Каква жена сте? Закриляна или оправна

  • 11 716
  • 135
  •   1
Отговори
# 90
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Когато искам съм оправна, но предпочитам да съм закриляна в по-голяма част от случаите.

Тоже!

# 91
  • Мнения: 19
За съжаление в последните три години съм по-оправна отколкото ми се иска!Не,че мъжът до мен не ми помага-готви,води и взима детето от градина, но понеже е без работа депресията му идва малко в повече и всичко чака на мен!Честно казано вече ми тежи и искам някой да се грижи за мен Embarassed

# 92
  • Мнения: 3 181
Оправна

# 93
  • Мнения: 112
  Аз не съм оправна, но  ми се налага, а това е  против природата ми.Искам  да съм закриляна, но няма начин , мъжа ми  е в чужбина. Някои  жени ме убеждават, че като имаш пари се оправяш без проблем.Е, не е така.Сякаш съм инвалид, така се чувствам без мъжа си.Парите не ме правят по-оправна.То и моя не печели много.
  Миналата седмица в големия студ котела ми замръзна и щеше да гръмне.Почти бях в шок.Добре, че  баща ми и зет ми дойдоха посред нощ да ме спасяват.Дори те се справиха много трудно с проблема.Ако не бяха те, вероятно сега  нямаше да пиша тук.Имам нужда от някой да ми удря по едно рамо  от време на време, а сме сами с детето.Колата се чупи , канали се задръстват, уреди се развалят и още куп простотии.Ами справям се , но не ми идва отвътре- признавам.Трябва сама да мисля за  безброй неща, а много забравям.Пиша и пак ги пропускам. Мъка ми е #Crazy.

# 94
  • Най-сетне у дома
  • Мнения: 911
Отдавна минаха времената, в които се гордеех, че съм основният финансов генератор семейството, че никога не забравям крайния срок за плащане на сметките, че мога сама да донеса от супермаркета провизии за цяла седмица, че знам къде е кутията с бушоните и какво се прави с тях. Оправна? Бях, no more, благодаря.
Смених модалността (и мъжа). Сега съм по-скоро от закриляните и се чудя защо е било всичкото това опълченско доказване.  

# 95
  • Мнения: 655
По принцип животът ме е научил да съм оправна, но не отказвам глезене от страна на мъжа ми.

# 96
  • София
  • Мнения: 3 479
Аз съм оправна жена, но това съвсем не значи, че не ме закрилят.
И от самата мен ме закрилят понякога. Най-вече.

# 97
  • Мнения: 2 457
Изобщо не съм оправна. Без мъж до мен съм загубена Embarassed

# 98
  • Мнения: 2 658
Изобщо не съм оправна. Без мъж до мен съм загубена Embarassed
Оофф, напоследък и аz такова чувство имам  Rolling Eyes
Ама определено не ми харесва да е само така.
Принципно мисля, че съм и двете, както дойде според ситуацията...

# 99
  • В голямото море...Живот
  • Мнения: 765
Мухълът /от по горен пост/ ми е в къщи.
Оправна съм.

# 100
  • Sofia
  • Мнения: 408
Когато искам съм оправна, но предпочитам да съм закриляна в по-голяма част от случаите.

Тоже!
И аз за съжаление. Кой каквото си направи! Покажеш ли че можеш, оставаш сам да се бориш щото нали можеш!

# 101
  • София
  • Мнения: 2 217
Съвсем наскоро си дадох сметка и колко съм оправна, и колко съм закриляна....и доста разглезена от мъжа си Wink
Предполагам обаче, че бих се побъркала от загубата му просто, защото няма да е до мен и ще ми липсва невероятната му благост и нежност.....
Иначе за оправност - и сам воинът е воин....А аз съм воин....на Светлината Laughing

# 102
  • Варна
  • Мнения: 153
Оправна! Мъж ми е по 2 месеца в годината в Бг, така че не мога да чакам на него...Оправям се с всичко (мъжка и женска работа)- колите водя на сервиз, гуми помпя, дърва нося до 5-я етаж и какво ли още не, сметките и плащането са най-малкия проблем...Пазарувам и си нося покупките + две деца, до пак този 5-ти етаж...  Чак някой ако прояви желание да помогне, скачам- "ама моля ви се, аз се оправям чудесно, благодаря"
Обаче ми е писнало, това е истината...Искам да се правя и аз, че не знам как да сменя крушката и да гледам милото как се справя с такива сложни задачи..Mr. Green
Дори не мога да му се оплача- следват критики, че съм мързелива и какво толкова съм правела, я виж ей там има прах, а мивката пак не блести...
Няма благодарност... ooooh!

# 103
  • В един копнеж!
  • Мнения: 2 407
 newsm78 абе то май закриляна и оправна нямат много общо,че да се съпоставят....

# 104
  • Мнения: 230
...многодействена съм,с пълно осъзнато чувство на свобода  Thinking....Закриляна...защо....от кой или кои???????....но подкрепяна -да  Crossing Arms Crossing Arms Crossing Arms Crossing Arms

За мен оправна е негърката,която копае сухата земя,гледа децата си,осигурява ядене...и всичко за животосъществуване-----видях го .... Whistling Whistling

Общи условия

Активация на акаунт