е оферта - ще стана 100 кила, мъж ми също много обича хляб и може и на него да му се отрази, ноооо сме решили - Диди като почне да яде повече хляб, ще си купим и ние такова чудо.  Peace

Последна редакция: пн, 14 фев 2011, 09:07 от Юхуу

# 719
  • Мнения: 7
Кой каквото да говори, но като се спре хляба се отслабва доста... Rolling Eyes Иначе си е полезен уред..

Общи условия

Активация на акаунт