Отговори
# 30
  • Мнения: 2 011
Вомитусхил -  newsm78  Още  днес отивам  да  ги  търся !!!!!  Peace

# 31
  • Мнения: 0
Добро утро ,мацки!
Как сте днес?

# 32
  • Мнения: 11
Добро утро и от мен с пожелание за един страхотен ден , изпълнен с много усмивки Laughing
     Koketka_majoretka - започнах усилено да проучвам въпроса, че знам ли какво ме очаква  Sad

Хайде мацки , готин ден    Peace  bouquet

# 33
  • Мнения: 644
hope_, виж дали тук няма да отговорят на въпроса ти - http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=538756.285

Момичета, нещо от вчера хич не се чувствам добре - имам някакво ужасно главоболие и сега незнайно защо реших да си измеря температурата - 37.2. Каква е нормалната бременна температура и при коя температура при бременност трябва да се взимат мерки? Хич не ми се ще да се мъкна при Джи пи-то с тая грипна епидемия ooooh!

# 34
  • Мнения: 852
Здравейте на всички и добре дошли на новите момичета! newsm51
Исках да споделя щастието си с вас- вчера бяхме на доктор и най-накрая видяхме сърчицето на бебо! sohappy sohappy sohappy sohappy sohappy
Док каза ,че вече по-спокойно можем да се похвалим на всички,че ще си имаме бебче newsm07
досега знаеха само родителите ни и моята най-добра приятелка smile3505
Лек ден на всички!!! Hug Hug Hug

# 35
  • Мнения: 1 910
Koketka_majoretka , можеш да пиеш Парацетамол(працетамакс) аз съм пила с предната ми бременност, като ми беше така казала генеколожката, та мисля че 3 по 1 можеш да пие,но за твое успокоение се консултирай и с лекар

# 36
  • Мнения: 354
Koketka_majoretka Не съм си мерила температувара, но съм чела , че в началотана бременноста може да е над 37, но за какъв период незнам. Дано не те хваща грип, за всеки случай може осцилококцинум да вземеш. То за всички е добре в условия на епидемия да се взема по 1 осцилококцинум седмично.
estela Страхотно Grinning. И ние го чакама тази седмица , ако има ЖК де.
Искам максимално ползотворно да си употребя свободното време покрай бременноста. Та може да се захвана с усъвършанстване на английски език. Някой учил ли е с курсовете на "кабината"?
Другата ми идея е да отида на стаж в рекламна агенцияза няколко месеца /самообучавам се по графичен дизайн/ , може и да ги съчетая. Спървото бебе имах доста свободно време и си учех вкъщи разни програми. Бременноста ми обаче мина в лежане и гледане на тв. Сега знам, че с бебето и баткото няма да имам мног време за мен и за това трябва да се започва от сега.

# 37
  • Мнения: 644
elica_2007, и на мен АГ-го ми каза, че мога да пия парацетамол, ако се разболея. Проблемът е, че не знам дали съм болна, а не ми се ще да пия профилактично лекарства. Честно казано се усещам по - топла откакто съм бременна, но никога не съм си мерила температурата. Днес обаче поради наличието на свободно време и липсата на занимания реших да си я измеря  Mr. Green Ще си я следя, пък ако се вдигне или недай боже, се разболея, ще ходя на лекар, няма как. По - скоро се чудех дали е нормално да има по - висока температура при бременност  newsm78
estela, честито сърчице  Hug
neci, благодаря за съвета, имам вкъщи, но не се бях сетила за него. Сега ще прочета какво пише в листовката.

