Какво повече няма да купя

  • 80 474
  • 800
  •   1
Отговори
# 750
  • Мнения: 419
А яйцата, които не са в картони как им се разбира срока на годност? Аз винаги гледам да купувам в картони, обаче ако ми потрябват спешно яйца, в малките магазинчета до нас няма в картони. Гледам ги, гледам тези печати и никъде не мога да намеря дата.

# 751
  • София
  • Мнения: 1 455
 Момичета, не трябва ли да се пусне нова тема  newsm78

# 752
  • Мнения: 309
Сирене Маджаров!
Имам ги за едни от отличните производители на сирена и кашкавали.
Не бяхме взимали известно време.
Вчера като отворих сиренето....от сол не можеше да се яде, изобщо.

И съм отново в търсене на наистина най-доброто сирене! Whistling

# 753
  • софия
  • Мнения: 25 977
Сирене Маджаров!
Имам ги за едни от отличните производители на сирена и кашкавали.
Не бяхме взимали известно време.
Вчера като отворих сиренето....от сол не можеше да се яде, изобщо.

И съм отново в търсене на наистина най-доброто сирене! Whistling
Харесваме "Зоров", на "Съединение", "Софра" и "Ливади" от Лидл и за баница "Елена" и "Домлян"Peace Маджаров мнооого отдавна го отписах Whistling

# 754
  • Мнения: 309
Софра-та е хубаво, няколко пъти взимаме от него. И сега се прекарахме с Маджаров.
Ще пробвам и Ливади, тогава, лидълът е близо.

# 755
  • Пловдив
  • Мнения: 687
Повече няма да купя пр. мляко Верея, Фибела, Филипополис. От тези три млека се опитах да си направя извара и не се получи, какво ли не пробвах , но не , не знам какви са тези млека  Crazy Накрая взех Ханско мляко и се получи страхотна извара. Също така млякото се развали след 3 дена в хладилника. Вече купувам от него  Peace

Последна редакция: пн, 30 яну 2012, 15:48 от ivka ♥ 007

# 756
  • На един клон
  • Мнения: 1 064
Оня ден купих прясно "Роса" от кауфланда,е,като го отворих - развалено,точи се едно такова,едвам тече,а имаше поне 2-3 дена още от срока на годност.Предполагам,че не е съхранявано някъде по веригата добре,или е практика?

# 757
  • Мнения: 3 999
Последните няколко пъти когато взех от Роса беше преди половин година от различни места и все беше развалено в срок на годност  Crossing Arms

# 758
  • Мнения: 419
Никога повече няма да купя подправки, които не са фабрично опаковани. Мъжът ми купил чубрица от някаква бабка на пазара. Направих мусака и усещам, че нещо хрущи. Реших, че е от каймата, защото бях взела готова кайма от месарския, а по принцип взимам месо и го меля в къщи и си казвам, че явно има някакви смлени кости и хрущяли. Изхвърлих мусаката и останалата кайма. После направих грах, сложих чубрица - още повече хрущи и скърца. Чудя се на себе си къде ми е бил умът да използвам домашни подправки, купени от пазара и въобще има ли орган, който контролира продажбата на такива подправки? От години ги знам тези баби с подправките, които си продават необезпокоявано.

# 759
  • Мнения: 527
Никога повече няма да купя подправки, които не са фабрично опаковани. Мъжът ми купил чубрица от някаква бабка на пазара. Направих мусака и усещам, че нещо хрущи. Реших, че е от каймата, защото бях взела готова кайма от месарския, а по принцип взимам месо и го меля в къщи и си казвам, че явно има някакви смлени кости и хрущяли. Изхвърлих мусаката и останалата кайма. После направих грах, сложих чубрица - още повече хрущи и скърца. Чудя се на себе си къде ми е бил умът да използвам домашни подправки, купени от пазара и въобще има ли орган, който контролира продажбата на такива подправки? От години ги знам тези баби с подправките, които си продават необезпокоявано.

Аз не купувам опаковани подправки, защото имат консерванти. слагат им някакми отрови, за да не хващат буболечки, но....

Все пак неопаковани и чисти, и добри има в Халите. От там взех чубрица и няма проблеми с нея.  Peace

# 760
  • Мнения: 2 809
Аз не купувам опаковани подправки, защото имат консерванти. слагат им някакми отрови, за да не хващат буболечки, но....

Да бе? Чак отрови...
На Котани са много добри напр.

# 761
  • Мнения: 15 379
Да бе? Чак отрови...
На Котани са много добри напр.

Червеният  пипер на Котани ми е любим Heart Eyes. Опакованите им зелении - риган, босилек, мащерка - също.

# 762
  • Мнения: 4 916
Аз не купувам опаковани подправки, защото имат консерванти. слагат им някакми отрови, за да не хващат буболечки, но....

Да бе? Чак отрови...
На Котани са много добри напр.

За съжаление Котани беше една от двете фирми с най-голяма разлика в качеството на продуктите им за Западна Европа и България. Фабриката е една и съща, но пътят до България е по-дълъг, отколкото до магазините в Австрия и съответно слагат повече консерванти и по-малко продукт.

ПП - ето - http://www.24chasa.bg/Article.asp?ArticleId=856635

# 763
  • София
  • Мнения: 176
И съм отново в търсене на наистина най-доброто сирене! Whistling

Вкъщи от години ядем Карабунар. Вкусът му много ни допада, не е прекалено солено, не е меко или твърдо и се усеща млякото. Ако пък успея да намеря и къде в София го продават в малки опаковки тип изрезки - в едно пликче от около 250 гр. са опаковани няколко по-тънки парчета, изрязани от по-големите бучки ще се родя - цената му е около 7.50-8.00 лв./кг. А по качество не е по-различно от тези опаковани по 800 грама и съответно 9 лв. цена за бр.

И за да съм малко поне по темата  Wink опаковани салати вече не се купуват у дома. Нямат вкус на нищо - майонезата - само името й е такова, вкусът им по-скоро ще развали ястието, към което са купени за гарнитура, единствено от витрината на Била до сега не са ме разочаровали и макар и рядко купуваме от там - Мирон, Руска, Сливенска...

# 764
  • Под гъбата
  • Мнения: 1 457
"Лудогорско пиле"-малки, пернати, с вкус на кашон, но цени като за норвежка сьомга.  Crossing Arms

Стига де, аз пък търся малки и все по 1700-1800 гр. намирам. Смея да твърдя, че са най- чисти от всички други марки /или поне от тези на Стражица, идеше ми да го изхвърля, като го рапорих  #Cussing out/
Колко струват при вас? При нас около 4 лв/кг, да не говорим, когато са на промоция, в Кауфланд често са около 3 лв  newsm78
Момичета, все забравям да напиша за тези пилета ,че е най добре да избирате такива с тегло 1500-1600 гр. Едно пиле тежащо 1200гр. в изчистен вид е тежало не повече от 1500гр. с перушина и вътрешности. Според мъжът ми, който е вет. лекар и ходи за това на специализация в Холандия, такова пиле под 1500 гр. изглежда като мърша. Може и странно да ви звучи, но всички пилета у дома , които купуваме ги избира той и един от критериите е теглото.

Общи условия

Активация на акаунт