# 38
  • София
  • Мнения: 71
hope_, виж дали тук няма да отговорят на въпроса ти - http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=538756.285

Момичета, нещо от вчера хич не се чувствам добре - имам някакво ужасно главоболие и сега незнайно защо реших да си измеря температурата - 37.2. Каква е нормалната бременна температура и при коя температура при бременност трябва да се взимат мерки? Хич не ми се ще да се мъкна при Джи пи-то с тая грипна епидемия :oooo

Koketka_majoretka дано не си грипава, за температурата не мога да кажа, според мен е строго индивидуално, аз съм си с нормална например, но съм чувала и за повишение.
Задължително си вземи осилукокцинум и докато не се чустваш добре си смучкай по една туба три пъти на ден, ако чустваш повишение на температурата, втрисания и болки по ставите започвай с Парацетамол, но нищо друго за сега. Освен това постарай се днес да изядеш поне килограм грейпфурти и ако можеш хапни и малко лимон(аз го разтварям със вода, защото ако е директно получавам ужасни киселини). И се стреми всеки ден да хапваш грейпфурт, поне по време на грипния сезон и вярвай ми......ще си пушка!

Стискам палци да си ОК, пиши оправяш ли се!

# 39
  • София
  • Мнения: 591
Напълно нормално е да има по-висока температура. Аз и с предишната бременност  и сега съм с 37.1 понякога  37.2. Знам че е нормално и не е за притеснение.

# 40
  • Мнения: 11
Koketka_majoretka , благодаря ти  Hug
estela, честито ви сърчице  Heart Eyes .
И аз другата седмица се надявам да чуя сърчицето на бебо и вече спокойно да кажа на родителите , че ми е много кофти така като не мога да споделя с тях и някак си не мога да се насладя на събитието на 100%.

# 41
  • Мнения: 152
Koketka_majoretka , температурата се покачва след овулация и ако има бременност остава висока до към 3тия месец.. Поне 37.00-37.40. --това е за температура, мерена сутрин. А ти като я мериш през деня , даже може и с 0.2-0.4 градуса по-висока. Виж това е моята графика,и аз имам височка температура Simple Smile http://calendar.zachatie.org/work/OpenGraphicCycles?grCycle=-1&a … oginName=renito86

# 42
  • Мнения: 50
Здравейте

Тази сутрин бях на доктор. Кръв, урина, кръвно - всичко е тип-топ.

На ултразвук ще ме гледат чак в 12 седмица - на 18 март - БХС и вратната гънка, а в 18-19 феталната морфология.

Все пще нямам никакви оплаквания, освен от време на време лека тежест в корема. Интересно е, че при мен засега протичат абсолютно по един и същи начин и двете бременности. А съм чувала да казват, че не си приличат - всяка бременност била различна. При вас как е? Има ли разлика с първия път?

Приятен ден от мен!

# 43
  • София
  • Мнения: 71
Koketka_majoretka , температурата се покачва след овулация и ако има бременност остава висока до към 3тия месец.. Поне 37.00-37.40. --това е за температура, мерена сутрин. А ти като я мериш през деня , даже може и с 0.2-0.4 градуса по-висока. Виж това е моята графика,и аз имам височка температура Simple Smile http://calendar.zachatie.org/work/OpenGraphicCycles?grCycle=-1&a … oginName=renito86

Привет и от мен,


не знам с каква цел се мери всекидневно температурата при теб, искам да призная, че до сега съм я мерила един единствен път и то при съмнения за вирусна инфекция, даже и журнал имаш!!! Похвално,
Искам да подчертая, че от 4-ия ден на бременноста ми съм проследявана от гинеколог и докито никога до момента не ме е карала да меря температура.
Пия си всяка вечер фолиевата киселина, бачкам и да чукна на дърво нямам никакви оплаквания освен резонното "гадене", което както по-рано написах редуцирам с капки Вомитусхил.

Поздрави,

# 44
  • Мнения: 152
snowwhite, радвам се, че всичко е наред при теб Simple Smile..и много ти завиждам за търпението..чак в 12 г.с... аз ще полудея от нетърпение Simple Smile

Evita_Peronski, графиката се започва от начало по принцип.. това е един от методите при проблемно забременяване.. следиш температура, цервикална слуз, тестове за овулация и т.н. ..а до сега си меря температурата, защото ми е интересно да видя до кога ще се задържи по-височка..иначе разбира се това е абсолютно НЕзадължително Simple Smile Просто го дадох информативно Simple SmileSimple Smile за да не се притеснява Кокетка Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт